Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nasveti kako do službe?

Nasveti kako do službe?

Ima kdo kako idejo kaj še narediti, da pridem do ene normalne službe?

45+, FF diploma, ki je izjemno težko zaposljiva.

Več izobraževanj, tečajave, licenc v smeri moje izobrazbe pa tudi takih splošnih kot so tuji jeziki, retorika, … nič ne pomaga.

Pošiljanje vlog, ko so razpisi: večji del itak ne odgovori. Pogosto odgovorijo, da sem prestara, preveč izobrazbe, da iščejo moškega…

V glavnem, če pošljem vlogo za delo kot je čistilka, prodajlka, sobarica… sploh ne odgovorijo ali pa rečejo, da sem prestara.

Če pošljem kaj, kar bi bilo ok, dokaj zanimivo, celo sorodno moji izobrazbi, zahtevajo pa le SŠ, odgovor, da imam preveč izobrazbe…

Če pošljem za svojo izobrazbo oz kaj sorodnega, odgovor, da hvala, ker se zanimam zanje, da imam zanimiv CV, ampak so se za drugo osebo odločili.

BIla sem tudi na več razgovorih, kjer se je pogosto izkazalo, da itak nisem imela šans, ker so že imeli kandidata vnaprej.

Včasih pred pošiljanjem vloge, poklčem, pogosto rečejo, da ne iščejo nikogar več. Včasih pa še iščejo, se pogovorimo, rečejo, da naj pošljem vlogo, potem pa ni nobenega odgovora več.

Včasih napišejo, da jim super odgovarjam, da naj pridem na razgovor, ko želim točen termin, nobenega odgovora več ali pa napišejo, da ne iščejo nič več.

Pogosto, ko rečejo, da ne iščejo več, se vrtijo še naprej njihovi oglasi ali pa se pojavi nov.

Ne štekam nič več nič.

Posledično dobim kaj takega, kjer res nikakor ne dobio delovne sile in posledično so plače in odnosi na psu.

Sem bila na zaposlitvenem sejmu, kjer so imeli tudi osebno svetovanje. Ja, vaša vloga je super, CV je super… ampak zakaj ni uspeha? Nobenega konkretnega nasveta.

Tu pa tam sem na zavodu za zaposlovanje, za krajši čas. Nasvetov nisem dobila. Na posvetu s svetovalko tudi še nisem bila. Ponavadi me pustijo pri miru. Nikoli mi niso poslali, da bi morala it na kak razgovor. Nisem pa dolgo, ker pač vzamem kako bedno delo za par mesecev, če je možno kje kaj najti.

Aja, pred 20 leti sem bila par mesecev na zavodu, po diplomi. Tudi nobenih koristnih nasvetov pa sem bila pri svetovalki, večkrat. Samo to je svetovala, kar je že itak na netu. So me pa pustlli na miru, nikamor pošiljali.

Torej ideje kkoga še vprašat za nasvet kako iskati? Pa predvsem kako se še dodatno izobraževati, da bo kaj koristno? Programiranje sem probala pa ni to zame. Vem pa, da iščejo na veliko. Pa za s.p. tudi nisem.

Ideje, nasveti? Poln kufer imam blesavih kratkotrajnih služb. Želim si normalno službo, vsaj 2 leti isto službo.

Veze in poznanstva. Ups, pardon –  mreženje. To moraš obvladati.

Slovenija je tako majhna, da se vsi med seboj poznamo, torej si lahko vsak dobi službo prek poznanstev. Treba je samo telefon dvignit in koga poklicat. Zakaj si kupujete vse te drage telefone, če jih ne znate uporabit, ko je treba?

Če imaš visoko izobrazbo, nima smisla, da pošljaš za delovna mesta, kjer ne rabiš nobene izobrazbe. Itak, da bodo raje vzeli za čistilko eno, ki ima samo OŠ ali pa mogoče poklicno. Zato ti pa sploh ne odgovarjajo. Za fizična dela pa ne jemlejo tako starih. Si videla v Hoferju kako novinko, ki je abrahamka?

