Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najstniška nosečnost

Najstniška nosečnost

…punce nosijo levji delež posledic??? Aha, vas moških se najmanj ne tiče, ko se gre za to… kajneda Matjažko? Ti, ko si šel prvič s dekletom, si si umil roke pred odgovornostjo, saj jo je mamica poučila…????ah Matjažko, veš otroci vedo več kot mi odrasli…jas mislim, da je pa odgovornost na vas neodgovornih fantih, vse za en instant sex…ti pa mamice vmešuješ.

…pa sploh ne govorim o tem v zgornjem komentiranju tebi, temveč tudi o poteh, kar ti je v življenju pisano in namenjeno…seveda ta teorija pri tebi ne obstaja, tega niso napisali v knjigah, katere prebiraš.
[/quote]

Mati in oče, ki sta za vzgled hčeri in je v družini dovolj razumevanja in zaupanje, takšna najstnica se ne bo brezglavo spustila v spolni odnos z nekim mulcem, ki ne ve, čemu mu služi glava. In hči se verjetno ne bo z očetom pogovarjala glede spolne zaščite? 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Mati in oče, ki sta za vzgled hčeri in je v družini dovolj razumevanja in zaupanje, takšna najstnica se ne bo brezglavo spustila v spolni odnos z nekim mulcem, ki ne ve, čemu mu služi glava. In hči se verjetno ne bo z očetom pogovarjala glede spolne zaščite? 😀
[/quote] zakaj se ne bi hči pogovarjala z očetom o zaščiti? Torej ti to prepuščaš soprogi, spet padaš kot moški in kot enakovreden starš?
Niso starši krivi za mladostniške nosečnosti, temveč neodgovorni fantje!

zakaj pa fantov očetje ne poučijo o zaščiti, o tem pa nič ne puišeš! :)))
Spet tvoj naučen sindrom odnos mati hči hihihi :)))

zakaj se ne bi hči pogovarjala z očetom o zaščiti? Torej ti to prepuščaš soprogi, spet padaš kot moški in kot enakovreden starš?
Niso starši krivi za mladostniške nosečnosti, temveč neodgovorni fantje!

zakaj pa fantov očetje ne poučijo o zaščiti, o tem pa nič ne puišeš! :)))
Spet tvoj naučen sindrom odnos mati hči hihihi :)))
[/quote]

Oči, kako se uporablja kontracepcija? Nič, bom šel s tabo h ginekologu. 😀
Pametna najstnica, ženska, se ne spušča v spolne odnose s cepci.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

kaj si ti vedno tako prekleto pameten iz teorije?
Poznam dekle, ki je zanosilo pri šestnajstih, starši seveda globoko proti.
Par mlad, on sedemnajst je sklenil obdržati otroka( par sta še danes, ona okoli štirideset) in povem ti kaj se je zgodilo štiri leta po rojstvu. Zbolela je za rakom na maternici, vzeli so ji vsa rodila.
Veš, če bi takrat poslušala svojo mamico, bi danes bila brez otroka . In to je tudi na nek način poslanstvo, ki ti je dano…Ta otrok je danes sonček.

Ne obsojaj Matjažko in ne bodi tako prevzeten!
[/quote] Torej je to dekle bila cepec in tudi on? zelo si me razočaral, sem mislila,da si inteligentnejši 🙂

Torej je to dekle bila cepec in tudi on? zelo si me razočaral, sem mislila,da si inteligentnejši 🙂
[/quote]

Koliko ima v glavi dekle, ki pristane na nezaščiten spolni odnos pri 15? Nič več kot njen fant.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Koliko ima v glavi dekle, ki pristane na nezaščiten spolni odnos pri 15? Nič več kot njen fant.
[/quote]Ne, ne bova o njih, temveč o tebi kot staršu!
Torej si tiste vrste starš, ki bi otroku pokazal vrata? hahahahaaa, ti veš, da imajo v šestem razredu v zdravstvenem domu pri cepljenju nato predavanje na temo o telesu , spolnosti in zaščiti….no, če nisi vedel veš, sedaj.

