Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najbolj nenavadna hrana naših otrok

Najbolj nenavadna hrana naših otrok

Ravno danes sem mojemu petletniku pekla palačinke, ki si jih je na debelo namazal z, verjeli ali ne, kečapom. Moj starejši sin kar ne more gledati, ko mlajši to z užitkom poje. Ali imajo tudi vaši malčki nenavaden okus ali čudne kombinacije jedi? Da se malo nasmejimo.

Moj sin ima najrajre makarone in špagete – brez polivke. Kako lahko je tako”suhe”? No ja; okusi so različni!
Pa, dober tek!

Hej!

Ko sem bila otrok, je mama delala poleti krasno paradiznikovo omako za domace “bleke” ali siroke rezance. Niti pod razno jih nisem pokusila. Resevalo me je nonino maslo, ki ga kdaj tudi ni bilo. Potem sem mirno pojedla kar brez nic. Zdaj imam pa to paradiznikovo salso takoooo rada.

Vnuk je pa nekaj casa za zajtrk najraje jedel toplo polento z marmelado.

Okusi so pac okusi:)) Lp

naš je pri 3 letih večkrat kombiniral čokolešnik in – KISLE KUMARE!!!!!! Haaaaalo? K sreči ga je minilo po kake pol leta.

moji najbolj nenavadni jedi so bili makaroni na suho in – totalno zažgane palačinke :))))
T.

Naš falot bi jedel kisle kumarice ali olive zraven vsega – kruha, torte, marmelade. Ko si med vikendi pripravimo kraljevske zajtrke (vse na mizi), so take kombinacije zelo pogoste.

Jst grem full rada u mc na sladoled pa pomri….k pol namakam pomfri u sladoled s čokoladnim prelivom….mjami…glih učer sm šla=)

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

faca si! pa ti pol ni slabo?

ne….ei prov dobr je….morš enkrt poskust….učer je dragi takoj vedu zakaj hočm v mc=)

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

ojoj,,,,,ne hvala!ne bom poskusila!

Lianna tej kombinaciju sem se pa zeloooooooooo nasmejala.

=)))

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

=))

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

nas mali je se vedno samo na mleku, ce mu dam kaj drugega za polizat (npr. kako sadje, pijaco, sladoled), se zarezi. ocitno mu je smesno.

sama se vedno jem palacinke z majonezo (pa maso sladkam!), krompir in kruh (ni ga boljsega kot pica in krompircek), ko sem bila mala pa sem imela zelo rada suho salamo na kosu orehove potice.
:)))

če se pri nas kdo kaj preveč zmišljuje kaj bi in kaj nebi jedel..mu ponudim
varianto REGRAD in ČAJ…To pa pomeni,da se res treba nehat zmišljevat,če ne bo…udarila strela z jasnega….

Li, a nisi na dieti??????? c c c :))))

Moja mami pa ima rada sladke makarone – bljak, makarone z marmelado.

hmm..jaz imam tudi rada spagete brez vsega,le z malo masla.. a sem cudna? 😉

Naša je nutello namazano na kruh, čez pa sir.

V solo je decek prinasal jeseni zmeckane kakije brez lupine v majhni plasticni vrecki in to srkal oziroma mlaskal. Priznam, da potem se nasih kakijev dolgo nisem mogla jesti:)

Ocitno pa je tale kombinacija bila marsikomu vsec: s pasteto namazan kruh so nekateri namakali v caj. Ob pasteti je bil vedno slaaadek caj.

Moz se zmeraj zgraza, ko zvecer zraven okisane rdece pese popijem kozarec mleka. Taakoo pase!

Sestra mora pa po vsaki sladici potem nekaj krepkega pojesti, ker postane zelooo lacna. Njo tako kosilo – minestra + skutine palacinke ali jabolcni zavitek- spravi v depresijo. Lp

Spomnila sem se: moj brat, ki je bil takrat že velik najstnik, je rad namazal na kruh pašteto, čez senf in nato še ketcup. Vedno se mi je kar obračalo.

hi

Jaz pa sem imela rada svežo žemljo ,v njej pa pariško klobaso in čokolado.
En sosed (1 razred) pa kruh in kečap.

hmm berem tole pa sem mi do zdej skor nobena stvar ni zdela čudna razen mogoče kečap na palačinkah :)) sama sem mela veliko vrjant ki se bi vam vrjetno zdele čudne, pa so mi še zdej dobre pa sem žal na dieti 🙂

recimo:
– kruh + puter/margarina + posut cuker gor
– kruh s evrokremom + šunka + sir (lahko tudi kumarice ni problema)
– pire, čežana in meso – kar nekateri ne prebavljajo pa je tko dobr!
– kombinirano meso + sadje – recimo puran z ananasom in sladko smetano (kok je pa to dobr zos!) 🙂
– z bratom sva velikokrat jedla čokolado pa kruh
– sladki makaroni so nekaj najbolšega, pa suhi so tut čist ok
– redek čokolešnik kot pijača pri kakršnemkoli zajtrku
– pečena jajca z majonezo in kečapom, pa lahko še sirom ki ga pečeš skupaj z jajci, pol pa vse to skupi zmešaš 🙂
– malinovec + cedevita 🙂
– ja za velikonoč je čist normalno jest potico z mesom, hrenom, jajci in ostalimi dobrotami
– u ja to smo pa v šoli delal. ko je bil kruh s sirom smo sir namakal v čj da se je fajn potegnu :))
– v čokolešnik še nažokane piškote da kar žlica pokon stoji 🙂
– pašteto valda namažeš zmeri saj z manjonezo + sir, lohk pa tut kečap zakaj pa ne? sej pašeteta je pa ja k salama…

več se jih pa zdele ne spomnem 🙂
lp, lara 🙂

Jaz sem kot otrok vedno smokije namakala v radensko, sem pa videla da eni jedo celo pire krompir z marmelado (bljak).

lp

Pozdravljene!

Mene pa starši sedaj ko sama pričakujem vedno hecajo kako sem kot mala pupa jedla navadni jogurt z narezanimi kislimi kumaricami, rdečim ribezom in parmezanom. Grozaaaa…

LP

makarno s sladkorjem 🙂 mnjam

kruh-namesto sira čokolada-to je tud tko dobr

juho-in žlica kisa v njej

vse ali v smer-sladko, ali pa kislo 🙂

New Report

Close