Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najina okna ostala v hiši njegovih staršev

Najina okna ostala v hiši njegovih staršev

Malo si preberite SPZ (Stvarnopravni zakonik) in boste videli, da lahko vsak, ki s svojimi vlaganji poveča vrednosti nepremičnine, katere ni lastnik, to vrednost zahteva od lastnika nazaj. Pa če je lastnik tašča ali dedek ali vaški pijanček-pravico imaš zahtevak svoj vložek.

Če bi bilo po moje, sploh ne bi zaštartala pri njegovih. Hotela sem, da greva v štartu na svoje. Pa ni hotel. Ni čudno da smo vsi v ku…, če lahko vsak reče, kar hoče. Pa četudi potem tega ne stori.

To pa zastara po 5-ih letih. Kolikor jaz vem.

Glej, mi tudi živimo pri starših zgoraj. Smo si uredili stanovanje praktično iz nič, menjali streho, okna, … Ampak kljub temu mi je jasno, da v primeru, če se odselimo, lahko odnesem vse, kar je premičnega in jim ostanem hvaležna za leta bivanja za relativno malo denarja. Če bi želeli drugače, bi bilo treba ob začetku skupnega bivanja in pred vlaganji to zapisati. Ker nismo (in vi očitno tudi ne), je pač tako, kot je. Smo sprejeli ta rizik in ni kaj jamrati.

Glej, mi tudi živimo pri starših zgoraj. Smo si uredili stanovanje praktično iz nič, menjali streho, okna, … Ampak kljub temu mi je jasno, da v primeru, če se odselimo, lahko odnesem vse, kar je premičnega in jim ostanem hvaležna za leta bivanja za relativno malo denarja. Če bi želeli drugače, bi bilo treba ob začetku skupnega bivanja in pred vlaganji to zapisati. Ker nismo (in vi očitno tudi ne), je pač tako, kot je. Smo sprejeli ta rizik in ni kaj jamrati.[/quote]

Sem vesela zate in upam, da ti ne bo treba nikamor.

Vidim, da vama ni z rožicami postlano. Hudo je, če ste v veliki stiski z denarjem. Žalostno, da moraš lačna spat.Ampak nič ne boš naredila s tem, da si jezna na taščo in tasta. Predvidevam, da ste v slabih odnosih in da denarja od njih ne boste dobili. A da bi se preselili nazaj k njim, pa ni več nobene možnosti?
Ampak, če je mogoče, si najdi kakšno delo (si zaposlena?) ali dodatno delo, za nekaj ur na teden … Ali najemodajalca lahko prosite za znižanje najemnine? Če so z vami zadovoljni, bodo verjetno pristali na znižanje za kakšne 30-40 eur.Ravno zadnjič je bilo na TV, da je v Ljubljani precej praznih stanovanj. Ali pa če iščeta kakšno drugo ugodno možnost …
Če vam je težko, pojdi na kakšen Karitas, zaprosi za kakšno stvar ali pomoč. Naj te ne bo sram.
Samo brcaj, ne razmišljaj preveč, ker te znajo misli potolči do konca. Verjemi, da so lahko zelo uničujoče za človeka, sploh, če so polne negativnih čustev.
Srečno! Javi se!

Glej, mi tudi živimo pri starših zgoraj. Smo si uredili stanovanje praktično iz nič, menjali streho, okna, … Ampak kljub temu mi je jasno, da v primeru, če se odselimo, lahko odnesem vse, kar je premičnega in jim ostanem hvaležna za leta bivanja za relativno malo denarja. Če bi želeli drugače, bi bilo treba ob začetku skupnega bivanja in pred vlaganji to zapisati. Ker nismo (in vi očitno tudi ne), je pač tako, kot je. Smo sprejeli ta rizik in ni kaj jamrati.[/quote]

Sem vesela zate in upam, da ti ne bo treba nikamor.[/quote]

Jaz tudi, zaenkrat dobro kaže ;-))) Mogoče sem bila zgoraj malo ostra, ne zameri. Si mislim, da so bili pri vas odnosi problem, da ste se spokali. Ampak resno, najbolje da čimprej pozabiš na tisti denar, ker ga ne boš dobila in te samo znova in znova jezi in razjeda. Pojdi naprej svojo pot, tudi brez tega bo šlo.

