Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakupovanje 1x tedensko

nakupovanje 1x tedensko

Protestanti so izračunali, da 500 m2 vrta zadostuje za prehrano 4 članske družine za eno leto.

No, kolikšen vrt imate in kaj pridelate?

Zakaj zavajaš? Porabite 150€ plus sto stvari, ki jih imate že doma, a za katere ste verjetno tudi nekaj porabili. Ali pa imate vsi trije prehrano v službi/šoli in potem doma samo večerjate. Koliko vas pa ta prehrana stane?
Ne zavajaj![/quote]

Ne zavajam!!!
Zaposlen je le mož, njegova plača 680€, 150 ostane za hrano, ostalo gre za položnice.
Jaz sem doma in sem se naučila iz malega narediti veliko:)

Kar se mora, ni težko!!!

Ti pa verjemi ali ne, mi je vseeno![/quote]

Še vedno trdim, da zavajaš. Verjamem, da porabiš samo 150€ v trgovini, ampak dofilaš z vrta ali pa jeste samo krompir, kruh in zelje. Ker draga moja, tudi mi živimo z eno plačo, kupujem vse in točno vem, kaj jemo, zakaj tako jemo in koliko porabimo za hrano. Ko je kakšen mesec naš proračun za hrano 150€, vem da bomo samo na krompirju in kruhu. Za kolikor toliko normalno prehrano treh odraslih ne pridem izpod 250-300€ z osnovnimi čistili in kozmetiko (prašek, šamponi, milo, zobna pasta in cet).

Jaz grem po večjih nakupik 2 krat mesečno.

Drugače sproti kupujem samo kruh in kakšen jogurt ali rezano salamo.

https://www.facebook.com/actio.si

jaz enkrat tedensko… ponavadi je to ponedeljek. ta dan si zutraj naredim jedilnik kaj bom kuhala ta teden in si naredim spisek živil.. ponavadi za hrano, čistila, kozmetiko in plenice zapravim na teden od 50-60 €… kupujem v lidlu in šparu, jemo pa dokaj zdavo, a skoraj ni dneva brez mesa ker brez bi moj mož umrl 😛 bi se dalo še prišparat če bi mal manj mesa pojedli.

Ne zavajam!!!
Zaposlen je le mož, njegova plača 680€, 150 ostane za hrano, ostalo gre za položnice.
Jaz sem doma in sem se naučila iz malega narediti veliko:)

Kar se mora, ni težko!!!

Ti pa verjemi ali ne, mi je vseeno![/quote]

Še vedno trdim, da zavajaš. Verjamem, da porabiš samo 150€ v trgovini, ampak dofilaš z vrta ali pa jeste samo krompir, kruh in zelje. Ker draga moja, tudi mi živimo z eno plačo, kupujem vse in točno vem, kaj jemo, zakaj tako jemo in koliko porabimo za hrano. Ko je kakšen mesec naš proračun za hrano 150€, vem da bomo samo na krompirju in kruhu. Za kolikor toliko normalno prehrano treh odraslih ne pridem izpod 250-300€ z osnovnimi čistili in kozmetiko (prašek, šamponi, milo, zobna pasta in cet).[/quote]

Tudi mi pridemo skozi z 200€ na mesec, 3 osebe – ZA HRANO, ker praška, ceta in paste pač še ne jemo:)
Meso je na mizi 4× na teden, 1×ribe, 2×zelenjavni dan.

Zakaj si jezna na druge, če ti ne znaš varčevati?

Ne zavajam!!!
Zaposlen je le mož, njegova plača 680€, 150 ostane za hrano, ostalo gre za položnice.
Jaz sem doma in sem se naučila iz malega narediti veliko:)

Kar se mora, ni težko!!!

Ti pa verjemi ali ne, mi je vseeno![/quote]

Še vedno trdim, da zavajaš. Verjamem, da porabiš samo 150€ v trgovini, ampak dofilaš z vrta ali pa jeste samo krompir, kruh in zelje. Ker draga moja, tudi mi živimo z eno plačo, kupujem vse in točno vem, kaj jemo, zakaj tako jemo in koliko porabimo za hrano. Ko je kakšen mesec naš proračun za hrano 150€, vem da bomo samo na krompirju in kruhu. Za kolikor toliko normalno prehrano treh odraslih ne pridem izpod 250-300€ z osnovnimi čistili in kozmetiko (prašek, šamponi, milo, zobna pasta in cet).[/quote]

