Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemniki kljub pogodbi ne dovolijo ogledov novih najemnikov

Najemniki kljub pogodbi ne dovolijo ogledov novih najemnikov

Stsnovanje je novo, pohistvo kupljeno kompletno novo, hisa je novogradnja. Podpisali smo primopredajni zapisnik kjer pise da ni nobenih poskodb. . Ko odidejo, morajo pospraviti in prebeliti. Kaj je tu nejasnega? Ce ne bodo prebelili, najamemo slikoplesskarstvo in jim to zaracunamo. Ce poskodujejo, odbijemo od varscine. Tako to gre.

To je cisto nagajanje. In sedaj ko so vsi pasji in jezni da nove pogodbe ne bodo dobili, logicno da bodo nagajali. Nam so vsi najemniki rekli sami od sebe, da zadnji mesec naj kar pridejo novi stanovalci na oglede. Smo vedno imeli fer odnos. Ce so ljudje normalni , je to tako. Pazi bolj da ne vrzejo v odtoke kaj. So sposobni marsicesa.


Uh ah uh grda, ti si prostovoljno naložiš delo.😁😄
Vse na papir.
[/quote]
Človek se mora zaščitit maksimalno.:))
Ni naključja. Pri men to ne bi šlo čez v primeru da to prakticiram… dogovoriva se da so možni ogledi. Ne ne dogovorila se bova točno kolikokrat na teden so možni s prilagoditvami seveda.
Jaz sem se pogodbo v tuji jezik dala prevest čeprav je reku odvetnik da ni treba,ker je že v enem tujem, samo gospa je bila naravna govorka drugega jezika.
Ne ti men ni treba… Najdi prevajalca in prevedite in fertik, pol bo pa čez 3 leta rekla da ni zastopla..a ne ne kolega ne bomo to tako.
Pametni piše :))

Tisti ogledi, ki presegajo zakonsko določen okvir in niso izrecno dogovorjeni, predstavljajo poskus kršitve nedotakljivosti stanovanja, kar je ustavno dana pravica. Najemnik tako le obvesti policijo o poskusu vstopa, le-ta naredi zapisnik, najemodajalec pa policiji predloži dokaze ki dokazujejo nasprotno. Če jih ima.

Za kazensko ovadbo proti najemodajalcu tako ni potrebno nobenih posebnih tožb, ker jo izvrši policija po uradni dolžnosti.

O dokazih nato presoja sodišče ki ravno tako po uradni dolžnosti ovadbo zavrže ali sprejme.

Stsnovanje je novo, pohistvo kupljeno kompletno novo, hisa je novogradnja. Podpisali smo primopredajni zapisnik kjer pise da ni nobenih poskodb. . Ko odidejo, morajo pospraviti in prebeliti. Kaj je tu nejasnega? Ce ne bodo prebelili, najamemo slikoplesskarstvo in jim to zaracunamo. Ce poskodujejo, odbijemo od varscine. Tako to gre.
[/quote]

Ko se najemnik preseli drugam, mora prebelit in popravit vse kar je uničeno. Ker je varščina ogromna mu na kraj pameti ne pride da karkoli uniči ali ne pobeli.
Meni je normalno da se stanovanje vrne tako kot ga dobiš. Na novo prebeljeno, vse tip top, vključno z vsemi kljukami in lajšticami. Tudi par dni selitvenega dopusta mu pripada v službi.
Če se dela v mednarodnem okolju, kjer so selitve normalen proces vidim, da ni nobenih zapletov. Tudi z najemom ni težav.

Ovadbe, dokazi, kršitve nedotakljivosti, policija, odevtniki, sodišča.

Samo to boste dosegli, najemniki, da v Ljubljani kmalu ne bo postelje pod 500 evrov mesečno, garsonjere pa pod 900 evrov mesečno.

Da za take cene ni interesentov? V vrsti čakajo, od tujcev, do dobro plačanih Slovencev, saj ima Ljubljana najvišje plače v državi.