Brezveze, da pošiljaš na taka mesta, ker te ne jemljejo resno, ne odgovorijo ti. Razen kot pišeš: tam, kjer je tako katastrofalno, da vzemjo vse.

Tudi kelnarjenje, trgovine in podobno: ni šans, če tega še nisi počela in si toliko stara. Če imaš večletne izkušnje s kelnarjenjem, potem mogoče ja, drugače ni šans.

Če se v majhni Sloveniji vsi med seboj poznamo, potem si lahko vsi prek vez službo najdemo. Kje je problem?

Tako nekako izgleda iskanje službe, kot si opisala. Večinoma dobivaš zavrnitve, začasne zaposlitve … Po regularni poti je težko dobiti dobro službo, kot si tudi že sama ugotovila. Veliko lažje je, če te kdo priporoči ali če koga v firmi že poznaš. Sem bila na istem kot ti, sprejela bedno in začasno službo v dobrem podjetju, med delom spoznala ljudi tam in se potem, ko so iskali nekoga za drugo delovno mesto, javila osebno direktorju mimo razpisa. Niso me vzeli, so pa potem čez kake pol leta iskali še nekoga in se takrat spomnili name. Dobila sem dobro službo, ki jo opravljam še danes.

Dober CV in neke podobne kompetence kot ti (diploma, vsaj en jezik itd.) imajo skoraj vsi, ki se prijavljajo. Da res dobiš službo, tudi če nimaš vez, je pa odvisno od spleta naključij in sreče.

Odgovor na objavo uporabnika
kelul, 27.03.2024 ob 08:10

Slovenija je tako majhna, da se vsi med seboj poznamo, torej si lahko vsak dobi službo prek poznanstev. Treba je samo telefon dvignit in koga poklicat. Zakaj si kupujete vse te drage telefone, če jih ne znate uporabit, ko je treba?

? Resno?

Slovenec Slovencu ne ureja služb. Tega je precej več pri tujcih. Ravno ker se poznajo, Slovenci ne urejajo služb, ker ima vsak kakšen madež za katerega sodelavci ne vedo, pa še bojijo. Tujcem to dol maha.

Odgovor na objavo uporabnika
k602, 27.03.2024 ob 09:11

Tako nekako izgleda iskanje službe, kot si opisala. Večinoma dobivaš zavrnitve, začasne zaposlitve … Po regularni poti je težko dobiti dobro službo, kot si tudi že sama ugotovila. Veliko lažje je, če te kdo priporoči ali če koga v firmi že poznaš. Sem bila na istem kot ti, sprejela bedno in začasno službo v dobrem podjetju, med delom spoznala ljudi tam in se potem, ko so iskali nekoga za drugo delovno mesto, javila osebno direktorju mimo razpisa. Niso me vzeli, so pa potem čez kake pol leta iskali še nekoga in se takrat spomnili name. Dobila sem dobro službo, ki jo opravljam še danes.

Dober CV in neke podobne kompetence kot ti (diploma, vsaj en jezik itd.) imajo skoraj vsi, ki se prijavljajo. Da res dobiš službo, tudi če nimaš vez, je pa odvisno od spleta naključij in sreče.

Tako, jaz že drugič opravljam delo za določen čas, nadomeščanje porodniške. Poslala preko 100prijav, podobno kot avtorica. Pa izgleda da smo okoli 50 ženske že za odpis, če na novo iščemo zaposlitev. Firme pač gredo tudi v stečaj ali preselijo podjetje. Na novo iskati pri teh letih, kljub več desetletnih izkusnjah -skoraj nezaposljivo.

Povej, da imaš samo V. stopnjo izobrazbe in skrij FF diplomo. Boš prej dobila službo.

No, jaz sem poslala že preko 1000 vlog.

