Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na naši šoli ne bo stavke :)

na naši šoli ne bo stavke :)


jst pa imam tako mnenje okrog vsega tega. Delam v privat sektorju.
dejstvo je, da potrebujemo javni sektor.
dejstvo je, da potrebujemo privat sektor.
dejstvo je, da nič ne funkcionira.
dejstvo pa je, da take politike pa res ne rabimo.
dejstvo je, da delamo vsi, privat al pa javni sektor…..ZA KAJ?
Za kaj si pa mnenja, da so učitelji tolk izkoriščeni, povej mi, a kateri od njih prinese domov na koncu meseca 470e? Nič nimam proti njim, res se trudijo, spoštujem njihovo delo, sam čas bi bil, da tudi oni začnejo moje. Pa sej jst se tud moram trudit, po 10 ur dnevno. Pa vsak delavec se tudi trudi,sam z eno razliko, da delavec ne ve, do kdaj bo še zaposlen, če v eni firmi odpustijo enega delavca, mora nekdo drug opravit njegovo delo. V mojih časih nas je bilo v razredu 30, zaradi tega pa nismo imeli nič manj znanja, kot ga imajo otroci sedaj.[/quote]

imaš prav.
nas je bilo 36 v razredu, pa smo vsi NORMALNI.[/quote]

Povej mi, koliko od teh 36 otrok, jih je bilo s posebnimi potrebami? Za koliko teh otrok so hodili starši v šolo in grozili z odvetniki?

Primerjave z ameriškim šolskim sistemom so popolnoma neumestne. Tam imajo ustrezne pogoje samo otroci iz višjih slojev (seveda v zasebnih šolah). Menda je izjemno malo primernih javnih šol. Baje je sicer res, da morajo “slabi” učitelji ob koncu leta zapustiti šolo – ampak s to izjemo, da jih samo prestavijo na drugo šolo in morajo tudi sami sprejeti “slabe” učitelje iz drugih šol (mislim, da se to imenuje “ples fazanov” ali nekaj podobnega).
Sicer se na lastne oči nisem prepričala, povezmam po dokumentarcu Waiting for superman (priporočam ogled).

dodala bi še to, da večina neizobražencev, ki čičajo po pisarnah s srednjo (ali višjo) ekonomsko šolo, meni, da učitelji ne delajo nič.
Pri tem ji ne moremo pomagati, pa naj napišemo karkoli.Več otrok v razredu, seveda,….!? Včasih smo imeli posebne šole, a veste, da zdaj veliko ”posebnih” otrok sedi v normalnem razredu. Ali sploh kdo ve, kako se ti otroci obnašajo?????????????????????????????????????????????????????????????? nekateri starši vedo, ampak samo za to, da se pritožujejo in zahtevajo izločitev takega otroka iz razreda. Učitelji pa naj se ukvarjajo z njim/ali njimi kakor koli želijo. A veste kako problematični so ti otroci???
In zdaj naj jih bo v razredu še več? krasno.
Pojma nimate. ……

Včasih so problematične ‘vrgli’ ven iz šole v 7. ali 8. razredu, pa so jih doma starši še premlatili zato…in so do konca življenja pač delali doma, na kmetiji ali postali smetarji. pa danes?? Kam naj damo koga??Samo ‘zzgojni ukrep’ mu lahko dodelimo…in čakamo, da prinese nož v šolo (kar tudi storijo)…

Ja, najbolje da nabutamo razrede s takimi primerki in lčakamo, da se bodo začeli pokoli kot v Ameriki. veste, nismo več daleč od tega!!! otroci so že nervozni, bolni, psihično utrujeni, starši zahtevajo lepe ocene, otrok ne zmore, je agresiven, egoističen, napadalen do sošolcev…če jih je več, je še bolj kritično vse skupaj. Si želite Ameriko tu??

potem pa sviz-ec zavije čokolado
njam njam

potem pa sviz-ec zavije čokolado
njam njam[/quote]

