Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakupovalno središče Aleja v Šiški bo kmalu odprto … se veselite …

Nakupovalno središče Aleja v Šiški bo kmalu odprto … se veselite …

Kateri ponudniki hrane bodo, se to ve? Spet slovenski standard? Ali mogoče lahko pričakujemo kakšnega od ponudnikov, ki nas eskivira že vsa ta leta, najdemo pa jih v vseh drugih državah okoli nas in širše.

Mogoče veš, kateri ponudniki hrane bodo?
Kako misliš da bo gor za športat? Fitnes na prostem?
Link?
Hvala.

Kateri ponudniki hrane bodo, se to ve? Spet slovenski standard? Ali mogoče lahko pričakujemo kakšnega od ponudnikov, ki nas eskivira že vsa ta leta, najdemo pa jih v vseh drugih državah okoli nas in širše.
[/quote]

Za hrano mi je vseeno. V nakupovalna središča ne hodim jest. Gledam, da čim prej opravim ( npr. v BTC) in se odpeljem nekam….tudi jest.


No tole! Če bi se dalo, bi čisto vse nabavljala preko spleta, ker mi je muka hodit po štacunah. Žal je včasih vseeno treba it kaj pomerit ali “v živo” pogledat.

Plus, ker bo Miler čez cesto in bo res bicikelj tam in sami minusi, ker imamo že zdaj obup na Celovški tik pred AC, kaj bo pa zdaj, pa ne upam niti pomislit.

nisem ful shoping razpoložena, mogoče grem enkrat na mesec ali še manj pogosto….mi je pa fajn ker bo blizu več trgovin ne rabim se cjazit na rudnik oz BTC, z avtom bom imela cc 6 min namesto 20….v slo itak ni mogoče,za otroke kupovati v drugih trgovinah kot v teh ki bodo tud v aleji,… pa še to največ online kupujem

Seveda, vse hitijo zatrjevat kako se jim ne da in kako ni fino…a skočile so na to temo kot majmuni, pa po vseh trgovinah se pasejo od zore do mraka!

V Ljubljani se gradi to kar najbolj vžge. Enkrat sem gledal en prispevek in so zapisali, da potrošniška mrzlica Slovencev še kar ni mimo, da je nasprotno. Vsako leto bolj norimo v shopping centre.

Torej kaj najbolj vžge v Ljubljani oz. kaj ljudje največ počnejo v Ljubljani? Delajo in nakupujejo. Drugače pač v LJ živet ne znajo. Mah kakšni muzeji, knjižnice in ostala nesnaga. Poglejte kdaj kakšna gužva je v BTCju in kakšna je v muzejih pa bo vse jasno.

A misliš, da nakupovalna središča gradijo za Ljubljano in njene rezidente. Ljubljana ima cca 300.000 ljudi. Malo preračunaj, vklopi celico….noo, nooo….za koga se to gradi? Ne bo šlo? Še parkrat napni celico.

Meni je pa smiselno, da imam trgovsko ponudbo v tistem delu mesta, kjer živim. Zakaj bi se jaz morala vozit čez celo Ljubljano po par artikov v mueller in interšpar? Super mi je, da bo to zdaj v Šiški, ker bom šla lahko peš po tiste pet stvari, ki jih redno tam kupujem. Sicer pa kar se da, kupim v hoferju.

A misliš, da nakupovalna središča gradijo za Ljubljano in njene rezidente. Ljubljana ima cca 300.000 ljudi. Malo preračunaj, vklopi celico….noo, nooo….za koga se to gradi? Ne bo šlo? Še parkrat napni celico.
[/quote]

Poznam Ljubljano in navade Ljubljančanov bolj kot ti svojo mamo. Čeprav sem se samo rodil v LJ imam tam najmanj 50 sorodnikov, prijateljev, kolegov. V shopping v LJ hodijo večinoma Ljubljančani, dnevni migranti delavci in ljudje iz bližnje okolice (torej manjša osrednja Slovenija. Vse skupaj je to 400.000 ljudi. Shopping centrov je pa ene 10x več kot v enem ameriškem mestecu s 400.000 ljudi in ene 50x več kot enem kitajskem selu s 400 jurjev ljudi.

