Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Najnovejša dejstva o virusu – razdalja bi morala biti 4,5 metra! Virus lahko preživi več ur v zraku in v prostorih, kate

Najnovejša dejstva o virusu – razdalja bi morala biti 4,5 metra! Virus lahko preživi več ur v zraku in v prostorih, kate

Ste prebrali? Odličen članek, ki zelo dobro razloži stvari. Pa zakaj je v Italiji tako visoka smrtnost in podobna vprašanja.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/zakaj-je-v-italiji-smrtnost-zaradi-novega-koronavirusa-tako-visoka/516774

Težko nam, če bomo šli po poti Italije:((

Tak dobro nam nebo šlo, verjem. Tu bo slabše.

Ni šans, da imaš na LPP en meter razdalje!
Naj začnejo že enkrat trole in vlake razkuževat!

Najbolj smotano je to, da so zdaj rekli, da so simptomi, res kot pri gripi, najprej en teden bolečine v sklepih in nato ozdravitev, torej smo preboleli virus, če se ne pozdravimo in ne minejo bolečine v sklepih, pride do tistih hudih zapletov, ki pripelje do pljučnice.

In vsi so pisali o kašlju, vročini, nahodu, več kot polovica nima teh simptomov ampak samo bolečine v sklepih na začetku kot pri gripi.

To je povedala italijanska zdravnica in da so mediji preveč pisali o smrtih starejših, ker pri njih imajo zelo težke zaplete mladi.

Zdaj me pa že res postaja strah. Kako naj vem, ali imam koronavirus ali gre le za prehlad? Ker imam že dobre 4 dni boleče grlo, iz nosa mi teče, hkrati pa je zabasan, se tolažim, da gre le za prehlad, saj drugih simptomov nimam. A kako naj vem, če se na vsaki spletni strani simptomi za milejšo obliko virusa razlikujejo? Nočem po nepotrebnem obremenjevati zdravnikov. Hvalabogu je moja univerza zaprta vsaj 14 dni, tako da bom lahko v miru doma. Upam, da se bo čimprej vse uredilo, čeprav vem, da nas najhujše šele čaka.

Nimaš. Ko se stanje v tedni dni ne bo popravilo, pa stopi do zdravnika ali ga pokliči. Ne, da bi imela virus ampak da ti da pravilno zdravljenje. Zabasan nos ni značilno za ta virus. Značilno je kot je napisano, bolečine v sklepih prvih nekaj dni, glavobol včasih, lahko tudi driska. Ti imaš samo navaden prehlad.

Naceloma je to simptom prehlada. Pri SARS-nCOVID-19 naj bi ne teklo iz nosa. Poleg tega naj bi pred samimi znaki “prehlada” izrazito boleli sklepi in naj bi se izrazito dvignila telesna temperatura (znaten odziv imunskega sistema).

Ce sumite na to, da bi mogli biti okuzeni z novim korona-virusom, najprej poskrbite za samoizolacijo in higieno, da bi moznost prenasanja okuzbe bila mogoca v cimmanjsi mozni meri. Simptomi naj bi se razvili v roku tedna do dveh. Stopite v stik s svojim osebnim zdravnikom in ravnajte po navodilih. predvsem paposkrbite za to, da moznost prenosanaprej zmanjsate na minimum.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Naceloma je to simptom prehlada. Pri SARS-nCOVID-19 naj bi ne teklo iz nosa. Poleg tega naj bi pred samimi znaki “prehlada” izrazito boleli sklepi in naj bi se izrazito dvignila telesna temperatura (znaten odziv imunskega sistema).

Ce sumite na to, da bi mogli biti okuzeni z novim korona-virusom, najprej poskrbite za samoizolacijo in higieno, da bi moznost prenasanja okuzbe bila mogoca v cimmanjsi mozni meri. Simptomi naj bi se razvili v roku tedna do dveh. Stopite v stik s svojim osebnim zdravnikom in ravnajte po navodilih. predvsem paposkrbite za to, da moznost prenosanaprej zmanjsate na minimum.
[/quote]

To sem jaz imela. Mesec dni nazaj. Pet dni take bolečine, da sem komaj hodila, imam dva psa in grem zjutraj na sprehod, nisem mogla hoditi, sem šla počasi. No po petih dneh in goltanju tablet je bilo dobro. in vroče v čelo. Vročine si itak sploh ne merim. Brat je potem imel bolečine v prsih samo je šel potem v tujino in je tudi dober. Starša nič. Res da se ne objemamo, ko se pride na obisk.