Očitno so tu določeni zelo neosveščeni in ne vidijo dlje od konice svojega nosu.

potem pa sviz-ec zavije čokolado
njam njam[/quote]

Očitno so tu določeni zelo neosveščeni in ne vidijo dlje od konice svojega nosu.[/quote]
Pa zastavimo vprašanje tako: ali bi bila stavka, če bi se standardi in/ali normativi znižali ob nespremenjenih in/ali zvišanih plačah?

potem pa sviz-ec zavije čokolado
njam njam[/quote]

Očitno so tu določeni zelo neosveščeni in ne vidijo dlje od konice svojega nosu.[/quote]

potem pa prosim povej v čem je fora teh stavk?

že večkrat v zadnjih dneh je bilo postavljeno to vprašanje, odgovora pa kar ni in ni … dočim podpora stavki je pa kar visoka.

Saj pravim, da premal poznam področje. Te številke sem dal bolj za primerjavo, kako v živo zgleda mala – velika skupina, drugač vem, da razpon ni tako velik. Tvoja ideja o selekciji učiteljev z ocenjevanjem je pa dobra in bi lahko tud pripomogla k večji kvaliteti pouka.

Dotična stavka je zaradi tega, o čemer so že pisale tu. Zaradi nedržanja dogovora, zaradi normativov. če bo govora o plačah v povezavi s stavko, pa lahko takrat komentiram, če oz. ko do tega pride.

V obvestilu glede stavke je na papirju, ki ga imam pred sabo zelo konktretno napisano zakaj/čemu je stavka. Najprej se omenja izguba zaposlitev, potem znižanje plač, potem povečanje obveznosti, šele na četrtem mestu so omenjeni učenci.

o čem, povej o čem?

ne moreš ane … ker ne veš, ker tudi štrukel ne ve, pojma nima 🙂

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/v-svizu-izglasovali-sodelovanje-v-splosni-stavki-javnega-sektorja

o čem, povej o čem?

ne moreš ane … ker ne veš, ker tudi štrukel ne ve, pojma nima 🙂

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/v-svizu-izglasovali-sodelovanje-v-splosni-stavki-javnega-sektorja%5B/quote%5D

Logično je, da vsak zagovarja svoje mnenje. Tisti, ki smo brali spisek normativov in obvestila, vemo zakaj stavka in kaj zagovarjamo. Pa če se tu še enkrat razpišemo na dolgo in široko, bodo mnenja deljena. Saj je samo v tej temi precej obojega. Razlage in različnih mnenj.

Kot jaz razumem stvari: predvsem je stavka zaradi normativov. To pomeni tole: V razredu bo več učencev, zato je potrebno manj učiteljev. Da bodo napolnili razred, bodo združevali šole, kar pomeni, da se bodo šole ukinjale. In to prav gotovo vpliva na kvaliteto šolstva in na učence. Osebno me je tega groza. Sem mlada učiteljica in z vsem srcem predana poklicu. Lepo mi je in ne jamram, čeprav delam zelo veliko in mi niti najmanj ni jasno, kje rastejo svakinje, ki so med enajsto in dvanajsto doma 🙂 Ampak dobro. Več učencev v razredu absolutno vpliva na zmanjšanje kakovosti in učitelji se upravičeno jezijo. Ker tega, kar nekateri starši počnejo in kaj vse si dovolijo nekateri učenci, lahko pač razumejo samo zaposleni v šolstvu in ljudje širokega pogleda. Potem so tu kot razlogi za stavko še plače in povečano število ur oz. obveznosti učitelja. Sama sem glasovala proti stavki in bom v sredo delala. Pa ne zato, ker menim, da nismo upravičeni do stavke, ampak zato, ker se zavedam, da mora vsak malo potrpeti za skupno dobro. In ko je nekdo govoril o ovčicah … je veliko težje, če si v skupini dveh, ki sta na šoli proti stavki, kot pa v skupini 50, ki je za. Tako da mislim, da mi nima nihče za očitati nobenega čredništva. Ravno obratno. Na srečo smo v kolektivu strpni drug do drugega … malo bolj kot tu gor 🙂 🙂

