Najdi forum

Naslovnica Forum ‘Teorije zarote’ Na videz urejena a v bistvu živi v svinjaku

Na videz urejena a v bistvu živi v svinjaku

Pozdravljeni,

imam sodelavko na pogled je urejena, oblečena po modi tudi čista. Nikoli, da bi jo zavohala po znoju, cigaretah, ima čiste lase, urejene nohte no zdj pa problem. Sem ji zadnjič nesla neki z službe, ker je bla na bolniški in mi je odprla vrata pa rekla samo minuto počaki v tem času je bil zgleda prepih ali ni dobro zaprla vrat in so se vrata odprla skratka jaz sem bla šokirana, stanovanje kot smetišče krama povsod po tleh kot v tistih oddajah ameriških, ko ljudem pridejo pucat na dom. No jaz sem šla pred blok iz uvidevnosti pa me pokliče ja kje si zdaj sj sm rekla samo minuto. Zdj pa ne vem kako bi začela pogovor na to, če kaj rabi, ker mi ni jasno kako lahko živi v takem, ker na videz zanemarjena ni.

Glede na to da je na videz urejena nima časa čistit svojega svinjaka… sem se včasih urejala in sem porabila velikooooo časa za to. Zdaj sem odrasla in imam enega otroka niti ne pomislim, da bi se šminkala ali kaj podobnega. Seveda ne smrdim skrbim za higieno svojega telesa, prav tako pa skrbim kolikor lahko za higieno svojega doma. Pač vsak po svoje.

Morda zardi bolezni ne more pospraviti? Trenutno je pri meni manj pospravljeno ravno zaradi bolezni.

Lahko ji reces. Ej sori prej so se vrata odprla in sem vidla kako imas. A ti pomagam kaksne smeti odnest, lahko swdaj ali pa potem, ko se pozdravis. Jaz sem imela tudi svinjsko, in bi bila vesela, ce bi kdo pomagal.

KAj sama živi? Ker če ne, pol se vsi strinjajo, kako je tam not. Ali pa un, ki ljubi red hudo trpi. Un ki obožuje havarijo, mu je vseeno ali je čisto ali nastlano.Vedno se dobro počuti. Srečen on, bog pomagej ostalim redoljubnežem okoli njega.

Odgovor na objavo uporabnika
Rak583, 20.01.2024 ob 18:53

Morda zardi bolezni ne more pospraviti? Trenutno je pri meni manj pospravljeno ravno zaradi bolezni.

Ne bi rekla, da je zaradi bolezni, ker je na bolniški šele nekaj tednov tisto kar sem pa vidla se je moglo pa leta nabirat ni šanse, da rata stanovanje tako v parih tednih, ker tukaj ne govorimo o par smeteh ampak o svinjariji kot v tistih filmih, ko pridejo na dom pucat prostovoljci ampak dobesedno.

Copypast??????

Lepo se ponudi, če potrebuje koga, da ji pomaga pospravit. Ti pa povem iz lastne izkušnje. Ko sem se jaz tako ponujala, kolegica niti ne dvigne telefona. Pravi, pa, da če ima čisto se počuti, kot v laboratoriju. Eni daje to 9bčutek domačnosti. Je pa možno, da veliko telovadi se tušira, ukvarja sama s sabo z okolico pa ne.

Kaksni problemi,lol. Imam zamisel,vse ki moti kaksno stanovanje imajo drugi,ostanite raje doma.Videl pa vzel pa ne kokodakam okoli.Vprasaj jo,ce ji lahko pospravis stanovanje

Se kdo od vas kdaj vprašali, kam dejansko gre denar, ki ga zbirajo dobrodelne organizacije? V svoji okolici imam osebe, ki se vozijo v luksuznih avtomobilih, oblečeni so v drage znamke, položnice pa jim plačujejo dobrodelne organizacije…tam napletejo zgodbe o tem, kako so oni ubogi, lazejo, organizacije jim pa verjamejo

Odgovor na objavo uporabnika
Jutranja kava, 28.01.2024 ob 06:02

Se kdo od vas kdaj vprašali, kam dejansko gre denar, ki ga zbirajo dobrodelne organizacije? V svoji okolici imam osebe, ki se vozijo v luksuznih avtomobilih, oblečeni so v drage znamke, položnice pa jim plačujejo dobrodelne organizacije…tam napletejo zgodbe o tem, kako so oni ubogi, lazejo, organizacije jim pa verjamejo

Ne dajem več nikomur (razen redkih izjem – ampak osebno) denarja. Sem vse to in še več videla na lastne oči.

Imaš razmeroma premožne, ki se delajo revne in se “znajdejo” in imaš ljudi, ki nikoli ne bodo znali z denarjem.

Vse financiranje dobrodelne organizacije (Karitas, Rdeči križ in verjetno še kdo) bi bilo potrebno takoj ukiniti s strani države!

Ne pa da hodijo na Rk IN Karitas, tudi kakšno položnico jim plačajo, potem izredna soc. pomoč in fehtarjenje  preko medijev, …

Del soc. pomoči bi bilo obvezno dati v bonih s katerimi ne moreš kupiti cigaret in alkohola.

