Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemniki kljub pogodbi ne dovolijo ogledov novih najemnikov

Najemniki kljub pogodbi ne dovolijo ogledov novih najemnikov


poglej se tebi zdi niormalno, da si najemojemalka in imaš čez 3 mesece se za odseliti in zdaj ti bodo te tri mesece vsak dan klicarili lastniki da je čez toliko in toliko časa en ogled, da moraš biti doma da človeka norti spustiš. To je lahko vsaki dan… pa se tebi zdi to normalno ? pa boš imela obisk in praznovanje recimo, ali pa bo kdo zbolel, pa ti bo lastnik in novi najemnik vsaki dan težil… resno – tebi je to ok in spoštljivo, samo da boš ti lahko oddala z naslednjim mesecem, ko gredo stari ven. Kot najemnik plača najemnino za zasebnost in je to takrat njegov dom – ni on zavezan biti tebi na servis tri mesece,da lahko njegov dom in njegove osebne stvari razkazuješ tretjim osebam, vsakič ko se ti sprdne da se naročiš za to.
če si fer najemodajalka itak tega ne bi delala, ampak bi pustila vsaj 14 dni fraj, da stanovanje spucaš osvežiš, itd., prebeliš – to obvezno, če so bili prejšnji notri dalj časa.
[/quote]
Spucat in prebelit morajo najemniki, ne mi 🙂


Ogled je vzel 5 minut in res mi niso nikoli komplicirali, vprasala sem jih vedno ce lahko in ce jih to moti in kdaj lahko pridemo in vedno so prijazno rekli da naj pridemo ob tej in tej uri. Imeli smo pa vedno prijazne najemnike s katerimi smo imeli res fer in prijateljski odnos. Tudi mi smo njim dovolili zivali, kar so ljudje cenili. Odnos mora biti obojestranski, ti meni jaz tebi. Ko se pa zacne zaostrovat , je konec. Najemnino imamo vedno malo ugodnejso. Tudi zato ker nimamo toliko mesecev prazno med enimi in drugimi najemniki 🙂
[/quote]

Ni problema, če ti dovolijo, z uvidevnostjo in prijaznostjo se daleč pride. Ampak moraš se zavedati, da je to zgolj in samo dobra volja najemnika, najemodajalec pa do neomejenih ogledov po slovenski zakonodaji ne more bit upravičen, tudi če to zapiše v pogodbo. Največ 2x letno, to je to, kar je obveznost najemnika.

Ne drži. Po zakonu so ogledi omejeni na maksimum 2x letno, pa lahko ti v pogodbo pišeš, kar želiš.

Najemnik se obvezuje, da ga lahko pride najemodajalec zaštihat, je tudi lahko v pogodbi napisano in jo bo marsikdo podpisal, ker je ne bo prebral, ampak veljavno in zakonito pa to zaradi tega še ni.
[/quote]

To NE DRŽI.

Tule lepim copy-paste iz Zakona:
————————————————————
94. člen

(obveznosti najemnika stanovanja)

Najemnik stanovanja mora:

– uporabljati najeto stanovanje v skladu z najemno pogodbo;

– odgovarjati za škodo, nastalo pri nepravilni oziroma malomarni rabi stanovanja;

dopustiti vstop lastniku oziroma njegovemu pooblaščencu v stanovanje za preveritev pravilne uporabe stanovanja, vendar največ dvakrat letno;

– poravnati stroške popravil v stanovanju, ki so posledica nepravilne oziroma malomarne uporabe stanovanja, skladno z določili najemne pogodbe;

————————————————————

Zdaj pa razlaga:
Ta člen zakona govori o OBVEZNOSTIH NAJEMNIKA. Označeni odstavek torej pomeni, da najemnik MORA dopustiti vstop lastniku največ 2x letno – lahko pa večkrat.

Če se oba podpisnika s tem strinjata.

Ne bo držalo. Ne veš, kaj pomeni beseda največ v stavku “največ dvakrat letno”. Misliš, da to pomeni: “največ dvakrat letno, ampak lahko pa še večkrat letno”?

Skratka, obveznost najemnika je omejena na maksimum. Z dobrim razlogom.

Ne izgubljaj časa z ogledi. Tile zlepa ne bodo šli ven. Kar pripravi se.

Kva zdej pizdite da ima najemnik več pravic kot najemodajalec.
Pri meni tega ne bo.
1.Dovolj velika varščina.
2.Pogodba veljavna samo 3 ali 4 mesece.
3.Plačilo tako kot meni ustreza.
4.Ceno najema sam postavljam ne naša državica ,ki mi pri tem ni nič dala.
5.Pred najemom pokazati plačilno listo (lahko jo tudi jaz njemu svojo) da ima najemnik dovolj za plačilo najemnine in položnic
Kakšen zakon jebevamater.
Stanovanje je moje ,plačujem davke,renoviral sem ga s svojim denarjem ,pogoje pa sam postavljam.
Če komu ni do tega samo pa,pa…………….