Stavka ne bo zaradi spremembe normativov, so jih umaknili. Zdaj bo kr tko…za vsak slučaj…

o čem, povej o čem?

ne moreš ane … ker ne veš, ker tudi štrukel ne ve, pojma nima 🙂

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/v-svizu-izglasovali-sodelovanje-v-splosni-stavki-javnega-sektorja%5B/quote%5D

Logično je, da vsak zagovarja svoje mnenje. Tisti, ki smo brali spisek normativov in obvestila, vemo zakaj stavka in kaj zagovarjamo. Pa če se tu še enkrat razpišemo na dolgo in široko, bodo mnenja deljena. Saj je samo v tej temi precej obojega. Razlage in različnih mnenj.[/quote]

nižanje delovne obveznosti in normativov je ministrstvo umaknilo, tega ne bo … stavka je torej za kaj? oz. proti čemu?

No, prva stavka je bila zaradi tega.
Druga je bila takrat, ko smo zanjo glasovali, tudi zaradi tega.
Potem, ko smo jo že izglasovali (na naši šoli), je prišla info, da ministrstvo umika normative in ostalo.
In ko sem izvedela, da stavka vseeno bo (tako kot je napisal #3 – za vsak slučaj :)), sem bila zelo srečna, da sem bila takrat proti. Ker stavkati za vsak slučaj je pa res malo neumno …

Meni je pa zanimivo, kako ste se 1. septembra mamice tu gor kregale, ko so na večini slovenskih šol zamaknili začetek pouka. Da to ni normalno, da vas ni nihče nič vprašal, da ne morete uskladiti svojih urnikov s takim pričetkom pouka itd. To je bil samo eden od zelo blagih varčevalnih ukrepov za vas starše, ne toliko za tiste učitelje, ki so zaradi zamaknjenega delovnega časa ostali brez mesta v podaljšanem bivanju. In tudi v nadaljevanju vas, dragi starši, ne bo nihče vprašal, če ste pripravljeni enega otroka voziti na eno, drugega na drugo šolo, če ste za storitve, ki so danes samoumevno brezplačne pripravljeni plačati, če boste svojega srednješolca sploh še lahko šolali na javnih šolah… Zahtevo po spremebah normativov so sicer res zamrznili, odpuščanja pa bodo kljub temu sledila, ker je v proračunu za učiteljske plače namenjenga toliko denarja, kot bi ga bilo pri spremebah normativov. Jasno je, da torej denarja z vse učitelje ni in bo avtomatično sledilo odpuščanje. Proti odpuščanju imajo pa učitelji pravico stavkati in jaz jih pri tem popolnoma podpiram.

Aja, pa še nekaj… Za vse tiste, ki bi radi izbirali in ocenjevali učitelje: v privatnih šolah, ki si jih želite, bo verjetno ravno obratno. Sprejeti bodo neproblematični, normalno vzgojeni otroci, njihovi starši bodo pa morali predvsem imeti denar. Za vse ostale bo na voljo javno šolstvo z nabitimi oddelki, ki verjetno tudi ne bodo mogli sprejeti vseh, ki si želijo tja. Učitelji se bodo na hitro menjavali, ker v takem nihče ne bo zdržal prav dolgo. To je ameriški model, ki si ga tako zelo želite. Kvaliteta pouka bo pa tako ali tako po vašem mnenju na zelo visoki ravni, saj ste se pred 30-imi leti tudi vi šolali v oddelkih z več kot tridesetimi otroki, pa ste preživeli in ste menda povsem normalni. Tako vsaj pravite zase, če berem vaše komentarje, se mi pa pojem normalnosti zdi precej relativna stvar.

