Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemniki zakaj mislite da vam pripada stanovanje?

Najemniki zakaj mislite da vam pripada stanovanje?

Ne razumem vas. Za vas in vaš obstoj so odgovorni vaši starši. Zakaj mislite, da je država dolžna graditi stanovanja za vas?

Zakaj vam ga niso zgradili starši? Zakaj ga ne gradite sami?

Zahtevate stanovanja, kot da vam pripadajo, da vam je kdo dolžan. Če vam je kdo dolžan, so to izključno vaši starši in nihče drug.

Obnašate se pa kot da ste edina bitja na svetu, ki jim moramo prepustiti stanovanja!

Najemodajalci niso socialna ustanova in logično da oddajajo za profit. Država ni dolžna graditi nizkocenovnih stanovanj, če več zasluži z dragimi stanovanji.

Kako starši ?  Pa si  ti čisto popolnoma padla na glavo?

Vsak je sam odgovoren zase.  Starši so bili odgovorni zase in za to, da svoje otroke spravijo do kruha.

In njihovi otroci so zdaj odgovorni zase in zato, da bodo svoje otroke spravili do kruha.

 

Če pa želijo podjetja  in država imeti zaposlene delavce in uslužbence, naj pa zgradijo in ponudijo stanovanja za svoje zaposlene.

 

Meni gredo na živce tisti, ki se zabarikadirajo v najemniško stanovanje in nikoli ne odidejo. Zraven pa mislijo, da so bogovi in, da je vse njihovo. Pridejo kot študentje, doštudirajo in ostanejo.  Jaz to tako vidim kot penzionerji, ki kljub penzijo še vedno delajo. Mladi pa ne dobijo službe. Enako novi študentje težko dobijo stanovanje za časa študija.    In taki potem nimajo nobenih obveznosti, nimajo pojma kaj je dejansko poskrbeti za stanovanje, ker ni njihovo. Tukaj bi morale biti omejitve – recimo, ko končaš študij imaš možnost v istem najemu biti največ še 3 leta. Potem pa ali nazaj k staršem ali na svoje ali pa nov najem. V primeru, da bi na vsake 3 leta morali izbrati nov najem bi imeli vsaj kaj početi, se s čim ubadati, tako pa kar mislijo, da je njihovo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10425, 15.04.2024 ob 16:53

Meni gredo na živce tisti, ki se zabarikadirajo v najemniško stanovanje in nikoli ne odidejo. Zraven pa mislijo, da so bogovi in, da je vse njihovo. Pridejo kot študentje, doštudirajo in ostanejo.  Jaz to tako vidim kot penzionerji, ki kljub penzijo še vedno delajo. Mladi pa ne dobijo službe. Enako novi študentje težko dobijo stanovanje za časa študija.    In taki potem nimajo nobenih obveznosti, nimajo pojma kaj je dejansko poskrbeti za stanovanje, ker ni njihovo. Tukaj bi morale biti omejitve – recimo, ko končaš študij imaš možnost v istem najemu biti največ še 3 leta. Potem pa ali nazaj k staršem ali na svoje ali pa nov najem. V primeru, da bi na vsake 3 leta morali izbrati nov najem bi imeli vsaj kaj početi, se s čim ubadati, tako pa kar mislijo, da je njihovo.

JOj nehajte vi s tem kaj in kako bi kaj moglo bit in zgledat.

Enkrat govorite nevalja zdravstvo, sodstvo politika itd… drugic pa bi mel sekularno drzavo…

Zasr bi prost trg, nebi pa za tiste ki imajo mal vec.

Nekdo najde luknjo v zakonu in vam ni prav. Ja sej je po zakonu. Kaj jokas? Po vasih zakonih. Kaj zdej? Valja zakon, nevalja zakon… bi tako, nebi tako?

Ne razumem vas. Za vas in vaš obstoj so odgovorni vaši starši. Zakaj mislite, da je država dolžna graditi stanovanja za vas?

 

Za njihov obstoj so odgovorni starsi? Za polnoletne osebe z opravilno sposobnostjo so odgovorni starsi? Kaksna nora logika je to? Odgovorni so sami zase.