Kaj jokcaš, saj ti noben ne preprečuje nobene od naštetih točk? Samo prej si preberi stanovanjski zakon, da boš vedel, kaj lahko in kaj ne, ker imam občutek, da se ti ne sanja. Da ne bo potem jok in stok, kako so zaščiteni najemniki, ker vsak odgovoren najemodajalec si to prej pogleda.

Naštete točke so vse v skladu z zakonom.

Skratka – ne znaš funkcionalno brati.
Ključno je OBVEZNOST NAJEMNIKA, ne tisto kar pišeš. To pomeni, da je OBVEZNOST najemnika NAJVEČ 2X.
Ne pomeni pa, da je LASTNIKU VSTOP DOVOLJEN največ 2x.

Pa nimam se kaj tu pregovarjat; ni mi treba verjeti. Pojdi vprašat kakšnega odvetnika. Z nekaj sreče bo odgovor celo brezplačen.


Se bojim, da se zna res zgoditi…


pajade, nimaš ti pravice gledati in zahtevati nobene plačilne liste. ti si lastnik stanovanja, ko ga oddaš – najemnino zanj plačuje najmenik in ima pravico takrat tam do svoje zasebnosti in miru – ni tvoj podložnik – plačal ti je najemnino kapiš.

Skratka – ne znaš funkcionalno brati.
Ključno je OBVEZNOST NAJEMNIKA, ne tisto kar pišeš. To pomeni, da je OBVEZNOST najemnika NAJVEČ 2X.
Ne pomeni pa, da je LASTNIKU VSTOP DOVOLJEN največ 2x.
[/quote]

Očitno ti ne znaš.

Nagradno vprašanje: Zakaj so besedo največ zapisali v zakon, ko se opredeljujejo obveznosti najemnika. Saj bi lahko pisalo brez te besede. Ali pa zakaj namesto tega ne piše “vsaj dvakrat”, če ti tako razumeš. No?

To NE DRŽI.

Tule lepim copy-paste iz Zakona:
————————————————————
94. člen

(obveznosti najemnika stanovanja)

Najemnik stanovanja mora:

– uporabljati najeto stanovanje v skladu z najemno pogodbo;

– odgovarjati za škodo, nastalo pri nepravilni oziroma malomarni rabi stanovanja;

dopustiti vstop lastniku oziroma njegovemu pooblaščencu v stanovanje za preveritev pravilne uporabe stanovanja, vendar največ dvakrat letno;

– poravnati stroške popravil v stanovanju, ki so posledica nepravilne oziroma malomarne uporabe stanovanja, skladno z določili najemne pogodbe;

————————————————————

Zdaj pa razlaga:
Ta člen zakona govori o OBVEZNOSTIH NAJEMNIKA. Označeni odstavek torej pomeni, da najemnik MORA dopustiti vstop lastniku največ 2x letno – lahko pa večkrat.

Če se oba podpisnika s tem strinjata.
[/quote]

Zamešal si pomena besedic “največ” in “najmanj”.

Očitno ti ne znaš.

Nagradno vprašanje: Zakaj so besedo največ zapisali v zakon, ko se opredeljujejo obveznosti najemnika. Saj bi lahko pisalo brez te besede. Ali pa zakaj namesto tega ne piše “vsaj dvakrat”, če ti tako razumeš. No?
[/quote]
je dopustitev vstopa lastniku, da preveri uporabo stanovanja najemnika… nikjer pa ne piše da mora ali da lahko lastnik zahteva vstope za namene ogledov…
Rok ti si lastnik – pokliče te neki kriminalc, alhko navaden lopov, đeparac za ogled (ti seveda ne veš,da je kriminalc) greš z njim na ogled v stanovanje, kjer ima najemnik svoje osebne stvari in mu nekaj zmanjka… krasno ane… boš odgovarjal za to???
S tem namenom moraš tudi ključe za časa najema vse izročiti in nimaš ti pravice sam vstopa v stanovanje, ker imajo najemniki pravico do zasebnosti in tudi do varovanja njihove zasebne lastnine, osebnih predmetov, ki jih med bivanjem hranijo v stanovanju.
Ni to tak izi…se kar malo ogledovat stanovanje, ko je nekdo drug notri s svojimi osebnimi stvarmi.

Očitno ti ne znaš.

