Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nasveti za šparanje

Nasveti za šparanje

Vsi ti nasveti za šparanje. Težko kaj prišparaš, če imaš nizke dohodke. Ne hodim na kave in pijačo v bifeje. Zelo redk ogrem s prijatelji. Raje jih povabim domov je ceneje. Na razne tretmane ne hodim. Si porihtam sama . Kaj kupimza jest si tudi preračunam.Obleke imam, redko kaj novega. Knjige sem nehala kupovat, sposoja iz knjižnice. Položnice kar nanesejo. Potem pa berem veleumne nasvegeza šparanje. Sem skromna. Dohodki so nizki. Nekaj malega že gre na varčevalni, veliko pa ne.

Čez 10 let se bo že nekaj nabralo. Pa kak depozit vmes skleni tud, bo šlo laže

Yep. tu smo kar na istem, plača za sproti in težko varčevat . Pametujejo nekateri pa itak.

Ne glede na to, koliko materialnih dobrin imamo, se vse ravna po našem občutku. Kadar občutimo pomanjkanje, se nam le-to manifestira v objektivnem svetu! Ko občutimo obilje, pač manifestiramo obilje. To ne pomeni, da naenkrat zaživimo kot milijonar, le dana sredstva se razporedijo na najboljši možni način. Najbolj važno je, da premaknemo pozprnost iz točke “nimam, ne morem si privoščiti” k točki “imam vse kar rabim in še več kot rabim.” Negujmo občutek hvaležnosti za svoje sposobnosti in za to kar imamo, bodimo hvaležni sebi in vesolju (Bogu). Po rednem treningu se vse spremeni!

Odgovor na objavo uporabnika
dohodki, 26.03.2024 ob 19:18

Vsi ti nasveti za šparanje. Težko kaj prišparaš, če imaš nizke dohodke. Ne hodim na kave in pijačo v bifeje. Zelo redk ogrem s prijatelji. Raje jih povabim domov je ceneje. Na razne tretmane ne hodim. Si porihtam sama . Kaj kupimza jest si tudi preračunam.Obleke imam, redko kaj novega. Knjige sem nehala kupovat, sposoja iz knjižnice. Položnice kar nanesejo. Potem pa berem veleumne nasvegeza šparanje. Sem skromna. Dohodki so nizki. Nekaj malega že gre na varčevalni, veliko pa ne.

Je treba delat v smeri vecjega zasluži….pri nizkih plačah ne moreš prisparat…samo preživiš iz meseca v mesec

Ka gre. Zgleda, da ne upošteva omejitev. Če živiš preudarno, ne moreš do neskončnosti zategovat pasu. Ti pametnjakoviči, ki ob minimalni plači prihranijo jurja so pa geniji na kvadrat.🤣

Odgovor na objavo uporabnika
ustvari občutek obilja, 26.03.2024 ob 20:33

Ne glede na to, koliko materialnih dobrin imamo, se vse ravna po našem občutku. Kadar občutimo pomanjkanje, se nam le-to manifestira v objektivnem svetu! Ko občutimo obilje, pač manifestiramo obilje. To ne pomeni, da naenkrat zaživimo kot milijonar, le dana sredstva se razporedijo na najboljši možni način. Najbolj važno je, da premaknemo pozprnost iz točke “nimam, ne morem si privoščiti” k točki “imam vse kar rabim in še več kot rabim.” Negujmo občutek hvaležnosti za svoje sposobnosti in za to kar imamo, bodimo hvaležni sebi in vesolju (Bogu). Po rednem treningu se vse spremeni!

Mogoče imaš prav. Jaz tega ne zmorem in ne znam. Mogoče sem premalo hvaležna za to kar imam.

Predebatirano stokrat. Kot nekdo zgoraj pravi jetreba poveĉat dohodek.

Pri nas moj mož skrbi za finance pri hiši. Tako da jaz  pustim celo plačo  na varčevalnem računu.

Z minimalno plačo mi bi ostalo 230 €. Ker pa imam hobi in varčujem, mi ne ostane nič. Torej se da.

Ne glede na to, koliko materialnih dobrin imamo, se vse ravna po našem občutku. Kadar občutimo pomanjkanje, se nam le-to manifestira v objektivnem svetu! Ko občutimo obilje, pač manifestiramo obilje. To ne pomeni, da naenkrat zaživimo kot milijonar, le dana sredstva se razporedijo na najboljši možni način. Najbolj važno je, da premaknemo pozprnost iz točke “nimam, ne morem si privoščiti” k točki “imam vse kar rabim in še več kot rabim.” Negujmo občutek hvaležnosti za svoje sposobnosti in za to kar imamo, bodimo hvaležni sebi in vesolju (Bogu). Po rednem treningu se vse spremeni!

 

Luštno je filozofirat, dokler imaš zadosti, da prideš skozi mesec, in imaš možnost dobiti boljšo službo.

jaz mam take nizke stroške, da bi mi od minimalca 200 € ostalo na mesec BP. Pa čist ničesar ne pogreššam. Tako da nekje vam odteka za brezveze.

@jz nisem na minimalcu,

minimalna je od letos (2024) 903eur. Ce tebi znese mesec preziveti s 700euri (pravis, da ti ostane od minimalca, ce bi ga imel, 200eur) in nicesar ne pogresas….in to vkljucuje najemnino, stoske stanovanja, avto, 35 za zdr.zav., telefon, hrano (to je osnova preziveti). Bodi biser dobrote in pojasni KONKRETNE CIFRE, koliko za kaj od nastetega namenis. Jaz samo za najemnino dam pol minimalne place pa je skronmo stanovanje.