Se popolnoma strinjam, da bi se moralo to malo urediti.

Če smo že pri zdravstvu, še tole: predstavljajte si, pridete na urgenco, tako kot ostali čakate, čakate, čakate. Pa pride nekdo uro za vami, gre k okenčku, reče “mi je to pa to, sem ta pa ta” in na koncu ” a lahko prosim pokličete to in to zdravnico, je moja teta”. In v eni minuti pride ta zdravnica teta in človek, ki je prišel zadnji je sprejet prvi.

V lepem najemu živi mlad fant, leta in leta in leta. Družinica s malim dojenčkom pa dobi usrano garsonjero s kopalnico v sobi. Otroček mora živet med ščurki, dobesedno v stranišču, nekje drugje pa ljudje 30 – 40 let stari lenuharijo že leta in leta v lepem najemu, ker jim je pač fajn.

Oprostite, vsekakor bi se vse to moralo spremeniti. Pa lahko bi še naštevali: migrantje, ki strašijo mlade punce, tudi dobijo kar jim paše, delajo kar jim paše.

Le delno se s teboj strinjam, res je vedno je profit povsod,ni važno kaj je pač profit. Dejstvo je pa tudi preveč davkov in zelo je drago v Sloveniji zelo. Jaz prodajam zemljišče v Sloveniji pa se nobeden ne javi, ljudje nimajo denarja. Vsi prodajajo pa nobeden ne kupi nič.

Odgovor na objavo uporabnika
se strinjam, 15.04.2024 ob 17:52

Se popolnoma strinjam, da bi se moralo to malo urediti.

Če smo že pri zdravstvu, še tole: predstavljajte si, pridete na urgenco, tako kot ostali čakate, čakate, čakate. Pa pride nekdo uro za vami, gre k okenčku, reče “mi je to pa to, sem ta pa ta” in na koncu ” a lahko prosim pokličete to in to zdravnico, je moja teta”. In v eni minuti pride ta zdravnica teta in človek, ki je prišel zadnji je sprejet prvi.

V lepem najemu živi mlad fant, leta in leta in leta. Družinica s malim dojenčkom pa dobi usrano garsonjero s kopalnico v sobi. Otroček mora živet med ščurki, dobesedno v stranišču, nekje drugje pa ljudje 30 – 40 let stari lenuharijo že leta in leta v lepem najemu, ker jim je pač fajn.

Oprostite, vsekakor bi se vse to moralo spremeniti. Pa lahko bi še naštevali: migrantje, ki strašijo mlade punce, tudi dobijo kar jim paše, delajo kar jim paše.

ČAki… kdo pa je kriv da zivi med scurki? Kdo bi moral to preprecit? Al pa zdej resevat?

A pise u stanju? Kaksni so to starsi teh dveh? A samo prcit se znata?

 

Za tega pred mano, ki pise o mladem paru z otrokom v garsonjeri.

Zivljenje ni pravicno. Ce bos cakal na druge, da ti bodo kaj dali, bos vedno revez. Je treba kar sam pljuniti v roke.

Zelo dobro poznam dva visoko izobrazena cloveka, ki sta 7 let z dvema otrokoma zivela v garsonjeri. V tem casu sta kupila staro kmecko bajto v slabem stanju in jo v prostem casu obnavljala, dokler ni bila primerna za vselitev. Denarja za novogradnjo nista imela. Danes sedite na riti in cakate, da vam pade lepo in veliko stanovanje v narocje, hkrati pa jamrate, kako vam je hudo. Ze v starih casih so ljudje vedeli, da se brez muje se cevelj ne obuje.

Se strinjam.

 

 

Zakaj bi sploh kdo kar tako dobil stanovanje . Itak oa vemo, kdo ga dobi.

Kaj recejo starsi takim? Dost da ma luknjo? Dost da ma kurca?

Ne vem. Resno sprasujem. Me zanima. Nikako da skontam to.

Nimas zase za dostojno zivljenje in se otroka spravljas na svet…

 

A vidis zahodne napredne… nit kesa… nit strehe nad glavo… nit vere… nit poroceni…

A! Prčit se pa znamo.

