Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na poroki me ni želela ob sebi

Na poroki me ni želela ob sebi

Odgovor na objavo uporabnika
Mimi428, 16.05.2022 ob 19:17

Kako znajo biti otroci včasih kruti, pa tudi če so odrasli.

zakaj kruti? Ker bi na svoj najpomembnejši dan mogla potlačiti svoje želje in ravnati po željah in pričakovanjih očima? Pa saj ni ona ločila staršev, ni ona izbrala očima… To, da se je z njim ujela, je super za vse, vseeno pa je njen oče nekdo drug. Tudi ona ima čustva, naredila je tako, kot si je želela. Očim je pa že odrasel gospod, ko se je odločil, da sprejme mamo z otrokom, je najbrž vedel, da bo otrok vedno imel tudi svojega očeta.

Toliko vas zagovarja in opravicuje to dejanje… kri ni voda in tako dalje…

jaz pa ne razumem nje! Na mesto tega, ki ti je stal ob strani celo zivljenje, te vzgajal, imel rad, jokal s teboj… je za tako pomemben dan za tako pomemben protokol izbrala bioloskega oceta… kri gor ali dol… ni kri tista, ki definira starsa! To bi mogel res vsal vedet!!! Ocima bi mogla zeleti imeti ob sebi. Ne pa nekoga, ki je potreboval opomnik,  da ji vosci. Pika! In mati bi morala to skomunicirat z njo, ce ji sami to ni logicno! Vcasih je potreben razum pred emocijami! Moras pa biti dovolj mocna oseba in dober empaticen karakter, da to prepoznas!
jaz bi bila enalo zalostna kot ti. Verjetno si ji tudi pomagal pri pripravi poroke in tako dalje, potem pa si po vseh letih niti plesa ne zasluzis! Zelo povrsinsko je vzgojena. Nehvalezna princeska.
in zena bi se tukaj mogla vmesat. Ne pa da se umakne. Kot da obema dol visi za vasa custva! Slabo…
kaka kri….

Odgovor na objavo uporabnika
Očim, 15.05.2022 ob 20:59

Včeraj se je poročila ženina hčerka, moja pastorka. Ker sem bil ob vseh življenjskih prelomnicah v njenem življenju ob njej, mi je bilo logično, da jo bom popeljal tudi pred oltar. Pa sem se pošteno zmotil. Vedno sem z njo delal kot bi bila moja, svojih otrok namreč nimam. Njen oče nikoli ni bil prisoten v njenem življenju. Čestitka in rojstnodnevno darilce, pa sem ter tja kakšen telefonski klic in to je bilo vse od njenega očeta. Zato sploh nisem pomislil, da bi se lahko odločila za svojega očeta. Povedala mi je, ko se je pripravljalo na generalko. Ostal sem nemih ust, seveda žalosten in razočaran, tudi jezen. Niti prilike nisem imel, da bi zaplesal z njo. Ko sem jo gledal plesati z očetom in kako sta ob večerji sedela skupaj sem bil ljubosumen za znoret. Poročno slavje sem zapustil med prvimi. Zdaj sta mladoporočenca odšla na poročno potovanje, jaz pa samo razmišljam, da bi ji moral povedati kar ji gre. Bi ji moral kaj reči? Upam, da se mi jeza ne razkadi do takrat, ko se vrne. Žena se v najin odnos nikoli ni mešala in tudi sedaj se noče.

 

 

Bodi dec. To prenesi, kot se zagre.

Stal si ji ob strani, to počni še naprej. Dekle, žena bo pa že sama uvidila kdo je pravi oče. Če tudi ne biološki.

Če te pa ne ceni, ne vem mogoče je izkoriščevalska v odnosu do tebe.

Bo slejkoprej rabila pomoč, nasvet. Takrat spusti ” saj imaš očeta pa naj ti on pomaga.

Itak ji boš pomagal, ampak naj se malo zamisli.

