Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nagrada za 10 let delovne dobe!

Nagrada za 10 let delovne dobe!

Pozdrav!

Malo sem zmedena, ker sem dobila v kratkem času dve različni informaciji.
Zato sprašujem tule, ker mislim, da se bo sigurno našel kdo, ki mi bo vedel pravilno svetovati. Morda celo iz lastne izkušnje.
delavne dobe imam približno 15 let.
Od tega 13 let v trgovini.
Prej sem delala v bivši “Loki”, potem se je ta avtomatsko preimenovala v Mercator Gorenjska in nato še v Mercator ps.
Delovne dobe nisem prekinila niti za en dan, sem pa v bistvu zamenjala kar tri firme čeprav ne po lastni volji. 😉
Na plačilni listi imam pod delovno dobo napisano da sem 6&, kar pomeni, da sem že presegla 10 let.
Zanima me ali mi pripada nagrada ob 10 letnici?
jutri bom seveda poklicala v kadrovsko, a vseeno bi se rada naslonila na še kaj oprijemljivega.
Mi zna kdo pomagati oziroma svetovati?
Hvala in lep večer.

Seveda ti pripada; tudi jaz sem delala v bivšem Klasu, nato pa je vse skupaj prevzel Mercator in prav tako sem dobila letos nagrado za 20 let dela.
kar vprašaj na vaši kadrovski!

Zakon o delovnih razmerjih:

73. člen

(sprememba delodajalca)

(1) Če pride zaradi pravnega prenosa podjetja ali dela podjetja, izvedenega na podlagi zakona, drugega predpisa, pravnega posla oziroma pravnomočne sodne odločbe ali zaradi združitve ali delitve do spremembe delodajalca, preidejo pogodbene in druge pravice in obveznosti iz delovnih razmerij, ki so jih imeli delavci na dan prenosa pri delodajalcu prenosniku, na delodajalca prevzemnika.
(2) Pravice in obveznosti iz kolektivne pogodbe, ki je zavezovala delodajalca prenosnika, mora delodajalec prevzemnik v primeru iz prejšnjega odstavka zagotavljati delavcem najmanj eno leto, razen če kolektivna pogodba preneha veljati pred potekom enega leta ali če je pred potekom enega leta sklenjena nova kolektivna pogodba.
(3) Če se pri delodajalcu prevzemniku iz objektivnih razlogov poslabšajo pravice iz pogodbe o zaposlitvi in delavec zato odpove pogodbo o zaposlitvi, ima delavec enake pravice, kot če pogodbo o zaposlitvi odpove delodajalec iz poslovnih razlogov. Pri določanju odpovednega roka in pravice do odpravnine se upošteva delovna doba delavca pri obeh delodajalcih.
(4) Delodajalec prenosnik skupaj z delodajalcem prevzemnikom odškodninsko odgovarja za terjatve delavcev, nastale do datuma prenosa, ter za terjatve, nastale zaradi odpovedi po prejšnjem odstavku.
(5) Če delavec odkloni prehod in dejansko opravljanje dela pri delodajalcu prevzemniku, mu lahko delodajalec prenosnik izredno odpove pogodbo o zaposlitvi.
(6) Če delodajalec prenosnik začasno prenese na podlagi pravnega posla podjetje na delodajalca prevzemnika, po prenehanju veljavnosti tega pravnega posla preidejo pogodbene in druge pravice in obveznosti iz delovnih razmerij delavcev ponovno na delodajalca prenosnika oziroma na delodajalca – novega prevzemnika.

Čistopis Kolektivne pogodba dejavnosti trgovine:

80. člen

Drugi osebni prejemki

1. Regres za letni dopust
(1) Delavcu pripada v enem koledarskem letu največ en regres za letni dopust.
(2) V primeru prehoda od enega k drugemu delodajalcu vsak od delodajalcev izplača delavcu sorazmerni del regresa.
(3) V primeru nelikvidnosti delodajalca se lahko regres za letni dopust izplača v več obrokih, vendar najkasneje do 1. novembra tekočega koledarskega leta.
(4) V primeru izplačila dela regresa v nedenarni obliki je delodajalec dolžan ta del regresa zagotoviti v obliki, ki jo delavec potrebuje za zadovoljevanje vsakodnevnih življenjskih potreb, le-ta pa mora biti po vrednosti enakovredna denarni obliki.
(5) Višina regresa za izplačilo in višina regresa v nedenarni obliki se določi v tarifni prilogi.