Zelo malo hodim v te centre. Kadar je res nujno. Sicer kupujem v bližnjih trgovinah. Enostavno se mi ne da po tistigh gužvah po BTC-ju, Rudniku, saj je tam 3/4 prišlekov od vsepovsod, nepopisna gužva. Pa nisem edina. Moji znanci, prijatelji (tudi ljubljančani) tudi niso neki oboževalci teh centrov.

super bo, ko se bo lekarna s Trga komandanta Staneta tudi tja preselila, pa še in še, nam ne bo treba hodit v BTC

https://govorise.metropolitan.si/dogodki/najsodobnejse-nakupovalno-sredisce-v-sloveniji-se-bo-imenovalo-aleja/

Kako si pa tako prepričana, da je tam 3/4 prišlekov.
Seveda, tu na Monu noben itak ne hodi v shoppinge. V BTCju večinoma LJ registrske. Kdo pa hodi tja? Itak, da je nekaj tud tujcev ampak večinoma smo sami Ljubljančani tam.

V resni je ravno obratno, 3/4 nas je Ljubljančanov tam, 1/4 je prišlekov. To, da Ljubljančani hodimo samo v muzeje in na razstave pa prodajaj komu drugemu.

In še nekaj, Ljubljana je predaleč od vseh ostalih držav, da bi se tujcem splačalo voziti 2 uri za nakup, itak pa imajo v svoji državi vse Mullerje, H&M in podoben šrot.

Kako si pa tako prepričana, da je tam 3/4 prišlekov.
Seveda, tu na Monu noben itak ne hodi v shoppinge. V BTCju večinoma LJ registrske. Kdo pa hodi tja? Itak, da je nekaj tud tujcev ampak večinoma smo sami Ljubljančani tam.

V resni je ravno obratno, 3/4 nas je Ljubljančanov tam, 1/4 je prišlekov. To, da Ljubljančani hodimo samo v muzeje in na razstave pa prodajaj komu drugemu.

In še nekaj, Ljubljana je predaleč od vseh ostalih držav, da bi se tujcem splačalo voziti 2 uri za nakup, itak pa imajo v svoji državi vse Mullerje, H&M in podoben šrot.
[/quote]

Jaz sem predhodnico razumela, kaj misli. Seveda ne hodijo iz drugih držav :)). Hodijo iz periferije, po dialektu dokaj hitro veš ,da so od nekje prišli, pravzaprav kar precej točno, od kje. No, takih tudi jaz opazim zelo veliko. Poznam ljudi živeče 30-40 km iz ljubljane, ki obvezno vsaj 1x na teden pridejo na šoping. Tako se potem teh zunanjih kar nabere. Nimam nič proti njim, da se razumemo. Samo Ljubljančanov res ni tako veliko v teh centrih.

Kako si pa tako prepričana, da je tam 3/4 prišlekov.
Seveda, tu na Monu noben itak ne hodi v shoppinge. V BTCju večinoma LJ registrske. Kdo pa hodi tja? Itak, da je nekaj tud tujcev ampak večinoma smo sami Ljubljančani tam.

V resni je ravno obratno, 3/4 nas je Ljubljančanov tam, 1/4 je prišlekov. To, da Ljubljančani hodimo samo v muzeje in na razstave pa prodajaj komu drugemu.

In še nekaj, Ljubljana je predaleč od vseh ostalih držav, da bi se tujcem splačalo voziti 2 uri za nakup, itak pa imajo v svoji državi vse Mullerje, H&M in podoben šrot.
[/quote

Jaz pa vem, da tudi ti lažeš ker vem da nas je večina Ljubljančanov v BTCju. Tudi sam grem, potem pa še v McDonalds, ne pa kot ti, ki te je sram priznat in boš raje govorila kako te zanima samo visoka umetnost. Periferija je v tvoji glavi.