 

… depresija, ali pa kakšne neozdravljene travme.

Odgovor na objavo uporabnika
Julka324, 16.01.2024 ob 23:56

Pozdravljeni,

imam sodelavko na pogled je urejena, oblečena po modi tudi čista. Nikoli, da bi jo zavohala po znoju, cigaretah, ima čiste lase, urejene nohte no zdj pa problem. Sem ji zadnjič nesla neki z službe, ker je bla na bolniški in mi je odprla vrata pa rekla samo minuto počaki v tem času je bil zgleda prepih ali ni dobro zaprla vrat in so se vrata odprla skratka jaz sem bla šokirana, stanovanje kot smetišče krama povsod po tleh kot v tistih oddajah ameriških, ko ljudem pridejo pucat na dom. No jaz sem šla pred blok iz uvidevnosti pa me pokliče ja kje si zdaj sj sm rekla samo minuto. Zdj pa ne vem kako bi začela pogovor na to, če kaj rabi, ker mi ni jasno kako lahko živi v takem, ker na videz zanemarjena ni.

brigaj se zase, morda neznanka zate?

Ej…Jaz sem par dni fukal eno urejeno,oh in ah…spodaj smrdelo,da se ti zagabi 😂😂

Če vas res zanima, kako je s takimi, in vam ne gre le za veselja obiranja tretje osebe (v sebi pa občutek, “oh, kako boljša sem od nje!”), je na tujem spletu veliko forumov in člankov, kjer boste lahko dobili vpogled v psiho ljudi, ki sem jim tako godi. Razlog ni en sam, je pa vedno, brez izjeme, v ozadju huda travma ali depresija. Pa še nekaj je zanimivo: ogromna večina takih ljudi je nadpovprečno inteligentnih, veliko jih ima tudi izjemen posluh za glasbo. (Znan primer sta brata Collyer.) Razlogi za to korelacijo niso popolnoma jasni.

Pojdite na kak forum, kjer se pogovarjajo takšni ljudje. Tuj, ne slovenski. Dvomim, da v Sloveniji sploh obstaja. Ta narod nima kaj dosti poskuha za človeka, milosti pa sploh ne.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Sivakura, 21.01.2024 ob 08:55

Lahko ji reces. Ej sori prej so se vrata odprla in sem vidla kako imas. A ti pomagam kaksne smeti odnest, lahko swdaj ali pa potem, ko se pozdravis. Jaz sem imela tudi svinjsko, in bi bila vesela, ce bi kdo pomagal.

 

Ja, to ni slab predlog. Seveda pa je vse odvisno od tona, v katerem je izrečeno.

Če je izrečeno sproščeno in umirjeno, češ “saj ni hudega”, lahko s tem naredimo veliko uslugo. Pa ne samo s pomočjo pri pospravljanju.

 

Kakšno zvezo pa ima to s tem primerom?

 

 

“Se kdo od vas kdaj vprašali, kam dejansko gre denar, ki ga zbirajo dobrodelne organizacije? V svoji okolici imam osebe, ki se vozijo v luksuznih avtomobilih, oblečeni so v drage znamke, položnice pa jim plačujejo dobrodelne organizacije…tam napletejo zgodbe o tem, kako so oni ubogi, lazejo, organizacije jim pa verjamejo”

 

Kakšno zvezo pa ima to s tem primerom?

 

Expert Consultation on Pet Nutrition, Conduct, Training & Comprehensive Pet Care, Exclusively at Petrely!

oseba na bolniški nekaj tednov, ti pa ne razumeš, zakaj nima pospravljeno? ker ima zdravstvene probleme mogoče? ampak ne, pomembneje v taki situaciji bi bilo glancat tla.

Mogoče prestavlja pohištvo in pospravlja staro kramo.ko smo se mi selili al pa prenavljali je bil tud kaos in vse nakloženo… Za tist teden al dva. Relax.

Jaz bi rekla na tak način da res ne bi užalila, mogoče je pa ne moti, lahko pa da res ne more več uspet hitro se nabere. Probaj čim bolj preprosto ji rečt ne nekaj komplicirat pa delat kot da je to nevem kaj. Reč a ti pomagam pospravit vidim da se ti je mal nabralo to je tok bedno ko se nabere,… itd neki v tem smislu.

 

 

Jaz razumem da v življenju ne moremo vsega meti tipi topi. Ampak kaj pa ne razumem je pa da dlje časa zavestno živiš v krami in neredu.

Sploh veste kako vpliva prostor – urejenost in čistoča na človeka ?? Ogromno. Na youtubu si najdite

– tips for decluttering

– tips for cleaninig

In začnite. Al pa plačajte čistilko za prvič pa potem sproti.

Najboljše vsak večer/ vsako jutro iste stvari kot so posoda, obleke, kopalnica pospravit in je to to.

no pa ne kupujte vedno novih stvarih ki jih kao rabite… ker se samo nabirajo, denar vam gre, prah je treba čistit iz stvari, protor zasedajo pa še za okolje ni fajn.

Vprašajte se pred nakupom če res rabite in nimate že kaj podobnega Ker tudi to veliki vlogo igra pri neredu.

New Report

Close