Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na Hrvaškem trgovine zaprte

Na Hrvaškem trgovine zaprte

Kaj pa, če sem jaz judinja in sem trdno prepričana, da je sedmi, sveti dan v tednu sobota, nedelja je pa navaden delovni dan?

Čudno, da v Franciji, Angliji, na Nizozemskem in v celem kupu drugih evropskih držav veselo šopingirajo ob nedeljah, pa ne delajo nič več ali manj od Nemcev in Švicarjev.[/quote]
Še bolj čudno, da so v Ameriki nekatere trgovine (celo s pohištvom) odprte še ponoči.

Oseba,ki se je šolala pred 15-20 leti za trgovko,je vedela,da NE BO delala ob nedeljah,delala bo vsako drugo soboto,zato takrat ni bilo povpraševanja po trgovkah.
Sedaj,ko je situacija drugačna,ko trgovk ni,trgovci na vse kriplje iščejo prodajalce,ker jih NI.
Medicinsko osebje,natakarji,kuharji,varnostniki,policaji,…pa delajo ob nedeljah in praznikih že 100 in več let.
Zato torej,osebe,ki se šolajo za spodaj omenjene poklice,so že v ŠOLI vedele,kaj jih čaka po šolanju in temu primerno imajo tudi plačilo.
Tam po TVju ena z srednjo medicinsko izobrazbo jamra,da ima netto 830 eu plače,češ,da je to krepko premalo,za njeno delo.
Koliko pa dobijo trgovke za dodatno nedeljsko delo,pa v skladiščih se gredo nosačev,ko prelagajo težke zabojnike,ki jih mi ne opazimo za tiste borne filčnike.

Kaj pa, če sem jaz judinja in sem trdno prepričana, da je sedmi, sveti dan v tednu sobota, nedelja je pa navaden delovni dan?[/quote]
Jaz sem mislil,da si jehovka:)))



A ti zaradi tega, ker mleko lahko kupiš v nedeljo spiješ kaj več mleka?

Sem mislil da v krajih kjer ni nedeljskih trgovin kupijo v soboto dva litra, v krajih, kjer so pa v nedeljo trgovine odprte pa kupijo v soboto liter in še v nedeljo liter.



A ti zaradi tega, ker mleko lahko kupiš v nedeljo spiješ kaj več mleka?

Sem mislil da v krajih kjer ni nedeljskih trgovin kupijo v soboto dva litra, v krajih, kjer so pa v nedeljo trgovine odprte pa kupijo v soboto liter in še v nedeljo liter.[/quote]

???
Neumno mi je zvračati krivdo za v nedeljo odprte trgovine na kupce. Valjda, da bodo nakupovali v nedeljo, če je odprto. Le zakaj ne bi? Jaz nisem verna, imam prilagodljv urnik in nedelja je zame dan, kot vsak drugi. Če imam slučajno čas, zakaj ne bi šla v nabavo? Ne vidim enega pametnega razloga, zakaj ne.



A ti zaradi tega, ker mleko lahko kupiš v nedeljo spiješ kaj več mleka?

Sem mislil da v krajih kjer ni nedeljskih trgovin kupijo v soboto dva litra, v krajih, kjer so pa v nedeljo trgovine odprte pa kupijo v soboto liter in še v nedeljo liter.[/quote]

???
Neumno mi je zvračati krivdo za v nedeljo odprte trgovine na kupce. Valjda, da bodo nakupovali v nedeljo, če je odprto. Le zakaj ne bi? Jaz nisem verna, imam prilagodljv urnik in nedelja je zame dan, kot vsak drugi. Če imam slučajno čas, zakaj ne bi šla v nabavo? Ne vidim enega pametnega razloga, zakaj ne.[/quote]

Saj ne zvračam krivdo na kupce. Ti bodo hodili nakupovat takrat, ko bo odprto.