Nagradno vprašanje: Zakaj so besedo največ zapisali v zakon, ko se opredeljujejo obveznosti najemnika. Saj bi lahko pisalo brez te besede. Ali pa zakaj namesto tega ne piše “vsaj dvakrat”, če ti tako razumeš. No?
[/quote]

Če bi pisalo brez – bi bil to obvezujoč predpis. Če bi bilo govora o pravicah najemnika na tak način – bi imel ti prav. A člen govori o OBVEZNOSTIH NAJEMNIKA.

Tu pa je člen o najemnikovih dolžnostih – torej je pisano z vidika najemnika. In zanj bi izraz “vsaj” namigoval, da je boljše več – kar pa ni res.
Zato je pravna formulacija “največ”, ker je bolj jasna.
Beseda “največ”, v smislu obveznosti (“MORA”) namreč pomeni da je lahko nič, en ogled ali pa NAJVEČ 2. To je OBVEZNOST najemnika in v to MORA PRIVOLITI.
Če želi, pa lahko privoli v več – in to se zapiše v pogodbi.

Upam, da ti bo zdaj šlo, ker še enkrat ne bom razlagal. Za to so potem plačljivi odvetniki.


je dopustitev vstopa lastniku, da preveri uporabo stanovanja najemnika… nikjer pa ne piše da mora ali da lahko lastnik zahteva vstope za namene ogledov…
Rok ti si lastnik – pokliče te neki kriminalc, alhko navaden lopov, đeparac za ogled (ti seveda ne veš,da je kriminalc) greš z njim na ogled v stanovanje, kjer ima najemnik svoje osebne stvari in mu nekaj zmanjka… krasno ane… boš odgovarjal za to???
S tem namenom moraš tudi ključe za časa najema vse izročiti in nimaš ti pravice sam vstopa v stanovanje, ker imajo najemniki pravico do zasebnosti in tudi do varovanja njihove zasebne lastnine, osebnih predmetov, ki jih med bivanjem hranijo v stanovanju.
Ni to tak izi…se kar malo ogledovat stanovanje, ko je nekdo drug notri s svojimi osebnimi stvarmi.
[/quote]

Prvo – to se itak ne počne brez najemnika prisotnega. To bi bil protipravni vstop in kršenje zakona.
Drugo – seveda bi odgovarjal. Absolutno!

Spet ne drži. Tudi če bi pisalo brez besede “največ”, bi člen še vedno govoril zgolj o obveznostih najemnika – kaj mora dopustiti

Lahko privoli v več, ampak tega ni mogoče opredeliti kot pogodbeno obveznost, ker je ta že omejena na maksimum z zgornjim členom zakona, ki je seveda vedno nad pogodbo.

Če bi pisalo brez – bi bil to obvezujoč predpis. Če bi bilo govora o pravicah najemnika na tak način – bi imel ti prav. A člen govori o OBVEZNOSTIH NAJEMNIKA.

Tu pa je člen o najemnikovih dolžnostih – torej je pisano z vidika najemnika. In zanj bi izraz “vsaj” namigoval, da je boljše več – kar pa ni res.
Zato je pravna formulacija “največ”, ker je bolj jasna.
Beseda “največ”, v smislu obveznosti (“MORA”) namreč pomeni da je lahko nič, en ogled ali pa NAJVEČ 2. To je OBVEZNOST najemnika in v to MORA PRIVOLITI.
Če želi, pa lahko privoli v več – in to se zapiše v pogodbi.

Upam, da ti bo zdaj šlo, ker še enkrat ne bom razlagal. Za to so potem plačljivi odvetniki.
[/quote]
nisem odvetnik ali iz pravne stroke, ampak mislim,da tukaj nimaš prav- in se strinja z fiuuu… da si zamenjam pomen z najmanj…
če bi pisalo,da je najemnikova obveznost da mora najmanj dvakrat spustiti lastnika v stanovanje – potem bi to pomenilo dvakrat ali lahko tudi večkrat
največ dvakrat pa pomeni največ dvakrat.

Moja banka ima v pravilih napisano, da imam možnost največ trikrat na mesec dvigniti brez provizije na bankomatih, ki niso od moje banke – vsem nadaljnjim dvigom se zaračuna provizija. Tore to natančno pomeni največ trije dvigi so zastonj. Ne pomeni to (skladno s tvojo razlago), da največ trije dvigi so zastonj lahko pa tudi več od treh.

Skratka, člen govori o obveznostih najemnika, brez besede “največ” bi še vedno govoril o obveznostih najemnika, ker pa ima besedo “največ”, pa obveznosti najemnika hkrati tudi omejuje na maksimum.

Ne drži. Po zakonu so ogledi omejeni na maksimum 2x letno, pa lahko ti v pogodbo pišeš, kar želiš.

Najemnik se obvezuje, da ga lahko pride najemodajalec zaštihat, je tudi lahko v pogodbi napisano in jo bo marsikdo podpisal, ker je ne bo prebral, ampak veljavno in zakonito pa to zaradi tega še ni.
[/quote]

Ne.

