Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na naši šoli ne bo stavke :)

na naši šoli ne bo stavke :)

Jaz pa vsem šolnikom toplo priporočam prekvalifikacijo – npr. v trgovko, še bolje v računovodjo, pa bodo lahko v gospodarstvu delali 8 in če bo potrebno 8+ ur, pa ob tem intenzivno razmišljali, ne bo vsakih 45 min pavze, velikokrat še za malico ni časa, dopusta (jaz ga imam pri 16 letih delovne dobe in 2 otrocih 24 dni) ne bodo mogli izkoristiti… Delovni pogoji pa tudi marsikje takšni, da ni za govorit… Pa ti na kraj pameti ne pade, da bi stavkal… Tako da ne jokcat za tistih max.5 ur, ki jih na dan oddelate…

Upam, da ne učiš slovenščine. Ker od učiteljic slovenščine pričakujem, da obvladajo sklanjatve (npr. otrok -> z otroki), sploh, če to znanje zahtevajo od učencev v tretjem ali četrtem razredu.
Pa tudi drugače bi moralo biti v zavesti učiteljev oz. učiteljic, da otroke učijo, kar je pravilno.[/quote]

Bleferke, ne, ne učim slovenščine, Se strinjam, v zavesti vsakega učitelja mora biti, da otroke uči kar je pravilno. In da, vsak učitelj je tudi učitelj slovenščine.

Drugače pa vsakemu učencu, če se zmoti oz. kadar se zmoti povem, da se je motiti človeško, a žal, včasih nekoristno. Mene je v OŠ nekaj časa matematiko učila učiteljica, ki ni govorila slovensko, a nas je vse matematiko naučilo izvrstno.
Je pa to forum in mislim, da je na njem tudi nam, učiteljem tako kot vam, ki ne opravljate tega poklica dovoljeno pisati pogovorno slovenščino.
Upam, da si tudi pri opravljajnju svojega poklica tako kritična do sebe, kot se bila do mene.[/quote]

Seveda sem, pa tudi vejice znam postavljati. (…da otroke uči, kar je pravilno.) Ampak 2. sklon pa znaš…
In tudi v pogovorni slovenščini se ne reče “z otroci”.

Malo sem prebirala te silne zapise in mi ni jasno. Očitno sem preveč blond. Zakaj vsi, ki niste v šolstvu in ga tako silno občudujete in zganjate neskončno foušijo o njih lepotah in blablabla ne greste službovat v šolstvo??? To mi ni jasno. Ja pejte že enkrat, pa bo mir in sreča bo na vaši strani.
Briga me, koliko kdo dela, če je delo narejeno. Jaz imam cvetličarno, pa veliko delam, pa kaj. Ker sem si to izbrala. Lahko bi si tudi trgovino, pa zdravstvo, kovinostrugarstvo, modo, šolstvo. Pa si nisem. Kaj čem zdaj jokat kaj imam in kaj imajo drugi. Jaz mularije ne prenašam , tako, da mi gre na koz.. .če jih samo na cesti srečam. Bruh, da bi delala z njimi.
Pa ena zgoraj, naj bodo solidarni s tistimi, ki so revni ali še bolj revni. Ja, to je pa res za podpirat. Revščino. Bravo dečki in deklice. Ampak se mi zdi, da za vas nihče ne bo dovolj reven, ker potem pridemo do – jaz bom pa od lakote umrl, ti pa neeeee. Pol bom pa jaz za venc nekaj dobila.
S tokom vedno plavajo le mrtve ribe.

mi lahko razpravljamo v nedogled vendar drzava nima vec denarja, rezi so nujno potrebni. Torej nizja placa, slabsi delovni pogoji itd..to bo.

A je to OŠ Orehek?

Bleferke, ne, ne učim slovenščine, Se strinjam, v zavesti vsakega učitelja mora biti, da otroke uči kar je pravilno. In da, vsak učitelj je tudi učitelj slovenščine.