Pastorka res ni kriva, da ima takega očeta in tako mamo, kot ju ima. In kljub vajinemu dobremu odnosu si pač želi imeti v življenju prisotnega biološkega očeta, sploh pri prelomnih trenutkih. In tak trenutek je tudi poroka. In to nima nič s tabo in z vajinim odnosom. Mogoče je celo vse do generalke čakala z informacijo, da bo tam oče, zaradi tega, ker te ima rada in  te ni hotela prizadeti. Verjamem, da je tako. A kot so že drugi napisali: oče je tisti, ki ga prav tako želi imeti tam, govoriti z njim, mu dati priložnost, da jo pospremi pred oltar in da zapleše z njim. Ker je pač oče in ona njegova hči. Namesto neke jeze in ljubosumnost se odloči za prijaznost.  Če ne drugega, predlagaj, da kasneje zaplešeš z njo tudi ti. In ji vsekakor zaželi lep, uspešen zakon, poln spoštovanja, ljubezni in razumevanja.  Saj ja nočeš, da se zaradi tega, ker ima očeta ob sebi pokvari vajin odnos, kajne?

Ma te razumem ja. Nje sicer ne. Ne razzmem da za najlepsi dan svojega zivljenja ob sebi hoces osebo, ki ocetu ni bla niti podobna. Ampak ok, glede na komentarje vidim da sm edina haha. Ne sekirej se. Ko bo kej hotla nj tut fotra klice 😂

A je to obnova nekega filma, ki je bil pred kratkim na TV?

Zapri pipico za vekomaj in če pride kdaj k tebi za kaj prost, jo napoti k njenem “cudovitem” očetu….

Tvoj problem je, da se vtikaš v odnose drugih. Nihče tega ne mara in ja – očeta ji pač ne moreš nadomestiti oz. bi ga morda v določeni meri lahko le, če bi ta umrl v pastorkinih zgodnjih otroških letih.

Odgovor na objavo uporabnika
Vzornik, 17.05.2022 ob 11:34

Zapri pipico za vekomaj in če pride kdaj k tebi za kaj prost, jo napoti k njenem “cudovitem” očetu….

Tole ga zna stati tudi odnosa s pastorkino mamo, njegovo trenutno ženo/partnerko.

Zanj in njegovo stanje psihe je najbolje, da sprejme reči take kot so in se ob to ne spotika.

Odgovor na objavo uporabnika
drY, 15.05.2022 ob 22:18

Tipi, “samohranilke” so samo za zabavo. Pod pogojem, da ne komplicirajo. Za vse ostalo pa boste predvsem izkorisceni osli.

Tipi samohranilci pa se za to niso. Ocitno so njihove bivse to ugotovile, spizdile in jim pustile otrocad. 😉😆🤣 Rabljena roba.

Odgovor na objavo uporabnika
živim na koruzi, 16.05.2022 ob 12:12

Jaz pa se nočem poročit, ker si globoko v sebi, kot majhna punčka, želim, da bi me k oltarju popeljal oče, a hkrati vem, da bi s tem prizadela očima, ki je bil do mene boljši oče kot bi bil biološki tudi, če se z materjo ne bi ločila.  Vem pa, da bi me moj očim podprl in ne bi zganjal cirkusov ter mi kvaril mojega posebnega dneva.

Žal kri ni voda.

Bodi večji človek, kot misliš da si.

Podpri jo.

Ne kvari ji dneva.

Nekega dne ti bo hvaležna – oz najbrž ti bo sedaj.

Ali pa sam načni to temo že pred poroko – v stilu, da razumeš, da je izbrala očeta in da jo pri tem podpiraš in se veseliš poroke z njo. Izberi pozitivne besede. Ne vcepljaj ji mraka v dušo.

 

Ce ste v dobrih odnosih, zakaj te ne bi kar oba popeljala? Ali pa noben od njiju. To navado smo spet uvozili iz Amerike. Meni je to popolna neumnost. Prej se celo zivljenje kregajo, na poroki pa kot, da ni nic narobe.

Odgovor na objavo uporabnika
Hmm231, 16.05.2022 ob 16:22

Mogoce pa ni hotela prizadeti oceta. Pa kako bi to izgledalo da bi jo ocim peljal do oltarja. Kaj bi si drugi mislili…itd itd. Ali pa he hotela njegovo pozornost? Kaj pa zena pravi na njeno odlocitev?

no pri meni je tako, da si tudi nisem bila blizu z ocetom. Ocima nisem imela. Porocila se bom drugo leto in bom sla sama do oltarja in ples bo z mozem. Pa seveda bom tudi z ocetom zaplesala. Samo be bom pa imela neko tradicinalno poroko ker se mi zdi da bi bilo to za druge. Ce me ze kdo mora peljati do oltarja je potem to mama. Ker pa nocem v zadrego spraviti oceta bom sla sama.

