Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakupi Italija

nakupi Italija

Zanima me, kam se splača po nakupih v Italijo (oblačila, hrana)? Imajo katere dneve zaprto?

Hvala.

Itak da se. Predvsem zato,ker je tam ogromno stvari (znamk in modelov) ki jih tukaj ni.

Slovenija je mikroskopsko trzisce in sem posiljajo samo skart robo. Predvsem tako,ki je v razvitem zahodu ne bi kupili. Saj je dovolj se sprehajat po slo in pogledat kako so slovenci obleceni….

In kam to potem greš? Udine?

Samo v Milano.

Še kdo?

Odgovor na objavo uporabnika
kam, 12.08.2022 ob 10:46

Zanima me, kam se splača po nakupih v Italijo (oblačila, hrana)? Imajo katere dneve zaprto?

Hvala.

 

Taljani imajo po zakonu se sami odločat, kdaj bodo imeli odprto. To pa ne pomeni, da boš imela na nedeljo vse odprto.

Drugače pa mi gremo, ko je pri nas zaprto v IT Gorico po nakupih, to je to.

 

Nihče z mona nikamor ne hodi.

Bila v Milanu. Za zjokat.

Famila, Tigota, Ipercoop…. trgovine, kjer najdes bolj poceni hrano in izdelke za dom… So pa tudi tam dvignili cene, sam vseeno ne toliko kot pri nas..

Whitecow bi ti znal povedat bolj natancno, sam zdaj ga ocitno ni na monu 😑

bom uprašal sestro pa povem. če se spomnim…

Hodi kdo v Tiare? Ipercoop? Veliko stvari se da dobiti na njihovo kartico. Je ta na voljo za Slovence?

Glede hrane je tako, da v Italiji dobiš prvorazredno zelenjavo in sadje po enaki ceni kot pri nas drugorazredno (ali celo slabšo kvaliteto). Če smo pošteni, pri nas sploh težko dobiš sadje in zelenjavo prve kvalitete. V Italiji ni trgovin s 300% maržami kot pri nas, ki nato še jamrajo, da so na ‘robu’ zmogljivosti. v Italiji se marže vrtijo med 30-100%.

Odgovor na objavo uporabnika
Relativno., 14.08.2022 ob 00:14

Bila v Milanu. Za zjokat.

Zato,ker si revna.

Odgovor na objavo uporabnika
Koprčan, 14.08.2022 ob 08:44

Glede hrane je tako, da v Italiji dobiš prvorazredno zelenjavo in sadje po enaki ceni kot pri nas drugorazredno (ali celo slabšo kvaliteto). Če smo pošteni, pri nas sploh težko dobiš sadje in zelenjavo prve kvalitete. V Italiji ni trgovin s 300% maržami kot pri nas, ki nato še jamrajo, da so na ‘robu’ zmogljivosti. v Italiji se marže vrtijo med 30-100%.

To pa sploh ni res. Kupila ameriške borovnice – isto plesnive kot v Sloveniji. Lubenice podobna žalost.

Popolnoma res! Mi ,ki imamo sreco,da zivimo ob meji,gremo SAMO v Italijo vse kupovat. Kvaliteta svetlobna leta perd tistim kar imamo v SLo.
Tudi zato,ker je slo trg mikroskopski in sem posiljajo samo skart robo. Smo odpad za zahodne tovarne.

Odgovor na objavo uporabnika
gfkblč, 14.08.2022 ob 10:53

To pa sploh ni res. Kupila ameriške borovnice – isto plesnive kot v Sloveniji. Lubenice podobna žalost.

Seveda lahko kupiš tudi zelo poceni zanič stvari, v kakšnih pajzlih. Govora je o centrih podobno kot so Ipercoop itd. kjer za enako ceno kot pri nas, kupiš hrano višje kvalitete. Zagotovo ne boš dobila plesnivih stvari, ker tam inšpekcije delujejo in so kazni visoke.

Odgovor na objavo uporabnika
Koprčan, 14.08.2022 ob 11:05

Seveda lahko kupiš tudi zelo poceni zanič stvari, v kakšnih pajzlih. Govora je o centrih podobno kot so Ipercoop itd. kjer za enako ceno kot pri nas, kupiš hrano višje kvalitete. Zagotovo ne boš dobila plesnivih stvari, ker tam inšpekcije delujejo in so kazni visoke.

Sem točno vedela, kaj boš napisala. Ironija je, da je bil ravno Ipercoopov center v Tiare. To, kako je v Italiji vse bolje, je samo v vaših glavah. Kaj je, kaj ni, večinoma smo pa tam-tam. Vse je z istih veletržnic.

Kupujem samo tisto, česar se v Sloveniji ne dobi ali je cenejše. Zelenjave in sadja mi HB ni treba, zato ga ne bom več. Se pa tudi jaz priporočam za kakšen nasvet, kje nakupovati blizu meje za največjo izbiro italijanskih prehrambnih izdelkov.

Da se razumem – plesen ni bila vidna. Borovice so imele priokus plesni, ker so očitno predolgo stale. Splesnijo dve, tri, pa vse prevzame okus. Ni bila nobena “višja kvaliteta”. Isti drek kot naš Hofer.

V Ipercoop v Tiare (poleg Ikee) se da dobiti kartico tudi če si iz Slovenije; jaz jo imam. Če se najde kakšen zadrt bedak pa daš fake naslov iz Italije, saj nihče nič ne preverja.

Je pa sistem tak da, je to nekakšna fake zadruga, ti plačaš članstvo v enkratnem znesku (ko sem vstopil jaz je bilo 25€),  iz tega denarja pa potem oni dajejo članom posojila. Seveda te to sploh ne zanima, pač pa samo popusti za člane zadruge. Žal je popust vezan na samo eno trgovino, coop-ov pa je veliko. Tistih 25€ dobiš s popusti hitro nazaj.
Konkretno Ipercoop Tiare ne stoji posebej dobro, pred kakšnimi dvemi leti so ga precej zmanjšali in zraven dodali Decathlon. Zahvaljujoč Prodiju imajo v Italiji tudi farmacije v supermarketu (za stvari, ki niso na recept), tako kot v Ameriki. Tako lahko precej stvari dobiš ceneje, brez “svetovanja” o tem kako pojesti aspirin.
Ipercoop Tiare ima dobro izbiro, ampak kar visoke cene, okrog 20% dražje kot druge trgovine tega tipa v Italiji. Tako da pri kupovanju velja gledati na ceno, ene stvari se splačajo druge ne. Da članstvo v zadrugi (kartica popustov) velja, moraš vsaj enkrat na leto v trgovino in kaj kupiti, če ne ti propade.

Super, hvala. Še kakšna – boljša – trgovina v bližini?

Kateri center za oblačila?

Famila

Tigota

 

 

Kaj pa ti bluzis,poglej kako siromasno so taljani obleceni,verjetno se zelo spoznas na modo

V Italijo ne hodim po nakupih. Nikoli nisem, niti takrat, ko je bilo to in. No, da se razumemo, če sem bila ravno v Italiji, sem kaj kupila: npr, dva paketa kave ipd. Na t.i. fasungo pa nikoli nisem hodila. V letih, ko se pri nas kavbojke niso dobile, sem bila parkrat tam zaradi le-teh.

Je super Coop zaradi raznolikosti..

New Report

Close