Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najcenejši jedilnik z zdravo hrano

Najcenejši jedilnik z zdravo hrano

Kot je nekdo prej omenil – jajca, za zajtrk torej omlete: dve jajci z nečim divjim. Naberi zelišča raznorazna, zdaj so mlade koprive, potem bo petršilj, drobnjak, svež origano in čuda divjih zeli, to vse so dragoceni antioksidanti in minerali namesto umetnih vitaminov in peskov.
Drugo, naredi si pesto in ga hrani, na ta način zelo poceni in zelo zdravo/kvaliteno začiniš svoj riž, polnozrnate testenine… torej porcija testenin, zabeljenih z žličko pesta iz petršilja, drobnjaka, kapucink, čemaža…ma ni da ni, kaj vse lahko vložiš in imaš zelo poceni in hkrati kvalitetno zabelo za ogljikove hidrate.
Sicer pa bi skoraj vsak dan jaz tudi kuhala juho, se zelenjavne juhe da zelo poceni narediti, dva-tri liste ohrovta, eno rumeno kolerabo, en korenček…ipd., drobno sesekljaš in imaš spet raznovrstne sezonske juhe. Rumena koleraba je npr. zelo poceni, pa zelo okusna v juhi. Iz ene glave ohrovta pa lahko delaš juho do 5 dni, vsakokrat nekaj listov ohovta in ostalo drugo zelenjavo, kar paš imaš na voljo ali kar si dobila, nabrala, ugodno kupila. Evo, toliko z moje strani, morda sem vsaj en jedilnik rešila, 30 pa jih res nimam. Vsak po svojem okusu in zmožnostih!

Jaz sem svojo izkušnjo z neprostovoljnim budget prehranjevanjem opisala na prejšni strani. Zato mi je tudi jasno, da ko nimaš, ne moreš dat, takrat postrv in šparglji enostavno ne pridejo v poštev.
In ja, težko si je zamislit jedilnik v okviru budgeta, če nisi bil nikoli prisiljen v to. Pa rada dobro in zdravo jem, danes na srečo te situacije nimam več in ne pogledam niti cene tistega kar vržem v voziček. Ko sem imela pa v denarnici prepih in prazen hladilnik, sem se pa morala znajt po najboljših močeh.

Kaj naj bi bil dietni jedilnik, te skrbi vnos kalorij, vnos vitaminov/mineralov, ali beljakovin?
Pri slednjem, bi avtorici teme predlagala naj si pogleda ponudbo proteinskih praškov, ki so trenutno pri enem od glavnih ponudnikov znižani za 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Jaz sem svojo izkušnjo z neprostovoljnim budget prehranjevanjem opisala na prejšni strani. Zato mi je tudi jasno, da ko nimaš, ne moreš dat, takrat postrv in šparglji enostavno ne pridejo v poštev.
In ja, težko si je zamislit jedilnik v okviru budgeta, če nisi bil nikoli prisiljen v to. Pa rada dobro in zdravo jem, danes na srečo te situacije nimam več in ne pogledam niti cene tistega kar vržem v voziček. Ko sem imela pa v denarnici prepih in prazen hladilnik, sem se pa morala znajt po najboljših močeh.

Kaj naj bi bil dietni jedilnik, te skrbi vnos kalorij, vnos vitaminov/mineralov, ali beljakovin?
Pri slednjem, bi avtorici teme predlagala naj si pogleda ponudbo proteinskih praškov, ki so trenutno pri enem od glavnih ponudnikov znižani za 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]

Ja, če si narediš za kosilo kislo juho z zeljem in krompirjem, ki jo imaš za tri dni, pa za naslednje tri dni rižoto z zelišči, ki jih nabereš, verjamem, da znese. Koliko je to res zdravo, je pa drugo vprašanje. In ja, je dietno, pa kakorkoli obračaš. Že količine za ta denar so majhne. Seveda pa predvidevaš, da imajo vsi možnost, voljo in znanje za nabiranje zelišč in njih gojenje. Pa za pripravo pestov itd. Nimajo. Eni morajo vse kupiti. Če imaš pa ob hiši vrt, pa kokoši v kokošnjaku, pa verjamem, da znese.

New Report

Close