Drugače pa vsakemu učencu, če se zmoti oz. kadar se zmoti povem, da se je motiti človeško, a žal, včasih nekoristno. Mene je v OŠ nekaj časa matematiko učila učiteljica, ki ni govorila slovensko, a nas je vse matematiko naučilo izvrstno.
Je pa to forum in mislim, da je na njem tudi nam, učiteljem tako kot vam, ki ne opravljate tega poklica dovoljeno pisati pogovorno slovenščino.
Upam, da si tudi pri opravljajnju svojega poklica tako kritična do sebe, kot se bila do mene.[/quote]

Seveda sem, pa tudi vejice znam postavljati. (…da otroke uči, kar je pravilno.) Ampak 2. sklon pa znaš…
In tudi v pogovorni slovenščini se ne reče “z otroci”.[/quote]

Pa piko tudi ne postavljaš pred oklepajem, a ne? Glej, kadar sem na forumu, nisem v službi in takrat si privoščim kakšno napako, pa tudi, kot sem že zapisala, vsi se kdaj zmotimo, kaj ne? Prepričana sem, da tudi ti v službi kdaj narediš kakšno napako, pa čeprav si, kot praviš, pri svojem delu kritična do sebe.

Zdaj se grem pa stisnit k svojemu možu in otrokom, tebe pa prepuščam tvojim slovničnim frustracijam. Prepričana sem, da mi boš z odzivom, karšenkoli že pač bo, potrdila, da jih imaš ogromno. Aja, naj ti pomagam. V prejšnjem postu sem v tudi zadnjem stavku naredila napako. Pa še jih bom delala. Juhej!
Srečno!

Mi je popolnoma jasno, da “če ni, še vojska ne vzame” in da smo za denar, ki se je stekal v zavožene investicije, v žepe tistih, ki so bili v pravem trenutki ob koritu…že davno prepozni. Pa vendar, dokler srečujem gospo Tovšak vso nasmejano in lepo urejeno v pregrešno dragem avtomobilu, dokler so na poslanskih mestih ljudje s ponarejenimi spričevali, prepisanimi diplomami… dokler, s svojih mest ne odstopijo tisti, ki bi že davno morali…bom za stavko. In jaz bom v sredo stavkala.

Tole je tako preprosto in pametno napisano. Hvala, ker imaš zdravo pamet. Mislim, res, kaj je to z ljudmi?
Imam pravico do stavke res šele, ko bom lačna? Pa te sodbe o tem koliko kdo dela in koliko kdo ne dela.

Jaz sem rada učiteljica in rada delam z otroki. In ko berem te poste vsakič znova ugotovim, da imam srečo, da sem z mladimi. Ker nekateri odrasli tukaj…

Očitno so tu določeni zelo neosveščeni in ne vidijo dlje od konice svojega nosu.[/quote]
Pa zastavimo vprašanje tako: ali bi bila stavka, če bi se standardi in/ali normativi znižali ob nespremenjenih in/ali zvišanih plačah?[/quote]

butasto vprašanje z butastim odgovorom. Bi ti jutri ubrisal tvojega šefa na gobec, če bi ti dal danes povišico?

Jaz pa vsem šolnikom toplo priporočam prekvalifikacijo – npr. v trgovko, še bolje v računovodjo, pa bodo lahko v gospodarstvu delali 8 in če bo potrebno 8+ ur, pa ob tem intenzivno razmišljali, ne bo vsakih 45 min pavze, velikokrat še za malico ni časa, dopusta (jaz ga imam pri 16 letih delovne dobe in 2 otrocih 24 dni) ne bodo mogli izkoristiti… Delovni pogoji pa tudi marsikje takšni, da ni za govorit… Pa ti na kraj pameti ne pade, da bi stavkal… Tako da ne jokcat za tistih max.5 ur, ki jih na dan oddelate…[/quote]

Vsi učitelji imajo končano vsaj visoko šolo ali univerzo, kar pomeni, da so nekoč obiskovali tudi neko srednjo šolo in so se verjetno s poklicem trgovca ali računovodkinje. Zato so se s takim delom že srečali in verjemite 8 ur za tekočim trakom ali v pisarni je lažje, kot (po vaše le) šest ur v razredu. In take izjave so le dokaz vaše nerazgledanosti. In verjetno je primerjava učitelja s trgovcem že malo smešna.

