Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najina okna ostala v hiši njegovih staršev

Najina okna ostala v hiši njegovih staršev

Pa kakšna obljuba je bila? Saj sama pravi, da je tašča rekla,da bo dala za okna, ko bosta onadva zidala. Nič ni rekla, da jim bo izplačala keš v vsakem primeru. Onadva pa nista vprašala. Napaka, očitno. Ampak za to ni kriva tašča, pač pa onadva, da se nista podrobneje pozanimala.

Tašča je hotela, da onadva plačata za okna v njunem štuku, kjer sta onadva živela. Ja, hvala bogu, no. Ja, če bi onadva plačevala 300€ najemnine, potem bi bilo prav, da bi tašča in tast plačala tudi tista okna. Ker pa sta tam živela zastonj (plačevala samo stroške), je pa seveda normalno, da sta plačala popravilo sama. Še več, tudi v štuku od tasta in tašče bi morala. In zdaj se hvali, da je plačevala nekaj olja za kurjavo. Ja, kaj bi morali samo tastari plačati vse? In ker sta jokala, da je gor mraz, je seveda tašča rekla, da je prav, da se okna zamenjajo.

Dajte se postavit v kožo te tašče in tasta. Tamladim dajo zgornji štuk seveda zastonj, kdo bo pa svojim računal, to ni všteto v slovensko folkloro, pride do tega, da je potrebno popravilo, in zdaj bi morali vi popravit celo bajto, onadva nič. Tamladim se zdi samoumevno, da boste vsa popravila plačali vi, oni bodo samo svoje stroške. A bi res tako naredili? Ma jaz prav gotovo ne!

eh berite stavke do konca, ZDAJ JE OČITNO; DA NE BO NIČ Z VRNITVIJO::itd napisala sem prav, če je obljuba bila dana, da se ob njeni gradnji vrne denar, ker ne bo gradila ne bo dobila!!!

Bistvo napisanega je drugje, da naj se ne izpoveduje več nesramnim ljudem..

In pisala bom dokler me moderatorji ne zablokirajo, bil je pa to dobronameren nasvet hudobam, ki udrihajo po nemočni in v težavav , saj ko je človek na tleh ve poskrbite, da se ga pohodi do konca..

Kaj pa ti veš, ziher v SPZ piše, da lahko ;-))))

Po tejle debati se mi zdi še najbolj smiselno, če že spustiš tamlade v svojo hišo, da jim kar lepo zaračunaš (vsaj približno) tržno najemnino. Le tako jim je jasno, da ni nič njihovega, dobiš denar, da lahko obnavljaš in vzdržuješ svojo hišo … Pa še več spoštovanja si deležen kot sicer …

Še zdaj nisi zastopila, pa kaj češ. Tašča je obljubila, da jima bo KUPILA OKNA, KO BOSTA ZIDALA. Onadva ne le da ne zidata, očitno se razhajata ali sta vsaj trenutno narazen. Torej tašča ni prelomila nobene obljube. Pa še to – Plesalke nihče ni, kot ti praviš, pohodil do konca, mogoče ji je pa kdo odprl oči, da ne bo zapravljala energije po nepotrebnem. Ponavadi to človeku bolj pomaga, kot sladke, a prazne besede. Saj bi lahko vse po vrsti objokovale njeno situacijo, a to ne bi nič pomagalo.

Da ne smeš pisati, ti ni pa nihče napisal. Imaš vso pravico, tako kot mi, ki imamo drugačno mnenje od tebe.

se je pač malo podmuknila … se pravi, da se je lepo malo noro naredila. Pa ne gelde na to, ali je treba, da kaj da ali ne. Če je takrat tako rekla, je že vedela, da ima tudi sama kaj koristi pri tem, se pravi se je čutila, da “nekaj dolguje”. Pa, spet, ne gled na to, ali je to upravičeno ali ne.

Jaz bi, če ni tašča pripravljena dane besede realizirati, lepo pozabila in šla. Konec koncev to ni velik denar.

Pa kateri del vam ni jasen? A pa zastonj bivanja nekje nič ne vkalkulirate? Je kar samoumevno? Da bo moral oče izplačati mastne denarce za vlaganja? Kaj pa vajino ne-plačevanje najemnine, veš koliko to znese v 35 letih? predlagam podoben izračun kot zgoraj plesalki. Da ne boš presenečena, ko naenkrat ti denarci ne bodo več tako mastni – če sploh bodo.