30-40km itak da hodijo v BTC lol, saj to je osrednja Slovenija kaj je to 40km. Daj pojdi kdaj v kakšno državo, se vidiš koliko km tam prevozijo vsakodnevno.

Imaš pa ta šrot prav povsod. V Mariboru dobiš prav vse kar dobiš v LJ, v Avstriji pa še več. Dolenjci grejo v Zagreb, kjer maš tudi vse. Primorci imajo v Italiji vse to kar dobiš v LJ in še več. Tako da ne bluzi. Dandanes že v vsakem kraju z 20 tisoč prebivalci imaš vso to ponudbo.

Raje pojdi kdaj iz Ljubljane, da vidiš da imajo tudi drugod vse to in še bolj so pametni kot ti. Prav to opažam, Ljubljančane, ki mislijo da je LJ center sveta in drugod nič ni. Jaz imam rad Ljubljano ampak takšni kot ti mi grejo pa blazno na jetra.

Kako si pa tako prepričana, da je tam 3/4 prišlekov.
Seveda, tu na Monu noben itak ne hodi v shoppinge. V BTCju večinoma LJ registrske. Kdo pa hodi tja? Itak, da je nekaj tud tujcev ampak večinoma smo sami Ljubljančani tam.

V resni je ravno obratno, 3/4 nas je Ljubljančanov tam, 1/4 je prišlekov. To, da Ljubljančani hodimo samo v muzeje in na razstave pa prodajaj komu drugemu.

In še nekaj, Ljubljana je predaleč od vseh ostalih držav, da bi se tujcem splačalo voziti 2 uri za nakup, itak pa imajo v svoji državi vse Mullerje, H&M in podoben šrot.
[/quote

Jaz pa vem, da tudi ti lažeš ker vem da nas je večina Ljubljančanov v BTCju. Tudi sam grem, potem pa še v McDonalds, ne pa kot ti, ki te je sram priznat in boš raje govorila kako te zanima samo visoka umetnost. Periferija je v tvoji glavi.

30-40km itak da hodijo v BTC lol, saj to je osrednja Slovenija kaj je to 40km. Daj pojdi kdaj v kakšno državo, se vidiš koliko km tam prevozijo vsakodnevno.

Imaš pa ta šrot prav povsod. V Mariboru dobiš prav vse kar dobiš v LJ, v Avstriji pa še več. Dolenjci grejo v Zagreb, kjer maš tudi vse. Primorci imajo v Italiji vse to kar dobiš v LJ in še več. Tako da ne bluzi. Dandanes že v vsakem kraju z 20 tisoč prebivalci imaš vso to ponudbo.

Raje pojdi kdaj iz Ljubljane, da vidiš da imajo tudi drugod vse to in še bolj so pametni kot ti. Prav to opažam, Ljubljančane, ki mislijo da je LJ center sveta in drugod nič ni. Jaz imam rad Ljubljano ampak takšni kot ti mi grejo pa blazno na jetra.

Kako si pa tako prepričana, da je tam 3/4 prišlekov.
Seveda, tu na Monu noben itak ne hodi v shoppinge. V BTCju večinoma LJ registrske. Kdo pa hodi tja? Itak, da je nekaj tud tujcev ampak večinoma smo sami Ljubljančani tam.

V resni je ravno obratno, 3/4 nas je Ljubljančanov tam, 1/4 je prišlekov. To, da Ljubljančani hodimo samo v muzeje in na razstave pa prodajaj komu drugemu.

In še nekaj, Ljubljana je predaleč od vseh ostalih držav, da bi se tujcem splačalo voziti 2 uri za nakup, itak pa imajo v svoji državi vse Mullerje, H&M in podoben šrot.
[/quote

Jaz pa vem, da tudi ti lažeš ker vem da nas je večina Ljubljančanov v BTCju. Tudi sam grem, potem pa še v McDonalds, ne pa kot ti, ki te je sram priznat in boš raje govorila kako te zanima samo visoka umetnost. Periferija je v tvoji glavi.

