Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemniki zakaj mislite da vam pripada stanovanje?

Najemniki zakaj mislite da vam pripada stanovanje?

Halo moja mama je bla sama. Se dvoje lacnih ust. Tam neka cefurka.

I ti da ne mores? Hoces rect da ti je tezje?

Pac lej. Sprijazni se da si črv in to je to.

Vi se zdaj ne razumete da drzava in kolovodje ki vodijo drzavo niso tesitev ampak so tisti ki ustvarjajo tezave, vi tepci se zdaj ne veste da je drzava in obcine krivec za to da se cene nepremicnin nenormalno drazijo…..vse se zacne s tem da drzava oz obcine preprodajajo zemljisca, nadaljuje z vsemi moznimi taksami, dovoljenji, prispevki itd…..kot pri poplavah vas ima drzava za norce….tisto ki smo lastniki zemljisc ob vodotokih vemo s kakimi kreteni v drzavnih sluzbah imas opravka….kot je bil citat v maratoncih….kdor si je izkusil drzavno birokracijo temu bo v peklu kot doma….in se to debili….ravnikar vam je eu zakuhala najvecjo krajo oz poseg v vase premozenje…..se bajte in stanovanja ne boste mogli vec svobodno prodati…..brezemisijska druzba je postala moto kot je bil moto nacionalsocializem v fadisticni nemciji…..da obe ideologije….nacifazizem in zeleni prehod in brezemusijska druzba prihajata iz nemcije NI NAKLJUCJE….

Sem se spraseval zakaj vam furajo migrante… zakaj vam verige zategujejo… zakaj vam ne pustijo dihat…

Ker ste zivina. Halo lej s kakimi uletavate. Dolg dobis! Pa po hrbtu. Delaj! To je tvoje.

Odgovor na objavo uporabnika
ne razumem, 15.04.2024 ob 16:03

Ne razumem vas. Za vas in vaš obstoj so odgovorni vaši starši. Zakaj mislite, da je država dolžna graditi stanovanja za vas?

Zakaj vam ga niso zgradili starši? Zakaj ga ne gradite sami?

Zahtevate stanovanja, kot da vam pripadajo, da vam je kdo dolžan. Če vam je kdo dolžan, so to izključno vaši starši in nihče drug.

Obnašate se pa kot da ste edina bitja na svetu, ki jim moramo prepustiti stanovanja!

Najemodajalci niso socialna ustanova in logično da oddajajo za profit. Država ni dolžna graditi nizkocenovnih stanovanj, če več zasluži z dragimi stanovanji.

Zato, ker z najemnino odplačujemo vaš kredit za nakup stanovanja, s katerim nimate skoraj nobenih stroškov.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 15.04.2024 ob 21:51

Vi se zdaj ne razumete da drzava in kolovodje ki vodijo drzavo niso tesitev ampak so tisti ki ustvarjajo tezave, vi tepci se zdaj ne veste da je drzava in obcine krivec za to da se cene nepremicnin nenormalno drazijo…..vse se zacne s tem da drzava oz obcine preprodajajo zemljisca, nadaljuje z vsemi moznimi taksami, dovoljenji, prispevki itd…..kot pri poplavah vas ima drzava za norce….tisto ki smo lastniki zemljisc ob vodotokih vemo s kakimi kreteni v drzavnih sluzbah imas opravka….kot je bil citat v maratoncih….kdor si je izkusil drzavno birokracijo temu bo v peklu kot doma….in se to debili….ravnikar vam je eu zakuhala najvecjo krajo oz poseg v vase premozenje…..se bajte in stanovanja ne boste mogli vec svobodno prodati…..brezemisijska druzba je postala moto kot je bil moto nacionalsocializem v fadisticni nemciji…..da obe ideologije….nacifazizem in zeleni prehod in brezemusijska druzba prihajata iz nemcije NI NAKLJUCJE….

Tepec, država smo mi, ljudje. Pomagaj si sam kot si mora danes pomagati mladina sama. Mladina ne pride do stanovanj, naj bi se znašla sama. Vi pa jočete, ko vam poplavi, ker se naserjete z bajtami glih kjer vam paše. Boli me kurac za vas. Prej bi mislil. A niso zato zavarovalnice? Zdaj bi pa molzli državo in se okoriščali,za mlade pa se ne bi smeli graditi stanovanja. Socialkarji pravite da so. Mrš!

