Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nasveti za šparanje

Nasveti za šparanje

Pa napiši stroske. Naša družina (4) živino v 80m lastiškem stanovanju. Elektrika 80,  upravnik+ rezervni sklad 130 rtv12, sioltrojček skupaj naročnina 4mobiteli 125, komunala gretje, smeti voda170 , potem pa še stavbno zemljišče letno okrog 90, zavarovanje stanovanjaZa hrano in ostale stvari za higijeno pa nimam zračunano natančno. Tedensko ene 200. Potem pa še bencin, vzdrževanje avta…Se kar nabere. Pa še malica v službi, ne sicer vsak dan, ker si veliko odneseva od doma. Pa naredimo si ozimnico.Kupimo meso pri kmetu, ki ga poznamo, pase živino.

Sem takoj vedel, da ti nekje odteka. To dobiš pprecej ceneje, trojčke maš za 45 raznorazne s 120 TV programi, mobitel pri bobu za enga 10 € ogromno pogovorov praktično neomenjeno, skupaj bi to zneslo 85, tu zmečete vsak mesec 40 v luft vsaj, mogoče več

Zdaj hrano, kaj delate z 200 na teden, ne vem, mi smo ravno naredili velike nakuppe za 4 ljudi za ene 10 dni (na toliko hodimo), bilo je 150 € skupaj, to na mesec nanese 450 €, eto, vi rabite 800, pa ste na minimmalcih?

Pa še dve plači imata. To res ne bi smel bit problem dat na stran nekaj.

 

Elektika, kaj delate z njo, ne vem. Mi mamo 130 € povprečno pozimi, dokaj stara bajta, pa se grejemo na TČ, poleti 35 €, več kvadrature kot vi, nobenih sosedov, da bi nas greli. Vi pa 80 za elektriko, pa še eno položnico posebej za gretje? Kaj delate pri vas, mi ni jasno.

Odgovor na objavo uporabnika
dohodki, 26.03.2024 ob 19:18

Vsi ti nasveti za šparanje. Težko kaj prišparaš, če imaš nizke dohodke. Ne hodim na kave in pijačo v bifeje. Zelo redk ogrem s prijatelji. Raje jih povabim domov je ceneje. Na razne tretmane ne hodim. Si porihtam sama . Kaj kupimza jest si tudi preračunam.Obleke imam, redko kaj novega. Knjige sem nehala kupovat, sposoja iz knjižnice. Položnice kar nanesejo. Potem pa berem veleumne nasvegeza šparanje. Sem skromna. Dohodki so nizki. Nekaj malega že gre na varčevalni, veliko pa ne.

Eno je šparanje, drugo pa je prenehanje živeti. Raje več delajte in si izboljšajte prihodke in viške denarja investirajte…..

Jaz ne prisparam nic. Bi lahko sla v minus z rednimi stroski. Stanovanje 500€, vrtec 300€, ker v javnem ni prostora, parking za sluzbo 90€, hrana 300€, bencin 200€ in sem brez denarja. Na sreco je nekaj otroskih, da lahko kupim kaj za oblect in obut otroku oz. dam za zavarovanje in vse te nujnosti. Ne bi pa menjala sluzbe, ker se vseeno dobim vec casa za otroka, kar mi je trenutno bolj pomembno od place.

Ko sem ugotovila, da je moja penzija premajhna za življenjske priboljške, sem začela dodatno delati. Ne stiskam z denarjem, pretiravam pa tudi ne. Tako da – ja, dohodke je treba povečat. To je edino pravilno.

To ni nič, to je životarjenje. Sama si ne predstavljam, da bi morala tako omejeno funkcionirati, še posebej v Ljubljani, kjer je pivo v lokalu že pet evrov. Frizer, zobar, vulkanizer…vse je dražje, kot kje v zakotju

Da moraš v penziji še dodatno delat, je pa kruto. Zato, da imaš kakšen evro več. Ko gledam okoli, se mi zdi, da  upokojenci kar v redu in lepo živijo. mlade družine so v večjih stiskah ; imajo večje potrebe in stroške, večkrat tudi stanovanjsko stisko.

Pravzaprav raje delam, kot da bi se dolgočasila. Saj se ne pretegnem, pa še mnogo zanimivih ljudi srečujem ob tem. Če oz.ko ne bo šlo več, bodo pa tudi želje po priboljških splahnele.

Odgovor na objavo uporabnika
jz nisem na minimalcu, 03.04.2024 ob 21:47

Elektika, kaj delate z njo, ne vem. Mi mamo 130 € povprečno pozimi, dokaj stara bajta, pa se grejemo na TČ, poleti 35 €, več kvadrature kot vi, nobenih sosedov, da bi nas greli. Vi pa 80 za elektriko, pa še eno položnico posebej za gretje? Kaj delate pri vas, mi ni jasno.

V bloku so stroški kar visoki.  Nekateri imajo nizke, vendar če kuhaš sam, pereš doma, tuşiraš se doma, nekaj  nanese. Če pa vse to delaš pri starših, pravzaprav ti oni skuhajo, nakupijo, operejo, potem je pa poceni in prišparaš.😉

Zdravo, se strinjam. Če imaš minimalni prihodek imaš v najbolšem primeru zgolj za osnovno preživetje. Svetoval bi ti (tako kot ostali), povečaj svoje prihodke. Potem se lahko pogovarjamo malo več okoli varčevanja.

 

dnar je za porabit, zakaj točno bi šparali. Življenje je za živet, ne pa si ga odrekat.

Ja denar je za porabit, vendar nekaj je treba imeti na strani.  Sama se tega držim. Ne zapravljamo kot družina brezglavo. Imam prijateljico, ki pravi samo enkrat se živi. Si privošči potovanje, potem pa malo stiska in gaga pa prišpara za novo. Ji to ogromno pomeni. Je stalno v minusu. Njej to odgovarja.

Nasveti so za tiste, ki lahko kaj privarčujejo oz. so dovolj ambiciozni, da se odpovejo veliko stvarem, da kaj nasparajo in nekam prilezejo Dvomim, da si ti ciljna skupina.

Mogoče sem premalo hvaležna za to kar imam.

Komu pa bi morala biti  hvaležna? In zakaj hudiča hvaležna?

 Hvaležen naj bo recimo Bill Gates. Ne samo, da je prišel do miljard dolarjev in misli, da mu to dovoljuje, da odloča v imenu nas vseh, recimo o depopulaciji (zmanjšati število z osmih miljard na dve miljardi ljudi).

Hvaležen  naj bo tudi zato, ker še nihče ni financiral ostrostrelca, da mu, barabi ameriški, pošlje kroglo med oči.

 Ker je to s takimi, ki mislijo, da bodo »upravljali« z vsemi nami (upravljali zgolj samo zato, ker so oni miljarderji, mi pa miljonkrat manj bogati), edini način, da svet postane spet etičen, moralen.

Kar svet nažalost že dolgo NI VEČ!

Edino zadoščenje imamo, da se bo Gates stegnil enako, kot se sicer bomo tudi mi. Upam pa, da bo Billy, ko bo odhajal, trpel strahotne bolečine. Telesne, ter tudi psihične.

Kajti karma zna biti včasih velika prasica…

New Report

Close