Samo leto krepko preko 100.

Ja, pred leti sem dobila službo tako, da sem nadomeščala porodniško, potem še eno in potem sem dobila službo.

Zdaj pa ne dobim niti nadomeščanja porodniške. Dobim same take zadeve za največ 6 mesecev, kjer pa ni osnovnih šans dobiti kaj boljšega.

Jeziki: angleško, italijansko, nemško. Torej trije. Pa ne samo jeziki, ampak kote sem že omenila, kar nekaj drugih izobraževanj, licenc, ki jih pa ne bi tule vseh naštevala. Nič ne pomaga.

Pa ne mi slučajno o kakih prostovoljcih. Ogromno tega sem počela, ko so rabili zaposlitev, so vzeli drugega.

Zataji, kako lahko pa izobrazbo zatajiš?

A naj napišem v CV, da sem gimnazijski maturant? Kaj pa potem za ostala leta, ko sem študirala? Prazno pustim? Kaj pa za dolga leta, ko sem delala na mestu, kjer je vsakemu jasno, da je potrebna diploma? Pustim tudi prazno? Drugače povedano, da naj napišem le par let, ko sem delala bedna dela? Ostalo pa kaj?

Verjetno niso vsi delodajalci tako neumni, da ne bi znali odtipkat imen kandidata v google.

za osebnega asistenta je veliko pomanjkanje delavcev.

Zanimajo me predvsem nasveti, ideje.

Kaj vem kaj se še splača izobraževati. S programiranjem sem probala, ampak to ne gre. Vem, da iščejo tudi CNC operaterje, ampak ne vem, če je to smiselno, glede na to, da nimam tehničnega znanja?

ZUP, prekrškovni postopek… to imam. Nimam pa za inšpektorja, ampak ne vidim smisla plačevat za izpit, če ni šans, da kaj pomaga.

Jeziki, ni ne koristijo. Al pa ne znam pravih. Ne znam pa dovolj za kako prevajanje ali kaj podobnega.

Za vodovodarja, mehanika ali kaj takega, sem pa prestara, da bi se izučila. Ne bodo ravno veseli začetnice pri 50ih.

Zdravstvo seveda iščejo, ampak 50+ začetnica pri tem?

Še kaka ideja?

 

 

Osebnih asistentov manjka z razlogom: obupni pogoji dela in katastrofalna plača. Najraje pa vidijo, da ima svoj s.p.

Včasih razmišljam, da bi preprosto raje ostala en čas brezposelna, namesto, da vzamem kako službo za par mesecev, kjer itak ni šans, da se kaj napreduje, da se podaljša.

Tudi sama bi iskala prek vez, aktivirala bližnje in manj bližnje, spoznavala nove ljudi, ki bi mi lahko pomagali. Od začasnih služb in del bi iskala take, kjer pridem v stik z več ljudmi. Beseda da besedo, pride naključje in lahko se ti lepo poklopi. Več bi se tudi družila, hodila na razne obletnice in tipala teren. Upam, da ti uspe.

Ko sem pred leti začela z iskanjem druge službe, ker je v stari postalo neznosno, sem jih dobila po buči od znancev, v stilu, da kaj mi pa je, da iščem drugo, celo razna žaljenja. Potem mi je spodletelo in če bi znanci do vedeli kako mi gre s službo oz kako mi ne gre, bi bilo še slabše. Posmeh in podobno. Ne pa pomoč.

Kar sem pa iskala tako pri ljudeh, ki delajo na področjih, ki me zanimajo pa tudi brez uspeha. Kvečjemu par razgovorov so mi prihranili, ker so vedeli, da gre za lažni razgovor, da kanidata že imajo. Da bi me pa kdo kam dalj spravil pa ni šlo.

Zadnja leta delam vsak dan z ogromno ljudmi. Nobenega namiga, nobene boljše možnosti.

Vseeno hvala za lepe želje.