 

Starši so plačevali mojo najemnino med študijem, država jim je odvzela del premoženja, jih ovirala z različnimi pritiski, da so se razvijala učna središča – mesta s pohlepnimi partijsci, ki so gradili bivališča za ljudi z juga, ki so le hvalili sistem. Ekonomija je obširna znanost in njeno poznavanje ne bi sprožilo teh vprašanj. Več odgovorov se lahko najde med Konfucijevimi domislicami.

Mi imamo druzino v najemu ze 15 let.

Eni in isti. Sej placujejo in to.. Ampak imam vseeno obcutek, da si malo lastijo stanovanje. Midva sva ze veckrat mislila obnovit in oddajat drazje, sploh jaz.. ampak ne, vsakic je bilo nekaj vmes z njihove strani, da oni bi ostali gor dol in ti nabijajo slabo vest.. Moz in jaz pa sva tudi popustljiva.. Sploh on.. In tako se ne odlociva, da bi rekla, da naj gredo in da, se zacne nova zgodba. Stanovanje je potrebno prenove, najemnino imajo pa tudi smesno nizko.. No zato se jim pa tudi ne mudi.. Kot sem rekla, jaz bi mogoce kaj ukrepala, ampak je stanovanje od moza in pravi, da ima on to cez.. In potem se spet nic ne spremeni.

No in taki gredo pa meni na zivce, se sparkirajo v neko stanovanje in ne gredo. Se za neprofitno stanovanje niso nikoli zaprosili, ker imajo pri nas ugodnejso najemnino..

 

Odgovor na objavo uporabnika
pogreb, 15.04.2024 ob 22:12

 

Tepec, država smo mi, ljudje. Pomagaj si sam kot si mora danes pomagati mladina sama. Mladina ne pride do stanovanj, naj bi se znašla sama. Vi pa jočete, ko vam poplavi, ker se naserjete z bajtami glih kjer vam paše. Boli me kurac za vas. Prej bi mislil. A niso zato zavarovalnice? Zdaj bi pa molzli državo in se okoriščali,za mlade pa se ne bi smeli graditi stanovanja. Socialkarji pravite da so. Mrš!

 

DEbil ….nefunkcionalno pismeno krele….se 1x ti povem….drzava je izdajala gradbena dovoljenja, drzava je lastnik vodotokov….jaz nisem bil poplavljen…ce bi poplavilo mene bi bila upravna enota, policija, bolnica etc pod vodo….jaz teh tezav nimam….imam pa zemljo ob vodotoku in vem kake fuke spila drzava s tem zadnjih 20 let….zato odjebi debil ce ne znas brati in razmisljati….in se 1x preberi krele kaj sem napisal….jaz nisem drzava….ce bi bil bi se ze zdavnaj obesil od sramote

 

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 15.04.2024 ob 22:40

DEbil ….nefunkcionalno pismeno krele….se 1x ti povem….drzava je izdajala gradbena dovoljenja, drzava je lastnik vodotokov….jaz nisem bil poplavljen…ce bi poplavilo mene bi bila upravna enota, policija, bolnica etc pod vodo….jaz teh tezav nimam….imam pa zemljo ob vodotoku in vem kake fuke spila drzava s tem zadnjih 20 let….zato odjebi debil ce ne znas brati in razmisljati….in se 1x preberi krele kaj sem napisal….jaz nisem drzava….ce bi bil bi se ze zdavnaj obesil od sramote

A ne znaš brati med vrsticam bedak blentavi?! Potres je lahko iz danes na jutri kjerkoli in sesuje me drugim tudi tvoj bunker. Kaj imaš ti več pravice zahtevati od države kot mladi za stanovanja?! Imaš kje bit? V redu, pojdi nazaj v brlog in se ne repenči več.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 15.04.2024 ob 18:50

Odgovor na objavo uporabnika
Isto z istim, 15.04.2024 ob 18:31

Dodajam še jaz debilen komentar kot odgovor na avtorjevo temo. Zakaj bi morala država sofinancirati škodo od poplav na vaših bajtah kot da vam kaj pripada. Saj imate zavarovano. Če niste zavarovali je pa neodgovorno.