Tudi mi smo si uredili stanovanje nad mojimi starši. Na začetku nismo nič zapisali, ker oče ni želel, zdaj, po skoraj 35 letih še kr ni nič pisano na nas. Z možem sva vlagala v to stanovanje ogromno, delili smo si stroške, mož je delal vsa dela okrog hiše, tudi če se je šlo za očeta in mamo. Zdaj, ko očetu kaj ne paše, grozi, da nas bo vrgel ven iz stanovanje in se naj naredi vse po njegovo. Hiša razpada, treba je obnovit fasado, streho, okna, urediti izolacijo,…ne pusti. In ko mu rečem, da vredu, bomo šli ampak naj nas prvo izplača…a ne, to pa ne, potem pa lahko še naprej bivamo tu, ker ve, da če pride zadeva do sodišča, bo moral izplačati mastne denarce za vsa najina vlaganja. In ja, obsojajte me zdaj kako se vedem do lastnega očeta, ampak glede na to kaj vse se dogaja, je to še milo. Jaz pravim, če kdaj pride do te skrajnosti, da bo treba iz ven iz stanovanje, gremo pa pred sodišče, imamo vso podlago za to.

Za 1800€ se je mogoče res nesmiselno vlačit po sodiščih (ali pa tudi ne, odvisno od človeka).

jklč

Za mano je hudo leto. Od tega, da sva v tem času z možem vsak na svoje in rešujeva med sabo do tega, da ni za neke osnovne stvari. Iz srca hvala za vsako pomoč moji mami. Pa ne bi preveč v podrobnosti. Ker sem pri skrbi za otroke sama, ne morem niti pucat za par ur, da bi dodatno zaslužila. Kljub stiski pa še vseeno rada oddam stvari nekomu, ki nima. Sem pa optimist in vem, da mi bo uspelo. Hvala za lepe želje.

V bistvu SI zastonj stanovala. NISI plačevala najemnine. Stroške bi imela tako na svojem kot tam. Naredi en tak grob izračun: koliko let ste bili v hiši. krat xy evrov za najemnino (poglej na nepremicnine.net, koliko je najemnina primerljivo velikega stanovanja). od tega zneska odštej znesek, ki sta ga vložila za obnovo.

si še na boljšem?

Zaradi takih zgodb si želim, da mi ne bi bilo treba nikoli bivati skupaj z otroci in njihovimi družinami …

Za 1.800 EUR se pa jaz ne bi tožila, čeprav praviš, da trenutno finančno težko živiš. Sicer lahko rečeš, da samo pametujem, ampak toliko energije, kot bi jo porabila za to … pa živcev….
Poleg tega sem itak mnenja, da pač si pristala na vse skupaj prostovoljno .. in tudi tašča, če dobro berem, ni prelomila obljube. Ona je rekla, da bo dala denar, ko bosta delala hišo … ti pa praviš, da to zdaj odpade. Torej, je prelomila obljubo?

Pa kateri del vam ni jasen? A pa zastonj bivanja nekje nič ne vkalkulirate? Je kar samoumevno? Da bo moral oče izplačati mastne denarce za vlaganja? Kaj pa vajino ne-plačevanje najemnine, veš koliko to znese v 35 letih? predlagam podoben izračun kot zgoraj plesalki. Da ne boš presenečena, ko naenkrat ti denarci ne bodo več tako mastni – če sploh bodo.

Nič ne rečem, če bi v stanovanje vložili 50.000e in tam preživeli eno leto – potem bi bila tehtnica mogoče še na vaši strani; po tolikem času pa…??? Halo, odsotnost zdravega razuma?

Pa kateri del vam ni jasen? A pa zastonj bivanja nekje nič ne vkalkulirate? Je kar samoumevno? Da bo moral oče izplačati mastne denarce za vlaganja? Kaj pa vajino ne-plačevanje najemnine, veš koliko to znese v 35 letih? predlagam podoben izračun kot zgoraj plesalki. Da ne boš presenečena, ko naenkrat ti denarci ne bodo več tako mastni – če sploh bodo.