Z vašo aroganco, prijavami policiji, z vašim neprimernim načinom, kreganjem, uničevanjem inventarja v najetih stanovanjih ste, najemniki, “dosegli” kar ste dosegli.

Pripišite si posledice: dve tretjini plače za majhno stanovanje, ali pa pod most… Ali v Litijo.
Bedaki.

Ovadbe, dokazi, kršitve nedotakljivosti, policija, odevtniki, sodišča.

Samo to boste dosegli, najemniki, da v Ljubljani kmalu ne bo postelje pod 500 evrov mesečno, garsonjere pa pod 900 evrov mesečno.

Da za take cene ni interesentov? V vrsti čakajo, od tujcev, do dobro plačanih Slovencev, saj ima Ljubljana najvišje plače v državi.

Z vašo aroganco, prijavami policiji, z vašim neprimernim načinom, kreganjem, uničevanjem inventarja v najetih stanovanjih ste, najemniki, “dosegli” kar ste dosegli.

Pripišite si posledice: dve tretjini plače za majhno stanovanje, ali pa pod most… Ali v Litijo.
Bedaki.
[/quote]

Bravo, tocno to sem hotela reci, mene vse mineva ko berem take zapise. Najvec skode si naredijo najemniki sami ker tako zapenjajo in iscejo kje bi zaj… lastnike. Noro res. Da imam takega najemnika, ga brcnem v rit in ga ne zelim vec videti.

Saj niste normalni, tu je ogledalo najemniske scene. Kako nagajat, onemogocat , zafrkavat lastnike. Sem najemnica in zadnji mesec pred izselitvijo sama ponudim lastniku, da lahko pripelje nove bodoce najemnike na ogled. Mene sploh ni zraven, lastnik ima kljuc pa naj odklene, kadar hoce. Pa od njega ne dobim nic nizje najemnine, zdi se mi lepo da ostanemo v lepih odnosih in ne vidim razloga zakaj bi ga zajebavala. Oni mi pa naproti pridejo pri beljenju, ponavadi lastniki sami pobarvajo, jaz pa placam samo strosek nakupa jupola. Ce bi narocili slikopleskarstvo bi me to prislo celo kavcijo. Tako se dela med normalnimi ljudmi. Jaz njim pridem nasproti, oni pa meni. Prav sram me je ko berem kaksni zajebantje ste najemniki. Zaradi vas imamo tudi posteni tezave ker nas potem mecejo v isti kos. Sram naj vas bo.

Ti nisi normalna, če ne samo pustiš šnofanje brez tvoje prisotnosti vsakemu, ki se mu sprdne, ampak to celo ponudiš. Najbolj, da še noge daš narazen vsakemu interesentu in nepremičninskemu agentu, bo najemodajalec še več kandidatov imel, kaj pa je to kaj takega? LOL.

Sem najemodajalec, pa ne posiljujem odhajajočih najemnikov kar povprek z nekimi ogledi. Po tem ni nobene potrebe, imam fotke stanovanja in ko agent zame objavi oglas, mi interesenti že stojijo v vrsti, ogledi so po izselitvi prejšnjih in smo dogovorjeni takoj. Pri meni dobi najemnik privatnost za polno dobo najema, ne nalagam mu nevšečnosti zaradi iskanja mojih novih najemnikov, to ni njihov problem. Je treba biti tudi malo fer.

Ti se najprej odloči, kaj imate v pogodbi. Oglede bodočih najemodajalcev?
Ostali se pa resno zamislite, če ste primerni za sklepanje kakršnegakoli posla.
Ogledi najemodajalca, določeni v pogodbi za preverjanje stanja stanovanja niso enako kot ogledi bodočih najemnikov. In to v obdobju 3-eh mesecev, kot navaja avtorica. Saj niste normalni. Da bo nekdo razkazoval stanovanje 3 mesece, drugi se pa prilagajal, doma ostajal oz. kot je zgoraj prebrati, odprl kadarkoli, ko nekdo pred vrati stoji?