Kupci bodo kupili kar rabijo, če ne v nedeljo pa v soboto toliko več. Samo če je odprto 7 dni na teden, bo trgovec tud plačal trgovke nekoliko več, torej se bodo stroški poslovanja povečali, vse to pa bomo plačali kupci. Res, da tisti, ki ima odprto v nedeljo proda več, ampak na račun tistih manjših trgovinc, ki si ne morejo privoščiti še nedeljskega odprtja. In kupec gre v nedeljo namesto v lokalno trgovino v hipermarket, ki ima odprto tudi v nedeljo.

Na kratek rok mogoče res trgovke, ki delajo še v nedeljo zaslužijo več od tistih, ki ne, na daljši rok bo pa trgovec znižal plače, da bodo skup z nedeljskim delom zaslužile toliko kot sedaj. Saj plače niso odvisne od poslovanja podjetja, temveč od drugih faktorjev, precej tudi od potreb delavcev.
Če imaš dovolj takih, ki so pripravljeni delat za 800€ ne vidim nobenega razloga, zakaj bi jim kdo plačeval denimo 1200€? Še več. če bo delodajalec delavce prepričal, da bodo delali vse dneve in tudi nedelje, potem jih lahko plača še manj, saj ne bodo imeli potrebe po dragih nedeljskih izletih in podobno, saj ne bodo imeli ne časa in ne denarja. Tako se bodo lažje posvetili samo službi.

Ne vem no, jest zaradi tega, ker so trgovine odprte še v nedeljo ne pojem nič več. Le dražje plačam, saj ima trgovina z nedeljskim delom več stroškov, ki so vkalkulirani v ceno.

Če v nedeljo ne morek kupit liter mleka, ga pa kupim v soboto dva litra. Za razliko od gostinjcev, če se ne morem napit v nedeljo, se ne bom v soboto zato 2x toliko in je ta (nedeljski) denar za njih izgubljen, če ne bodo imeli odprto v nedeljo.

Ne trudi se prepričati prepričanih. Če kje, se ravno tukaj najprej pokaže prava slovenska foušija. Če moram jaz delati v nedeljo, naj pa še tista domišljava trgovka. Poznam ogromno trgovk in niti ena ne dela v nedeljo z veseljem, ampak zato, ker mora. Navsezadnje, kaj pa bi porekle, če bi ena mamica izjavila, da je v nedeljo raje za blagajno, kot s svojimi otroci in možem? Bi jo spljuvale, kot da je največji gnoj pod soncem.

Čudno, da v Franciji, Angliji, na Nizozemskem in v celem kupu drugih evropskih držav veselo šopingirajo ob nedeljah, pa ne delajo nič več ali manj od Nemcev in Švicarjev.[/quote]
Še bolj čudno, da so v Ameriki nekatere trgovine (celo s pohištvom) odprte še ponoči.[/quote]

Še najbolj čudno pa bi bilo, če bi imale v Ameriki prodajalke trikrat manjše plače kot naše. Pa nimajo, ampak imajo štirikrat višje, čeprav nisem povsem prepričan da štirikrat več delajo. Cene v trgovinah so pa zelo podobne našim,mnoge celo nižje. Kam gre razlika???

Niti slučajno ne gre za foušijo. Delo v nedeljo naj bo ustrezno plačano. Neumnost je to prepovedovati z zakonom, kar smo nekoč poskušali. Za delavske pravice se je treba boriti, ne pa čakati na to, da bo neka vlada, ki je svetovnonazorsko povsem drugačna, iz povsem drugih razlogov prepovedala nedeljsko delo, kar se nazadnje izkaže, da je v nasprotju z interesi delavcev.

Sicer bodo pa v času recesije ljudje še veseli, če bodo lahko delali ob nedeljah.

Niti slučajno ne gre za foušijo. Delo v nedeljo naj bo ustrezno plačano. Neumnost je to prepovedovati z zakonom, kar smo nekoč poskušali. Za delavske pravice se je treba boriti, ne pa čakati na to, da bo neka vlada, ki je svetovnonazorsko povsem drugačna, iz povsem drugih razlogov prepovedala nedeljsko delo, kar se nazadnje izkaže, da je v nasprotju z interesi delavcev.

Sicer bodo pa v času recesije ljudje še veseli, če bodo lahko delali ob nedeljah.[/quote]
Po tvojem mišljenju bi bilo cca 5000 brezposelnih,če bi bile trgovine v nedeljo zaprte.Daj nehi no.