Halo nickoliko ljudi ti bo reklo da nima prostora za psa. Za psa jebote.

Al so to pravokacije da se stepajo komentarji.

Niste vi dalec od tega.

Nevjernik je nerazuman.

Dodajam še jaz debilen komentar kot odgovor na avtorjevo temo. Zakaj bi morala država sofinancirati škodo od poplav na vaših bajtah kot da vam kaj pripada. Saj imate zavarovano. Če niste zavarovali je pa neodgovorno.

Odgovor na objavo uporabnika
Isto z istim, 15.04.2024 ob 18:31

Dodajam še jaz debilen komentar kot odgovor na avtorjevo temo. Zakaj bi morala država sofinancirati škodo od poplav na vaših bajtah kot da vam kaj pripada. Saj imate zavarovano. Če niste zavarovali je pa neodgovorno.

ZAto tepec ker je drzava ladtnik vodotokov in tudi ima pravici razpolgat z obvodnim pasom ki so ga z 1m razsirili na 15 m,e zdaj ves debil….ce jaz kot lastnik povzrocim skodo tvoji lastnini tudi odgovarjam….a je zdaj jasno debil…..drzava je lastnik vodotokov

Verjetno je res naravna nesreca, da imate vi dve levi roki in da znate samo jamrat.

P.S. Imam zavarovano in sem izven poplavnega obmocja.

Brez muje se še čevelj ne obuje – saj to. Nekdo ne naredi nič pa mu je dano vse. Nekdo se pa trudi pa živi v sekretu in to v najemu, ker drugega ali ne dobi ali je predrago. Pa si misli, vseeno bolje v sekretu s stenicami pa streho nad glavo, kakor pa pod mostom.

In taki, ki so v najemu majo največ za pripomnit nad tistimi, ki živijo pri starših. Alo, nekdo, ki živi pri starših ravno tako plačuje – svoje položnice, prispeva v gospodinjstvo + ima čez še vse ostalo česar najemniki nimajo (kar je veze s popravili, sestanki in še in še).

Če imaš možnost biti v najemu neomejeno cajta ti je dejansko lepše kot, če si pri starših kjer moraš tudi za kaj drugega še poskrbet (za kar pač skrbijo lastniki stanovanj, v normalnih družinah si pač taka dela delijo).

Preveč je socialcev , v glavnem tistih iz juga in v glavnem ravno taki dobijo gratis stanovanja. Cenit pa ne znajo ničesar, še najmanj Slovenijo

 

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 15.04.2024 ob 18:50

ZAto tepec ker je drzava ladtnik vodotokov in tudi ima pravici razpolgat z obvodnim pasom ki so ga z 1m razsirili na 15 m,e zdaj ves debil….ce jaz kot lastnik povzrocim skodo tvoji lastnini tudi odgovarjam….a je zdaj jasno debil…..drzava je lastnik vodotokov

In kdo je tebi kriv, tepec, da nimaš pojma, kje se postavlja bajto?

 

Odgovor na objavo uporabnika
odgovornost, 15.04.2024 ob 17:43

Ne razumem vas. Za vas in vaš obstoj so odgovorni vaši starši. Zakaj mislite, da je država dolžna graditi stanovanja za vas?

 

Za njihov obstoj so odgovorni starsi? Za polnoletne osebe z opravilno sposobnostjo so odgovorni starsi? Kaksna nora logika je to? Odgovorni so sami zase.

Ja, brez staršev ne bi obstajali…

Odgovor na objavo uporabnika
Isto z istim, 15.04.2024 ob 19:36

 

In kdo je tebi kriv, tepec, da nimaš pojma, kje se postavlja bajto?

 

LEj debil, jaz takuh tezav na sreco nimam, so pa vse te hise imele gradbeno dovoljenje zdaj pa ti tepec seytej dva in dva….kdo je izdajal gradbena dovoljenja?drzava?kdo je lastnik vodotokov?drzava…..zdaj pa naprej….kdo ureja vodotoke in to tako da povzroca se vecjo skodo?spet drzava….v glavnem jebem vam mater nsepisobno in zabite krote ki so zaposlwni v drzavni upravi….nesposobno do konca…..zabito do konca…..zagovejeno do konca…..idiotska drzava…..tepci vladajo tepcem…..samo poglej idiot jansa, idiot golob in vmes cela rajda idiotov….