Pa ti veš, da so otroci v istem letniku tudi glede na oddelek različni?
Da si z lanskoletno pripravo ne morem prav nič pomagati, ker moram tem otrokom razložiti drugače, ker mislijo, čutijo, živijo drugače?

Jaz sem vsak dan v razredu 6 ur. Uro prej sem v šoli in uro po pouku grem domov, pa še nisem naredila vsega. Nikoli, ampak res nikoli nisem doma med 11 in 12. In veliko delam za šolo tudi doma. Zvečer, ko dam svoje otroke spat, se spet vklopim za službo. A tega ne vidi nihče. Ja, in gre moja elektrika, moj računalnik in ne,nisem ga dobila v službi, kupila sem ga s svojo plačo. In cel kup literature tudi. Pa se ne pritožujem, ker sem rada učiteljica in sem vesela, da opravljam tako lep poklic. In “pamžovje” kot otroke poimenuješ ti, sploh ni obupno (še sreča, da delam z otroci). Obupni in nevzgojeni so, žal, njihovi starši.[/quote]

Upam, da ne učiš slovenščine. Ker od učiteljic slovenščine pričakujem, da obvladajo sklanjatve (npr. otrok -> z otroki), sploh, če to znanje zahtevajo od učencev v tretjem ali četrtem razredu.
Pa tudi drugače bi moralo biti v zavesti učiteljev oz. učiteljic, da otroke učijo, kar je pravilno.


Pa še tole. Šolski okoliš bo postal pojem, ki je raztegljiv, tako,da bodo nekatere šole (predvsem v mestih) postale odveč, oziroma ker so všečne glede na opremo in lokacijo cerkvi, bodo postale privatne šole, ki bodo lahko pogojevale vpis z različnimi, tudi finančnimi pogoji. To si slovenjceljske matere in slovenceljski očetje očitno močno želite. Ker računate,da boste na take elitne šole lahko svoje sončke vpisali. Pa temu ne bo čisto tako. Ker če ne boste imeli zajetne vsote denarja (ameriški model) potem pač z vpisom ne bo nič in vaši sončki ne bodo elita. Pa saj tudi vi niste. Vam prišepnem katere šole so ogledane s strani cerkve? ?

Kakorkoli že učiteljice so preveč plačane za svoje delo oz. nedelo.Plača začetnica 800 evrov,učiteljica 1.500 najmanj!!! Celo poletje doma in jokajo ,da jim je slabo!!????Gremo vsi za učitelje.Jaz delam v toverni pa ne dobim 600 e?!!!

Moj sin je letos v 1. razredu. Vseh otrok je 28. Torej maksimum, če bi imeli še enega otroka, bi se ta razred delil na pol, tako pa je žal samo eden.

Je že kdo stopil v razred z 28 prvošolčki?
Jaz vsako jutro “pokukam”, ko pripeljem sina, pa jih je takrat notri verjetno polovica, ne pa vsi.
Zadnjič pa so me povabili, da predstavim neko dejavnost in sem se povabilu odzvala. Z njimi sem ostala še dve uri, ker sem ta dan vzela dopust. Eno uro so imeli slovenščino in so delali ravno ene stvari, pa sem se ponudila, da lahko ostanem. naslednjo uro pa se jim je pridružila še vzgojiteljica in so za športno odšli na sankanje za šolo. Ostala sem zato, ker sem potem sina kar vzela, da sva odšla domov.

Torej bila sem v razredu 3 šolske ure.
In sedaj me zanima, kdo je že kdaj preživel nekaj časa v razredu? Meni je bilo kristalno jasno, zakaj učitelj na urniku nima celih 8 ur.
Bilo je lepo, za pogledat, … enkrat, ampak vsak dan? Ne, hvala. Jaz, ki sem aktivno sodelovala pri pouku samo eno uro, ostalo pa spremljala pasivno, sem bila “hvaležna”, ko sva jo s sinom popihala domov. Glavo sem imela težko kot sod. 🙂

Pa še nekaj. Zakaj so učitelji tako malo časa na šoli? Kolikor vem, nimajo nekih hudih pogojev za opravljanje svojega dela (svoj delovni prostor ali miza, računalnik itd.)