Matjažko držim pesti, da te ne bo kap pri šestdesetih, ko ti bo hči povedala pri svojih šestnajstih, da je noseča…aja tebi se to ne more zgoditi 🙂

Ne, ne bova o njih, temveč o tebi kot staršu!
Torej si tiste vrste starš, ki bi otroku pokazal vrata? hahahahaaa, ti veš, da imajo v šestem razredu v zdravstvenem domu pri cepljenju nato predavanje na temo o telesu , spolnosti in zaščiti….no, če nisi vedel veš, sedaj.
[/quote]

A o starševstvu bi se ti z mano pogovarjala?
Kaj pa, saj ni kaj za povedat, vsak sam zase misli, da je najbolj pameten starš. :))
Hčerko ti kar poduči, da ne bo naivna kot mamica. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

A o starševstvu bi se ti z mano pogovarjala?
Kaj pa, saj ni kaj za povedat, vsak sam zase misli, da je najbolj pameten starš. :))
Hčerko ti kar poduči, da ne bo naivna kot mamica. 😀
[/quote] Ne… samo po domače ti želim povedati, da o starševstvu nimaš pojma! Še!

Ne… samo po domače ti želim povedati, da o starševstvu nimaš pojma! Še!
[/quote]

Itak da ne, ker na Starševstvem čveku so samo mamice najbolj pametne, moških, očetov tako ne rabite zraven pri permisivni vzgoji sončkov, dovolj so se izkazali kot darovalci sperme. 😀

Roditi je strašna umetnost, Afričanke so to umetnost rojevanja dovršile do skrajnosti, ker gredo kot po tekočem traku. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Itak da ne, ker na Starševstvem čveku so samo mamice najbolj pametne, moških, očetov tako ne rabite zraven pri permisivni vzgoji sončkov, dovolj so se izkazali kot darovalci sperme. 😀

Roditi je strašna umetnost, Afričanke so to umetnost rojevanja dovršile do skrajnosti, ker gredo kot po tekočem traku. 😉
[/quote] Sem ti napisala zgoraj, enakovredno starševstvo..tako oče kot mati, zakaj si pa spregledal? TO manjka pri tebi…poudarjaš samo mama, mama mama….:)

Sem ti napisala zgoraj, enakovredno starševstvo..tako oče kot mati, zakaj si pa spregledal? TO manjka pri tebi…poudarjaš samo mama, mama mama….:)
[/quote]

Če pa me niti do besede ne pustiš, pusti še moškim , da povemo svoje in izrazimo svoje poglede. Kolikšno je razmerje po številčnosti postov, morda 10:1 v prid ženskam. :)) Same doktorice vzgoje in starševstva ste, kaj boste z moškimi, dovolj je, da prispevajo svoj finančni delež. 😀

Draga mamica, podeljujem ti zlato medaljo starševstva! Krasna si, najboljša! 😀 Ampak takšne mamice, ki se poistovetijo samo s starševstvom, kot da je to edina vloga, kjer se lahko dokažete v življenju, niste najboljše, saj moraš imeti tudi čas zase, partnerstvo in druge interesne dejavnosti.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Če pa me niti do besede ne pustiš, pusti še moškim , da povemo svoje in izrazimo svoje poglede. Kolikšno je razmerje po številčnosti postov, morda 10:1 v prid ženskam. :)) Same doktorice vzgoje in starševstva ste, kaj boste z moškimi, dovolj je, da prispevajo svoj finančni delež. 😀

Draga mamica, podeljujem ti zlato medaljo starševstva! Krasna si, najboljša! 😀 Ampak takšne mamice, ki se poistovetijo samo s starševstvom, kot da je to edina vloga, kjer se lahko dokažete v življenju, niste najboljše, saj moraš imeti tudi čas zase, partnerstvo in druge interesne dejavnosti.
[/quote] Če imaš ti za sabo takšen vzorec odraščanja in svoje zamere do staršev, ker so te dušili z pravili, mi je jasno da boš ponavljal, kot starš ta vzorec :). Užaljen kot si sedaj, ker se pač ne strinjam s teboj lahko nadaljuješ v nedogled….skozi noč