ZAto tepec ker je drzava ladtnik vodotokov in tudi ima pravici razpolgat z obvodnim pasom ki so ga z 1m razsirili na 15 m,e zdaj ves debil….ce jaz kot lastnik povzrocim skodo tvoji lastnini tudi odgovarjam….a je zdaj jasno debil…..drzava je lastnik vodotokov

To nima veze, kdo je lastnik vodotokov.

Država financira škodo pri vseh naravnih nesrečah, ne samo pri poplavah.  Tudi v Posočju po potresu npr

Vsak človek, ki se rodi na ta svet ima pravico do hrane, vode in strehe nad glavo. Nisi nad nikomur. Nihče ne sme bit nad tabo. Na eni strani preseravanje, na drugi strani crkavanje. Kar poseduješ na tej Zemlji, v resnici ne poseduješ, je samo na izposojo. Ko si enkrat bolan, z eno nogo v grobu, moraš vse to zapustiti iz rok in oditi. Povrneš se v prah. Pozabljen v letu ali dve. Pa tako si se pehal celo življenje za dosežke, za koga?

V resnici je za vse dosti, vendar sta nas požrešnost in pohlep pripeljala na sam rob.

Za njihov obstoj so odgovorni starsi? Za polnoletne osebe z opravilno sposobnostjo so odgovorni starsi? Kaksna nora logika je to? Odgovorni so sami zase.

Ja logika superduper najemodajalcev, ki so s trdim delom sprejeli šenk ali dediščino staršev, zdaj pa hudi biznismeni in pridigajo tistim, ki niso dobili stanoavnja na lepe oči, kako je treba delat in ne jamrat.

Mi imamo druzino v najemu ze 15 let.

Eni in isti. Sej placujejo in to.. Ampak imam vseeno obcutek, da si malo lastijo stanovanje. Midva sva ze veckrat mislila obnovit in oddajat drazje, sploh jaz.. ampak ne, vsakic je bilo nekaj vmes z njihove strani, da oni bi ostali gor dol in ti nabijajo slabo vest.. Moz in jaz pa sva tudi popustljiva.. Sploh on.. In tako se ne odlociva, da bi rekla, da naj gredo in da, se zacne nova zgodba. Stanovanje je potrebno prenove, najemnino imajo pa tudi smesno nizko.. No zato se jim pa tudi ne mudi.. Kot sem rekla, jaz bi mogoce kaj ukrepala, ampak je stanovanje od moza in pravi, da ima on to cez.. In potem se spet nic ne spremeni.

No in taki gredo pa meni na zivce, se sparkirajo v neko stanovanje in ne gredo. Se za neprofitno stanovanje niso nikoli zaprosili, ker imajo pri nas ugodnejso najemnino..

Nista nič popustljiva, podzavevstno bojita se dnar zmetat not in obenem  riskirat, da dobita namesto teh ene, ki ne plačujejo. To je pravi razlog, ampak treba se je zraven za dobrotnike prodajat in najemnike krivit, da se vidva ne upata odločit za to.

15 let rednega plačnika imet ni kar tako, čeprav sanjariš o milijonih ali ne vem kaj. Koliko % vrednosti so vama že odplačali?

Odgovor na objavo uporabnika
ne bluzi Julij, 15.04.2024 ob 23:30

To nima veze, kdo je lastnik vodotokov.

Država financira škodo pri vseh naravnih nesrečah, ne samo pri poplavah.  Tudi v Posočju po potresu npr

VEcje bedarije kot si napisal ze dolgo nisem prebral….zdaj kar naenkrat nima veze kdo je lastnik ne?seveda ima ker je lastnik odgovoren, ori nas pa si prvo slisal od tepcev kot si ti, medijev in drzavnih uradnikov o neodgovornih lastnikih his…..prvo je drzava orevalila krivdo iz sebe na lastnike neprmicnin…..in se to tepec….v posocju so nam nabili dodatno placilo iz dohodnine tako da se je iz tega placala obnova ki pa se v letu 2024 ni koncana..torej kdo je placal obnovo posocja? …..toliko o sposobnostih drzavnih svizcev……

Vsak je odgovoren zase. Meni je mama vedno govorila, učiš se zase, trudiš se zase. Nobenega ujčkanja…

Odgovor na objavo uporabnika
pa ti nisi normalna, 16.04.2024 ob 01:25

Mi imamo druzino v najemu ze 15 let.