Ti pišeš o dveh različnih stvareh.
Zakon določa, da ima najemodajalec pravico do preverjanja stanovanja 2x letno. To pomeni, da lahko preveri stanovanje in pravilno uporabo inventarja in naprav, nima pa to nobene veze z ogledi bodočih najemnikov.
Tu gre za drugo zadevo, ki ni nezakonita in se ne navezuje na preverjanje stanovanja, ampak na oglede pred najemom. Takšni ogledi sploh niso pogojeni s prisotnostjo lastnika, ampak z nepremičninskim agentom in bodočim najemnikom. Pri takih ogledih se ne sme preverjati naprav v stanovanju, naredi se hiter ogled stanovanja in to je to.
Če najemnik takšno pogodbo podpiše, se strinja in v kolikor kasneje krši to določilo, potegne kratko, če ga najemodajalec toži.
Zadeva je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zakonita.

Zelo je odvisno od najemnikov.
Ti moraš vedeti, da najemnik PLAČUJE za nepremičnino, kar pomeni, da je to tako kot bi bil lastnik v tem času, plačuje tudi za zasebnost.
Eno je, če ti pride en ogled na mesec v primerjavi z ogledom vsak drug dan, po več ljudi.
Slej kot prej boš dobila po nosu od kerga, ki mu ne bodo všeč tvoji vdori v zasebnost.


nisem odvetnik ali iz pravne stroke, ampak mislim,da tukaj nimaš prav- in se strinja z fiuuu… da si zamenjam pomen z najmanj…
če bi pisalo,da je najemnikova obveznost da mora najmanj dvakrat spustiti lastnika v stanovanje – potem bi to pomenilo dvakrat ali lahko tudi večkrat
največ dvakrat pa pomeni največ dvakrat.

Moja banka ima v pravilih napisano, da imam možnost največ trikrat na mesec dvigniti brez provizije na bankomatih, ki niso od moje banke – vsem nadaljnjim dvigom se zaračuna provizija. Tore to natančno pomeni največ trije dvigi so zastonj. Ne pomeni to (skladno s tvojo razlago), da največ trije dvigi so zastonj lahko pa tudi več od treh.
[/quote]

Točno tako kot sem zapisal, mi je povedal notar, ko sem sklepal pogodbo o najemu. Enako mi je rekel tudi kolega, ki je pravnik.
Kaj več se mi pa ne da s tem ukvarjati. Naj kakšen pravnik pove.

Prvo – to se itak ne počne brez najemnika prisotnega. To bi bil protipravni vstop in kršenje zakona.
Drugo – seveda bi odgovarjal. Absolutno!
[/quote]
lahko si prisoten pa še vedel ne boš, kdaj sune, če ima tak namen… itak jasno da je najemnik prisoten, pa to ni zagotovilo,da ga nekdo ne bo okradel.
Mojim staršem je malar, sunil denar iz predala – malar, ki jim je malal… itakda so bili doma zraven, saj so ga dobili… ampak prisotnost še ne pomeni, da ti nekdo ne bo kaj sunil…
starejše okradejo lopovi, ko jih naserjejo,da pridejo k njim v stanovanje z raznimi pretvezami, pa so doma zraven, pa jih vseeno okradejo.
me zanima če bi odgovarjal, ko bi prišlo do tega, bi hitro iskal izgovore da se izogneš materialni odgovornosti. zdaj lahko pametuješ, potem bi hitro govoril,da nimaš nič s tem,da nisi vedel kdo je človek itd. itn.


lahko si prisoten pa še vedel ne boš, kdaj sune, če ima tak namen… itak jasno da je najemnik prisoten, pa to ni zagotovilo,da ga nekdo ne bo okradel.
Mojim staršem je malar, sunil denar iz predala – malar, ki jim je malal… itakda so bili doma zraven, saj so ga dobili… ampak prisotnost še ne pomeni, da ti nekdo ne bo kaj sunil…
starejše okradejo lopovi, ko jih naserjejo,da pridejo k njim v stanovanje z raznimi pretvezami, pa so doma zraven, pa jih vseeno okradejo.
me zanima če bi odgovarjal, ko bi prišlo do tega, bi hitro iskal izgovore da se izogneš materialni odgovornosti. zdaj lahko pametuješ, potem bi hitro govoril,da nimaš nič s tem,da nisi vedel kdo je človek itd. itn.
[/quote]

Kaj kdo bi ali ne bi… si vedno lahko misliš po svoje. Tvoja stvar.
Jaz pa vem zase – in ne trdim da imam karkoli pojma zate. Komot poskusiš pobegniti pred odgovornostjo – če se ti kdaj zgodi kaj takšnega.

New Report

Close