Če imaš ti za sabo takšen vzorec odraščanja in svoje zamere do staršev, ker so te dušili z pravili, mi je jasno da boš ponavljal, kot starš ta vzorec :). Užaljen kot si sedaj, ker se pač ne strinjam s teboj lahko nadaljuješ v nedogled….skozi noč
[/quote]

Nadaljevanje s teboj skozi noč…!? :))) Tulipanka, imam jaz eno, s katero nadaljujem skozi noč. Malo se moraš odprti še za LJUBEZEN, ne samo za starševstvo.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Moja tašča je rodila pri 17 tih on je imel 19. avgusta sta praznovala 60 obletnico poroke. Do 23 leta je rodila 3 otroke.

bom še jst tukej neki povedal…., ko sem začel tam pri 13 letih tako konkretno sexat….., mi je takrat….., (ma sej, to ni bila moja punca ampak soseda katero sva si jst in kolega delila, seveda moja generacija, rekla……, pazi, da ti not ne pride, sm ponavad je bila narajcanost tako huda, da je bilo tukej samo par sunkov, pa je že špricalo, hehe….sm pride pa v navado, tako, da od takrat mi je vedno zunej prihajalo, hehe…..
Hja, tako smo imeli mi čist tako preposto kontrancepcijo, brez doktoratov in hude filozofije, je bilo pa tud zanimivo, tist mesec, ko si živel v strahu, da mogoče pa je kaj ušlo, si bil naspidiran ko sto mater i nse seveda staršem od te punce v velikem loku izogibal….., pa na sreču nikol ni, ko smo bili najstniki…., sm, zdej študiram, ko loto igram, da mi tud nikol ne uide, da bi zadel taprave številke, ziher je ziher, kaj čes, take mamo, hehe….

Spomnim se punce, ki je zanosila v drugem letniku gimnazije in se odločila, da otroka obdrži. Tisto leto se je izpisala iz šole, vsem se nam je zdela neverjetno pogumna. Za mularijo, ki je razmišljala o cigaretah in alkoholu in kdaj bo naslednja zabava, je bilo to nepojmljivo. O njej so potihnile novice do mnogo let kasneje, ko sva se spet srečali obe noseči v materinski šoli. Zanjo se je vse izteklo prav v redu in nikoli ni obžalovala svoje odločitve.

Kaj imajo pa s starši s spolnim življenjem otroka? A si ti doma poročal, kdaj si prvič seksal? Meni bi se komot zgodila najstniška nosečnost, sem imela veliko srečo, da se mi ni, ampak za to niti v sanjah ne bi krivila staršev, ker res niso imeli nič s tem. Seks otrok lahko preprečiš samo, če puncam nadeneš deviški pas, fante pa daš na ketno. Ja, pogovor, pogovor – ga zmeraj preglasi mladost, norost. In – meni se pa to že ne more zgoditi.

Mati in oče, ki sta za vzgled hčeri in je v družini dovolj razumevanja in zaupanje, takšna najstnica se ne bo brezglavo spustila v spolni odnos z nekim mulcem, ki ne ve, čemu mu služi glava. In hči se verjetno ne bo z očetom pogovarjala glede spolne zaščite? 😀
[/quote]

Če te prav razumem, si se ti pred prvim spolnim odnosom (ker ga itak načrtuješ in vnaprej veš, kdaj bo), usedel dol z očetom in sta predebatirala zadevo? Ali to velja samo za punce?