Podpišem! Tudi mi živimo z eno plačo, 5 x obrnem vsak cent, prečekriam vse akcije in glede nanje skombiniram jedilnike, pa tudi nakupe čistil, kozmetike itd. Mesa pojemo malo, vendar tistega gledam, da ni navadna “žvarovna”, nekaj kupimo domače na zalogo, kar dobimo pač. Nikoli ne jemljem že mletega mesa, ker je običajno neka Ž klasa, vzamem sveže meso, ki ga sfašira pred mano. Zanj plačam običajno manj od tistih 5,5 €, kolikor je redna cena mletega, pa precej boljše je. Imamo še nekaj vrta, tako da večino zelnjave za čez zimo pridelam sama, vložimo veliko marmelad, kompotov iz sezonskega sadja, imam en čeber svojega kislega zelja in zeljnih glav.

Mi smo štirje, 2 odrasla, 4 in 9 letnik. Noben ne je v šoli ali vrtcu. Mlajši je doma, ker sama nisem v službi, večji je v šoli samo tisti nujni zajtrk, pa še ta je za posrat. 150€ za cel mesec so pobožne sanje, če pridemo skozi pod 300 €, sem presrečna. Štejem pa zraven tudi osnovne higienske pripomočke in čistila (WC papir, čistilo pomivalni stroj, zobne ščetke, paste ipd, najnujnejše pač)

Še vedno trdim, da zavajaš. Verjamem, da porabiš samo 150€ v trgovini, ampak dofilaš z vrta ali pa jeste samo krompir, kruh in zelje. Ker draga moja, tudi mi živimo z eno plačo, kupujem vse in točno vem, kaj jemo, zakaj tako jemo in koliko porabimo za hrano. Ko je kakšen mesec naš proračun za hrano 150€, vem da bomo samo na krompirju in kruhu. Za kolikor toliko normalno prehrano treh odraslih ne pridem izpod 250-300€ z osnovnimi čistili in kozmetiko (prašek, šamponi, milo, zobna pasta in cet).[/quote]

Tudi mi pridemo skozi z 200€ na mesec, 3 osebe – ZA HRANO, ker praška, ceta in paste pač še ne jemo:)
Meso je na mizi 4× na teden, 1×ribe, 2×zelenjavni dan.

Zakaj si jezna na druge, če ti ne znaš varčevati?[/quote]

Zakaj takoj grizeš?
Vi porabite 200€ samo za hrano, če temu prišteješ še čistila in kozmetiko ter to, da imamo mi vse obroke doma, malico si nosimo s sabo, pa še vsi smo zelo visoki (pubertetnik, ki poje vola in pol in mož imata 2m, jaz 185), tako da smo hitro na nujnih 250-300€ na mesec za hrano (+čistila, kozmetika).

Znam varčevati in se ne jezim. Reagirala sem zgolj zato, ker točno poznam jedilnik za 150€, če moraš kupiti vse od korenčka naprej.

Smo trije, nakupujem enkrat tedensko in za nakup ne porabim več kot 30€, torej, nas samo hrana pride 30€×4 tedne=120€, plus kruh vsak dan, ja tudi tam nekje okoli 150 – 200€ in nič več na mesec.
Jemo pa zelo raznoliko in nikakor ne le krompir in zelje.

Zakaj ni junakinje, ki bi posredovala svoje 4 tedenske nakupovalne listke za 30€ in mesečni ali vsaj 2 tedenski jedilnik?

Zakaj ni junakinje, ki bi posredovala svoje 4 tedenske nakupovalne listke za 30€ in mesečni ali vsaj 2 tedenski jedilnik?[/quote]

Zato, ker ti nobena ni dolžna polagati računov!
Naučile so/smo se same, daj se še ti!

Lepo te prosim vsaj za tedenski jedilnik, tebe in tisto, ki za 3 osebe zapravi 150 evrov mesečno.

[/quote]

Joj ti si pa res budala kuhate vsak dan svašta res,moji otroci tudi jejo v šoli in vrtcu pa mi na pamet ne pride da bi kuhala vsak dan dvakart tedesnko drgač pa sendvič,moj mož skoz pravi pa kaj bo š kuhala samo za naju brez veze pojeva en sendvič in to je to.Ogromno se da prišparat.[/quote]

Posebno na račun tvojega-vajinega zdravja!!

