Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najbolj čudne kombinacije, ki pa noro pašejo skupaj?

Najbolj čudne kombinacije, ki pa noro pašejo skupaj?

Kisla smetana z sladkorjem, najbolj paše namazat na bel kruh…..njami…. glih kar jem

Trenutno se najboj spomnim, še iz časov osnovne šole, sendviča s salamo, sirom, kumaricami in noter čips.

Kruh + maslo + ajvar

Kruh + kinder čokoladica


Jaaaa to smo v vrtcu jedli 🙂 Prav paše. Noro.

Čokolada v haše omaki za špagete 😛 Ali v pasolju. Saj mehičani tako delajo, sem probala, mal spremeni okus, ni pa čudno 🙂

Čokoladni mousse iz avokada. Nekako takole: http://okusno.je/recept/avokadov-cokoladni-mousse-s-kokosovo-smetano
Zelo zdravo in okusno, tudi za otroke.

Nutella in mascarpone zmešana! Na palačinke. Njam.

Kaj si iz Ruš? Tam je to baje udomačena kombinacija. Meni je isto nenavadna kombinacija šmorn + solata.

Všeč mi je pa kombinacija krompirja in pašte, ali po knapovsko (grenadirmarš), ali po italijansko (s paradižnikom, zéleno itd)[/quote]

ne, nisem iz Ruš … ja, baje Pohorci to jejo … Pohorje je pa itak moje … pa šmorn s kislo endivijo tudi[/quote]

To pa nisem vedela, da je to značilno za Rušane, čeprav sem iz Ruš.

Ja in prinas obvezno jemo k zelenjavnim juham palačinke, tudi k fižolovi juhi, pa šmorn in solata, najbolje s krompirjem, pa svaljke v drobtine povaljene, zraven žlica marmelade in solata, pa štrudelj in ribe, ali potica k zelenjavni juhi. Skratka vedno kaki “zušpajz” skupaj z gostimi juhami.

Drugače pa imam rada pozimi kislo zelje z bučnim oljem, zraven pa sir in kruh. Ali pa restano zeleno fižolo in sir.
Cel kup imam takih kombinacij, medtem ko mož obvezno sladke stvari (palačinke, štrudelj, gibanico, kruhov narastek, rižov narastek….) je na koncu, oziroma prvo poje zelen.juho in potem še ostalo.

Otroci smo včasih jedli svinjsko mast na kruhu, čez pa sladkor.
A zmagam? :))

Sploh niso tako nenavadne, a se jih v kakih menzah, jedilnikih v gostilnah skoraj ne zasledi ali sploh ne zasledi. Nekatere so top in jih celo pogrešam, čeprav si jih doma privoščim. So pa dobra ideja za kako gostinsko ali hotelsko ponudbo! 😉

Naredim si cokolino gost. In nadrobim not kruh

Zaseka čez pa zenf. Jami


Tole pa res zmaga…vsaj zame
Si mi naredila luste….

Pomfri in vanilijev sladoled in karamela.

Ali pa smokiji s kečapom.

Nutella in bobi palčke. Milina

New Report

Close