Pa ti veš, da so otroci v istem letniku tudi glede na oddelek različni?
Da si z lanskoletno pripravo ne morem prav nič pomagati, ker moram tem otrokom razložiti drugače, ker mislijo, čutijo, živijo drugače?

Jaz sem vsak dan v razredu 6 ur. Uro prej sem v šoli in uro po pouku grem domov, pa še nisem naredila vsega. Nikoli, ampak res nikoli nisem doma med 11 in 12. In veliko delam za šolo tudi doma. Zvečer, ko dam svoje otroke spat, se spet vklopim za službo. A tega ne vidi nihče. Ja, in gre moja elektrika, moj računalnik in ne,nisem ga dobila v službi, kupila sem ga s svojo plačo. In cel kup literature tudi. Pa se ne pritožujem, ker sem rada učiteljica in sem vesela, da opravljam tako lep poklic. In “pamžovje” kot otroke poimenuješ ti, sploh ni obupno (še sreča, da delam z otroci). Obupni in nevzgojeni so, žal, njihovi starši.[/quote]

Upam, da ne učiš slovenščine. Ker od učiteljic slovenščine pričakujem, da obvladajo sklanjatve (npr. otrok -> z otroki), sploh, če to znanje zahtevajo od učencev v tretjem ali četrtem razredu.
Pa tudi drugače bi moralo biti v zavesti učiteljev oz. učiteljic, da otroke učijo, kar je pravilno.[/quote]

Bleferke, ne, ne učim slovenščine, Se strinjam, v zavesti vsakega učitelja mora biti, da otroke uči kar je pravilno. In da, vsak učitelj je tudi učitelj slovenščine.

Drugače pa vsakemu učencu, če se zmoti oz. kadar se zmoti povem, da se je motiti človeško, a žal, včasih nekoristno. Mene je v OŠ nekaj časa matematiko učila učiteljica, ki ni govorila slovensko, a nas je vse matematiko naučilo izvrstno.
Je pa to forum in mislim, da je na njem tudi nam, učiteljem tako kot vam, ki ne opravljate tega poklica dovoljeno pisati pogovorno slovenščino.
Upam, da si tudi pri opravljajnju svojega poklica tako kritična do sebe, kot se bila do mene.

Očitno so tu določeni zelo neosveščeni in ne vidijo dlje od konice svojega nosu.[/quote]
Pa zastavimo vprašanje tako: ali bi bila stavka, če bi se standardi in/ali normativi znižali ob nespremenjenih in/ali zvišanih plačah?[/quote]

Ja, ker je to tisti del, ki vodi javno šolstvo, kar se kakovosti pouka tiče, v slabši položaj. Če to naredijo, bom za svoje otroke napraskala denar in jih prepisala v zasebno šolo. Vem, kaj pišem, saj sem učiteljica.
Kot sem že zapisala, tudi jaz sem bila ena izmed 30-ih otrok v razredu, a je to bilo drugače. Danes so otroci tudi zaradi družbeno ekonomskih sprememb drugačni, kot smo bili v njihovih letih mi. Nikakor ne bom dovolila, da bo katerikoli izmed mojih otrok eden izmed 30-ih v razredu. Delo v tako številčnem razredu ni nikoli enako delu v oddelku, kjer jih je največ 24. Metode dela so se spremenile in še nekaj let nazaj so nas na različnih izobraževanjih usmerjali k oblikam, ki so bile prilagojene za manjše skupine. tako pa se bomo vrnili k frontalnemu pouku, ki je bil veliko bolj primeren za naše generacije.

Če bi vsi tisti, ki ne poznate dela učiteljev poiskušali biti v tem poklicu vsaj en mesec, bi zagotovo drugače razmišljali.

New Report

Close