Eni in isti. Sej placujejo in to.. Ampak imam vseeno obcutek, da si malo lastijo stanovanje. Midva sva ze veckrat mislila obnovit in oddajat drazje, sploh jaz.. ampak ne, vsakic je bilo nekaj vmes z njihove strani, da oni bi ostali gor dol in ti nabijajo slabo vest.. Moz in jaz pa sva tudi popustljiva.. Sploh on.. In tako se ne odlociva, da bi rekla, da naj gredo in da, se zacne nova zgodba. Stanovanje je potrebno prenove, najemnino imajo pa tudi smesno nizko.. No zato se jim pa tudi ne mudi.. Kot sem rekla, jaz bi mogoce kaj ukrepala, ampak je stanovanje od moza in pravi, da ima on to cez.. In potem se spet nic ne spremeni.

No in taki gredo pa meni na zivce, se sparkirajo v neko stanovanje in ne gredo. Se za neprofitno stanovanje niso nikoli zaprosili, ker imajo pri nas ugodnejso najemnino..

Nista nič popustljiva, podzavevstno bojita se dnar zmetat not in obenem  riskirat, da dobita namesto teh ene, ki ne plačujejo. To je pravi razlog, ampak treba se je zraven za dobrotnike prodajat in najemnike krivit, da se vidva ne upata odločit za to.

15 let rednega plačnika imet ni kar tako, čeprav sanjariš o milijonih ali ne vem kaj. Koliko % vrednosti so vama že odplačali?

sem napisala, da je najemnina prenizka že ves čas. Odplačali niso nič, ker ti moraš redno vzdrževat stanovanje, cel blok je prenavljal fasado, dvigalo, okna so menjana itd, to je treba vse plačat kot lastnik..denarja praktično ne ostane, ko potegneš računico..če si to mislila, da s tem bajno služimo..

za primer, najemnina v istem bloku za isto kvadraturo je 1x višja, kot jo imajo naši najemniki. Pa še kadijo lahko v stanovanju, od vsega zaćetka..najprej balkon, potem so se pa kar noter prestavili, niti niso povedali, se pa seveda navoha, ker smrdi ko prideš po najemnino, še računi in plačane položnice imajo vonj, v bistvu smo tako ugotovili.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ppol, 16.04.2024 ob 09:28

sem napisala, da je najemnina prenizka že ves čas. Odplačali niso nič, ker ti moraš redno vzdrževat stanovanje, cel blok je prenavljal fasado, dvigalo, okna so menjana itd, to je treba vse plačat kot lastnik..denarja praktično ne ostane, ko potegneš računico..če si to mislila, da s tem bajno služimo..

za primer, najemnina v istem bloku za isto kvadraturo je 1x višja, kot jo imajo naši najemniki. Pa še kadijo lahko v stanovanju, od vsega zaćetka..najprej balkon, potem so se pa kar noter prestavili, niti niso povedali, se pa seveda navoha, ker smrdi ko prideš po najemnino, še računi in plačane položnice imajo vonj, v bistvu smo tako ugotovili.

 

Ja, lej, bogi revčki ste, no. Kaj torej predlagaš? Da jih izseliš, rukneš cca 70 jurjev za prenovo stanovanja, odvisno od kvadratov (skupaj s kuhinjo, pohištvom) in potem oddajaš za 200 € več na mesec kot si doslej? A si pregledala računico? 30 let bi odplačevala s povišano najemnino samo stroške prenove. Itak se ne splača, ima  mož prav.

Še najbolj se vam splača, da imate te ljudi not kolikor dolgo bodo pač hoteli, potem pa luknjo prodaš. To je to. Če ste pa tako bogi, da se vam niti zdaj ne splača, pa takoj prodajte, ne?

