Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nasilje nad ženskami

Nasilje nad ženskami

Kar ne pomeni, da nimajo izkušenj s psihičnim nasiljem, samo prenašajo ga bolje.
[/quote]
Koliko imajo izkušenj ne vem, v eno ali drugo stran. Poznam take, ki so živ hudič in poznam take ki so super. Prenašajo ga pa itak da bolje. Dedci smo butlji, ker laufamo na obljube.

Potem se je za vprašati, kaj zate so vsakdanje stvari. Ljudje ene navade pri sebi sprejmemo kot nekaj običajnega, pa pri večini drugih niso sprejemljive. Da ne slepomišimo, pa povej, katere so te vsakdanje stvari.
[/quote]

Jap… dvojna merila so vedno in povsod.
Vsakdanje stvari? Iti v trgovino in kupiti špežo? Premisliti, koliko še imaš na računu in zapravljati preko zmožnosti? Dogovor kdo opravi kaj od domačih del?
Jbg… očitno nisem imel sreče… sem pač redoljuben in v nekem momentu sem se zavedel, da delam praktično vse… Saj poznaš tisto: Pomoliš prst, pa ti vzame celo roko. :))))))))

Ponudiš prst, vzamejo pa ti celo roko in ko roka ni dovolj….?

Babe mašilo iščejo v sladkarijah in solzavih nadaljevankah, moški pa v alkoholu. zato babe bolje furajo skozi lajf.


Kolikor jaz poslušam in berem o teh stvareh, se mi zdi, da obstajajo pri nas zelo velike razlike med različnimi okolji in se posledično tudi zelo drugačni vzorci prenašajo v vsako naslednjo generacijo. Recimo v okolju, v katerem sem jaz odraščala, nasilja ni bilo. Niti pri nas doma, niti pri mojih starih starših, niti pri mojih prastarših. Tudi v družinah mojih tet in stricev ter starih tet in starih stricev ga ni. Ravno tako ni bilo v nobeni od teh družin alkoholizma. Zdi se mi, da gre to dostikrat z roko v roki. Enostavno se nič od tega, kar ti opisuješ, pri nas ni smatralo za normalno in si verjetno tudi zaradi tega nobena ni izbrala nasilnega moža.
Če bi se zgodilo kaj takega, kar ti opisuješ, bi sorodniki pretepene ženske zagotovo šli v intervencijo.
[/quote]

Nasilje je dostikrat skrito.
Jaz recimo kot otrok nikakor ne bi v šoli priznala od kje so modrice. Me je bilo sram.
So potem razni bebci, ki trdijo, da ni nasilja, ker jim ženska tega ne govorijo. Res je, enemu bebcu mi na kraj pameti ne pade, da bi prizanala, da sem bila v otroštvu žrtev rednega nasilja.
Pa tudi sama vem, da je dosti žensk, ki to skrivajo.
Verjamem, da tega pri vas ni bilo. Kar pa še ne pomeni, da tega ni.

Če ste babe deležne nasilja v familiji, se tudi znotraj familije med sabo zmenite. Kaj imamo drugi s tem?

Nasilje je dostikrat skrito.
Jaz recimo kot otrok nikakor ne bi v šoli priznala od kje so modrice. Me je bilo sram.
So potem razni bebci, ki trdijo, da ni nasilja, ker jim ženska tega ne govorijo. Res je, enemu bebcu mi na kraj pameti ne pade, da bi prizanala, da sem bila v otroštvu žrtev rednega nasilja.
Pa tudi sama vem, da je dosti žensk, ki to skrivajo.
Verjamem, da tega pri vas ni bilo. Kar pa še ne pomeni, da tega ni.
[/quote]
A mislis, da je prikrivanje nasilja zenska posebnost? Prikrivajo ga tudi moske zrtve nasilja. In to se dosti bolj od zensk. Nenazadnje je igranje zrtve zenska specializacija. Zato tudi imamo izkljucno institute za zenske studije, varne hise za zenske, dan zenskih zrtev nasilja, itd. Moskega, ki je zrtev nasilja, druzba kvecjemu dodatno sikanira. Sploh pa je moskih zrtev nasilja vec kot zenskih.

Preberi si komentarje militantne forumske “feministke” in podobnih krastac. Kaj zna sporociti moskih zrtvam nasilja? To je vas problem, moski se kar zmenite med sabo. To je vse kar mozaca premore? S tem, da je nasilje v druzinah kaj lepo “bratsko” porazdeljeno med moske in zenske. Sploh pa ni modrica edino merilo.