Zatotudi pravijo, da so (prvi) simptomi podobni gripi. Razlika je v tem, da pri navadni gripi do kriticne situacijepride, ko neka bakterija (menda iz prebavil – nisem dohtar 🙂 ) zaluta v pljuca, medtem ko pri SARS-u obrambno reakcijo in posledicno vnetje pljuc povzroci neposredno virus.

Bistvo pri vsemu skupaj je, da ne zganjamo panike po nepotrebnem. V primeru suma je potrebno kontaktirati svojega osebnega zdravnika na eni strani, ter delodajalca na drugi in dosledno upostevati navodila. Pri vsej zadevi ni tako nevaren virus sam po sebi, kakor je nevarna hitra siritev le-tega in posledicno preobremenitev zdravstvenega sistema.

Zato storite vse,kar je v vasi moci, da okuzbe ne sirite naprej. Na ta nacin pomagate sebi in drugim, saj ravno zadrzevanje sirjenja okuzbe omogoca ustrezen odziv zdravstvenih sluzb.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zatotudi pravijo, da so (prvi) simptomi podobni gripi. Razlika je v tem, da pri navadni gripi do kriticne situacijepride, ko neka bakterija (menda iz prebavil – nisem dohtar 🙂 ) zaluta v pljuca, medtem ko pri SARS-u obrambno reakcijo in posledicno vnetje pljuc povzroci neposredno virus.

Bistvo pri vsemu skupaj je, da ne zganjamo panike po nepotrebnem. V primeru suma je potrebno kontaktirati svojega osebnega zdravnika na eni strani, ter delodajalca na drugi in dosledno upostevati navodila. Pri vsej zadevi ni tako nevaren virus sam po sebi, kakor je nevarna hitra siritev le-tega in posledicno preobremenitev zdravstvenega sistema.

Zato storite vse,kar je v vasi moci, da okuzbe ne sirite naprej. Na ta nacin pomagate sebi in drugim, saj ravno zadrzevanje sirjenja okuzbe omogoca ustrezen odziv zdravstvenih sluzb.
[/quote]

Zanimivo. No prijatelj iz Italije je rekel, da je sto procentov prepričan, da je bil virus v Italiji proti koncu 2019. In da so vse ljudi obravnavali, do januarja, nič hudega, malo virusa gripa ali podobno… seveda, če so šli k zdravniku.

Prijatelj iz italije je vec kot ocitno zmotno preprican, saj bi potemtakem bila trenutna situacija v Lombardiji ze takrat “mimo”. Mnogi pod vplivom razlicnih teorij danes premisljujejo, ali so v prvem valu gripe preboleli SARS. Odgovor je tu dokaj preprost: niso.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Za tiste, ki vas skrbi, če ste okuženi, je največ kar naredite to, da skrbite za svoj imunski sistem in ne širiti okužbe. Ne širite okužbe.

Namreč ko pride do zapletov zaradi virusa, takrat človek sam poišče urgentno pomoč. Tako je bilo v Italiji. Ostali so doma v samoizolaciji, dokler se v 7 do 10 dneh ni stanje toliko poslabšalo – niso mogli več dihati, da so rabili urgentno pomoč.

Najhuje je v bistvu to, da tudi če preboliš, se lahko okužiš ponovno in poteka hujše. In 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pacientov ima nevrološke motnje (to so tisti kolapsi, ko se človek nenadoma izklopi).

Namreč zdravil za ta virus ni.

o tem, o ponovitvi bolezni in nevroloških motnjah?

Mene skrbi za sestro je na tajskem in je že par dni slaba in vmes prišela domov,, zdaj še jaz. Zbolela. Vse me boli. Par dni tudi. Vročina mala. Kašelj nič. Nahod nič. Je danes drugače za malenkost boljse. Sestra upam, da je dobro tudi. Čakam na klic. Na tajskem malo okuženih in večinoma nima simptomov. Res bolj bolečine v kosteh.

4 metre in pol?!
VSI bomo fasali ta virus, najbrž vam je to zdaj že jasno!! VSI!!!

o tem, o ponovitvi bolezni in nevroloških motnjah?
[/quote]

Ima, yt posnetke.

New Report

Close