Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nasveti kako do službe?

Nasveti kako do službe?

Vse delaš prav, hvala.

Ja, to sem razmišljala ali kaj klicat ali ne. Včasih nisem nič. Pa se večkrat izkaže, da itak oglas ni bil več aktualen. Zdaj večkrat pokličem in če je ok razgovor, pošljem vlogo.

Ko pa pošljem vlogo pa vedno samo čakam. Nisem še koga poklicala. Mogoče bi morala tudi to probat. Če ne drugega, da bi mogoče izvedela vsaj kako uporabno informacijo. Recimo že to mi je uporabno, če mi povedo, da so dobili pa 10o prijav in da sploh ne pridem v ožji izbor.

Se mi je pa pred leti zgodilo nekaj čudnega. Sem dobila klic, da me vabioj na razgovor za službo, da sem poslala vlogo in da so imeli rapis. Jaz pa nič vedela o tem. Sem potem raziskala. Poslala sem vlogo na slepo, pred enim letom. Potem so imeli razpis in vzeli vloge iz predala. Razpis je bil eno leto kasneje. Samo nisem šla na razgovor, ker sem imela že boljšo službo. Tako, da včasih ja, res shranijo vloge.

Je pa vseeno težko, ko pošiljam vloge in vedno znova dobim negativen odgovor ali pa vsake pol ure visim na mailu in upam na odgovor, ki ga pa ni in ni in ni.

 

:), ja, obupat ne smem. Itak imam še celo večnost do penzije. Drugače imam službo tako, da izobraževanja za brezposelne in podobno ne pride upoštev. So pa to vedno službe za par mesecev, krepko pod mojo izobrazbo. Sem prav razmišljala, da bi pa naslednjič kar ostala brez službe, ko bi mi pogodba iztekla in poskusila kaj koristiti, kar je za brezposelne. Zdaj je bilo vmes med eno pogodbo in drugo samo po par dni, do dva tedna. Tako, da niti do kakega posveta s svetovalko nisem prišla.

Zdaj imam spet do oktobra pogodbo. Bom pač ves čas iskala intenzivno ali kaj vem kaj bi.

Ja, zdravje je najpomembnejše. Pri meni ga pa ni. To je tudi največja ovira. Prej sem imela možnosti dosti več. Recimo delati kot kolesarski vodnik in podobne zadeve. Sicer ponavadi ni polni delovni čas, ampak se najde tudi. Zdaj pa vse take zadeve, kjer je treba fizična pripravljenost, zdravje, odpadejo. In to mi je omejilo možnosti, da je res katastrofa.

SOcialnih omrežjih pa nič kaj ne uporabljam. Pa bi bilo fajn, da bi. Linkedin sem pred leti naredila profil pa nič posodabljal. Sem ga uspela sedaj spet odpreti oz prii vanj pa nekak ne vem kako naprej. Bi se morala malce poglobiti v to zadevo. FB imam, ostalo ne. Je pa zaprt profil, enkra tna mesec ali pa še manj, kaj objavim. Nič osebnega.

Drugače pa hvala za vzpodbudo. Je fajn prebrati, slišat kaj takega, ko si na tleh. Včasih si rečem, da se sploh ne bom več borila naprej, da bom pač imela drekaste službe do konca. Potem pa se spomnim, da imam še ogromno let službe pred sabo in pogruntam, da bo treba nekako zgurat in da z z drekastimi službami pač ne bo šlo. Pa se potem spet borim naprej. Včasih čisto na dnu, ampak potem spet borba naprej.

Odgovor na objavo uporabnika
obupanaa237, 27.03.2024 ob 21:51

Izkušnej moje prijaeljice, hvala. Ena redkih, ki je razumela mojo temo. Pa ni tako slaba ideja. Pred par leti sem bila na Zaposlitvenem sejmu. Tam sem šla na predavanje ene agencije, ki so ravno nepremičninske agente iskali. Nisem se odločila za usposabljanje. Pa mogoče bi še enkrat razmislila v to smer. Glede na to, da sem že sama kupovala stanovanje in da je ogromno agentov obup… ni slaba ideja it v to delo.