To navado smo uvozili iz Amerike. Tega v Sloveniji 30, 40 let nazaj ni bilo. Same afnarije, da se bahajo pred svati. Samo se druzice manjkajo in bo cela maskarada.

V našem manjšem mestu je žena pustila moža z dvema majhnima otrokoma, ni plačevala preživnine. Moški se je kmalu ponovno poročil, nova žena oz. mačeha je predano vzgajala otroka. Čez dolga leta se je ponovno pojavila mama, začela podkupovati svoja otroka z denarjem, ki sta zaradi tega “pozabila” na mačeho.

Mož je odlično stopil na stran svoje druge žene in dal jasno vedeti otrokoma, da je mačeha tista, ki je ta njiju naredila največ. Tudi sosedom je povedal, da ni prav, kar sta otroka naredila.

Kaj imajo pa sosedje s tem?

kaj???

Mogoce pa ni hotela prizadeti oceta. Pa kako bi to izgledalo da bi jo ocim peljal do oltarja. Kaj bi si drugi mislili…

kaj pa so ti drugi mislili ko je oče celo življenje niti povohal ni?

jaz bi rekla, da je nehvaležna. razumeš, da ko si otrok, si želiš očeta, ampak ko si toliko star, da se sam poročiš, bi pa lahko imel prioritete toliko razdelane, da bi vedel, kdo je tvoj PRAVI oče. ne tisti, ki je seme prispeval, ampak tisti, ki je skrbel zate in te vzgajal vsa leta.

 

Odgovor na objavo uporabnika
123456, 16.05.2022 ob 23:43

Toliko vas zagovarja in opravicuje to dejanje… kri ni voda in tako dalje…

jaz pa ne razumem nje! Na mesto tega, ki ti je stal ob strani celo zivljenje, te vzgajal, imel rad, jokal s teboj… je za tako pomemben dan za tako pomemben protokol izbrala bioloskega oceta… kri gor ali dol… ni kri tista, ki definira starsa! To bi mogel res vsal vedet!!! Ocima bi mogla zeleti imeti ob sebi. Ne pa nekoga, ki je potreboval opomnik,  da ji vosci. Pika! In mati bi morala to skomunicirat z njo, ce ji sami to ni logicno! Vcasih je potreben razum pred emocijami! Moras pa biti dovolj mocna oseba in dober empaticen karakter, da to prepoznas!
jaz bi bila enalo zalostna kot ti. Verjetno si ji tudi pomagal pri pripravi poroke in tako dalje, potem pa si po vseh letih niti plesa ne zasluzis! Zelo povrsinsko je vzgojena. Nehvalezna princeska.
in zena bi se tukaj mogla vmesat. Ne pa da se umakne. Kot da obema dol visi za vasa custva! Slabo…
kaka kri….

👏👍

cestitam ti, si bil samo bancni avtomat.

Tudi sama sem pastorka in imam ocima. Na poroki pa si zelim da bi me do oltarja pospremila oci in ocim. 😊

Avtor, te razumem, da si razočaran. Ampak vsaka stvar je za kaj dobra. Zdaj veš, kakšen je njen odnos do tebe in na tej osnovi boš tudi ti lahko na novo oblikoval svoj odnos do nje. Razmisli, koliko časa, denarja in energije bo v prihodnje pametno vlagati vanjo. Prav gotovo se bo na vaju z ženo obrnila po kakšno pomoč. Tudi ti se distanciraj. Nekaj mi pravi, da se bo tudi vajin odnos z ženo vsaj nekoliko spremenil. Razmisli, koliko daješ in koliko prejemaš, ne le v materialnem smislu.