Kako naj napišem v pogodbi, da bo prav za bivališče. Ne želim, da ima stalni naslov na mojem stanovanju.
Če najemnik dobi rubež, rubijo moje predmete. Temu bi se izognil. Stanovanje sem dobil po stari mami in bi oddal marca.
Pogodbo sem snel z interneta, nič ne najdem o bivališču, nobenega člena ni v pogodbi.
H.

najemnikova dolžnost je, da prijavi bivališče tam, kjer dejansko biva.
ne smeš ljudi siliti v nezakonita ravnanja. Raje dobi poštene najemnike.
pa za staro pohištvo od stare mame se tudi rubežniki ne bodo zanimali.


Pa ti veš, zakaj je odpovedni rok?
Ravno zato, da se v času trajanja odpovednega roka najde drug najemnik.
Če ne bi bil ravno zato, ga sploh ne bi bilo. In popolnoma normalno je, da so v času odpovednega roka ogledi.

tri mesece prej težit z ogledi je noro. Ne rečem en mesec preden se izselijo. Najboljše da se zdaj tri mesece šetajo neki ogledi po stanovanju. Kakšen je to lajf. tudi če je stanovanje tvoje, moraš razumeti, da najemniki imajo neke pravice, ko živijo v tvojem stanovanju in plačujejo najemnino. Tudi pravico do normalnega življenja in zasebnosti. počakaj do zadnjega meseca in potem vodi oglede in vnaprej določi uro in dneve, kdaj bodo ogledi. V dogovoru z najemniki. To, akr ti delaš, ni ničemur podobno.


Pa ti veš, zakaj je odpovedni rok?
Ravno zato, da se v času trajanja odpovednega roka najde drug najemnik.
Če ne bi bil ravno zato, ga sploh ne bi bilo. In popolnoma normalno je, da so v času odpovednega roka ogledi.
[/quote]

Bravo, bravo za zapisano.

Barabe najemniške pa bi najraje šle ven na dan prekinitve pogodbe, ampak ob 24.00…

Sicer pa se pravila, počasi sicer, spreminjajo.
Po novem (od letos) ima lastnik pravico do dveh ogledov, ampak lahko pride NENAPOVEDAN!

Torej boste, dragi najemniki, takrat morali nehati fukati in morali pospraviti vaše “igračke magari ob pol enajstih zvečer.

In prav je tako, ker nekateri, niso tako redki, dajejo stanovanje naprej v podnajem. V najetih 60 ali 70 kvadratov vzamejo na spanje še eno, ali dve, lastnikom popolnoma neznani osebi.
Da si malo “zmanjšajo stroške”.

Torej se gre najemnik na črno “hostel”, lastnik pa naj se je.be za odtujen dohodek.

Ne bo šlo, nujna je tudi nadzorna kamera. Ki jo lastnik namontira pred vhod S POLNO PRAVICO: Ker edino tako lahko kontrolira “promer” v stanovanje.

Žalostno!


Pa ti veš, zakaj je odpovedni rok?
Ravno zato, da se v času trajanja odpovednega roka najde drug najemnik.
Če ne bi bil ravno zato, ga sploh ne bi bilo. In popolnoma normalno je, da so v času odpovednega roka ogledi.
[/quote]

Nimam nobene potrebe, da svoje najemodajalce nadlegujem z ogledi, če pa naslednjega interesenta zelo hitro dobim. Saj znotraj odpovednega roka tudi iščem naslednjega najemnika, ampak ne s poseganjem v zasebnost prejšnjega – z oglasi in slikami. Ko tako zberem par interesentov, s katerimi se zmenim za ogled, ko stari najemniki odidejo. V nekaj dnevih po odhodu prejšnjih imam not novega. Pa ni nobene kregarije gor in dol, vse pošteno rešeno.

Bravo, bravo za zapisano.