Rotim te, na kolenih, daj napiši prosim, ker jaz ne pridem iz štacune z računom pod 60 €, pa da se ob tla mečem :((((((((((

Zakaj ni junakinje, ki bi posredovala svoje 4 tedenske nakupovalne listke za 30€ in mesečni ali vsaj 2 tedenski jedilnik?[/quote]

Zato, ker ti nobena ni dolžna polagati računov!
Naučile so/smo se same, daj se še ti![/quote]

A ni to forum, kjer si delimo nasvete? Prepričana sem, da če MONi ne bi samo nakladali tja v 3 dni, da bi že objavili jedilnike. Zdaj se pa izgovarja.
Drugače pa, priznam, jaz tega ne znam in bi se rada naučila, zato bi bila hvaležna za jedilnike.

Rotim te, na kolenih, daj napiši prosim, ker jaz ne pridem iz štacune z računom pod 60 €, pa da se ob tla mečem :(((((((((([/quote]

Te povabim, da greva skupaj po nakupih!

Tedenski jedilnik/3 osebe/cena za izklučno porabljene stvari/vse narejeno doma

Primer jedilnika (seveda ne jemo vsak teden isto):

1.špageti 250g+bolognese omaka(doma narejena)+solata= 2€
2.mesnozelenjavna rižota+solata=3€
3.goveji golaž+njoki(narejeni doma)+solata=3€
4.pečenice(vsak pol)+zelje+pire=3€
5.pizza(paradižnik, šunka,sir)=3€
6.lasagnaz mletim mesom, solata=3€
7.sv.kotleti,krompir,korenje,solata=4€

21€=neprecenljivo:))

S sestavinami ne pretiravamo!!!

Lepo te prosim vsaj za tedenski jedilnik, tebe in tisto, ki za 3 osebe zapravi 150 evrov mesečno.[/quote]

pon
-Korenčkova juha: 2 velika korenčka, 2 žlici zdroba, 1 žlica olivnega olja, 1-2 lista pora, sol, poper, peteršilj
-Fižol z jajci: 800g fižola iz piksne, 1 čebula 5, jajc, 1 žlica olja
-Solata radič iz vrta.

tor
-Krompirjev golaž s klobaso, zelnata solata s korenjem.

sre
-Kislo zelje, prekajena krača, matevž

čet
-Porova juha, pire krompir-pečen piščanec, rdeča pesa (domača ozimnica)

pet
špinačna juha, njoki v sirovi omaki, stročji fižol (domača ozimnica) s kislo smetano

sob
zelenjavna juha, palačinke

ned
gobova(nabrane gobe) juha, pečen krompir, pečene puranje krače, radič z vrta, sladica biskvitno pecivo

Za zajterk je na izbiro: jogurt z otrobi, kruh, maslo med, marmelada, k.smetana, sir…
Tople večerje: ajdova kaša z jajci, testenine z omako po navdihu(kar je pri roki v hladilniku),
mlečni riž, gres, polenta, jajčna juha…

Smo 2odrasla + 2 šoloobvezna otroka, in kuhamo vsk dan(včasih za 2 dni skupaj). Zapravimo pa cca 200€/mesec, imamo vrt za radič, por, peso, grah, zeleno solato, papriko in paradižnik, kumare in veliko dišavnic.

Zakaj ni junakinje, ki bi posredovala svoje 4 tedenske nakupovalne listke za 30€ in mesečni ali vsaj 2 tedenski jedilnik?[/quote]

Zato, ker ti nobena ni dolžna polagati računov!
Naučile so/smo se same, daj se še ti![/quote]

No, evo, spet ena tipična slovenska fora – crkni, ampak od mene ne dobiš nasveta, ker sem si ga sama prigarala.

In kako mislite, da preživi, kaj kuha, je, ……upokojenka v Ljubljani v bloku s 400€ pokojnine???

Kako ne morete verjeti, da nekateri na mesec nimamo več kot 100-150€ za hrano, nekateri še manj???

Ja, to se dogaja okoli vas drage moje!!!

Skupaj 23,90, recimo 24€ tedensko samo za kosilo! Količine, ki sem jih računala so po 100g mesa na osebo, torej minimalno in verjetno pride celo več. Če za zatrk in večerjo pojeste samo kos kruha z marmelado in za malico samo jabolko, znese to še vsaj 0,5kg kruha dnevno in 6 jabolk, kar je kila in pol na dan. Marmelado zanemarimo. Če vse seštejemo, smo na 41,5€ na teden, dvomim pa, da imate v hladilniku samo marmelado in jabolka.