Tudi sam sem 40+, z naravoslovno diplomo, pa sploh ne računam, da bom kdaj dobil sebi primerno delo. Ampak kot že povedano, tudi nikjer drugje ne gre iz tega ali onega razloga. Kjerkoli je količkaj  v redu delo, pa četudi minimalna plača, je kandidatov ogromno. Le delo v proizvodnji se dobi, tam ne vprašajo koliko si star ali če si kdaj kje delal, ker ne dobijo nikogar.

Odgovor na objavo uporabnika
obupanaa134, 27.03.2024 ob 08:02

Ima kdo kako idejo kaj še narediti, da pridem do ene normalne službe?

45+, FF diploma, ki je izjemno težko zaposljiva.

Več izobraževanj, tečajave, licenc v smeri moje izobrazbe pa tudi takih splošnih kot so tuji jeziki, retorika, … nič ne pomaga.

Pošiljanje vlog, ko so razpisi: večji del itak ne odgovori. Pogosto odgovorijo, da sem prestara, preveč izobrazbe, da iščejo moškega…

V glavnem, če pošljem vlogo za delo kot je čistilka, prodajlka, sobarica… sploh ne odgovorijo ali pa rečejo, da sem prestara.

Če pošljem kaj, kar bi bilo ok, dokaj zanimivo, celo sorodno moji izobrazbi, zahtevajo pa le SŠ, odgovor, da imam preveč izobrazbe…

Če pošljem za svojo izobrazbo oz kaj sorodnega, odgovor, da hvala, ker se zanimam zanje, da imam zanimiv CV, ampak so se za drugo osebo odločili.

BIla sem tudi na več razgovorih, kjer se je pogosto izkazalo, da itak nisem imela šans, ker so že imeli kandidata vnaprej.

Včasih pred pošiljanjem vloge, poklčem, pogosto rečejo, da ne iščejo nikogar več. Včasih pa še iščejo, se pogovorimo, rečejo, da naj pošljem vlogo, potem pa ni nobenega odgovora več.

Včasih napišejo, da jim super odgovarjam, da naj pridem na razgovor, ko želim točen termin, nobenega odgovora več ali pa napišejo, da ne iščejo nič več.

Pogosto, ko rečejo, da ne iščejo več, se vrtijo še naprej njihovi oglasi ali pa se pojavi nov.

Ne štekam nič več nič.

Posledično dobim kaj takega, kjer res nikakor ne dobio delovne sile in posledično so plače in odnosi na psu.

Sem bila na zaposlitvenem sejmu, kjer so imeli tudi osebno svetovanje. Ja, vaša vloga je super, CV je super… ampak zakaj ni uspeha? Nobenega konkretnega nasveta.

Tu pa tam sem na zavodu za zaposlovanje, za krajši čas. Nasvetov nisem dobila. Na posvetu s svetovalko tudi še nisem bila. Ponavadi me pustijo pri miru. Nikoli mi niso poslali, da bi morala it na kak razgovor. Nisem pa dolgo, ker pač vzamem kako bedno delo za par mesecev, če je možno kje kaj najti.

Aja, pred 20 leti sem bila par mesecev na zavodu, po diplomi. Tudi nobenih koristnih nasvetov pa sem bila pri svetovalki, večkrat. Samo to je svetovala, kar je že itak na netu. So me pa pustlli na miru, nikamor pošiljali.

Torej ideje kkoga še vprašat za nasvet kako iskati? Pa predvsem kako se še dodatno izobraževati, da bo kaj koristno? Programiranje sem probala pa ni to zame. Vem pa, da iščejo na veliko. Pa za s.p. tudi nisem.

Ideje, nasveti? Poln kufer imam blesavih kratkotrajnih služb. Želim si normalno službo, vsaj 2 leti isto službo.

ff lahk vržeš v smeti. Glete na to, da to, da rabiš še cca 20 let delovne dobe, razmisli o tem, kaj iščejo, kaj bi delala in se sprijazni s tem, da boš morala ob delu študirat.