Barabe najemniške pa bi najraje šle ven na dan prekinitve pogodbe, ampak ob 24.00…

Sicer pa se pravila, počasi sicer, spreminjajo.
Po novem (od letos) ima lastnik pravico do dveh ogledov, ampak lahko pride NENAPOVEDAN!

Torej boste, dragi najemniki, takrat morali nehati fukati in morali pospraviti vaše “igračke magari ob pol enajstih zvečer.

In prav je tako, ker nekateri, niso tako redki, dajejo stanovanje naprej v podnajem. V najetih 60 ali 70 kvadratov vzamejo na spanje še eno, ali dve, lastnikom popolnoma neznani osebi.
Da si malo “zmanjšajo stroške”.

Torej se gre najemnik na črno “hostel”, lastnik pa naj se je.be za odtujen dohodek.

Ne bo šlo, nujna je tudi nadzorna kamera. Ki jo lastnik namontira pred vhod S POLNO PRAVICO: Ker edino tako lahko kontrolira “promer” v stanovanje.

Žalostno!
[/quote]
Saj to je čisto jasno. Odpovedni rok je ravno za oglede in iskanje novega najemnika. Takrat pač velja režim odpovednega roka.
Saj se da dogovoriti za uro in dan, ko si pride stanovanje ogledat več interesentov.
Če so najemniki in lastnik v normalnih odnosih. Če najemnik zapenja in so mu ogledi odveč, naj se pa izseli prej, da ne bo vznemirjen ob ogledih. Plača pač še vedno.
Čisto njegova volja.

Nimam nobene potrebe, da svoje najemodajalce nadlegujem z ogledi, če pa naslednjega interesenta zelo hitro dobim. Saj znotraj odpovednega roka tudi iščem naslednjega najemnika, ampak ne s poseganjem v zasebnost prejšnjega – z oglasi in slikami. Ko tako zberem par interesentov, s katerimi se zmenim za ogled, ko stari najemniki odidejo. V nekaj dnevih po odhodu prejšnjih imam not novega. Pa ni nobene kregarije gor in dol, vse pošteno rešeno.
[/quote]
Imaš prav, ker si normalen. Oddajaš na način brez komplikacij za obe strani.
Avtorici je pa v zadovoljstvo razkazovanje stanovanja in nadlegovanje folka-kot vidim iz njenega vprašanja. In to štiri mesece!! Očitno ima preveč časa in pač zabija svoj prosti čas na račun najemnikov.
V Lj se odda v 15 ih minutah tako da ne razumem kakšen šport se gre avtorica. Naj se raje posveti pogodbi v primeru neplačila. To je pri nas resen problem ne pa ogledi.

lastnik ima pravico 2 krat letno pogledat stanovanje da preveri pravilno uporabo. to je MAKSIMALNO – NAJVEČ dvakrat letno. ne trikrat ali petkrat, največ dvakrat
kdo razlaga ta člen kot največ dvakrat, lahko pa trikrat ali petkrat, mu osnove logike niso jasne. največ dvakrat pomeni enkrat ali dvakrat, nikakor pa ne trikrat ali več.

najemnik mora lastniku omogočit vstop v stanovanje tudi večkrat letno, da lastniku omogoči izvajanje njegovih obveznosti iz 92. člena zakona. – to je, da lahko lastnik VZDRŽUJE STANOVANJE – sem spada izvajanje popravil v stanovanju!

NIKAKOR PA NE MORE NAJEMODAJALEC ZAHTEVAT OD NAJEMNIKA, DA SPUŠČA V STANOVANJE POTENCIALNE NOVE NAJEMNIKE. TO JE NADLEGOVANJE NAJEMNIKA IN MOTENJE POSESTI.


Ne vem kdo daje najemnikom tako butasta navodila, da se ne znajo obnašat. V odpovednem roku se izvajajo ogledi.
Zato odpovedni rok je.

