Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na pomoč – vraščen noht

na pomoč – vraščen noht

najhitreje in najbolj učinkovito je, da greš k pedikerju, kjer te en dva tri odrešijo bolečin, pa še naučijo te kako v bodoče rezati pravilno nohte.
v bistvu ti pa samo en mali košček nohta ob strani pravilno odrežejo in to je vse, brez kakih drugih vidnih in bolečih posledic.
še sreča, da takrat ko sem imela ta problem nisem najprej zavila k zdravniku, ki bi me poslal h kirurgu, ampak naravnost k pedikerju.

lp

Piki Miki, sej v bistvu tud dejansko precej smešno zgleda, sam mi je prav vseeno, dokler pali.

No, če boš na tržnici trpotec dobila pa le sporoči pri kateri tetki, da bom še jaz k njej hodila (naj ti da že zdaj popust heehe), ker me boš potem odrešila ozimnice, ki mi je ne bo treba sušit in skladiščit 😉

Čau, držim pesti,
Z.

Pri meni ni bilo hudo vraščeno in sem si pomagala tako da sem noht po vrhu dobro stanjšala – popilila. Preden greš pod nož poskusi še s to taktiko. Jaz počne preventivno to kar pogosto (približno dvakrat na mesec) pa se mi ne ponavlja več.
Upam, da ti bo pomagalo. Lp

Preveč postrižen noht se vname, ker se okužijo kanali, ki potekajo ob robu nohta do korenine. Poskušaj si čistiti in razkuži nohte. Idealni bi bili sterilni pogoji. Plavanje na bazenu? Morje bi mogoče pomagalo. Tudi kopanju v bazenu si nohte dodatno razkuži – tekočino kupiš v lekarni. Na bazenu se lahko še dodatno okužiš z glivicami.

A veste, da prvič slišim, da se to lahko ponavlja? Meni se je to sicer zgodilo, ker sem si ga postrigla preveč na okroglo in v živo, ampak ponovilo se mi ni. Verjetno bi se mi, če bi šla spet preveč v živo…

Pa se mi je zdelo, da je to lahko edini razlog za to nadlogo… Karmen, oprosti, mi poveš v čem je hec, da se noht pili po povrhnjici? Počutim se hecno nevedno, ker mi sploh ne potegne čemu… edino kar mi pade na pamet je, da bi bil noht predebel? Je to sploh možno?

Hvala za odgovor :))

meni ni nič pomagalo, sem šla na operacijo.
zgodilo se mi je dva meseca po porodu, še en mesec sem izvajala razne čarovniške obkladke, itd, pač vse, kar mi je kdo rekel. Na srečo je bilo poletje tako, da sem lahko hodila naokoli v japonkah 🙂

res upam, da se boš lahko temu posegu izognila, če pa ne, pa jaz nisem imela tako slabih izkušenj, kot nekatere pred menoj.

Dopoldan sem šla v bolnico, po 15 minutah so nas vse odpeljali v operacijsko. Za ta poseg nas je bilo tam menda 6.
Takoj so nam na operacijski mizi dali lokalno injekcijo, potem je prišel doktor in vsakemu opravil poseg v 5 minutah, s korenino vred.Meni niso šivali. Naslednji dan sem imela v bolnici kontrolo, čez 2 dni pa bi naj šla v svojo ambulanto. Jaz sem si tretji dan doma sama naredila kamilično kopel 3x dnevno in namazala z bivacinom. Zacelilo se mi je v enem tednu. Hodila sem prve 3 dni tako, da sem malo pošepala, palec sem imela debelo povit. Prvi dan pa sem več ali manj ležala. Tudi sama sem še dojila, zato sem vzela na dan 2 lekadola. Vendar sem dobila nekaj proti bolečinam, ker se spomnim, da mi je zdravnik rekel, da bom imela močne bolečine, ko mi injekcija popusti. No, jaz jih nisem imela. Po enem tednu pa sem že veselo šibala z vozičkom naokoli 🙂

Imela sem smolo, čez 2 meseca se mi je ponovilo na drugi nogi…. postopek enak, tokrat so mi noht samo odrezali, brez korenine. Pri drugi nosečnosti sem bila čisto panična, ampak se mi zadeva ni več pojavila.
Priporočam ti, da se dogovoriš za poseg v petek, da imaš potem čez vikend doma moža in lahko on rihta otroka, ti pa počivaš (ležiš in se z malim igraš na postelji). Jaz sem šla potem naslednji dan v soboto v bolnico na prevez kar sama s taxijem. V bolnici so bili ful prijazni, ko poveš, da imaš doma dojenčka, nič ne čakaš.

Upam res, da ti bo šlo z obkladki nazaj. LP

za Q10,

Ko pol leta trpis bolecine in se vrtis v zacaranem krogu in tako kot je napisala bzz probas vse sorte zvarke in naravne metode, je noz kar olajsanje. Nisem se slisala, da radi posljejo pod noz, ko pa gre cez, pa ni variante. Pa tudi pozdravit vnetje ni preprosto, meni se je vleklo ne tedne, pac pa mesece, kljub dnevni negi in skrbi za prst.

Na vsak nacin pa najprej k pedikerju.

Pa se nekaj hecnega. Naj ne bi bilo povezano z nosecnostjo oz. poporodnimi recmi. Sama pa mislim, da se ti hormoni tako premrdajo in je celo telo v drugacnem stanju, da lahko tudi nohti na nogah odreagirajo in se bolj noter zavihajo pa potem veselo drazijo in vnemajo meso.

vse  nosece  , kva  nej  pol  js  nardim /glede da sem ,,on,, vrascat  pa  je   noht ,,po tem ko sem  3x   ista noga  ,ponoci  prosti strel   stengi  betonski,,ko  je    itak   da  mislu da slabs  ne  more  ,, pa   mi je se 1x ratal ,,glede da  boli  ce rjuha pokrije//ko pritegnes stengo   so  obcutki  neopisni ,,te  prime   da   skos   3 crne  luknje    vracas v preteklost  , samo da  bi najdu  majstra  ki je stenge  vliu  tako da se po   normal  pac enakomirnih ,,se  dodatne   2  polovicke  v visino ,,nabetoniral , /mam   sicer kvadratne ,,kao   na  pogled   solidne   ne    zelva   stil / ki  se   raje vrastejo   kot  ,,pokrovcki od  pova  ,,okrogli ,, samo tole  po  prostem strelu   je  pa  noro,, premisljujem    sa bi situacijo nekak  reslo  nekaj kar  bi noht tok   ,,omehcal ,,da  bi ga   kot  na  u tubu potem  nekak  odscipnu  v globino,,dokler   pa  boli  kot  boli   momentalno  , pa  no opcija dotikat ,,liht   narkoze   na  nogo   pa  nekak   ,, no  ce se   4tic    srecam  s stengo  , bo   itak  ,,slabs  pol pravte  je  lah  samo ce  nekak  se zanosim,,

 

New Report

Close