Odgovor na objavo uporabnika
roko na srce, 15.04.2024 ob 23:50

Vsak človek, ki se rodi na ta svet ima pravico do hrane, vode in strehe nad glavo. Nisi nad nikomur. Nihče ne sme bit nad tabo. Na eni strani preseravanje, na drugi strani crkavanje. Kar poseduješ na tej Zemlji, v resnici ne poseduješ, je samo na izposojo. Ko si enkrat bolan, z eno nogo v grobu, moraš vse to zapustiti iz rok in oditi. Povrneš se v prah. Pozabljen v letu ali dve. Pa tako si se pehal celo življenje za dosežke, za koga?

V resnici je za vse dosti, vendar sta nas požrešnost in pohlep pripeljala na sam rob.

Da si jo zagotoviš sam, ne država in privat lastniki stanovanj!

Najbolj glasni so itak tisti, ki so do denarja prišli na bogve kakšen način, in ob pravem času po Jazbinšku za drobiž  kupili kup stanovanj (ali so podedovali), ki jih zdaj oddajajo, kot da so penthouse varianta. In zraven še pametujejo drugim o odrekanju, razvajenosti, in podobno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Pravica strehe nad glavo, 16.04.2024 ob 10:02

Da si jo zagotoviš sam, ne država in privat lastniki stanovanj!

Okoliščine postajajo takšne, da tudi, če si jo hočeš, si je ne moreš! Isto je z zdravstvom. A zdravniki niso pohlepni? Je treba širše gledat..

 

Danes si najemniki vse dovolijo in nič jim ni treba kar se tiče stanovanja kjer so v najemu.

Ko smo bili mi v najemu je lastnik rekel “zdaj pa morate ven” in smo morali it. Morali smo tudi beljenje plačati, porihtati vse kar je bilo recimo pokvarjeno – vse urediti in plačati mi. Danes so pa najemniki tako na izi, tako brez skrbi, da itak da ostajajo kolikor se le da. Tako kot je ena zgoraj napisala – nujno bi morale biti omejitve. Eno je študij in je logično, da kaj veliko časa za druge stvari nimaš, to še razumem. Ampak, da se po študiju zabašeš v najemniško stanovanje in ne mrdneš je pa nekaj drugega.

50.000 prazna parcela. 50.000 še za vsa dovoljenja in priključke.. pa nisi še niti temeljnega kamna postavil.

Medtem se nekaterim travniki preminjajo v zazidljive parcele.

 

Ja itak da težimo k temu, da se zida neprofitno. 3/4 plače pustim za streho nad glavo. Pa še vesel moram biti, da samo toliko. Če bi moral ta trenutek drugam, bi bila verjetno kar cela plača.

Ni mi treba dat vse zastonj. Sam ne me pa odirat, da do penzije ne bom odplačal tega koščka zemlje.

Zemlja + majhna hiška 70-80 kvadratov bi moralo prit 50-60k. Pa toliko blizu službe da si tam v pol urce nekje.

Po ustavi mora imeti vsak možnost pridobiti stanovanje. Pika. Amen.

Odgovor na objavo uporabnika
Petelin, 16.04.2024 ob 14:29

Po ustavi mora imeti vsak možnost pridobiti stanovanje. Pika. Amen.

Saj jo ima, samo denar mora pokazat.

 

Odgovor na objavo uporabnika
včasih, 16.04.2024 ob 13:55

Danes si najemniki vse dovolijo in nič jim ni treba kar se tiče stanovanja kjer so v najemu.

Ko smo bili mi v najemu je lastnik rekel “zdaj pa morate ven” in smo morali it. Morali smo tudi beljenje plačati, porihtati vse kar je bilo recimo pokvarjeno – vse urediti in plačati mi. Danes so pa najemniki tako na izi, tako brez skrbi, da itak da ostajajo kolikor se le da. Tako kot je ena zgoraj napisala – nujno bi morale biti omejitve. Eno je študij in je logično, da kaj veliko časa za druge stvari nimaš, to še razumem. Ampak, da se po študiju zabašeš v najemniško stanovanje in ne mrdneš je pa nekaj drugega.

Isto velja za stanodajalce, ki si dovolijo preveč.

 

New Report

Close