Odgovor na objavo uporabnika
jz nisem na minimalcu, 26.03.2024 ob 21:54

jaz mam take nizke stroške, da bi mi od minimalca 200 € ostalo na mesec BP. Pa čist ničesar ne pogreššam. Tako da nekje vam odteka za brezveze.

Pa napiši stroske. Naša družina (4) živino v 80m lastiškem stanovanju. Elektrika 80,  upravnik+ rezervni sklad 130 rtv12, sioltrojček skupaj naročnina 4mobiteli 125, komunala gretje, smeti voda170 , potem pa še stavbno zemljišče letno okrog 90, zavarovanje stanovanjaZa hrano in ostale stvari za higijeno pa nimam zračunano natančno. Tedensko ene 200. Potem pa še bencin, vzdrževanje avta…Se kar nabere. Pa še malica v službi, ne sicer vsak dan, ker si veliko odneseva od doma. Pa naredimo si ozimnico.Kupimo meso pri kmetu, ki ga poznamo, pase živino.

Pri sociali 460 je nemogoče šparat, pri penziji nižji od 600 evrov tudi, malo lažje pa daš na stran vsaj 20 evrov, če je vsaj minimalc.

Verižni kadilci in kofetarji, pa malice in geliš kokoške težko prišparajo, ker se temu nikdar ne bodo odrekli. Avto je ogromen strošek, šoloobvezni otroci so velik strošek. Ampak mnogi še vedno predobro živijo: avtodomi, smučarija v Avstriji.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8814, 26.03.2024 ob 20:43

Je treba delat v smeri vecjega zasluži….pri nizkih plačah ne moreš prisparat…samo preživiš iz meseca v mesec

Tudi z majhno plačo se da . Treba je pa tudi imet nos kam vlagat . Tisti , ki so vložili npr v nvidio , imajo ogromno itd .

Pri minimalnih dohodkih pač večina (ki sama zase skrbi) ne more ne vem kaj privarčevati. Je treba ali priti do višjih dohodkov ali pa recimo menjati okolje. Jaz osebno ne razumem zakaj bi nekdo na minimalcu, ki nima nobene možnosti da bi kdaj več zaslužil….živel recimo v ljubljani ali kopru, če je najemnik. Daš pol plače za najem. Minimalc je povsod isti. Recimo moja kolegica cca 60km iz ljubljane oddaja 2 sobno stanovanje za 200e. Je v občini kjer je kar nekaj velikih podjetij, tako da s službami ni problem in vse imaš pri roki. Veliko ljudi je tam na minimalcu ali malo čez, pa večina čisto normalno živi. Nekateri (v podedovanem) dosti boljše kot tisti, ki smo se odselili in zakreditirali, čeprav imam povprečno ali pa celo nadpovprečno plačo.

Kakšna new age sektašenja so to?!

Komentar se je nanašal na ta “globokoumni” citat.

“Ne glede na to, koliko materialnih dobrin imamo, se vse ravna po našem občutku. Kadar občutimo pomanjkanje, se nam le-to manifestira v objektivnem svetu! Ko občutimo obilje, pač manifestiramo obilje. To ne pomeni, da naenkrat zaživimo kot milijonar, le dana sredstva se razporedijo na najboljši možni način. Najbolj važno je, da premaknemo pozprnost iz točke “nimam, ne morem si privoščiti” k točki “imam vse kar rabim in še več kot rabim.” Negujmo občutek hvaležnosti za svoje sposobnosti in za to kar imamo, bodimo hvaležni sebi in vesolju (Bogu). Po rednem treningu se vse spremeni!”

Odgovor na objavo uporabnika
Takojeto, 27.03.2024 ob 08:33

Komentar se je nanašal na ta “globokoumni” citat.

Takojeto, živimo po lastnih podzavestnih prepričanjih. To so programi v našem umu in nam dobesedno določajo, kakšne izkušnje si ustvarjamo in kako se z njimi soočamo. Čim menjamo programe, se menjajo posledice.

Za nujne stvari imamo, pri luksuzu je pa no go. Belo plombo doplačam iz estetskih razlogov, kozmetičarka, nohtarca pa na meni ne zasluži. Se mi zdi brezveze. Samo zaradi tega nimam viška denarja, ker ga porabim za nujne stvari. Mi otroci rečejo, da škrtarim

Odgovor na objavo uporabnika
ustvari občutek obilja, 27.03.2024 ob 21:25

Takojeto, živimo po lastnih podzavestnih prepričanjih. To so programi v našem umu in nam dobesedno določajo, kakšne izkušnje si ustvarjamo in kako se z njimi soočamo. Čim menjamo programe, se menjajo posledice.

Seveda, in ti ustvarjaš te programe, ti ustvarjaš izkušnje, ti kreiraš (svoj) svet. Ne mi s temi spiritualno-religijskkmi praksami, no.

20 let nisem plačeval dodatnega zavarovanja, ga tudi nisem rabil. V teoriji sem privarčeval 8400€ v praksi pa… je račun prazen.

Če bi teh 8000 res hotel imeti, bi se bilo treba odpovedati še kosilom zunaj, pa kakemu dopustu, pa,…

Potem pa ugotoviš da imaš v življenju samo delo-dom in nič od tega. Imam raje 0 na računu, pa da si kdaj pa tudi kaj privoščim.

Če si se revna rodila – nisi sama kriva. Če si se slabo poročila, si pa čist sama kriva :-)))

New Report

Close