2. Jubilejna nagrada za delo pri zadnjem delodajalcu
(1) Delavcu pripada jubilejna nagrada za posamezni delovni jubilej za 10, 20 in 30 let delovne dobe pri zadnjem delodajalcu in se mu izplača v roku enega meseca po izpolnitvi pogojev za pridobitev pravice do jubilejne nagrade.
(2) Zneski jubilejnih nagrad se določijo v tarifni prilogi.
(3) Jubilejna nagrada se izplača v denarju.

3. Solidarnostna pomoč
(1) Solidarnostna pomoč se lahko izplača:
– v primeru smrti delavca ali njegovega ožjega družinskega člana, ki ga je delavec preživljal,
– v primeru težje invalidnosti ali daljše bolezni delavca ter elementarne nesreče ali požara, ki prizadene delavca,
– in drugih primerih, o katerih odloča delodajalec.
(2) Višina solidarnostnih pomoči se lahko izplača do zgornje višine zneska, ki ni obremenjen z davki in prispevki za socialno varnost.
(3) Predlog za dodelitev solidarnostne pomoči lahko poda sindikalni zaupnik ali katerikoli drugi delavec. O upravičenosti predloga in višini odobrene pomoči odloči delodajalec na podlagi okoliščin posameznega primera.
(4) Ožji družinski člani so zakonec, izvenzakonski partner, otroci ter posvojenci, ki jih je po zakonu dolžan preživljati.

4. Odpravnine
(1) V primeru upokojitve pripada delavcu odpravnina v skladu z zakonom, ki ureja delovna razmerja.
(2) Višina odpravnine v primeru, ko delodajalec odpove pogodbo o zaposlitvi iz poslovnih razlogov ali iz razloga nesposobnosti, lahko presega 10-kratnik osnove, določene v zakonu, ki ureja delovna razmerja, in sicer do 20-kratnika osnove, določene v zakonu, ki ureja delovna razmerja.
(3) Odpravnina mora biti izplačana najkasneje 45 dni po prenehanju delovnega razmerja.

5. Božičnica
Božičnica se lahko dogovori s podjetniško kolektivno pogodbo ali splošnim aktom delodajalca.

Hvala obema!
Me pa zanima, glede na to, da je pri meni že kar nekaj let čez 10 in te nagrade nisem dobila?
Ali mi lahko glede tega kaj rečejo, oziroma trdijo, da je vse skupaj že zastarano?
Nagrade pa nisem dobila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Kam se lahko v tem primeru obrnem?
Hvala še 1x.
Lep večer

Ti kar pojdi na kadrovko ali pa v vašo pravno službo in se pozanimaj!

zahtevek iz delovnega razmerja zastara v petih letih.

absolutno pripada

jaz sem v isti firmi z isto zgodovino z enako delovne dobe pa sem nagrado dobila pred 5 leti brez klicanja v kadrovsko,prav tako nekaj mojih sodelavk ki so enako stare

hja malo upanja a potem še obstaja.
Mi lahko zaupaš nada v kakšnem znesku je bila nagrada?
Hvala
Lp

ne spolnim se točno zdi se mi pa da je bilo najmanj kar se je dalo po zakonu saj veš to smo pa mi,a mi zaupaš kje približno delaš,in če si generacija 73

Naj povem še meni poznan primer. Prijatelj je od svojega očeta prevzel obrt z vsemi delavci vred. Delalo se je brez prekinitve, le naziv se je spremenil. Določenemu delavcu so izplačali jubilejno nagrado in davčni inšpektor jim je ni priznal kot strošek, češ da so druga firma in delavec pri njih ni zaposlen tisto dobo za katero je dobil nagrado.

Živi in pusti živeti

New Report

Close