Sicer pa so te novokomponirane poročne navade itak kravje perje. Še ena ameriška navlaka, s katero z bliščem skrivajo bedo. Oče tvoje pastorke se prej očitno ni kaj dosti zmenil zanjo, na poroki pa vsi sluzasto in slinasti ob pogledu na lažno idilo. V glavnem zato, da samo sebi mečejo pesek v oči. Poroke so vse bolj razkošne, polne praznih floskul o najlepšem dnevu, pa kompliciran je še o barvi sekret papirja, v reali pa že po nekaj mesecih modrice, kurbarija, prepovedi približevanja in kar je še iz tega nabora. Skoraj vsak 3. zakon se konča z ločitvijo, včasih prav grdo, vse več pa je tudi epilogov, kjer otroci po zaslugi enega od staršev postanejo sirote.

Pozabi In ji ne očitaj . Je le njen oče in to je bila njena odločitev želja in prav je tako ne glede na to, da si bil vedno ob njej. Ima te rada in ne pokvari tega vajinega odnosa predvsem pa tvojega ljubosumja. Ne pokvari to vez.

Po napisanem bi ti realno in prijateljsko rekel samo tole : ODJEBI JO .Ni vredna tvojega časa in ni vredna tvojega dolgoletnega truda, ko si ji stal ob strani, taki ljudje, ki niso zahvalni takšne velike zadeve nas niso vredni, pika.

Odgovor na objavo uporabnika
ne zameri hčerki, 16.05.2022 ob 12:18

Lepo, da si tako dober očim. Spoštujem take moške. In tudi tvoja pastorka te spoštuje in te ima rada. Ampak… saj veš, nisi pa oče. In mislim, da se ji je izpolnila življenjska želja, da jo je oče popeljal k oltarju. Ne ji tega zameriti. Kri res ni voda. Oče je le oče, četudi je slab.

Če že imaš komu za zamerit, to ni hčerka, ampak tvoja žena. Ona te je popeljala v to kočljivo situacijo, da si moral sprejeti tujega otroka.

 

Pišeš neumnosti, hči se je pač iskazala kot ena velika nezahvalna  bitch, OČE JE TISTI , ki otroka vzgoji, mu stoji ob strani ob dobrem in slabem, ne pa tisti, ki se komaj spomne čestitati za rojstni dan, vsi, ki zagovarjate hčerko, njeno nedopustno nezahvalno obnašanje imaste resne psihične probleme, avtor, ne poslušaj zeh ovc, ignoriraj pastorko, ne rabiš ji nič omeniti, samone  ne dajaj več  energije v njo, sčasoma bo spoznala.

 

Žena bi te morala pomiriti. škoda da si tako žalosten, ampak to je bil njen dan in ona je odločila tako.

Te razumem, kako izdano in izigrano se počutiš. Morda niti ne doumeš vseh razsežnosti te izdaje, ko si bil dejansko izdan tako s strani svoje žene kot tudi pastorke, ki si jima bil dober, da si jima omogočil družinsko življenje, verjetno tudi marsikatero ugodnost, nisi pa vreden toliko, da bi žena svojo hčer naučila o hvaležnosti do tebe in empatije do tebe in ne nazadnje tudi do drugih ljudi – ker tudi tvoja žena ni empatičen človek, ampak skrbi le za lastno rit. Tvoja žena je zagotovo vedela, kaj namerava hči, in bi hčeri morala dati poduk, kako naj tudi tebi hvaležnost izkaže oziroma te vsaj ne prizadene. Ker tega ni storila, je sokriva.

Sama sem tudi poročena z moškim, ki ima otroka od prej, imava tudi skupnega otroka. Vse bolj spoznavam, da smo mačehe in očimi dobesedno obsojeni na to, da se moramo razdajati za pastorke, da se vsem zdi, da jim to pripada, da moramo vse potrpeti in razumeti. Našega vidika pa nihče nikoder noče videti, koliko se žrtvujemo.

Moje grenko spoznanje na podlagi lastnih izkušenj in opazovanja življenja je, da so tako samski oče/mati z otrokom od prej kot tudi ta otrok po pravilu egoisti (morebitne izjeme potrjujejo pravilo). Pametni ljudje se takšnim očkom/mamicam izognejo. Tisti, ki nismo bili tako pametni, pa žal doživljamo grenka spoznanja…

Jaz bi se na tvojem mestu oddaljila od pastorke, predvsem pa žene/njene mame, ki ti je preko hčere tako grdo pokazala, koliko pri njej šteješ.

Odjebi obedve, NISTE TA VREDNI, morda nekega to spoznata, ODJEBI JU.

New Report

Close