Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naj mi en pojasni v čem je prednost imeti otroke?

Naj mi en pojasni v čem je prednost imeti otroke?

Kaj pa težbe žuli ? Uspeh drugih? Zavist? Dej se skuliraj, no, pa malo samnopodobo poštimaj.

Boš ti meni vero, pa islam ponujal-a, ker ne vidiš dlje od lat domačega plota. Namenoma napisano primitivno, na tvojem nivoju, da boš lahko razumel-a.
[/quote]

Kdo si ti, da lahko oceniš, da je tvoj genetski material “dober”? Le peščiča ljudi ima gene, ki so ustrezni za razmnoževanje.

Ti nisi nič posebnega, ni se ti potrebno razmnoževati. Nobene razlike ni, ali imaš otroke ali ne, v večini primerov je bolje, da jih nimaš.

Ce jih imas, da ti bodo delali druzbo na stara leta , je to zgresena investicija .

Kaj pa težbe žuli ? Uspeh drugih? Zavist? Dej se skuliraj, no, pa malo samnopodobo poštimaj.

Boš ti meni vero, pa islam ponujal-a, ker ne vidiš dlje od lat domačega plota. Namenoma napisano primitivno, na tvojem nivoju, da boš lahko razumel-a.
[/quote]
Hočem ti ponazoriti, kako egoistično je izgovarjanje na “dober genski material”, od katerega ti nimaš nič, potem ko te smrt pokosi. Kaj bo tebi neki pomenilo “nadaljevanje genskega materiala”? Kot da ga boš lahko izkušala onkraj groba! Zato pa pravim: upam, da ta vaš “odlični genski material” preide v islam (ki bo itak na dolgi rok preplavil Evropo). A bo takrat zate tudi še “odličen”?

In koliko ljudi je, ki ima take ali drugačne genske napake, pa morajo živeti med takimile nosvihalci, kot si ti, ki se hvalijo z genskim materialom! Samo zato, da se lahko hvalijo! Ogabno!


Hočem ti ponazoriti, kako egoistično je izgovarjanje na “dober genski material”, od katerega ti nimaš nič, potem ko te smrt pokosi. Kaj bo tebi neki pomenilo “nadaljevanje genskega materiala”? Kot da ga boš lahko izkušala onkraj groba! Zato pa pravim: upam, da ta vaš “odlični genski material” preide v islam (ki bo itak na dolgi rok preplavil Evropo). A bo takrat zate tudi še “odličen”?

In koliko ljudi je, ki ima take ali drugačne genske napake, pa morajo živeti med takimile nosvihalci, kot si ti, ki se hvalijo z genskim materialom! Samo zato, da se lahko hvalijo! Ogabno!
[/quote]

A pa tebi ni jasno, da se zastonj trudiš ? Jaz v onostranstvo ne verjamem. v življenju verjamem v izzive, upati si na poti in zadati si življenske cilje. Zato mi tudi uspeva. Ne zgovarjam se niti na neko “karmo”, ker vanjo tudi ne verjamem.
Uživam sedaj, zdaj v trenutku za časa našega skupnega življenja. Otroci pa so bili dobro pripravljeni na samostojno pot.

Resno, ti imaš težavo z zavistjo drugim, tudi zaradi odebeljenega, kar tako seka ven izpod tvojih prstov – ne zmoreš preko tega. Delaj na tem, da se osvobodiš te zavisti, pa ti bo lažje v življenju. In fobijo pred islamom imaš, več kot očitno. Umiri se, škodi očitno tvojim živcem 😀

Sicer pa – kdo si ti, da boš na daljavo vedeževalo o mojem/našem genetskem materialu? Nekateri ste res zabavni tukaj na forumu. 😀

Brezveze. Stran vrženo življenje. vsaj 25 let delaš za froca.

Če si pa slab starš… pa lahko tudi 50 let. :-))))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Kdor ima tak vzorec iz svojega otroštva s strani svojih staršev, potem verjetno res tako tudi razmišlja za lastne potomce – kar je žalostno…..

