Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na živce mi gre jamranje starejše generacije

na živce mi gre jamranje starejše generacije

Moderno je v Sloveniji opletati z luzerji.

Se počutiš fino v svoji varni službici, v kateri imaš še čas viseti tukaj in pisati neumnosti? No sej, ko ste bodo vrgli na cesto, dvomim, da se boš sprijaznil-a, da si pač luzer in si zato upravičeno brez službe.

HALO?! Obup!!!

Odrasel človek (če ni Slovenec) ničesar ne pričakuje od svojih staršev. Pričakuje le, da bo živel v okolju, kjer veljajo enaka pravila za vse. Pri nas pa temu ni tako.

To, da starši kupujejo (odraslim!) otrokom stanovanja in jim rihtajo službe, je anomalija. Mlad odrasel človek bi moral sam ustvarjati, ne pa da se zanaša na starše. To počne 10-letni otrok, ne pa 30-letnik.

Sicer pa, kaj ti sploh razlagam, če se vidi, da sploh ne razumeš mojega pisanja …


Res imaš neumno mamo, ker leta 1973 ni obvladala Wndows 8 in offica.

Si ti s svojimi doma uredil? Z očetom in mamo, morebiti še babico! Na kakšen način pa? Si jih sam, ali ti je kdo pomagal? Resnica je kruta, ampak potem ko si uredil s svojimi nesposobnimi in jamrajočimi bližnjimi, ki ti pametujejo in serjejo po glavi, lahko samo še ugotovimo,da nekateri starejši mislimi,da tudi mladi pametujete in nam serjete po glavi! Se pa strinjamo,da takile kot si ti, res ne bi smeli živeti med nami! Marš!

megaboy, se ti je poslabšalo? :-))

So te ponoči do računalnika spustil, ali si pozabil vzeti zdravila? Ker samo to je lahko razlog za tvoje logorejo po forumu? Bolan si v glavi in resnica je kruta! Tudi zate! Starec umazan, ki se dela mladiča!


Res imaš neumno mamo, ker leta 1973 ni obvladala Wndows 8 in offica.[/quote]

Ne obvlada ga leta 2013, čeprav v službi delajo z računalniki. Se delaš, da ne štekaš?

Tudi ti ne najbolje! A ne? Kaj pa v službi delajo z računalniki? Jih popravljajo, ob tla mečejo, kaj drugega! Če jih uporabljajo je pa to gotovo nekaj drugega! Bo šlo, ti ki si požrl vso pamet tega sveta!


Res imaš neumno mamo, ker leta 1973 ni obvladala Wndows 8 in offica.[/quote]

Ne obvlada ga leta 2013, čeprav v službi delajo z računalniki. Se delaš, da ne štekaš?[/quote]
Sestra ga bo pa obvladala še čez 40 let, vprašanje pa, koliko bo obvladala stvari, ki bodo takrat nove in moderne.
In tisti magisterij ne bo kaj veliko pomenil, do takrat bodo uvedli še par višjih stopenj.

V vrtcu so pred 40-timi leti pazile, učile in vzgajale punce z poklicno šolo, danes pa rabijo faks za isto delo. Čez 40 let pa….. no še ne vemo.

Tudi ti ne najbolje! A ne? Kaj pa v službi delajo z računalniki? Jih popravljajo, ob tla mečejo, kaj drugega! Če jih uporabljajo je pa to gotovo nekaj drugega! Bo šlo, ti ki si požrl vso pamet tega sveta![/quote]

O ja, definitvno se ti je poslabšalo! :-))


Hči ali imaš problem? Kako velik je? Ali imaš problem v glavi ali samo pozabiš vzet zdravila!

smesni ste eni in drugi, ker na koncu imate oboji prav, samo da tega ne vidite. Novodbna generacija res zivi na racun starsev, stari pa ste na racun socializma in pubec iz prvega sporocila sploh ni povedal nic kaj je dalec od resnice. Takrat vam nic ni falilo, morali ste it sami delat, ker takrat ni bilo premoznih starsev. Danes pa ce mlad clovek tudi hoce it delat, prepogosto zal ne more, ker nima kaj. Kaj vi mislite da je vsem 30 letnim vrhunec sanj da zivijo pri starsih? Ce bi imeli moznost stanovanja in sluzbe, mislim da bi jih pri mamicah ostalo zgolj nekaj, drugi pa bi bezali dalec stran