No me veseli da sem pomagala 🙂 Lahko se specializiraš za določeno področje. Vsi bi prodajali stanovanja, tam je največja gneča, ker je etažna lastnina urejena in se hitro proda ter zasluži. Ona se je usmerila v drugo smer, bolj kmetijska zemljišča ter gradbene parcele. Pozna to področje. Mogoče se pa najdeš v tem . Marsikdo ceni starejšo bolj umirjeno in izkušeno osebo bolj kot nekoga ki je mlad, zaletav .

Odgovor na objavo uporabnika
obupanaa842, 27.03.2024 ob 22:15

Vse delaš prav, hvala.

Ja, to sem razmišljala ali kaj klicat ali ne. Včasih nisem nič. Pa se večkrat izkaže, da itak oglas ni bil več aktualen. Zdaj večkrat pokličem in če je ok razgovor, pošljem vlogo.

Ko pa pošljem vlogo pa vedno samo čakam. Nisem še koga poklicala. Mogoče bi morala tudi to probat. Če ne drugega, da bi mogoče izvedela vsaj kako uporabno informacijo. Recimo že to mi je uporabno, če mi povedo, da so dobili pa 10o prijav in da sploh ne pridem v ožji izbor.

Se mi je pa pred leti zgodilo nekaj čudnega. Sem dobila klic, da me vabioj na razgovor za službo, da sem poslala vlogo in da so imeli rapis. Jaz pa nič vedela o tem. Sem potem raziskala. Poslala sem vlogo na slepo, pred enim letom. Potem so imeli razpis in vzeli vloge iz predala. Razpis je bil eno leto kasneje. Samo nisem šla na razgovor, ker sem imela že boljšo službo. Tako, da včasih ja, res shranijo vloge.

Je pa vseeno težko, ko pošiljam vloge in vedno znova dobim negativen odgovor ali pa vsake pol ure visim na mailu in upam na odgovor, ki ga pa ni in ni in ni.

 

:), ja, obupat ne smem. Itak imam še celo večnost do penzije. Drugače imam službo tako, da izobraževanja za brezposelne in podobno ne pride upoštev. So pa to vedno službe za par mesecev, krepko pod mojo izobrazbo. Sem prav razmišljala, da bi pa naslednjič kar ostala brez službe, ko bi mi pogodba iztekla in poskusila kaj koristiti, kar je za brezposelne. Zdaj je bilo vmes med eno pogodbo in drugo samo po par dni, do dva tedna. Tako, da niti do kakega posveta s svetovalko nisem prišla.

Zdaj imam spet do oktobra pogodbo. Bom pač ves čas iskala intenzivno ali kaj vem kaj bi.

Ja, zdravje je najpomembnejše. Pri meni ga pa ni. To je tudi največja ovira. Prej sem imela možnosti dosti več. Recimo delati kot kolesarski vodnik in podobne zadeve. Sicer ponavadi ni polni delovni čas, ampak se najde tudi. Zdaj pa vse take zadeve, kjer je treba fizična pripravljenost, zdravje, odpadejo. In to mi je omejilo možnosti, da je res katastrofa.

SOcialnih omrežjih pa nič kaj ne uporabljam. Pa bi bilo fajn, da bi. Linkedin sem pred leti naredila profil pa nič posodabljal. Sem ga uspela sedaj spet odpreti oz prii vanj pa nekak ne vem kako naprej. Bi se morala malce poglobiti v to zadevo. FB imam, ostalo ne. Je pa zaprt profil, enkra tna mesec ali pa še manj, kaj objavim. Nič osebnega.