Bravo:)
Ko se bodo trgovke za to borile bojo čudežno pridobile podporo vseh.

Niti slučajno ne gre za foušijo. Delo v nedeljo naj bo ustrezno plačano. Neumnost je to prepovedovati z zakonom, kar smo nekoč poskušali. Za delavske pravice se je treba boriti, ne pa čakati na to, da bo neka vlada, ki je svetovnonazorsko povsem drugačna, iz povsem drugih razlogov prepovedala nedeljsko delo, kar se nazadnje izkaže, da je v nasprotju z interesi delavcev.

A da ni foušije? Kako pa ti razlagaš argument, če moram jaz delati v nedeljo, naj pa še trgovka.
Če so tri vritlezniške Jankovičke izjavile, da jim je delo v nedeljo užitek in oh in sploh, to ni nobeno merilo. Kdo misliš je pa bil na referendumu? Delodajalci? Nedeljski nakupovalci? Tako pametna, pa tako naivna.
Kar se tiče interesov večine delavcev, je stvar taka, da tudi zdravstveni delavci, policaji, gostinci, … ne delajo radi v nedeljo in praznike. Vsaj tisti z urejenimi družinskimi razmerami ne. Seveda si lahko z družino tudi druge dni v tednu. Ampak, če se še tako sprenevedate, sreda ni enaka nedelji. Ker je starejši otrok v šoli, partner v službi, prijatelji tudi.
In za tiste ultra pomembne, ki nikakor ne morejo opraviti nakupov med tednom, bi bilo dovolj, če bi bilo odprtih nekaj dežurnih trgovin. V tem primeru se tudi trgovke ne bi tako pritoževale. Ker bi se lahko razporedile in bi delale po eno nedeljo mesečno, kar pa res ni nobena tragedija, še posebej, če bi bila ustrezno plačana. Ker pa so razmere v trgovini večinoma obupne, trgovcev primanjkuje in delajo nekatere tudi po tri tedne skupaj, ne da bi bile en sam dan proste.
p.s. Ne delam ob nedeljah, da ne bo koga preveč bolelo.

Sicer bodo pa v času recesije ljudje še veseli, če bodo lahko delali ob nedeljah.[/quote]

Govorim v svojem imenu. Med mojimi argumenti ni tega: “če delam jaz, naj dela še ona.”
Kdo je tu naiven? Kdo se je boril za koga? Zakaj so sindikati, ki so se prej borili za to, da bi nedelje preživeli v krogu družine itd., potem, ko so to dosegli, kar naenkrat pristali na to, da lahko ob nedeljah tudi delajo – za primerno višje plačilo, seveda?

Niti slučajno ne gre za foušijo. Delo v nedeljo naj bo ustrezno plačano. Neumnost je to prepovedovati z zakonom, kar smo nekoč poskušali. Za delavske pravice se je treba boriti, ne pa čakati na to, da bo neka vlada, ki je svetovnonazorsko povsem drugačna, iz povsem drugih razlogov prepovedala nedeljsko delo, kar se nazadnje izkaže, da je v nasprotju z interesi delavcev.

Sicer bodo pa v času recesije ljudje še veseli, če bodo lahko delali ob nedeljah.[/quote]
Po tvojem mišljenju bi bilo cca 5000 brezposelnih,če bi bile trgovine v nedeljo zaprte.Daj nehi no.[/quote]

Ti imaš pa resne težave z razumevanjem napisanega.


Po tvojem mišljenju bi bilo cca 5000 brezposelnih,če bi bile trgovine v nedeljo zaprte.Daj nehi no.[/quote]

Ti imaš pa resne težave z razumevanjem napisanega.[/quote]
Potem pa mi obrazloži svoj zadnji stavek,ko nekaj groziš o recesiji.

