Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na Hrvaškem trgovine zaprte

Na Hrvaškem trgovine zaprte

Sram ‘bilo’ tebe. Bom v nedeljo kupila svečko za tvojo črno dušo.

Katere storitve pa ti placujes in ne uporabljas?
Pravis, da so cene visje, ker je treba nedeljsko delo placat, potem pa navajas, da trgovke za nedeljsko delo niso placane. Kaj ti sploh hoces?

Ce se bojis, da gre v Mercatorju ali Sparu kaktvojevrozanedeljsko delo trgovk, potem kupuj v Lidlu in Hoferju. Ta dva sta ob nedeljah zaprta.

Ja zelo težko je med tednom kupovati fasngo, ko končas s službo okoli 18h, moraš po otroka, potem te čaka še pot domov, nato moraš pa še za jest nekaj pripraviti in kakšno rečti z otrokom in partnerjem. Sobote pa izkoristimo za celodnevno skupno druženje, v nedeljo si pač dopoldne vzamemo čas za trgovine in ostale obveznosti. Ja, eni pač nismo že ob 15h doma pred kavčem. Žal.Časi so pač drugačni kot pred 30-imi leti in danes je tak hitri tempo življenja popolnoma normalen, razen za nekatere srečneže, ki imajo preveč časa in lahko nakupujejo med tednom lagano.


govora

Vsi mi izmecki smo sposobni pogovora brez zaljivk. Ni vredno nadaljevati.

Vsi ki pišete kako je prav da se v nedeljo kupuje, ali solite pamet da so drugi časi, ali je treba nadure delat…:
a) imate premalo delovne dobe
b) ste šefi drugim
c) se pučutite dobro, ko se drugim smilite kolko bogi reveži delate
d) …

Ena tu pozna eno trgovko, ki je vesela da lahko dela nedeljo. Jaz pa poznam enega trgovca ki ni, kaj zdaj?

Ti ki delaš vsak dan do 18h, v soboto pa si z družino (kaj pa je narobe z nedeljo?) in zato rabiš trgovine v nedeljo odprte, zato te šefi izkoriščajo, ker maš tak vzorec razmišljanja.

Nobenga zarad mene ne rabi bit sram zaradi svojega mnenja…
Moje mnenje je tako: Glede delovnega časa trgovin, si poglejte Avstrijo, po 17 uri je še med tednom vse zaprto, pa nobenmu ne zmanjka špecerije in ne stokajo da se ne morejo nikjer družit. Mogoče tut zato, ker imajo polno rit vsega že od vekomaj, mi pa smo ravno prav okusili kaj pomeni, da lahko kinder jajčko v Sloveniji kupiš…

Vse so vas nafojtrali, kak ni dnara, kak bo vedno težje, kak je Amerika super, kak bo boljše kasneje… kdaj kasneje? ko bomo v penziji? Počakajte še malo, mogoče čez čas spremenite mnenje…

Jezus, no! Pa kaj koga briga, zakaj kdo nakupuje v nedeljo. Dokler bodo trgovine odprte, bo folk v njih. Tako kot hodi folk na smučanje vse dneve, na morje, na dopuste, tako kot pričakuje splužene ceste, da je kaj programa na televiziji, da forum ne crkne, da je elektrika, radio, bencin in še milijon drugih stvari, zaradi katerih ljudje delajo ob nedeljah, pa niti pod razno niso nujne. Pod pištolo pa nihče ne sedi na blagajni. Zakaj bi bili trgovci izvzeti nedeljskega dela? Zakaj? Zakaj je trgovec kaj več od radijca ali televizijca? Zakaj je kaj več od črpalkarja? Zakaj je kaj več od zaposlenih v termah, ki so ob nedeljah nabito polne? Kaj so trgovci kaj posebnega, da je tak halo?????

BRAVOOOOO!!!! Edino pravilno napisano! Saj nekateri že spreminjajo mnenja …

Menja naj poklic. Ko sprejmeš službo sprejmeš tudi delovni čas.