Drugače pa hvala za vzpodbudo. Je fajn prebrati, slišat kaj takega, ko si na tleh. Včasih si rečem, da se sploh ne bom več borila naprej, da bom pač imela drekaste službe do konca. Potem pa se spomnim, da imam še ogromno let službe pred sabo in pogruntam, da bo treba nekako zgurat in da z z drekastimi službami pač ne bo šlo. Pa se potem spet borim naprej. Včasih čisto na dnu, ampak potem spet borba naprej.

Ja le drzi glavo pokonci,pa potrudi se da bo to nekoc le slab spomin.

Sport obvezno po fizicnih zmoznostih ce ne drugega sprehod,je potem zivljenje lepse in znosnejse.Na voljo je ogromno moznosti za uce je,preveri to stecajni upravitelj npk kot tudi nepremicninski agent.Racunwj morda edino to da bo to nekaj kar rada delas in bos lahko delala tudi v starosti.

Na voljo so Eu sredstva projekta Evropska sredstva za neformalno izobraževanje in usposabljanje za katere ni samo kriterij brezposelnost temvec se lahko prijavis glede na  tudi starost itd.Ce najdem link do kaksnega ti prilepim v temo vem da so imeli za jezik,racunqlniska znanja ( osnovne seveda,…),ogromno tega se bo delalo do 2027.

Srecno 💪💪💪

 

ti si pač bolna v bučo, kaj naj rečem.. samo poglej svoje odzive.. s takim odnosom ni čudno, da nikamor ne prideš..

Odgovor na objavo uporabnika
obupanaa134, 27.03.2024 ob 08:02

Ima kdo kako idejo kaj še narediti, da pridem do ene normalne službe?

45+, FF diploma, ki je izjemno težko zaposljiva.

Več izobraževanj, tečajave, licenc v smeri moje izobrazbe pa tudi takih splošnih kot so tuji jeziki, retorika, … nič ne pomaga.

Pošiljanje vlog, ko so razpisi: večji del itak ne odgovori. Pogosto odgovorijo, da sem prestara, preveč izobrazbe, da iščejo moškega…

V glavnem, če pošljem vlogo za delo kot je čistilka, prodajlka, sobarica… sploh ne odgovorijo ali pa rečejo, da sem prestara.

Če pošljem kaj, kar bi bilo ok, dokaj zanimivo, celo sorodno moji izobrazbi, zahtevajo pa le SŠ, odgovor, da imam preveč izobrazbe…

Če pošljem za svojo izobrazbo oz kaj sorodnega, odgovor, da hvala, ker se zanimam zanje, da imam zanimiv CV, ampak so se za drugo osebo odločili.

BIla sem tudi na več razgovorih, kjer se je pogosto izkazalo, da itak nisem imela šans, ker so že imeli kandidata vnaprej.

Včasih pred pošiljanjem vloge, poklčem, pogosto rečejo, da ne iščejo nikogar več. Včasih pa še iščejo, se pogovorimo, rečejo, da naj pošljem vlogo, potem pa ni nobenega odgovora več.

Včasih napišejo, da jim super odgovarjam, da naj pridem na razgovor, ko želim točen termin, nobenega odgovora več ali pa napišejo, da ne iščejo nič več.

Pogosto, ko rečejo, da ne iščejo več, se vrtijo še naprej njihovi oglasi ali pa se pojavi nov.

Ne štekam nič več nič.

Posledično dobim kaj takega, kjer res nikakor ne dobio delovne sile in posledično so plače in odnosi na psu.

Sem bila na zaposlitvenem sejmu, kjer so imeli tudi osebno svetovanje. Ja, vaša vloga je super, CV je super… ampak zakaj ni uspeha? Nobenega konkretnega nasveta.

Tu pa tam sem na zavodu za zaposlovanje, za krajši čas. Nasvetov nisem dobila. Na posvetu s svetovalko tudi še nisem bila. Ponavadi me pustijo pri miru. Nikoli mi niso poslali, da bi morala it na kak razgovor. Nisem pa dolgo, ker pač vzamem kako bedno delo za par mesecev, če je možno kje kaj najti.