Nasilje je nasilje. In zrtev je zrtev. Ne glede na to kateri spol se gre. Oseba, ki vztrajno enostransko prikazuje zenske kot zrtve, ceprav je moskih zrtev nasilja se vec, kaze popolno pomanjkanje empatije.

Naše in vse zahodne puhloglavke, so največje žrtve, ker čutijo , da so nezadovljne, da jim veliko tega manjka, manjka jim pa ravno za začetek kaka konkretna čez rit, da bi znale začet nazaj živet.

Vpitje o nasilju je zdaj moderno. Največ vpijejo tiste, ki so same nasilne.

Ta teden kar dve ne vpijeta več.

Tipe ki tepejo svoje zenske mora sam en ornk dec nalomit in pol so cudezno ozdravljeni..
Pretepaci zensk so ponavad navadne reve ki se spravljajo na sibkejse od sebe.


Pa še boš ker kultura, ki prihaja ima to v krvi!
Še.kak bo tepeškanje in kamenjanje!

Diskriminacija nikakor ni ok.
Nihče ne bi smel biti diskriminiran. Niti moški!

Ženske zdaj mislijo, da bi moral stvar obrnit in bi morali bit diskriminirani moški.
Čeprav so moški tisti, ki so jim dal volilno pravico, jih osvobodil etc. ker same niso bile sposobne prit do tega.
Za nagrado bi zdaj rade diskriminirale moške. Kar je debilno, protiustavno in protizakonito.

Prebral sem tole spodaj. To je kriminal!

Da toksične feministke ustvarjajo društva z denarjem vseh nas davkoplačevalcev in odkrito diskriminirajo polovico državljanov republike Slovenije.

Rad bi slišal odgovor teh društev:

http://www.drustvo-zenska-svetovalnica.si
http://www.drustvo-sos.si
https://www.drustvo-dnk.si/
http://www.mirovni-institut.si

DRUŠTVO ZA NENASILNO KOMUNIKACIJO JE SAMO ZA ŽENSKE IN ZATO SPOLNO DISKRIMINIRA MOŠKE

SOS TELEFON ZA ŽENSKE JE SAMO ZA ŽENSKE IN ZATO SPOLNO DISKRIMINARA MOŠKE

ŽENSKA SVETOVALNICA JE SAMO ZA ŽENSKE IN ZATO SPOLNO DISKRIMINIRA MOŠKE

MIROVNI INŠTITUT JE SAMO ZA ŽENSKE IN ZATO SPOLNO DISKRIMINIRA MOŠKE Z IZJEMO GEJEV

Odgovor na objavo uporabnika
vsem ki se posmehujete, 27.11.2018 ob 08:32

Vsem, ki se posmehujete temam o nasilju nad ženskami.

Kot otrok sem bila kar naprej žrtev nasilja. Kot odrasla seveda tega ne dovolim več. Imam svojo plačo in niti pod razno ne dovolim nasilja nad mano. Ok, ne rečem, da se ne more zgoditi, ampak, da bi imela pa partnerja, ki me tepe pa ni šans.

Moja babica je bila kot otrok pretepana, moja ta druga babica je bila kot otrok pretepana. Obe sta bili pretepani tudi kot odrasli s strani moža. Moja mama je bila kot otrok pretepana. Kot odrasla pa k sreči tega ni dovolila, je pa dovolila psihično nasilje nad sabo.

Več mojih sosed je bilo tepeenih od moža, nekatere so še kar. Bližnja soseda je bila pogosto v bolnici, ker ji je mož lomil tudi kosti. Mir ima od kar se je pijanec v jarek zvrnil in ne več ven prišel.

Ko pa gledam mlajše generacije pa upam, da mlajše ženske ne dovolijo več nasilja. Zgoraj naštete so bile vse take, da so doma garale, dedec pa ga je pil in jih mlatil.
Mlajše generacije hodimo ženske v službo pa mislim, da zdaj še redkokatera dovoli, da jo dedec tepe.
Te ženske, v okolici, ki so garale na kmetijah, v službo pa niso hodile, so pa še sedaj tepene. Pa to velja za normalno.
Recimo se spomnim sorodnika, ki je peljal domov pijanega kolega. Ko je prišel domov, je oklofutal ženo. Moj sorodnik ni posredoval. Pač to velja za normalno, da pijan dedec sklofa ženo.

ta forum ima veliko nadlegovalcev, reagirajmo.

Odgovor na objavo uporabnika
predlog, 25.12.2022 ob 19:49

ta forum ima veliko nadlegovalcev, reagirajmo.

https://www.policija.si/component/tags/tag/nasilje-nad-zenskami

New Report

Close