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 15.04.2024 ob 20:26

LEj debil, jaz takuh tezav na sreco nimam, so pa vse te hise imele gradbeno dovoljenje zdaj pa ti tepec seytej dva in dva….kdo je izdajal gradbena dovoljenja?drzava?kdo je lastnik vodotokov?drzava…..zdaj pa naprej….kdo ureja vodotoke in to tako da povzroca se vecjo skodo?spet drzava….v glavnem jebem vam mater nsepisobno in zabite krote ki so zaposlwni v drzavni upravi….nesposobno do konca…..zabito do konca…..zagovejeno do konca…..idiotska drzava…..tepci vladajo tepcem…..samo poglej idiot jansa, idiot golob in vmes cela rajda idiotov….

JAaaaaaaaaaaaaa😝😝😝

Reveži seveda ne veste, da ima razvita Evropa 65% neprofitnih stanovanj in da je večina delovnih ljudi v neprofitnem najemu. Ker je državi mar in ker gradi za svoje državljane. Balkanci pač ne zmorete tega pogleda na državo, vam država pomeni samo basanje sebi v žepe, delovni narod naj se pa znajde kot ve in zna. In to sprejemate in dopuščate, zato pa tako delajo z vami. Zato vaša mladina nima strehe nad glavo. Ampak hej, saj Slovencelj, ki skoraj nič nima, je itak ves vesel, če ima nekdo drug še manj kot on. Zato bo pa politika v Slo še naprej kradla, namesto da bi mladim zaposlenim gradila poceni neprofitna stanovanja za najem. Zakaj bi, če ji ni treba in se raja med seboj daje, kdo zmore z manj.

Odgovor na objavo uporabnika
zakaj844, 15.04.2024 ob 21:24

Reveži seveda ne veste, da ima razvita Evropa 65% neprofitnih stanovanj in da je večina delovnih ljudi v neprofitnem najemu. Ker je državi mar in ker gradi za svoje državljane. Balkanci pač ne zmorete tega pogleda na državo, vam država pomeni samo basanje sebi v žepe, delovni narod naj se pa znajde kot ve in zna. In to sprejemate in dopuščate, zato pa tako delajo z vami. Zato vaša mladina nima strehe nad glavo. Ampak hej, saj Slovencelj, ki skoraj nič nima, je itak ves vesel, če ima nekdo drug še manj kot on. Zato bo pa politika v Slo še naprej kradla, namesto da bi mladim zaposlenim gradila poceni neprofitna stanovanja za najem. Zakaj bi, če ji ni treba in se raja med seboj daje, kdo zmore z manj.

KAj pa ti ta cas delas?

“Život” na pouno a? Uživaš?

No pa ti meni povej zakaj vas politik ne zgradi stanovanj? Obcina ma zemlje kokr hoce… a ti ves kolk zemlje je tam okol soče pa za bs3… spremenijo prostorski akt… in zgradijo? No zakaj ne?

Neeeehaj no. A niso nardil na brdu? Spet vam ni bilo prav. Nic vam ni bilo usec. Ja kup si u šelenburgu… to je edino dostojno za vas.

Ves kako je? Večja suma… stanje uma.

Ampak z revšno v glavi ne gre. Sej pa vidis. A ne vidis da ne gre? Cim meces taka stalisca ven je jasno.

Nek dan tlele… hoce 85 kvadratov… un en iz kranja na tv hoce 100… a jeli?

Ja hocu vilu!!! Ja sam mlad. Kaj bos ti staro  nic v zivljenju nisi skup spravlo. Na rob se umakn. Ajmo.

Vilu hocu. U centru da se mi nardi. Podri dom za ostarele. Park zravnaj. Cesto prekopaj. Vilo u centru hocem.

No kam pridemo ce usi tkole?

Zarad vas so najemnine drage. Sem danes napisal. Zaradi tistih ki bi ziveli v mestu pa si ne morejo privoscit. Ti taki bi u grad? Vi se za selo taki niste.

New Report

Close