Kdo si ti, da lahko oceniš, da je tvoj genetski material “dober”? Le peščiča ljudi ima gene, ki so ustrezni za razmnoževanje.

Ti nisi nič posebnega, ni se ti potrebno razmnoževati. Nobene razlike ni, ali imaš otroke ali ne, v večini primerov je bolje, da jih nimaš.
[/quote]

Napiše nekdo, ki etiketira glede na to, da je to pač nekdo napal na MON in da to pa ja ni možno……..LOL!

A pa tebi ni jasno, da se zastonj trudiš ? Jaz v onostranstvo ne verjamem. v življenju verjamem v izzive, upati si na poti in zadati si življenske cilje. Zato mi tudi uspeva. Ne zgovarjam se niti na neko “karmo”, ker vanjo tudi ne verjamem.
Uživam sedaj, zdaj v trenutku za časa našega skupnega življenja. Otroci pa so bili dobro pripravljeni na samostojno pot.

Resno, ti imaš težavo z zavistjo drugim, tudi zaradi odebeljenega, kar tako seka ven izpod tvojih prstov – ne zmoreš preko tega. Delaj na tem, da se osvobodiš te zavisti, pa ti bo lažje v življenju. In fobijo pred islamom imaš, več kot očitno. Umiri se, škodi očitno tvojim živcem 😀

Sicer pa – kdo si ti, da boš na daljavo vedeževalo o mojem/našem genetskem materialu? Nekateri ste res zabavni tukaj na forumu. 😀
[/quote]
Na srednji spol “ono” tukaj govori samo en idíot, ki se pri najboljši volji ne more hvaliti z nikakršnim genskim materialm.

Kaj zdaj, golobučne in osatli večno samski, ki ne marate imet otrok, boste končno pojasnili, kako bi vi brez da bi bili rojeni in da biživeli, izvajali vaš “napredni višji nivo”, kjer reprodukcija in življenje samo nista bistvo?

In zakj koristete ugodje in lagodje naše zahodne civilizacije, za svoje norenje, kjer zaradi premalo rojstev izumiramo, ne pa iz dela sveta, na katerega se sklicujete, da je preveč rojstev in ljudi?

Vsi, ki so samski in brez otrok, ne služijo nobenega pomena. Še osnovne naloge, ki je bila človeštvu izdana, da se razmnožujemo in prenesemo svoj genetski material naprej, ne morejo izpolniti.

To jih bi bilo treba vse pobiti, to je idealna rešitev. Tisti, ki nočejo otrok, pa se naj umaknejo tistim, ki jih hočejo. Kaj bodo oni kradili sredstva za preživetje, če ne želijo nadaljevati človeške rase? Majmuni res 😁

Mah … ko pa je tako lepo biti od še nekoga ljubljen.
Ko se spuščaš v partnerstvo, tudi ne razmišljaš, ali se splača. Greš v to, ker si si zamislil, da ti bo lepo, da boš ljubil in boš ljubljen. No – tako je tudi pri odločitvi za otroka.
Od odločitve naprej pa so kompromisi – v partnerstvu, v družini…Pa en kup ljubezni in nekaj težav.

OTROCI SO ČLOVEŠKA BITJA, KDOR SI JIH ŽELI SI JIH PAČ ŽELI. ti si preveč hladnokrvni stvor, da to lahko razumeš, ČEPRAV SI NEKOČ TUDI TI BIL(A) OTROK.

Vsi, ki so samski in brez otrok, ne služijo nobenega pomena. Še osnovne naloge, ki je bila človeštvu izdana, da se razmnožujemo in prenesemo svoj genetski material naprej, ne morejo izpolniti.