EVO SODNA PRAKSA

http://www.sodnapraksa.si/?q=94.{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dlen{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20vstop{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20v{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20stanovanje&database[SOVS]=SOVS&database[IESP]=IESP&_submit=i{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Di&rowsPerPage=20&page=0&id=2012032113062599

Prvostopenjsko sodišče je našlo materialnopravno izhodišče za konkretno zadevo v tretji alineji 94. člena SZ-1, vendar pa v nadaljevanju tej določbi ni sledilo in je ni pravilno uporabilo. Na podlagi citirane določbe mora najemnik stanovanja dopustiti vstop lastniku oziroma njegovemu pooblaščencu v stanovanje za preveritev pravilne uporabe stanovanja, vendar ne več kot dvakrat letno.

Rok-1
tvoji kolegi popolnoma zmotno razlagajo zakon

http://www.sodnapraksa.si/?q=94.{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dlen{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20vstop{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20v{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20stanovanje&database[SOVS]=SOVS&database[IESP]=IESP&_submit=i{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Di&rowsPerPage=20&page=0&id=2015081111416440

Lastnik nima možnosti vstopa v stanovanje zaradi meritev, če ne izkaže, da bo opravil dela za izboljšanje predmeta najema. Vstop v stanovanje več kot dvakrat letno morajo namreč najemniki lastniku dopustiti zato, da lastnik lahko izpolni svoje dolžnosti iz 92. člena SZ-1.

v tej sodbi pa piše, da lahko lastnik vstopi v stanovanje VEČ kot 2krat letno samo, če dokaže, da je to zaradi izpolnjevanja SVOJIH OBVEZNOSTI iz stanovanjskega zakona. – torej, da lahko stanovanje vzdržuje. kar tako pa v stanovanju nima kaj počet.

če bi lastnik želel stanovanje razkazovati potencialnim novim najemnikom, je to kršitev najemnikove pravice do posesti stanovanja

ps
sem najemodajalec in ne podnajemnik. tak bajdemimo


Ne vem kdo daje najemnikom tako butasta navodila, da se ne znajo obnašat. V odpovednem roku se izvajajo ogledi.
Zato odpovedni rok je.
[/quote]
pokaži mi člen zakona, ki to “pravico” omogoča. tvoje mnenje pri tem ni relevantno
če iščeš vzporednice z ZDR – je tam črno na belem napisano, kaj so pravice delavca v odpovednem roku.


Ti lahko v pogodbo napišeš kar hočeš, samo ne bo šlo čez ker je v navzkrižju z zakonom, ki določa da moraš imeti stalno tam kjer živiš. Najemnik ne rabi tvojega soglasja, da prijavi stalno, on ga mora prijavit in prijavi se s pogodbo.
Glede rubeza pa obstaja ugovor tretjega s katerim dokazuješ katere stvari v stanovanju so tvoja last. Dobro je imeti poleg popisa opreme v pogodbi tudi foto prilogo.


Pa ti veš, zakaj je odpovedni rok?
Ravno zato, da se v času trajanja odpovednega roka najde drug najemnik.
Če ne bi bil ravno zato, ga sploh ne bi bilo. In popolnoma normalno je, da so v času odpovednega roka ogledi.
[/quote]

Odpovedni rok ni samo zato da najemodajalec najde najemnika ampak tudi da lahko najemnik najde drugo stanovanje. Zakon je nekako narejen tako da ščiti ali zastopa vse ljudi.
Včasih najemodajalec ne podaljša in takrat mora najemnik iskati novo stanovanje in v tem primeru je odpovedni rok zato, da ima še nek zagotovljen čas v katerem si lahko najde nov dom, ampak to ne pomeni da lahko ti kot najemodajalec dolocas koliko obiskov(ogledi) bo imel vsak dan. Ker do zadnjega dne in dokler plača vse ima pravico do bivanja v miru tudi v odpovednem roku.
Oddajam že leta pa se nikoli nismo imeli ogledov ko je bil najemnik not. To je v bistvu čist mim.

New Report

Close