Nič ne rečem, če bi v stanovanje vložili 50.000e in tam preživeli eno leto – potem bi bila tehtnica mogoče še na vaši strani; po tolikem času pa…??? Halo, odsotnost zdravega razuma?[/quote]

Pa kateri del tebi ni jasen? Kr nekaj obsojaš, pa sploh ne poznaš situacije. Niti je ne mislim podrobno razlagat, ker se te ne tiče. Če te pa ta najemnina toliko boli-ni se plačevala, ker oče in mati nista želela oz. nista niti pustila plačevati kakršnekoli najemnine. Kar se pa tiče ostalih stvari in zakaj je pri nas tako kot je: v to se pa ne mislim spuščat. In ja, kr lepo si vbij v glavo in preberi zakon: kar vlagaš v nepremičnino, ki ni tvoja in se ji zato poveča vrednost, imaš pravico zahtevat nazaj. Najemnine gor ali dol. Tako je. Če se meni zazdi, lahko na sosedovem dvorišču postavim nebotičnik, in lahko stoji tam do pamtiveka, in če bom v pamtiveku še živela, bom to zahtevala nazaj (moja vlaganja, seveda).[/quote]

Aja? :))))) A zdaj bomo pa kar k sosedom hodili zidat, kar nam pade na pamet, potem pa zahtevali denar nazaj?:)))) Ti bi morala prebrati še kakšen drug člen kakšnega drugega zakonika, da ne bi več opletala z neumnostmi.

če je nekdo nesramen samo zaradi tega, ker se ne strinja z vami?? mislim,…? kdo udriha po nemočni? samo rekli smo ji, da so njena pričakovanja povsem nerealna. Navsezadnje Plesalka sedaj sama vidi, kako drago je življenje, če poleg stroškov plačuješ še najemnino. Tega ji v času bivanja pod taščino streho ni bilo treba. wake up!

Mati wannabe Tereza, saj ni več kaj dodati, ti si misli svoje jaz pa svoje..očitno sem slaba v pisanju, ki ga eni razumejo, drugi pač ne, bay..

Pa kateri del tebi ni jasen? Kr nekaj obsojaš, pa sploh ne poznaš situacije. Niti je ne mislim podrobno razlagat, ker se te ne tiče. Če te pa ta najemnina toliko boli-ni se plačevala, ker oče in mati nista želela oz. nista niti pustila plačevati kakršnekoli najemnine. Kar se pa tiče ostalih stvari in zakaj je pri nas tako kot je: v to se pa ne mislim spuščat. In ja, kr lepo si vbij v glavo in preberi zakon: kar vlagaš v nepremičnino, ki ni tvoja in se ji zato poveča vrednost, imaš pravico zahtevat nazaj. Najemnine gor ali dol. Tako je. Če se meni zazdi, lahko na sosedovem dvorišču postavim nebotičnik, če se on s tem strinja, in lahko stoji tam do pamtiveka, in če bom v pamtiveku še živela, bom to zahtevala nazaj (moja vlaganja, seveda).[/quote]

Aja? :))))) A zdaj bomo pa kar k sosedom hodili zidat, kar nam pade na pamet, potem pa zahtevali denar nazaj?:)))) Ti bi morala prebrati še kakšen drug člen kakšnega drugega zakonika, da ne bi več opletala z neumnostmi.[/quote]

Ja, k tebi pridem danes ponoči in te zazidem v en kalup, da zjutraj ne boš mogla/mogel nikamor.

V branju in razumevanju si bolj šibka, pisanje ti še kar gre. Ampak te imam na sumu, da sicer razumeš, za kaj gre, pa se nalašč narediš malo trdobučno, da si potem lahko prijazna. Saj to ni nič posebnega, je pa grdo, ko drugače misleče ožigosaš za hudobne.

Ja, piše, da če graditelj s soglasjem lastnika nekaj izboljša, dozida itd., lahko za to potem zahteva plačilo. Tukaj pa te lahko lastnik lepo zafrkne, če ni pisnega soglasja, da se je on s tem strinjal. Tako kot ti praviš, da naj si tisto najemnino nekam vtakne, ti on lahko reče, da si tisto soglasje nekam vtakni in da ga ti niti prosila nisi za soglasje, če se ga slučajno spraviš tožit. A vidiš keč?

Jaz te popolnoma razumem, da si ti vložila svojih 1800 evrov v nova okna. Zdaj ima tvoja bivša tašča vgrajena ta okna na svoji hiši. Ti si v hudi finančni stiski, jaz bi šla takoj po ta denar! Tašči pa še reči, da naj bo srečna, da ji ne rčunaš obresti na 1800 evrov in da je ne vlačiš po sodišču.

dej, prosim, reci, da se zezaš—

Se ti sploh zavedaš koliko dejansko stanje kurilno olje za eno sezono?

dej, prosim, reci, da se zezaš—[/quote]

Daj se, prosim, zaleto z glavo v zid.