Nič ne rečem, če bi v stanovanje vložili 50.000e in tam preživeli eno leto – potem bi bila tehtnica mogoče še na vaši strani; po tolikem času pa…??? Halo, odsotnost zdravega razuma?[/quote]

Pa kateri del tebi ni jasen? Kr nekaj obsojaš, pa sploh ne poznaš situacije. Niti je ne mislim podrobno razlagat, ker se te ne tiče. Če te pa ta najemnina toliko boli-ni se plačevala, ker oče in mati nista želela oz. nista niti pustila plačevati kakršnekoli najemnine. Kar se pa tiče ostalih stvari in zakaj je pri nas tako kot je: v to se pa ne mislim spuščat. In ja, kr lepo si vbij v glavo in preberi zakon: kar vlagaš v nepremičnino, ki ni tvoja in se ji zato poveča vrednost, imaš pravico zahtevat nazaj. Najemnine gor ali dol. Tako je. Če se meni zazdi, lahko na sosedovem dvorišču postavim nebotičnik, in lahko stoji tam do pamtiveka, in če bom v pamtiveku še živela, bom to zahtevala nazaj (moja vlaganja, seveda).

In tega pravzaprav ne storiš samo zato, ker si tako dobrosrčna, ha, ha. Daj, ne smeši se. Si se pač zakalkulirala, ni kaj. Pa saj nisi edina. Veš koliko jih je, ki že vnaprej skregani tiščijo v zgornja nadstropja svojih staršev?

Če sta z možem vložila v okna 1.800 eur in nista več skupaj, je tvojih le 900 eur,a ni res?

Pa kateri del vam ni jasen? A pa zastonj bivanja nekje nič ne vkalkulirate? Je kar samoumevno? Da bo moral oče izplačati mastne denarce za vlaganja? Kaj pa vajino ne-plačevanje najemnine, veš koliko to znese v 35 letih? predlagam podoben izračun kot zgoraj plesalki. Da ne boš presenečena, ko naenkrat ti denarci ne bodo več tako mastni – če sploh bodo.

Nič ne rečem, če bi v stanovanje vložili 50.000e in tam preživeli eno leto – potem bi bila tehtnica mogoče še na vaši strani; po tolikem času pa…??? Halo, odsotnost zdravega razuma?[/quote]

Pa kateri del tebi ni jasen? Kr nekaj obsojaš, pa sploh ne poznaš situacije. Niti je ne mislim podrobno razlagat, ker se te ne tiče. Če te pa ta najemnina toliko boli-ni se plačevala, ker oče in mati nista želela oz. nista niti pustila plačevati kakršnekoli najemnine. Kar se pa tiče ostalih stvari in zakaj je pri nas tako kot je: v to se pa ne mislim spuščat. In ja, kr lepo si vbij v glavo in preberi zakon: kar vlagaš v nepremičnino, ki ni tvoja in se ji zato poveča vrednost, imaš pravico zahtevat nazaj. Najemnine gor ali dol. Tako je. Če se meni zazdi, lahko na sosedovem dvorišču postavim nebotičnik, in lahko stoji tam do pamtiveka, in če bom v pamtiveku še živela, bom to zahtevala nazaj (moja vlaganja, seveda).[/quote]

Vlaganje staršev je pa “najemnina”. In ko se to dvoje poračuna, kje si? V plusu ali minusu?
Zakaj vidiš samo to, kaj si ti vložila, ne vidiš pa tega kar si dobila?

Plesalka, ne spoveduj se tu na monu žleht babam, ker ne boš nič rešila, samo poslabšala si boš stanje, ker te babure vse pomnijo, potem pa težijo z napisanimi dejstvi par let..

Pravzaprav te razumem in če je bila obljuba, bi se obljubo moralo izpolniti, zdaj je očitno, da ne bo nič z vrnitvijo denarja..žal raje pozabi in živi svoje življenje..

Monam pa samo tole, odgovarjajte na vprašanja v nasprotnem primeru se pa brigajte zase koklje hudobne, čao!
Se opravičujem vsem razumnim ..

Pa kateri del vam ni jasen? A pa zastonj bivanja nekje nič ne vkalkulirate? Je kar samoumevno? Da bo moral oče izplačati mastne denarce za vlaganja? Kaj pa vajino ne-plačevanje najemnine, veš koliko to znese v 35 letih? predlagam podoben izračun kot zgoraj plesalki. Da ne boš presenečena, ko naenkrat ti denarci ne bodo več tako mastni – če sploh bodo.