To jih bi bilo treba vse pobiti, to je idealna rešitev. Tisti, ki nočejo otrok, pa se naj umaknejo tistim, ki jih hočejo. Kaj bodo oni kradili sredstva za preživetje, če ne želijo nadaljevati človeške rase? Majmuni res 😁
[/quote]
No, nečesa zagotovo ne razumete, da brez da bi bili rojeni in živeli, tudi noreli ne bi in vašega “višjega nivoja” ne bi bilo, mar ne? Ampk to vam nikakor ne gre, ne? Prezarukano in preveč čoknjeno, ne? Pa nisi edino, je te ničvredne drhali čedalje več, ki ste v sramoto svojim staršem , vsem nam pa v škodo in v pogubo. In še hočete poveadt, da je 5 minut norenaj vaše riti pomembnejše od medgenracijske izmenjave, na kateri vsi obstajamo in na kateri stoji tudi prihodnost. Narvanost ogabni ste.


No, nečesa zagotovo ne razumete, da brez da bi bili rojeni in živeli, tudi noreli ne bi in vašega “višjega nivoja” ne bi bilo, mar ne? Ampk to vam nikakor ne gre, ne? Prezarukano in preveč čoknjeno, ne? Pa nisi edino, je te ničvredne drhali čedalje več, ki ste v sramoto svojim staršem , vsem nam pa v škodo in v pogubo. In še hočete poveadt, da je 5 minut norenaj vaše riti pomembnejše od medgenracijske izmenjave, na kateri vsi obstajamo in na kateri stoji tudi prihodnost. Narvanost ogabni ste.
[/quote]

Veliko večji problem je da se ti in tebi podobna drhal razmnožuje, kot pa da nekateri nimamo otrok. Potem pa pogledaš velike osebnosti zgodovine, npr Sir Isaac Newton in Nikola Tesla. Samska brez otrok, pa sta družbi dala samo onedva več kot vsi vi s pamži. Kje so še ostali 😉 In tudi, če bi se že odločili za otroke smo toliko sposobni in vredni, da ga sami naredimo, ne rabimo poštarja 😂😂

danes vam je lahko govoriti ko ste tu. samo pomislite kako žal bi vam bilo ali kako bi se počutili sami, če se ne bi rodili

Nimam te namena prepričevati v nasprotno, vsak ima svoj prav, če na otroke gledaš iz perspektive investicije je bolje, da jih jih nimaš. Prav tako, če jih imaš iz svojih bolnih egoističnih ravnanj.
Pri meni je bilo tako, da svojih bioloških nimam, sem pa posvojila, poznam plat brez otrok in drugo z otroci, meni je ta druga lepša. Nekomu sem podarila svoj del srca, svojo brezmejno ljubezen in ni mi žal. So lepi pa tudi nelepi trenutki, ampak tako je v življenju, nič ni večno dobro ali slabo, saj so vzponi in padci. Nekateri izberejo pač tisto talažjo pot za njih, tako kot si ti, da si sama. Nekateri bi te lahko po njihovem mišljenju in vrednotenju tudi označili za egoista.
Jaz ti samo sporočam, da smo ljudje drugačni, drugačnih barv, vere, želj in prav je tako, zato ti na srce polagam, če ne želiš imeti otrok, potem jih raje ne imej, saj so že v osnovi obsojeni na neljubljenost, srčnost, takšnih otrok, pa je v tem svetu preveč.
Lep dan ti želim in brez obsojanja!!


Na srednji spol “ono” tukaj govori samo en idíot, ki se pri najboljši volji ne more hvaliti z nikakršnim genskim materialm.
[/quote]

Pojdi brat moje prvo sporočilo še enkrat, pa ti bo jasno, da ne morem bit ta, ki si ga ti poservirala. Ker on ni ženska.

Če ne bi bil rojen, ne bi mogel ničesar obžalovati ali čutiti, ker NE bi obstajal. Logika ti ravno ne gre, vidim.

Pojdi brat moje prvo sporočilo še enkrat, pa ti bo jasno, da ne morem bit ta, ki si ga ti poservirala. Ker on ni ženska.
[/quote]
Kar pomeni, da sta tukaj dva idíota.