Grozim? Ti pa res živiš na drugem planetu. 🙂
V tem letu bo tudi Slovenija v gospodarski recesiji. Kar pomeni negativno gospodarsko rast in manjšo porabo. Torej tudi manj nakupov stvari, ki jih ne potrebujemo nujno. V takih okoliščinah v zasebnem sektorju že zdaj skrajšujejo delovni čas in ljudi pošiljajo na kolektivne dopuste – saj menda vsake toliko časa pogledaš kakšna poročila?
V takih razmerah bomo (vsaj večina med nami) lahko veseli, če bomo lahko delali več namesto manj. Če boš namesto 40 ur na teden delal le 36 ur, bo to pomenilo tudi za desetino nižjo plačo. Pa še tega bomo veseli, da bomo le lahko obdržali službo.

Govorim v svojem imenu. Med mojimi argumenti ni tega: “če delam jaz, naj dela še ona.”
Kdo je tu naiven? Kdo se je boril za koga? Zakaj so sindikati, ki so se prej borili za to, da bi nedelje preživeli v krogu družine itd., potem, ko so to dosegli, kar naenkrat pristali na to, da lahko ob nedeljah tudi delajo – za primerno višje plačilo, seveda?[/quote]

Ne leti vse direktno nate, ampak tudi na ostalo zgoraj napisano. Glede sindikata pa, … ali je sploh vredno izgubljati besede? Ta banda je prodala lastne delavce, potem pa pravite, naj se delavci sami zase postavijo?! Zakaj pa potem sindikat sploh je? Aja, zato, da konec leta pošlje članom dva para natikačev, pa da dva izleta med letom organizira.

Bravo:)
Ko se bodo trgovke za to borile bojo čudežno pridobile podporo vseh.[/quote]

VSEH?????? Sorry, Kitty, ampak edini, ki vedno izsilijo višje plače, so zdravniki, sodniki in učitelji. Ko so hoteli zvišati plače delavcem za povprečno 15-20 evrov neto, je bil tak halo, kot da bo državo konec vzel. Kdo neki se je tako bal? Verjetno vsi tisti, ki bi trgovke podprli.

Ne, sindikat naj se postavi za delavce. Ponavadi je vodstvo sindikata izvoljeno. Torej naj izvolijo bolj zaupanja vredne ljudi. Ker taki voditelji, ki skrbijo predvsem za svojo podobo v javnosti in sklepajo dogovore, škodljive za delavce, pač ni vredno zaupanja.

Ne, sindikat naj se postavi za delavce. Ponavadi je vodstvo sindikata izvoljeno. Torej naj izvolijo bolj zaupanja vredne ljudi. Ker taki voditelji, ki skrbijo predvsem za svojo podobo v javnosti in sklepajo dogovore, škodljive za delavce, pač ni vredno zaupanja.[/quote]

Ti si očitno z Marsa. Seveda nekateri niso vredni zaupanja, pa kaj!!! Semolič ne bo spustil oblasti iz rok in bo vedril na sindikalnem nebu do svoje smrti, če bo sploh kdaj umrl. Naredil pa za delavce ni in ne bo nikoli nič. Pa tudi kakšen drug ne, pri nas sindikat ni isto kot sindikat v Ameriki, Nemčiji, Franciji…

Torej imate vodstvo, ki se je izvolilo samo? Zakaj pa ne zamenjate vodstva? Zato, ker se s tem nikomur ne da ukvarjati, ne?


A si bil-a danes v trgovini in delala gužvo?
Res me zanima tvoj status,ko si tako brihten-na.


A si bil-a danes v trgovini in delala gužvo?
Res me zanima tvoj status,ko si tako brihten-na.[/quote]

Ne, sem bila raje na zraku. Ne maram gneče v trgovinah. 🙂

Vi,ki tako zagovarjate nedeljske nakupe v velecentrih,kako se kaj počutite,ko ne morete več čikati v teh kafičih v trg.centrih?
Hvala bogu,da vam tu ni uspelo,da bi obveljala vaša grda razvada.

Pa koliko je bilo govora,koliko lokalov se bo zaprlo,koliko bo delavcev na cesti zaradi protikadilskega zakona,itd.
Tako tudi zdaj nekateri politizirate,češ,če bi bile trgovine ob nedeljah zaprte,koliko bi bilo ljudi brezposelnih,pa ne vem kaj še.

New Report

Close