Nič ne rečem, če bi v stanovanje vložili 50.000e in tam preživeli eno leto – potem bi bila tehtnica mogoče še na vaši strani; po tolikem času pa…??? Halo, odsotnost zdravega razuma?[/quote]

Se strinjam. Naredite izračun, vi koliko najemnine bi morali v 35 letih dati, oče, koliko bi vam moral vrniti, kar ste vlagali v hišo. Me prav zanima, kdo bi bil na boljšem.:)) A vi pa očetu najedate, da hočete denar od vlaganja nazaj???

Plesalka, ti pa tudi, no. Sama praviš, da so bila okna črviva, da so puščala, niso tesnila, razpokana….. in ti bi v takem živela, ali kako? Valjda zamenjaš okna, če živiš tam. In če si živela tam samo eno leto, bi se tistih 1800€ izničilo, ker pač niste dali ničesar za najemnino. In praviš, da sta z bivšim ločena, če sem prav razumela? Vsak na svojem? In po tvoje naj bi tebi tašča vrnila tisti denar, čeprav je jasno povedala, da vam bo dala, ko bosta zidala. Saj ne bosta, ne?

Ma, ne vem no.

Glej napisala je tole: “Takrat je tašča rekla, da nama bo kupila okna, ko bova zidala. Od tega je 5 let. Nas ni več tam, zidala ne bova.”
Torej, od kje tebi, da tašča ne drži obljube? Bo kupila okna, ko bosta zidla. Zidala NE bosta.
Kje se tašča ne drži dogovora?

A si ti, svetnica, prebrala, kakšna je bila obljuba? Okna, ko bosta zidala. Zidata ne – kaj zdaj? Mislim, če ne razumeš napisanega, se vsaj ne delaj, da si boljša od ostalih.

P.S. A si moderatorka, da boš drugim odrejala, kaj naj pišejo?

Preberite si 48. člen SPZ pa da vidimo kako boste potem pametovali, sploh ker ne poznate situacije. Najemnine si pa tudi lahko potem, ko boste zakon prebrali, nekam gladko vtaknete, ker vam nič ne koristijo 🙂

Pa kaj potem jamraš, saj potem je pa vse ok, ne?

Pa kaj potem jamraš, saj potem je pa vse ok, ne?[/quote]

Ja, želela sem samo deliti svojo zgodbo, pomagat avtorici, pokazat, da so lahko stvari tudi mnogo slabše kot so. Ampak vidim, da se na tem forumu to ne da storiti brez da požanješ kopico obsojanj iz strani ljudi, ki mislijo, da so požrli vso pamet sveta.

Pa kateri del vam ni jasen? A pa zastonj bivanja nekje nič ne vkalkulirate? Je kar samoumevno? Da bo moral oče izplačati mastne denarce za vlaganja? Kaj pa vajino ne-plačevanje najemnine, veš koliko to znese v 35 letih? predlagam podoben izračun kot zgoraj plesalki. Da ne boš presenečena, ko naenkrat ti denarci ne bodo več tako mastni – če sploh bodo.

Nič ne rečem, če bi v stanovanje vložili 50.000e in tam preživeli eno leto – potem bi bila tehtnica mogoče še na vaši strani; po tolikem času pa…??? Halo, odsotnost zdravega razuma?[/quote]

Pa kateri del tebi ni jasen? Kr nekaj obsojaš, pa sploh ne poznaš situacije. Niti je ne mislim podrobno razlagat, ker se te ne tiče. Če te pa ta najemnina toliko boli-ni se plačevala, ker oče in mati nista želela oz. nista niti pustila plačevati kakršnekoli najemnine. Kar se pa tiče ostalih stvari in zakaj je pri nas tako kot je: v to se pa ne mislim spuščat. In ja, kr lepo si vbij v glavo in preberi zakon: kar vlagaš v nepremičnino, ki ni tvoja in se ji zato poveča vrednost, imaš pravico zahtevat nazaj. Najemnine gor ali dol. Tako je. Če se meni zazdi, lahko na sosedovem dvorišču postavim nebotičnik, in lahko stoji tam do pamtiveka, in če bom v pamtiveku še živela, bom to zahtevala nazaj (moja vlaganja, seveda).[/quote]

Pravzaprav na sosedovem dvorišču še ptičje hišice ne smeš postaviti brez njegovega dovoljenja.

ODgovor naj bo tak, kot bi bil, če bi bilo vprašanje: !Najina okna so ostala v hiši mojih staršev”.

New Report

Close