Ne bom se prepirala a stavka ja ali ne. Rada bi podala samo komentar na to, da trgovci, pa še kdo drug nima časa za malico, mi učitelji pa imamo odmor vsakih 45 min.

Tudi jaz sem učiteljica. Mobilna – tekanje od šole do šole vsak dan, ne glede na vremenske razmere, tam moraš biti – tako kot vsi vi na svojem delovnem mestu. In tale malica… ja, za volanom, nekaj na hitro kar lahko “pogrickaš” v parih minutah, ker v vseh premikih, ki jih imam ne morem sesti za mizo in “kulturno” pojesti. Pa kaj, to je moja služba.

Delovne razmere? Večinoma super. Nekatere šole poskrbijo, da imaš svoj prostor med izvajanjem DSP. Druge pa – da o tem ne govorim… učila sem že v kabinetih, kjer je spravljena sama šara in si moraš narediti še prostor, v kabinetu polnem papirja in materiala za šolske predstave, v jedilnici med časom kosila, ker me niso imeli kam dati, na hodniku, med učno uro so me že “vrgli” iz razreda, ker so pač potrebovali prostor itd. Včasih delam dolge premike in km nabiram tudi kar tako, ker me pač pozabijo poklicati, da otroka ni v šoli ali pa mi pozabijo povedati, da imajo ravno tisti dan DAN ŠOLE in otrok sploh ni v šoli. Včasih me ostale učiteljice gledajo v smislu “kaj pa ti delaš tu”. Ampak to je pač del mojega poklica. In ja, očitno sem javni parazit, ker sem se odločila, da bom opravljala ta poklic.

Tudi jaz sem bila prej v šoli, sedaj pa v gospodarstvu-pa mi je bilo v šoli super fajn. Učit mi je bila poezija. Tudi, če kdaj nisi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pripravljen spelješ. Sedaj si tega ne morem privoščiti. Delo za vikende, 12 ur dnevno, pa še mnogo tega. Verjemi, da je gospodarstvo veliko težje.

Ojla!

jah učitelji malo preveč jamrate..ja res ne hodijo domov ob 11..ampak tudi v gospodarstvu ne prideš domov po osmih urah…učitelj ima zagotovljeno službo..ko dobo pogodbo za nč..tudi če dela slabo..v gospodasrvu hitr dobiš brco….nihče ga ne preverja kako dela razlike so pa ogromne…točno se vidi kdo dela s srcem..in tisti ima tud mir….plača je pač taka kot je….saj nikjer ni briljanto…naj se pa zavedajo..da jo dobijo od gospodarstva…to kar se dogaja v ju se v gospodarstvu že 10 let..pa ni nihče skočil v luft…zdaj ko se je zaćelo dotikat ju..pa vsi o revči..revčki so bili v vegradu…lačni brez hrane…pa je kdo odgovarjal…jasno nobeden…vsako delo je cenjeno…ne glede da eni pravite sem ućitelj imam izobrazbo..ja res je…ampak vsi ne moremo biti učitelji…eden more tud wc čistit za vami…če ne bi jih morale same…ampak to je že premalo častno…ja imam 7 st…ja in tud še kakšen jo ima pa opravlja delo za manj denarja….če vam ni želja učiti…grest lahko v gopodarsvtvo…kjer ti jasno povedo…lahko si srečen da imaš službo…kakšna stavka…je ne podpiram tudi malo ne…tako kot je rekla kolegica v šolstvu je lažje…če ne drugega nihče ne preverja kvalitete…

New Report

Close