Pa glejte, da ne bo kdo med vami meni danes v službi težil. Je praznik zato prosim bodite doma. Ne vem kako hudiča si je včeraj dovolilo preko tisoč ljudi pri nas zabavat, ko je bil prazničen dan. Packi.

Ti pa že dolgo nisi bil v Avstriji. Ker potem bi vedel, da se tudi tam delovni čas trgovin kar lepo daljša. Ikea je recimo odprta do pol devetih zvečer, v soboto do 18. Sicer še vedno prej zapirajo kot pri nas, ampak trend je očiten in časi, ko so ob 17 vse zaprli so nepreklicno mimo.
Trgovci si tudi v Avstriji prizadevajo za vedno daljši delovnik, so pa njihovi sindikati precej bolj uspešni od naših, tako da se vsako podaljšanje delovnega časa splača tudi delavcem, ne le trgovcem.

Razlog je pa predvsem v tem, da so tudi za Avstrijce mimo časi, ko večina žensk ni hodila v službo in so tako lahko tudi do 17 nakupile vse potrebno, pa še skuhale, pospravile in popedenale otroke.

če ne gre čez teden imaš soboto odprto do 21 h ure?? aja, mora biti nedelja, sorry.

Bravo Hrvati!
Tukaj jim dam pa prav.

Jaz grem pa danes v soping 🙂

>>Kaj so trgovci kaj posebnega, da je tak halo?????

Trgovine z svojim delovnim časom podpirajo ostalo izkoriščevalsko kolesje.

>>Trgovci si tudi v Avstriji prizadevajo za vedno daljši delovnik

To da so Avstrijci tudi bili primorani podaljšati delovni čas trgovin, še ne pomeni, da je to prav. Najprej popustijo najmanj razvite države in na koncu še najbolj razvite, konkurenca pač. Lepo pa se tukaj vidi, da če ni potrebno, ljudje raje delajo v delovnem času, dostojnem človeka. Ko pa so možgani dovolj oprani, pa je vedno več takih, ki zagovarjajo lastno izkoriščanje?

Delo je potrebno človeku. Čas zase, je potreben. Družina je pomembna. Dokler je vse v ravnovesju, je dobro.

Zarad mene lahko vsi delate 24 ur na dan, če vam tak paše. Vedno vas bodo poskusili izkoristit, koliko se boste pač pustili. Enkrat pride do točke, ko je vsega dovolj in takrat poči, narod se zbuni in vse se začne znova. Ampak traja veeeeliko dlje, če so spremembe postopne.

Če se trgovci odločijo, da bodo delali še v nedeljo v praksi izgleda tako, da se npr, pri Mercatorju za nedeljsko delo odloči Žiga Debeljak, ki pa ima nedeljo frejm delajo pa trgovke.
Če trgovke zaradi nedeljskega dela zaenkrat še zaslužijo več, potem je jasno, da ta denar plačamo kupci prek višjih cen blaga.

Pa tud, delodajalec ima za plače določeno kvoto denarja, zdej je pa samo al porazdeli na 6 ali sedem dni v tednu. tako na daljši rok z nedeljskim delom ne bo kaj dosti višjih plač za tiste ki v nedeljo delajo.

Ampak zaradi nedeljskih trgovin ne delajo samo trgovke. Delajo tud vsi tisti, ki so z njimi povezani. Čistilke, varnostniki, peki in dostava svežega kruga, pa še električarji, vodovodarji, pa serviserji, če se kasa al kak stroj pokvari bo tud treba v nedeljo popravit.

Samo da tisti serviserji, ki doma čakajo na klic, kdaj se bo v nedeljo pokvarila kakšna kasa in morajo takoj letet popravit, za svoje dežurstvo po predlogu delodajalcev, (za katerega sata glasovala Peterle in Novakona iz NSi) v parlamentu EU ne bi prejemali nobenega denarnega nadomestila. (k sreči je predlog zaenkrat padel)

NEDELJA naj bo posvečena družini, izletom…in NE nakupom ter sprehodom z otroškimi vozički po nakupovalnih centrih.
In ne mi govoriti, da med tednom nimate časa, ker NE BOM verjela.