Če 30 letnikom ni vrhunec življenja življenje pri starših, naj se odselijo. Ker kao govorijo več tujih jezikov, veliko znajo, delovni so, torej zanje je svet velik! Nič jim ne bo falilo, morajo samo it delat, kot praviš! Le zakaj ne gredo? Bodo pač živeli v najemu, bodo delali, kar pač znajo, pa bo! Povsod je tako.

iz katerga planeta si ti? v sloveniji ni sluzb! ti vidis resitev problema v tem da se vsi mladi odselijo? na kaki drogi tocno si?

Sej ideja ni slaba. Na koncu bomo res primorani it.

Samo nekega dne bodo staruhi presenečeni ugotovili, da so skoraj vsi že v penziji, nihče ne dela, mladih ni. Kdo vam bo pa takrat plačeval starost?

Saj ni to tak problem, se bo uvozilo okoli 1.000.000 mladih revežev iz sosednjih držav, ki niso tako razvajeni in so pripravljeni delati najslabše plačana dela. Seniorjem je največji problem rit obrisat, za to so pa na žalost tudi slovenski mladinci iz kumrovških faksov overqualified!
Izobraženi Slovenci pa na zahod in tam iskati delo!

Potem bodo staruhi pizdili, ko jim bodo riti brisali tujci in bo Slovencev vedno manj.


Nekega dne boš ti ugotovil, starec v glavi,da si staruh! In bo konec! In ali si svojimi starci doma uredil,da ne bodo zažiral naše penzije? Uredi! Bo več za nas ostalo!

Sem stara 31 let, starša, čez 50. Oprostite, ampak nekoč so naši starši lahko kaj ustvarili, danes si mladi ne moremo ničesar. Pa sta garala, fejst garala, začela iz nič, ampak stanovanje sta čez čas kupila pa eno malo klet smo sezidali.

Jaz sem stara 31 let, baje, da pridna, šla sem delat kot čistilka, v proizvodnjo, itd pa imam diplomsko izobrazbo. Sedaj delam na podobnem delovnem mestu kot sem se izšolala, seveda pogodba za eno leto. Komaj, komaj sem kaj dobila po dveh letih brezposelnosti. In kaj potem, po letu dni, če mi ne bodo podaljšali… Živim doma pri starših, otroka ne vem kdaj bom imela, čeprav že nisem zdaj rosno mlada, no za otroka že ne, nimam možnosti iti niti v najemniško stanovanje oz.za ter par mesecev kaj še mam pogodbo lahko grem v eno minimalno garsonjero, kjer bom životarila iz meseca v mesec.

In pol ti še doma rečejo, češ časi so težki,treba je potrpet… Ja, časi so res težki,ampak mislim,da so smo že dovolj potrpeli. Oni so si nekoč vsaj lahko nekaj ustvarili, kaj si pa mi lahko danes. Je res, da še nista v pokoju, imata še par let, sta v zelo slabi firmi zaposlena, kjer grozi odpoved. Ja, vem da bo težko še par let preživet do penzije, ko bosta zelo težko službo dobila, jaz in moji vrstniki pa mamo še 30 let preživet do penzije. In kje smo?

Poleg tega, da ne omenjam, da vsak pri teh letih rabi neki mir, neko svojo zasebnost, tudi vi in naši starši ste že davno pri teh letih bli na svoje. Nam pa še vedno “pamet” solite, češ je treba potrpet, nič ti nemremo rečt, samo dobro ti hočemo, ipd. Če hočem iti na svoje, 1001 razlog zakaj ne morem. In to me ubija. Jaz niti svojih kolegov ne vabim na obisk, saj se nimam kam umaknit v zasebnost, sem namreč še v svoji otroški sobi…. pri 31 letih.


Odrasla polnoletna oseba, ki ni v stanju odit od doma (lahko tudi v eno malo sobico skupaj z enako ali mlajšo prijateljico- mogoče fantom) res ne more presojat komu je bilo težko! Razmisli malo, ženska, saj si že dolgo polnoletna! svet je velik!!

New Report

Close