30-40km itak da hodijo v BTC lol, saj to je osrednja Slovenija kaj je to 40km. Daj pojdi kdaj v kakšno državo, se vidiš koliko km tam prevozijo vsakodnevno.

Imaš pa ta šrot prav povsod. V Mariboru dobiš prav vse kar dobiš v LJ, v Avstriji pa še več. Dolenjci grejo v Zagreb, kjer maš tudi vse. Primorci imajo v Italiji vse to kar dobiš v LJ in še več. Tako da ne bluzi. Dandanes že v vsakem kraju z 20 tisoč prebivalci imaš vso to ponudbo.

Raje pojdi kdaj iz Ljubljane, da vidiš da imajo tudi drugod vse to in še bolj so pametni kot ti. Prav to opažam, Ljubljančane, ki mislijo da je LJ center sveta in drugod nič ni. Jaz imam rad Ljubljano ampak takšni kot ti mi grejo pa blazno na jetra.

Kako si pa tako prepričana, da je tam 3/4 prišlekov.
Seveda, tu na Monu noben itak ne hodi v shoppinge. V BTCju večinoma LJ registrske. Kdo pa hodi tja? Itak, da je nekaj tud tujcev ampak večinoma smo sami Ljubljančani tam.

V resni je ravno obratno, 3/4 nas je Ljubljančanov tam, 1/4 je prišlekov. To, da Ljubljančani hodimo samo v muzeje in na razstave pa prodajaj komu drugemu.

In še nekaj, Ljubljana je predaleč od vseh ostalih držav, da bi se tujcem splačalo voziti 2 uri za nakup, itak pa imajo v svoji državi vse Mullerje, H&M in podoben šrot.
[/quote]

Odkar je Primark v Sloveniji v LJ BTC vidiš nemalokrat predvsem ob koncu vikendov italijanske in avstrijske registracije, pa tudi turistični avotbusi so sparkirani… Samo toliko.

Imam LJ registracijo, pa ne živim več v LJ; z namenom preseljena v oazni mir cca 10 km ziven LJ že več kot 10 let – balzam kar se prometnih migracij tiče 🙂 In tudi iz naslova onesnaževanja z zabasanostjo velikih trgovskih centrov ) V BTCju pa ni bil orpavljen nakup z moje strani že cca 8 mesecev:) Ni več potrebe, pa tudi gneća me mine. Je bilo raje opravljeno v Avstriji, ali pa Italiji. 🙂

Ljubljana je žal samo še senca same sebe.

Jaz hodim redno v šoping čez mejo. V Celovec – City Arkaden.
Imaš pestro in raznoliko ponudbo.
Muller je še enkrat večji, kot največji v LJ.
Bolj pestra izbira in nižje cene. Akcije bolj ugodne kot v Sloveniji.
Mleko za telo – Nivea, je v Celovcu 750 ml s pumpico v akciji cena enaka kot pri nas za 400 ml brez pumpice.
Da o praških ne govorim!

Hvala ti za link. Kot se, da rzabrati bodo več ali manj enake trgovine kot v drugih središčih.
Novost bodo SuperDry (njihove hoodije kupujem v Londonu) , Tomi Hilfiger (upam da ne bodo samo stari modeli in XXL številke!) in Sport Vision.
Športni park na strehi ne zgleda slabo, kako bo v reali, pa je vprašanje?

V Šišenskem Merkatorju delavci ne znajo več Slovensko in so lenuhi, zato si firma zasluži propad.

Bosanski Mercator)). Od kje ti to?

Bosanski Mercator)). Od kje ti to?
[/quote]

No pa hrvaški. Jaz po njihovi srbohrvaški šprahi ne ločim kaj so. Zame so vsi isti, jugosi…. Prodajalci v Mercatorju namreč.

Kdo je lenuh? A če ne znaš jezika, si avtomatsko lenuh?

New Report

Close