Opcija je  tudi tako, kot ti predlaga ko602.

Jaz sem diplomirala po 50 letu in mi absolutno ni žal

Pa dajte no, pri 50ih se naj vrže v študij? Kaj pa? Medicino? Tehnika? Rabijo zdravstvo in tehnični kader. Ampak ne takih, ki se lotijo te izobrazbe pri 50ih.

sem na podobnem, le par let mlajša. zdaj sem na zavodu, ker sem utrujena, res utrujena od tega.

ideje:
šole na veliko iščejo. sploh kako podaljšano bivanje, vzamejo tudi nekvalificiran kader. pa tudi spremljevalcev se veliko išče – kot individualna pomoč učencem z odločbami. pogoj je srednja šola, a to sem jaz eno leto delala s fakulteto, seveda vzamejo. če se ti zdi, da bi imela ta filing, da si ob nekom, ki je npr. fizično prikrajšan, ima sladkorno bolezen ali kako čustveno vedenjsko motnjo. je pa minimalc, ja. žal. isto za osebne asistente – ogromno se jih išče in delo se dobi takoj. če naletiš na fajn osebo, delo ni tako švoh. ampak plačilo pa mizerno.
na jezike in prevajanje pozabi. tu bo AI izpodrinila ves ta kader. pa še marsikje..
drugače nimam glih nasveta. mogoče kak študij v smeri zdravstva. ali kake fizioterapije. to se da privat doštudirat npr.

Zakaj si pa sama ne ustvariš službe? Pogruntaj svojo poslovno idejo, naredi načrt, odpri sp in delaj kar te veseli. Zakaj bi morali drugi poskrbeti za tvojo službo, plačo, če lahko sama? Saj nismo več v socializmu. Neodvisno od izobrazbe; danes se ljudje na trgu dela pri teh letih odločajo za spremembo, puščajo redne službe in začnejo v nečem drugem. Sestavi mrežo, ki zagotavlja čiščenje in vzdrževanje stanovanj, inštruiraj, ogromno otrok z učnimi težavami potrebuje pomoč, naredi tečaj za nohte, postani influencer, …ne izhajaj iz izobrazbe, ampak iz tega kar te veseli in v čemer si res dobra.

Odgovor na objavo uporabnika
spjevka, 27.03.2024 ob 11:31

Zakaj si pa sama ne ustvariš službe? Pogruntaj svojo poslovno idejo, naredi načrt, odpri sp in delaj kar te veseli. Zakaj bi morali drugi poskrbeti za tvojo službo, plačo, če lahko sama? Saj nismo več v socializmu. Neodvisno od izobrazbe; danes se ljudje na trgu dela pri teh letih odločajo za spremembo, puščajo redne službe in začnejo v nečem drugem. Sestavi mrežo, ki zagotavlja čiščenje in vzdrževanje stanovanj, inštruiraj, ogromno otrok z učnimi težavami potrebuje pomoč, naredi tečaj za nohte, postani influencer, …ne izhajaj iz izobrazbe, ampak iz tega kar te veseli in v čemer si res dobra.

spjevka, to je načeloma res, a nismo vsi za sp. nekaterim je tak način življenja čisto preveč stresen in ne “paše” v naš temperament, osebnost. govorim iz izkušenj, probala oboje. in oboje je samo po sebi super ali ne-super, kakor vzameš. zame je bil sp katastrofa, čeprav sem lepo zaslužila, ampak enostavno mi je bilo preveč kontra mojih osebnostnim lastnostim, da bi lahko s tem nadaljevala, ker se mi je poznalo…

Ponudba in povpraševanje. Če te nihče noče kupiti, se samo za v skladišče.

Ne sekiram se nas bo vec par desetisoc ki ne bomo meli za penzije na račun tega. Se bo spremenilo na boljše…

New Report

Close