Aja, pred 20 leti sem bila par mesecev na zavodu, po diplomi. Tudi nobenih koristnih nasvetov pa sem bila pri svetovalki, večkrat. Samo to je svetovala, kar je že itak na netu. So me pa pustlli na miru, nikamor pošiljali.

Torej ideje kkoga še vprašat za nasvet kako iskati? Pa predvsem kako se še dodatno izobraževati, da bo kaj koristno? Programiranje sem probala pa ni to zame. Vem pa, da iščejo na veliko. Pa za s.p. tudi nisem.

Ideje, nasveti? Poln kufer imam blesavih kratkotrajnih služb. Želim si normalno službo, vsaj 2 leti isto službo.

Čimbolj lagat, vse znaš, vse obvladaš, pretiravaj kolikir moreš… Zavedaj se, da kadroviki nimajo nobenega stika z realo, oni iščejo nadljudi, übermensche in bolj kot znaš pretiravat, bolj bodo navdušeni…

Odgovor na objavo uporabnika
cistilke, 27.03.2024 ob 17:29

Ampak res, čistilke na ministrstvih lepo zaslužijo, delo je umirjeno. Čeprav sem kakšne 3 leta nazaj slišala, da ne bodo več direktno zaposlene prek ministrstva, ampak prek agencije oziroma privat. Koliko je pa to res, pa ne vem, lahko da še vedno delajo direkt prek ministrstev.

Za cistilke… sam, da si ti slišala… seveda, saj nam je vsem un dohtar povedal, da imajo cistilke višjo plačo kot zdravniki…

Odgovor na objavo uporabnika
Mene ni, 27.03.2024 ob 23:54

Čimbolj lagat, vse znaš, vse obvladaš, pretiravaj kolikir moreš… Zavedaj se, da kadroviki nimajo nobenega stika z realo, oni iščejo nadljudi, übermensche in bolj kot znaš pretiravat, bolj bodo navdušeni…

Odličen nasvet. Resno.

Odgovor na objavo uporabnika
obupanaa966, 27.03.2024 ob 09:42

Zanimajo me predvsem nasveti, ideje.

Kaj vem kaj se še splača izobraževati. S programiranjem sem probala, ampak to ne gre. Vem, da iščejo tudi CNC operaterje, ampak ne vem, če je to smiselno, glede na to, da nimam tehničnega znanja?

ZUP, prekrškovni postopek… to imam. Nimam pa za inšpektorja, ampak ne vidim smisla plačevat za izpit, če ni šans, da kaj pomaga.

Jeziki, ni ne koristijo. Al pa ne znam pravih. Ne znam pa dovolj za kako prevajanje ali kaj podobnega.

Za vodovodarja, mehanika ali kaj takega, sem pa prestara, da bi se izučila. Ne bodo ravno veseli začetnice pri 50ih.

Zdravstvo seveda iščejo, ampak 50+ začetnica pri tem?

Še kaka ideja?

 

 

 

Vem, da jih na ZPIZ u manjka, ker delavke na veliko odhajajo v gospodarstvo , kjer so večje place, pa tud na UE jih manjka

Spel se nekaj delat! Prej pa poštimaj podstrešje. Da pri tvojih letih sprašuješ neznance takšna vprašanja, potem pa se ob odgovorih še prepotentno repenčiš, ko ne napišemo, kar ti paše, po moje ni nekaj ok s tabo. Tako kot tu gor jezikaš, bi morala dobiti zaposlitev ob prvi poslani prošnji. A s takšno komunikacijo? Fajn bi bilo, da bi vklopila možgane, ki imajo v tvoji glavi en namen. Niso za brezveze tam, kjer so. Evo še en odgovor.

Izkušnje moje prijaeljice, zanimivo. Hvala, je vredno razmisleka.