Ne hvalim se, da sem plačevala za olje. Le povedala sem, da sem denar za olje dejansko vrgla čez okno, ker tast ni hotel priklopit peči, ko nas je zeblo in da sta nam onadva diktirala temperaturo stanovanja.

Hvala vsem za mnenja. Ja v stiski človek išče 1001 rešitev. Kar pomnim, živim v pomanjkanju. V otroštvu, v hiši njegovih staršev, zdaj,… Sem pa borka in ne mislim obupat na poti, ki mi jo diktira življenje samo.

Lep večer vsem skupaj! 🙂

Se ti sploh zavedaš koliko dejansko stanje kurilno olje za eno sezono?[/quote]

Imam bajto in ja, se zavedam. Sama z možem plačujeva kurilno olje za zimske sezone že 18 let, za kvadraturo 200 kvadratov. zakaj pa sprašuješ?

Seveda veliko stane, a po tvoje naj bi vse plačali tastari? Ona pravi, da so kurili slabo, ker je bilo pri njih hladno. Vem, kako to zgleda, ker je tudi moja tašča, ki je živela v mansardi neke hiše imela komaj 17 stopinj tam, spodaj so imeli 22. Pa čeprav je peč ves čas delala. Pač izolacija je bila slaba, okna niso dihtala in to je bilo to. pri Plesalki tudi najbrž kaj takega, zato so pa potem okna menjali. Zdaj pa se njej zdi, da je tast iz same zlobe nalašč premalo kuril. Jah, no…..

vivvil, tast je zakuril, ko je bil že moder okrog ust. Roke in noge prav tako prezeble. Brez heca. Ko je sam dejansko zmrzoval, je peč zalaufala. Zeblo nas je tudi pri novih oknih. Ni se usmilil niti zaradi otrok. Zakaj? Ne vem.

Saj jih bo tvoj mož nazaj dobil ta okna , pa še hišo zraven, ko bo dedoval.

Koliko najemnine si plačala v času bivanja izračunaj sama, potem prištej da bo tvoj mož nekoč dedoval hišo s vajinimi okni in izračunaj koliko so ti dolžni.

Težko je obdržal pristem stik med snaho in taščo. No jaz ti denarja zagotovo ne bi dala, tudi silila te nebi v obnavljanje, vnapej bi ti povedala, kar boš vložila je tvoja dobra volja in ne pričakuj povračila. Naj ti bo jasno kdo je lastnik,

No vidiš, direktno, brez ovinkarjenja. Drugače mi je jasno, kdo je lastnik. In zato nisva delala ničesar brez njunega dovoljenja. Tu je bilo pa vedno neko mutenje pa danes tako in jutri drugače. Meni je bilo jasno, da sem prišla v tujo hišo. Štos je v tem, da sem redko vedela, pri čem sem oz. smo.

Plesalka zmogla boš. In naj ti bo ta šola v opomin za v naprej, čisti računi – najboljši računi. In nikoli več ne investiraj v tuje stanovanje, tudi poličke ne montiraj, čeprav jo kasneje lahko odmontiraš………..prej si se kolikortoliko razkomotila, zdaj se pa stiskaš………..ja takšno je življenje, Predvidevam, da si še mlada in vse se bo še uredilo, le s partnerjem skušaj ohraniti partnerstvo tudi zaradi otrok. Veš ni lahko biti sam, še sploh če so v igri otroci.

Res pa je tudi, da nekateri niso za skupnost in takrat se je bolje odpraviti vsak na svoj konec. In ne hvali prehitro svoje mame, kajti že jutri se bosta naveličali ena druge…………..in spet boš ugotavljala, kako te je tokrat ona razočarala.

Nikoli se ne vračaj, posebno ne v dom svojih staršev. Če si enkrat odšla, ti naj bo to vračilo samo odskočna deska in ne pribežališče…….verjemi, se ne obnese! Tam nimaš več kaj iskati, poišči raje pot do srca tvojega partnerja……..skupaj bosta zmogla na nevtralnem ozemlju! Če pa si se odločila drugače nadaljevati svojo pot brez očeta svojih otrok, pa srečno in tudi čimprej stran od mame!

Hvala za spodbudne besede. Ja no, mlada sem skoraj 34 let. 🙂 K mami se ne mislim vselit. Pomaga pa mi po svojih najboljših močeh. Trenutno sem z otroki v garsonjeri. Z možem je pa tako – nič na silo. Kar bo prinesel čas oz. ogromno je odvisno od naju obeh.

New Report

Close