Kdo je pa tebe tako razočaral?


Pa dobro no, več kot polovica ljudi, je si želi, da se sploh ne bi rodili. Dobro je, če se rodiš v bogati, premožni družini in ti je omogočeno življenje, ki je vredno. Ne pa v revščini in bedi, kjer je samo lakota, dretje, jok in molitev, dan na dan, da dobim en evro in niti prihodnosti ni. Delaš sto let, da si kupiš kruh in jokaš, kaj bo naslednji dan. To ni življenje, to je gnusoba. Več kot polovica otrok v revščini trpi, zboli in umre do petega leta. Ja, res življenje, prve klase.


Kar pomeni, da sta tukaj dva idíota.
[/quote]

Naka – si kar ti največji……

Živjo ! Da se jaz pristavim svoj piskerček =)

Najprej za začetek en link
Vaš link

Tole se bo začelo dogajati…. pustimo otroke… še število zvez se bo zmanjševalo.. oziroma se bo povečevalo število samskih , ki so se odločili tako živeti. Kot že članek omenja imaš pluse in imas minuse… Samo folku se ne da več prilagajati..oziroma je sedaj na voljo toliko razlicnih hobijev in stvari za delati…da je preprosto težko že dobiti pravega ustreznega partnerja… saj nas že male malenkosti zmotijo in preprosto ne znamo potrpeti v zvezah se prilagoditi…

Sam sem star 37 let v zvezi 8 let. Otrok NE bova imela..Nekomu se bo zdelo to prazno dolgocasno zavozeno zivljenje .Meni in moji ženi pač ne… Zakaj ???…

Preprosto preveliko odrekanje tako finančno kot časovno kot je tud že “delavna oseba” lepo obrazložila situacijo… PA IMAM RAD OTROKE samo svojih si pač ne želim. Ne vem kakšne ima sicer on finance…. sama dva z ženo imava povprečni plači skupaj 2400 eur za gospodinjstvo….mogoče dovolj tudi za otroka …če bi bila želja… pa je trenutno ni in je tudi ne bo….

Včasih res ni bilo toliko različnih hobijev in dejavnosti kot jih je sedaj…to je tudi že ena oseba namenila….. Meni poleg 8 ure sluzbe in voznje vstanem ob 7.00 sluzba 8.00-16.00 vožnja nazaj 17.00…..Kot moski tudi kuham likam perem….. v glavnem vsak dan se najde kaksno opravilo si jih s ženo porazdeliva……ura je tik tak 18.00-19.00… Spat hodim okoli 00.00 torej imam 4-5 ur na dan za relaksacijo…no ni nek presežek .Včasih imamo kakšne dni tudi delovni vikend…ali pa 12 urno delo…tako da tisti dan mi sploh zmanjka časa za sebe kaj šele za ženo…

Med tednom če je poletje grem tečt..kolesarit zena prav tako…. pozimi tekaška steza…… Prav tako počitnice 1 teden smučanja…poleti 14 dni morja na razlicne lokacije za prvomajske izleti po evropskih mestih…

Potem oba s ženo imava veliko serij za gledat……. walking dead, arrow, agents of shields, friends, the magicians, superantural….. ona še več…

jst nadomeščam še z občasnim igranjem dobrih RPG iger.. kot so witcher 3,, sedaj je prišel še red dead redemption…..

Za vikende imava občasne pohodniške izlete… kakšen vikend imamo s prijatelji kakšne družabne igre, bowlingi paintball.. ma ni da ni kartamo TAROK !! če sva sama si lepo skuhava kosilo odpreva steklenico vina in akcija =)

Aja poleti se tudi potapljava, surfava…. imava tudi občasne plesne tečaje… v glavnem se dogaja

Poleg službe sem podedoval tudi manjšo kmetijo… da ne boste mislili da samo uzivam…. pač poleti kosim imam 6Ha travniskih površin …baliramo kocke bale sena…je tud dela ene 14 dni na polno =) potem imam še 7Ha gozdnih površin….pač poskrbim še za drva za ogrevanje…