jaz sem posledica najstniške nosečnosti, starša sta še vedno poročena in še vedno se imata res rada. ni bilo vedno vse rožnato, sta pa šla zrelo čez veliko ovir.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Vse v redu, lepo, da je tako ostalo, ampak ni veliko takšnih primerov. Imela si dovolj zrela starša, ki sta imela tudi družinsko čustveno in finančno oporo.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Če te prav razumem, si se ti pred prvim spolnim odnosom (ker ga itak načrtuješ in vnaprej veš, kdaj bo), usedel dol z očetom in sta predebatirala zadevo? Ali to velja samo za punce?
[/quote]

Nikoli mi ni padla na pamet, da bi imel nezaščiten spolni odnos, če si ne želiva otroka. Vsakomur, ki malo premisli, so posledice nezaščitenega spolnega odnosa jasne. In ko tako mlade punce zanosi zaradi nezaščitenih spolnih odnosov, je nekaj narobe v njihovi družini.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Nikoli mi ni padla na pamet, da bi imel nezaščiten spolni odnos, če si ne želiva otroka. Vsakomur, ki malo premisli, so posledice nezaščitenega spolnega odnosa jasne. In ko tako mlade punce zanosi zaradi nezaščitenih spolnih odnosov, je nekaj narobe v njihovi družini.
[/quote]V teh časih moderne komunikacije in povsod bombardiranje o zaščiti, poleg tega,da imajo v zdrav.domovih predavanje na to temo spolnost in zaščita…poleg tvojega opevanega
“da doma to slišijo”. A si ti ostal v časih kočij???
Kako pa ti lahko trdiš, da si otrok ljubezni in rojen načtrovan. Lahko, da tvoja takrat samo par… nista uporabila kondoma in si zdrs…ali je zdrs je samo pri šestnajstih letih? Matjažko????
Veš fant, vse kar potrebuje od staršev dekle ko se to zgodi je rame, na katero se nasloni otrok. Ne pa sram stršev kaj bodo lajale čivave. Ti pa dosti daš na čivave!

V teh časih moderne komunikacije in povsod bombardiranje o zaščiti, poleg tega,da imajo v zdrav.domovih predavanje na to temo spolnost in zaščita…poleg tvojega opevanega
“da doma to slišijo”. A si ti ostal v časih kočij???
Kako pa ti lahko trdiš, da si otrok ljubezni in rojen načtrovan. Lahko, da tvoja takrat samo par… nista uporabila kondoma in si zdrs…ali je zdrs je samo pri šestnajstih letih? Matjažko????
Veš fant, vse kar potrebuje od staršev dekle ko se to zgodi je rame, na katero se nasloni otrok. Ne pa sram stršev kaj bodo lajale čivave. Ti pa dosti daš na čivave!
[/quote]

Govorimo o najstniški nosečnosti in nezaščitenem spolnem odnosu. Ko imata otroka 2, ki nista dovolj čustveno zrelo, niti ne moreta otroku nuditi osnovnih materialnih pogojev za preživetje. Takšni pari praviloma ne ostanejo skupaj, gre za bodoče matere samohranilke.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Govorimo o najstniški nosečnosti in nezaščitenem spolnem odnosu. Ko imata otroka 2, ki nista dovolj čustveno zrelo, niti ne moreta otroku nuditi osnovnih materialnih pogojev za preživetje. Takšni pari praviloma ne ostanejo skupaj, gre za bodoče matere samohranilke.
[/quote]Govorimo o najstniški nosečnosti! Da!
Ti pa nimaš pravice obsojati nikogar! Nikogar! Na prejšnji strani pišeš, da so cepci, tisti , ki se jim taka najstniška nosečnost zgodi in obsojaš starše teh otrok.
Da in govorimo o najstniški nosečnosti, ki se lahko tudi dobro konča, ker je obdržala otroka, kljub temu, da so jo starši zavrnili.

Kaj pa dekle, kateraa nima opore doma , nikjer in naredi splav, posledica pa dolgotrajne depresije in bežanje v alkohol, tega pa ti pameten dečko ne vidiš, samo s prstom kažeš, kot toliko ostalih…kot toliko ostalih.

New Report

Close