Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najem stanovanja je misija nemogoče, ogromno je iskalcev

najem stanovanja je misija nemogoče, ogromno je iskalcev

Sprijazni se, da tvoja kuhinja v 50 let starem stanovanju ni vredna več kot 10 EUR….
[/quote]

Še nisi opremljala stanovanja? Poznaš samo cene v Ikei in Momaxu? Verjetno še teh ne.
Tule
https://www.ljubljananepremicnine.si/oglas/180200-oddaja-stanovanje-3-5-sobno-ljubljana-siska
je samo jedilna miza s stoli okoli 1000 eur. Verjetno nimaš pojma, kdo so Celovito. Pač servis za tiste s kešom. Sami poskrbijo za vse, z lastnikom se zmenijo, kaj hoče in potem oni letajo naokoli, nabavljajo, se zafrkavajo z mojstri itd. Lastnik pride na gotovo, končano. Ne rabi mignit s prstom. Jasno, da pa vse mastno zaračunajo.
Ampak taki, kot si ti mislijo, da to obstoja le v Hollywoodu.
Sprijazni se, vidi se, stvari je izrisal arhitekt, naredil pa več kot očitno mizar. Tole je bilo krepko več kot 30 čukov.
Ampak kaj, ko foušija dela tako močno, ker ti tega nimaš. A ne, te kar stiska za vrat, ko gledaš, kaj si eni privoščijo.
Poznam Celovito, všeč mi je njihov stil. Za zgornje stanovanje je bila cena 60.000 eur. http://www.celovito.si/blog/tudi-najemnisko-stanovanje-naj-bo-prijetno-za-bivanje/

Še nisi opremljala stanovanja? Poznaš samo cene v Ikei in Momaxu? Verjetno še teh ne.
Tule
https://www.ljubljananepremicnine.si/oglas/180200-oddaja-stanovanje-3-5-sobno-ljubljana-siska
je samo jedilna miza s stoli okoli 1000 eur. Verjetno nimaš pojma, kdo so Celovito. Pač servis za tiste s kešom. Sami poskrbijo za vse, z lastnikom se zmenijo, kaj hoče in potem oni letajo naokoli, nabavljajo, se zafrkavajo z mojstri itd. Lastnik pride na gotovo, končano. Ne rabi mignit s prstom. Jasno, da pa vse mastno zaračunajo.
Ampak taki, kot si ti mislijo, da to obstoja le v Hollywoodu.
Sprijazni se, vidi se, stvari je izrisal arhitekt, naredil pa več kot očitno mizar. Tole je bilo krepko več kot 30 čukov.
Ampak kaj, ko foušija dela tako močno, ker ti tega nimaš. A ne, te kar stiska za vrat, ko gledaš, kaj si eni privoščijo.
Poznam Celovito, všeč mi je njihov stil. Za zgornje stanovanje je bila cena 60.000 eur. http://www.celovito.si/blog/tudi-najemnisko-stanovanje-naj-bo-prijetno-za-bivanje/
[/quote]

“Celovito” netegnejo stranko za mizo, ki stane 150 EUR za 1000 EUR, ja.
hahahahaha

Ljudje ne vedo, kako in kje kupovati pohištvo, potm jih nategnejo taki Celoviteži, ki jim poturijo mizo, vredno 100 EUR za 1000… hahaha
Dipo.

Še enkrat: kdo je kriv budalam, ki kupujejo stanovanja z nemogočimi tlorisi in so prisiljeni, da jim omare in police rišejo neki kvazi arhitekti?
Dobra in kvalitetna stanovanja imajo tlorise take, da ni potrebno nobenih “rešitev” in polnjenja lukenj in kotov….

Pa še, to nima nobene veze z opremo stanovanja. Umeščanje omar v nefunkcionalnih prostorih je pač obvezno, najemnikov pa ne pomeni nič. Njim pomeni, kakšna je pečica, kakšen je pralni stroj, kakšni so jogiji in piše v kopalnici….

Po videnem je pri teh flatih vse na nivoju bauhausa. “Najboljši” so pa kavči s povštri. Res kvalitetno, jap.