 

:), na teh tečajih sem pa že bila. Jeziki, retorika in podobno. Nekateri so sicer zanmivi, ampak starostno nisem prišla zraven. Računalništvo so pa vedno same osnove.

 

Javna uprava, ti veš koliko vlog sem poslala že v JU? Ogromno. Skoraj nemogoče priti zraven. Tako, da bi jih kje manjkalo, ne bi jaz verjela.

 

Sabi, vem, da si umsko zaostala, da si psihični bolnik in ona ANonimna zgoraj tudi, ampak jaz vama ne morem pomagat. Lahko pa še naprej kozlata po monu, če vama pomaga.

Dajte si dopovedat, da so službe rezervirane za najbolj borbene, vtrajne in iznajdljive. Če to niste, se v to prepričajte, da ste in to postanite. Predvsem pa delajte na močni psihi.

Hvala lepa! Kilometrino v trajni zaposlitvi pa le imam, ti pa…? Vsekakor bom še kaj pokozlala, prosila Boga za zdravje, ker si  mi postavila tako hude diagnoze. Tebi verjamem, če ti to rečeš, velja kot pribito. Saj imaš le FF pa 45 +. Modrost kar žari iz tebe. Začenjaš se mi že smilit in srčno upam, da te tvoj grd jezik nekega dne ne bo spravil v probleme. Imej lep dan in srečno! Namreč denarja za podporo lenuhov in delomrznežev začenja primanjkovati.

Tvoja umsko zaostala in psihična bolnica(ker sem ženskega spola, lahko napišeš tako, da boš vedela za drugič) Sabi

Kaj bi mi pomagala, saj si še sebi ne upaš?! Ni panike, si bom že sama, to naj te ne skrbi. Čao še enkrat. Vesele praznike, pobarvaj kšn jajc!

Sabi, ljudje tvoje sorte se mi smilite. Kako bedno življenje moraš imeti, da visiš na monu, bereš moje teme in serješ v njih?

Zadovoljni ljudje, uspešni v življenju, ne visijo na monu v nedogled, še manj berejo njim bedne teme. Pa, če naletijo na neko temo in če nimajo kaj pametnega napisat, jo preskočijo. Bedniki z dna družbe pa morajo po temah kozlati, jih posrati, zasmraditi.

REs si bedna. Ampak lej, če ti to sranje po tej temi pomaga, si pa daj duška. Kažeš samo svoj bedni, podli karakter, drugega pač ne. Pa seveda, da si umsko zaostala. Drugače bi razumela temo.

A zdj pa se kolesarski vodnik al kaj. Ta ni normalna, spet išče neke potrditve, da ji ni treba delat.  Spar nebi, proizvodnja nebi, ono tam tudi ne, kaj pa misliš, da bos s tistim papirjem ničvrednim, ki ni niti za rit  obrisat, ker je pretrt.

Hvala, srce. Vsaka ti čast! Veliko jajčk in klobasic ti želim za praznike. V torek boš že boljše volje.

Odgovor na objavo uporabnika
lidk, 27.03.2024 ob 09:40

za osebnega asistenta je veliko pomanjkanje delavcev.

ja, ker nekdo, ki je studiral in ima vec ket delovnih izkusenj, hoce svoj lajf posvetit opravljanju dela, ki ga niti druzinski clani tega invaluda ne zelijo opravljat…

Monovci, vsaj eni, ste pa res totalni tepci. Vam tisti dve možganski celici res ne sežeta dalje kot proizvodnja, čiščenje, DSO neogovalci?

Žensko pa res ne zanimajo najbolj gnilo plačana delovna mesta. Pojdite sami čistiti tuj drek, ne težite s tem drugim.

Avtorica, ne se ozirat na monovsko sodrgo. Vztrajaj in išči normalno, boljšo službo. Monkljam pa prepusti čiščenje dreka.