Nihče ne dela 24 ur in tudi ne gre za izkoriščanje. Ko si izbereš določen poklic si izbereš vse pozitivne in vse negativne lastnosti tega poklica. In urnik je del tega.

Delam v turizmu in pred podpisom pogodbe sem vedela, da to pomeni delo v sezoni, delo za vikende, delo za vse praznike. Več kot samoumevno je, da moram delati takrat, ko je večina ljudi prostih. Zabavajo se v prostem času in ne takrat, ko so v službi.

In trgovec je danes del turizma. Ne kupujemo zgolj stvari, ki jih nujno potrebujemo. Zapravljanje denarja, ki si ga konec koncev zasluženo pridobimo je tudi zabava. In tega se vsi trgovci zavedajo….pravi trgovci. Trgovine odpirajo v urah, ko je velika večina ljudi prostih saj takrat več prodajo.
Tistemu, ki to ne odgovarja je pač zgrešil poklic.

Vsi delamo svojih cca 170 ur mesečno. Nekateri zjutraj, drugi popoldan, nekateri ponoči..tretji za vikend.

Nakupe opravljam tisti dan, ko sem prosta. Če je to nedelja jih opravim v nedeljo. To pa zato, ker čas s svojo družino preživljam vsak dan. Če med tednom končam z delom pozno ne grem še v trgovino ampak letim domov, da sem tiste ure, ki mi ostanejo z družino. Dan, ko sem v celoti prosta izkoristim tudi za nakupe saj imam tisti dan čas za oboje. Družino in šoping.
In enako velja tudi za trgovce. Noben ne dela 7 dni v tednu. Tista, ki dela v nedeljo je prosta kateri drugi dan.

Je pa zame več kot čas, da postanejo dnevi enakovredni. Kot je ena napisala. Zakaj nedelja? Meni je dan z družino v torek povsem enakovreden. Žalostno, da vam ni.

In ko delate primerjavo s tujino. V Italiji so trgovine zaprte ob ponedeljkih. Že zelo dolgo.

Katere storitve pa ti placujes in ne uporabljas?
Pravis, da so cene visje, ker je treba nedeljsko delo placat, potem pa navajas, da trgovke za nedeljsko delo niso placane. Kaj ti sploh hoces?

Ce se bojis, da gre v Mercatorju ali Sparu kaktvojevrozanedeljsko delo trgovk, potem kupuj v Lidlu in Hoferju. Ta dva sta ob nedeljah zaprta.[/quote]

Še enkrat, plačujem po višji ceni skoraj vse blago, ki ga prodajajo trgovine z nedeljskim delovnim časom, ker to pač stane, le da se to pozna precej bolj na bogatenju lastikov in velikih bossov, kot v kuvertah zaposlenih. Koliko so plačane prodajalke za nedeljsko delo ti seveda ne veš, ker verjetno ne delaš po tri nedelje mesečno za 700evrov. Lahko pa preveriš, da so cene v trgovinah, ki imajo ob nedeljah zaprto res nižje, prodajalke pa nič slabše plačane.

Ampak, saj je vse brez veze, tisti ki ste vajeni živeti na račun drugih, pač ne boste nikoli razumeli.

Bedarija.
Isti izdelek je cenejši v hipermarketu ali interšparju, ki so v nedeljah odprti.

Če pa primerjaš barilo s pašto iz hoferja je pa ta cenejša iz povsem drugega vzroka. Mogoče ne veš kaj pašta je.

Kdo pa si ti, da boš drugim diktiral/a, čemu naj bo posvečena nedelja?

Bedarija.
Isti izdelek je cenejši v hipermarketu ali interšparju, ki so v nedeljah odprti.

Če pa primerjaš barilo s pašto iz hoferja je pa ta cenejša iz povsem drugega vzroka. Mogoče ne veš kaj pašta je.[/quote]

Bedarija.
Isti izdelek ima lahko samo isto ceno.

Razlike so pri enakih izdelkih. Konzerviranih pašt pa ne jem, niti merkatorjevih, še manj pa hoferjevih.