Stanovanje je namenjeno oddajanju in je kompletno obnovljeno, z novimo okni, prenovljenimi vrati, novimi radiatorji, kvalitetnimi vhodnimi vrati, lepimi kljukami in lepimi stikali. V stanovanju je moje: kuhinjski elementi, plošča, pečica. Narejena je možnost za pomivalni stroj. V kopalnici školjka, tuš, umivalnik, ogledalo. drugega mojega pohištva ni. Stene so bile prepleskane v belo, lahko si jih barvajo po želji. Internet, RTV, elektriko, bivališče so si uredili sami, na podlagi pogodbe. Moja oprema je bila popolnoma nova, pogodba je narejena tako, da stanovanje zapustijo tako, kot so ga dobili. Vse mora biti ispravno, nepoškodovano, prepleskano.
Vidimo se enkrat letno, poklepetamo, obnovimo pogodbo. Kaj delajo s svojim pohištvom in svojimi aparati, me ne zanima. Vidim pa, da zelo pazijo. Verjetno tudi zato, ker je šlo iz njihovega žepa. Tudi belijo si sami. Imajo svojo ključavnico, mojo so mi vrnili. Vsi smo zadovoljni. Najemnina ni oderuška, ni pa zastonj. Stanovanje je v Lj, praktično ob gozdu in 100 m od obvoznice, v nadstropju, svetlo, zračno. Dve leti nazaj je narejena fasada. Kljub temu, da je bilo prazno, je bilo veliko interesa. Najem je dolgoročen, vsi smo zadovoljni.

Tudi trg nepremičnin je razdeljen na : za vsak zep nekaj.
Ce se niste nikol vidl stanovanj višjega cenovnega razreda namenjena oddajanu, to ne pomen da ne obstajajo. So, samo vi si jih niste sli ogledat, ker so najemniku z manj denarja cenovno nedostopna
Cene se zacnejo od 1800 plus stroški in gor odvisno potem od velikosti. So pa na dobrih lokacijah in niso garsonjere.
Vse je v prvi vrsti odvisno od tega koliko lahko placas tako pri najemu kot nakupu..

Pred kratkim smo oddali 1-sobno stanovanje s teraso na Obali po razmeroma ugodni ceni – 350 eur.
Stanovanje se oddaja dolgoročno, torej nobenih selitev poleti, ker pridejo turisti (redna praksa sicer na Obali), oprema je nova. Realna cifra na najemni pogodbi, stalna prijava itd, skratka popolno spoštovanje Stanovanjskega zakona.
Od cca 40ih ljudi, ki so nas kontaktirali, sta bila samo 2(!) resna najemnika, z redno zaposlitvijo in zmožnostjo plačila varščine.
Tako da sedaj verjamem, da ni tako huda kriza s stanovanju, kolikor so ljudje neresni in nerealni.

da bi te dobili.

Je za take kot si ti.

Glede nerealnosti to velja za obe strani: najemnike in najemodajalce.
Sem v najemu že 6 let v istem stanovanju, oba z lastnikom zadovoljna … plačujem nek nomalen znesek. Vidim pa, da se podobna stanovanja oddajajo za 150 eur več. A se oglašujejo vsakih 6 mesecev, kdo ve zakaj.

Odgovor na objavo uporabnika
kam to pelje, 13.04.2019 ob 18:10

če že najdeš najem želijo, da stanuješ na črno, najemnine seveda na roke, to je navadni kriminal v tej “državi”

vse bolj ogabno je v butalah.

Veliko je povpraševanja in premalo ponudbe na trgu. Vedno bo tako ostalo, ker ni dovolj prostora na željenih lokacijah, kjer je veliko povpraševanje. Lahko Janković in Maljavec pozidata celo Ljubljano, vse kar bosta s tem naredila je, da bosta uničila mesto, ker bo premalo zelenih površin in preveč prometa. Povpraševanja bo še več, tudi iz tujine.

Če bi tvoj izvoljeni predstavnik zgradil 10.ooo stanovanj na leto, teh težav ne bi bilo, ker pa je v mislih imel samo lopato s katero se dela, je nastopil, pa problem, ki ga opisuješ. Res je težko.

Odgovor na objavo uporabnika
se strinjam, 16.11.2023 ob 03:05

Če bi tvoj izvoljeni predstavnik zgradil 10.ooo stanovanj na leto, teh težav ne bi bilo, ker pa je v mislih imel samo lopato s katero se dela, je nastopil, pa problem, ki ga opisuješ. Res je težko.

Ni važno kdo gradi, strategija je zgrešena.

New Report

Close