Moja upokojenka s 400€ penzije v bloku se prehranjuje zelo raznoliko in porabi mesečno samo za sebe za hrano in čistila okoli 100€ – kupuje pa prašek Ariel in kvalitetno hrano, priznane blagovne znamke. Res pa je, da količinsko poje več kot pol manj od mojega najstnika 🙂

Moja upokojenka s 400€ penzije v bloku se prehranjuje zelo raznoliko in porabi mesečno samo za sebe za hrano in čistila okoli 100€ – kupuje pa prašek Ariel in kvalitetno hrano, priznane blagovne znamke. Res pa je, da količinsko poje več kot pol manj od mojega najstnika :)[/quote]

Aja? In račune ji ti plačuješ? Hahaha.
Malo morgen:)

Kljub temu, da otroci jedo kosilo v šoli, midva ne, so otroci grooozno lačni. Kuhamo kosilo sami vsak dan, večerja, čez vikend pa še zajtrk in popoldanska malica za otroke. Tako pri nas, pa če smo zato budale tudi prav. Zdravo prehranjevanje ni naključje ob sendvičih in gostilniški hrani!

Zdaj pa k tedenskemu nakupu. Načeloma imam doma vedno osnovno zalogo vsega: od kile sladkorja, kave, kile soli, kakšnih špagetov, moke, liter olja, liter kisa, suhi kvas……..V hladilni omari imamo en predal različnega mesa in kakšno ribo, nekaj osnovne zelenjave, štruklov in knedlov (te naredimo na zalogo sami), njokov (tudi naredimo sami)….

Ko iz shrambe vzamem zadnji liter olja ali načnem zadnjo kilo moke, ali vzamem zadnjo konzervo tune ali v kopalnici načnemo zadnje milo ali zobno pasto in se v predalu z mesom pokaže dno …….na listek napišem, da to kupim. V ponedeljek pregledam še preostale zaloge, če nam kaj manjka, dopišem na listek. Vsi mlečni izdelki imajo več kot teden rok trajanja, zato jih ni problem kupiti za cel teden v naprej. Mehkih salam ne kupujemo, za kakšen sendvič pa imamo slanino ali suh salamo. Kupujem ob torkih v merkatorju (lahko me križate, ampak jaz vem zakaj tam), izjemoma, če kaj pozabim, dokupim tudi kakšen drug dan. Kruh pečemo doma, na vrtu pa pridelamo sezonsko hrano in sadje. Pozimi to kupimo. Običajno kuipujem osnovna živila in ne vnaprej pripravljene hrane.

Sistem z jedilnikom za cel teden naprej se pri nas ne obnese in ne prakticiramo. Ker imam doma takorekoč vedno na zalogi osnovna živila, in založeno skrinjo, je praktično kakršnokoli kosilo tudi uresničljivo. Izjema je pizza, topli sendviči za otroke in lazanja, o katerih pa razmišljam vnaprej. Pa če gremo pečt kakšno bolj zahtevno saldico in rabimo kaj specialnega.

Tako.


Ja,to se dogaja, ampak da bi dve upokojenki skupaj živeli, to pa ne gre! Ko bo revščina dovolj velika, se bosta takale upokojenka in njena prijateljica upokojenka morali dogovoriti,da bosta skupaj stanovali, ne pa vsaka v velikem stanovanju in si tako delili svoje fikne stroške, pa še bolje bosta jedli, imeli družbo itd… Kajti tudi v domu upokojencev bosta dve v eni sobi, če imata tako majhno penzijo.

Pri nas je tako. Enkrta na teden gre običajno mož v trgovino. Kar takrta kušpi, je za cel teden – mleko, jogurti, salame, sir, zelenjava, sadje, kruh (tudi damo v zamrzovalnik), meso, tui intam, ker kupim, kadar je kaj ugodno inh dam v zamrzovalnik, skrtaka, tako za en teden. če kaj prej zmanjka, pač ni več, oz. če je nujno gremo potem prej v trgovino, sicer pa redko, da je taka sila.

S tem prihranimo čas, denar, pa še hladilnik se res spuca. 🙂 Pa še kake zaloge, ki nam manj dišijo, grejo v promet.

New Report

Close