Kot vedno naj sosedu kra a crkne mentaliteta. Vsekakor glej na to da z leti ne zmoremo vec toliko kot v mladosti tako da razne zaposlitve kjer moras fizicno delat odpadejo (nekaj kar lahko delas tudi pri 60).Prav tako bo dolocene poklice ukinila umetna inteligenca (blagajnicarke,skladiscniki,vozniki) ko bo cenejsa kot placati delavca,odprla se bodo pa druga delovna mesta.Terapevti bodo vedno dobro sluzili,v temu asocial em z socialnimi omrezji prepojenem svetu vsak dan bolje.

NPKev je vec,bolj ko je redko oz strokovno znanje vec imas moznost za uspeh.Kar se tice IT skozi iscejo v javni upravi,ker so slabse place kot v gospodarstvu  noben noce.Za nekoga ki je zacetnik ni slabo mesto za zaceti kajti veliko baje vlagajo v kader.Stecajni upravitelj.Nepremicninski agent.Mogoce ce nisi vezana na Slovenijo sluzba v tujini ( pa ne kot cistilka!).Bolj je stvar v temu da se poglobis vase,vidis kaj sploh hoces,kaj ti lezi,v cemu si dobra a znas resit kaksen problem na trgu/ znas kaj narediti kar bi ljude rabili/kupili.

Varovanje, torej prek ZZRSZse naredi NPK za varnostnika. Služba zagotovljena. Takoj.

Ampak tu si konfliktna in tud ta služba ni zate. Odpade.

Spravi se za tekoč trak raje, kjer je možno predse zmerjati samo preglasni stroj.

Kaj pa sanjaš tu, vrez vsakih vez, o neki VIP SLUŽBI primerni, tvoji 7. stopnji. Saj si očitno zelo socialno nespretna in sama si.

Pojdi raje delat karkoli, da teče delovna doba in to, kar zmoreš!  Ne nadejaj se ne vem česa pri teh letih. Ne sprejmi pa nobenih težkih del, saj si vendar ženska.

In spleti si socialno mrežo, da bodo drugi  na CSD in RK vsaj vedeli zate, ko boš stara in obnemogla.

Ti “kaki tepci”, vidva z avtorico bi bila odličen par glede na nivo OSEBNE inteligence. Če veš, kaj sploh to pomeni? A veš(ti ne priželim), da se lahko v stotinki sekunde zgodi tudi tebi, čeprav lahko zdaj pokaš od zdravja, da bo tudi tebi kdo moral brisat rit? Hvaležno boš, ker ne boš zgnilo v lastnem dreku. Ker boš postalo kot malo detece. Kaj zemlja ne nosi, ni čudno, kam drvi ta svet. A vsakega sreča streznitev-prej ali slej!

Avtorico ne zanima nič. Povsod vidi ovire, probleme, tuj drek je še najmanjši problem. Glede na njeno lenobo pa verjamem, da ni niti pod razno sposobna opravljat tega -po tvoje-nenormalnega, a zahtevnega dela.

Dobil službo na Ministrstvu brez vez in poznanstev pa itak ne boste verjeli…

Ojej, norica Sabi še kar visi tu in klati neumnosti. Uboga ženska.

Ti jaz povem, funkcionalna pismenost pa ni tvoja vrlina, a ne? Nisi v pravi temi, a veš? Tvoje pisarjenje je čisto mimo teme, ampak nisi edina, vas je veliko bralno nepismenih.

Kaki tepci, to je itak tipično za mon. Bebci pač ne razumejo teme in tule lapajo in težijo z neumnostmi.

 

Še, še visi. Kot drugi tepci. Pa a veš, da se prištevaš mednje, ker tudi ti visiš tu gor? Mimogrede se še samo sebe malo žališ, hahaha. A imaš pravico, tako da…ajde, zdej pa res grem. Sem se naveličala tvojega monotonega dialoga. Nisi več zanimiva. Eno in isto drsaš, žališ tiste, ki ne jokajo ob tvojih spisih in povejo, kar ti ne paše. Le pejt delat čimprej.

New Report

Close