žena je na vrtu ima vrtiček domača zelenjava………

Drugače sva oba že v zgodnjih letih začela šparati denar… delam ze od 20 leta ona od 22 leta. tudi ko sva imela minimalne plače z leti sva zrastla do nekega slovenskega povprečja…pač sva kar varčna…. v glavnem pri 33 letih sva si uspela našparati in postaviti 100 kvadratov veliko hisko z veliko domačega dela sva se uselila za 110 000 eur brez finančnih pomoči staršev in brez kredita vse sva skeširala ..in ja sem ponosen na to ………

Trenutno poleg delanja in uzivanja varčujeva za stara leta… kot je tudi že en napisal…delovna doba se daljsa…domovi za ostarele se drazijo….. ja to je res… samo večina Slovencev misli da mora delati 40 let oziroma po novem do 67 leta….dobit 500 eur penzije in to je to… Ni res… Upokojiš se lahko takrat, ko imas dovolj financ.

Midva sva se odločila da živiva in uzivava z 1 plačo…drugo PRIŠPARAVA… in ja ko si enrkat na svojem… se da !!
300 eur stroskov z hiso z armotiazacijo

200 eur avto in vsi stroski imava samo 1 avto…. v 40 letih kar hodis v službo če zamenjaš avto vrednosti 10 000 eur na 10 let….kje je še registracija popravila gume armotizacija… pa je to cisto povprečno če ne še podpovrečno…

prišparaš 40 000 eur … to pa je že kar veliko potovanj a ne??

300 eur hrana + domači vrt

200 eur vikend potovanja, obcasni kino, kakšno gledalisce..toplice,…
100 eur dajemo mesecno za 14 dnevni poletni dopust to je 1200 eur+ 2 regresa torej okoli 2400 eur… Tajska, Maldivi, tenerifi, kuba,……

100 eur stroski telefonov/kakšna obleka/obutev….

TO znese 1200 eur……. oziroma moja plača… ja res ni nek presežek…… Ženina pa gre na skupni varčevalni račun.
Letno to znese 14 400 eur to delava že 2 leti …imava že 28 800 eur jap…. Namen se imava upokojiti med 50-55 letom… Torej ko bova mela med 200 000- 280 000 eur prišparanega denarja.. Če bo le zdravje služilo…

Upokojitev ne bo pomenila da boš doma poležaval..no lahko tudi..lahko pa si najdes manj plačano sluzbo oziroma delas kot zelis…2-3mesece…potem doma kaksen mesec… v glavnem ti postavljas pogoje…… Pač ne bova dobivala polne pokojnine 500 eur… bova pa mogoče vsak 300 eur….. RAJE 10 let več uživam pa da me pobere pri 65 letih kot da delam do 65 leta pa me naslednji dan pobere… S prišparanim bova imela dovolj za 20-30 let zivljenja. Na stara leta pa v dom za ostarele pa hiso prodamo oziroma vzame občina…. to je to…

Bi se dalo vse to delati oziroma usklajevati če bi imela otroka??? mogoče ja..mogoče ne oziroma dosti težje v večjim prilagajanjem in žrtvovanjem…. Pa žal ni tako močne želje po otroku da bi se temu odpovedal oziroma prilagodil…. To je to… tudi jaz sem bil mau dolg pa že dolgo spremljam razne forume na te teme..pa sm biu do zdej cist tiho…pa jebat ga… ne morm bit več…. sm se razpisal tudi jst enrkat..

V glavnem kot že star pregovor pravi VSAK JE SVOJE SREČE KOVAČ… torej tega se držite delajte kar vas veseli… in uživajte… Eni z potovanji…eni z otroci…eni z hobiji ..eni z službo(deloholiki)…. spet drugi z kombinacijami vsega =)

Tako kot ti in tvoj partner kolkulirata, bi morala že vajina starša;)

New Report

Close