Katere storitve pa ti placujes in ne uporabljas?
Pravis, da so cene visje, ker je treba nedeljsko delo placat, potem pa navajas, da trgovke za nedeljsko delo niso placane. Kaj ti sploh hoces?

Ce se bojis, da gre v Mercatorju ali Sparu kaktvojevrozanedeljsko delo trgovk, potem kupuj v Lidlu in Hoferju. Ta dva sta ob nedeljah zaprta.[/quote]

Še enkrat, plačujem po višji ceni skoraj vse blago, ki ga prodajajo trgovine z nedeljskim delovnim časom, ker to pač stane, le da se to pozna precej bolj na bogatenju lastikov in velikih bossov, kot v kuvertah zaposlenih. Koliko so plačane prodajalke za nedeljsko delo ti seveda ne veš, ker verjetno ne delaš po tri nedelje mesečno za 700evrov. Lahko pa preveriš, da so cene v trgovinah, ki imajo ob nedeljah zaprto res nižje, prodajalke pa nič slabše plačane.

Ampak, saj je vse brez veze, tisti ki ste vajeni živeti na račun drugih, pač ne boste nikoli razumeli.[/quote]

Liter mleka lahko stane v hoferju ravno toliko kot liter mleka v sparu in mercatorju. Da plačuješ izdelke dražje, ker delajo ob nedeljah, je višek neumnosti. Praktično trdiš, da imajo v nedeljo odprte trgovine v lastno škodo in izgubo, ki jo potem prevalijo na kupce. Medtem ko je resnica ravno obratna – zaradi nedeljskega dela imajo višji profit, ki pa ga seveda ne podarijo kupcem v obliki nižjih cen, temveč pobašejo v žep. Ampak to ni problem nedeljskega dela, temveč požrešnosti.

Dejansko se ves problem nedeljskega dela zmeraj zreducira na pravice in plače delavcev trgovini. Kaj jih ne znate drugače reševati kot z ukinitvijo nedeljskega dela? Kaj ima to dejansko zveze s plačami in pogoji dela? Kaj dela pa sindikat?

Ne verjamem da so cene mleka enake, bom pa po praznikih, ko bom šel v trgovino, preveril. Da trdim, da trgovine delajo ob nedeljah v lastno škodo se ne spomnim. Višji profit, ki ga “ostvarijo” (kako lepa!!! in prepogosto uporabljena slovenska beseda!!!), se pozna samo pri bogatenju kapitalistov in siromašenju kupcev, na prodajalkinih tekočih računih pa ne prav veliko.

Čudno, da lahko Švicarji in Nemci lahko zapravijo svoje (krepko višje) plače, ko ne morejo zapravljat ob nedeljah po šopingih. Aja, oni manj delajo, pa gredo lahko v trgovine kar med tednom. Siromaki.

Čudno, da v Franciji, Angliji, na Nizozemskem in v celem kupu drugih evropskih držav veselo šopingirajo ob nedeljah, pa ne delajo nič več ali manj od Nemcev in Švicarjev.

Vsaka demokratična država ima tako ureditev, kot sklenejo vsi udeleženci v nekem procesu. Jasno pa nikoli ne bodo zadovoljni vsi.

Sama sem prevajalka in ljudem, ki naročajo prevode, je NAJBOLJ SAMO PO SEBI UMEVNO, da dajo v petek za prevest neko besedilo in da do ponedeljka že pričakujejo čistopis. Pri tem niso božič in drugi prazniki prav nobena ovira. In ja, seveda prevajam tudi ob nedeljah. Pa predvsem zvečer in ponoči (ker tudi to, da nekdo odda tekst ob petih popoldne in ga pričakuje do osmih zjutraj, je več kot običajno). In ne, ne dobim plačanih nadur in nedeljskega dodatka. In honorarji so že 10 let enaki, danes moram za preživetje delati precej, precej več kot včasih. Ampak tako pač je – to je delo, ki me veseli in sem si ga izbrala, z vsemi negativnimi stranskimi učinki pač. In tako je tudi pri drugih pravicah. Kazati s prstom na tiste, ki gredo v trgovino ob nedeljah zato, ker je ta pač odprta, pa je povsem brez zveze.

New Report

Close