Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Navajanje rezultatov analiz o islamu je sovražni govor!

Navajanje rezultatov analiz o islamu je sovražni govor!

V judovskih svetih spisih se pojavlja več imen, ki se nanašajo na Boga. Najvzvišnejše in najsvetlejše ime je bilo JHVH, tj. tetragram. Njega je smel izgovoriti samo kaplan enkrat letno v jeruzalemskem Hramu na dan Velikega odpuščanja. Po končnem rušenju Hrama s strani Rimljanov 70. leta novega veka, se izgubi prava izgovorjava tega imena. Po judovskem učenju, poklicati Boga z Njegovim Imenom pomeni srečati se z njegovo resničnostjo, a „tisti, ki ga kliče z Njegovim imenom, ta mora umreti“.
Bog, ki ga nesmeš poklicati po imenu?

Mimogrede, Mohamed je bil nepismen, ni poznal nobene stare niti nove zaveze, vse je zvedel preko angela Gabrijela. Živel je med ljudmi, ki so se klanjali kipom. Ni imel pojma o judih in kristjanih.

Bog ki ga ne smeš poklicati po imenu?
Ne, bog ki se hudo razjezi če ga kličeš po osebnem imenu s kakršnimkoli razlogom,razen z razlogom,da mu služiš..Torej če ga kličeš po imenu jehova ker bi rad..dodaj poljubno je razlika če ga kličeš po imenu da bi mu služil v popolni čistosti duše in telesa.
Zato se ga kliče kar preprosto gospod ali pa bog,kadar ga kličeš za druge stvari-se obračaš nanj..recimo si bolan in si želiš ozdravitve ,verjetno rečeš bog pomagaj,da bom čim bolje in hitreje okreval in verjetno ne rečeš jhvh pomagaj da bom..

So bili židi, se jim je razodelo od Boga. So živeli po načelih, nato so prirejali in iztirili. Je prišlo “krščanstvo”, da bi se ljudstvo spet spravilo na pravi tir, torej dopolnjena verzija, z novimi zapovedmi in prepovedmi, vendar nikakor s popravki tistega, kar je že bilo objavljeno. Spet so ljudje bili na pravi poti, nato so spet začeli delati po svoje, prirejali in iztirili. Nato je prišel islam, potrdil vse prejšnje objave, dopolnil z novimi prepovedmi, zapovedmi in zakoni, vendar ničesar, kar je že bilo objavljeno, ni spreminjal. Ravno zato se je islam vtaknil v prav vsak košček človeškega življenja, da ne bi bilo več potrebe po dopolnjevanju. Vendar pa so ljudje spet kmalu zašli na napačno pot, saj je hudič premočen. Ker je bilo objavljeno prav vse, človeštvu ni več pomoči in Bog več ni govoril.


Pa kaj še…znana je zgodba kako je želel pridobiti vplivne in bogate jude na svojo stran.
Ma kaj vse verjamete,a ne poznate knjižnic ali res samo koran berete??


Se pravi po tem ni kristjanov niti židov,ki bi živeli po načelih,samo muslimani živijo po načelih??Čudno da so preživeli vsa ta stoletja tako židje kot kristjani..
Jaz pa osebno poznam tako muslimane kot žide in tudi kristjane,ki so načelni,res da so v manjšini ampak so..

No važno, da ti veš. Jaz sem prebrala ohoho islamskih knjig, Kuran pa ravnokar končujem že tretjič. Začela sem z Biblijo, vendar me je neslo naprej.


Se pravi po tem ni kristjanov niti židov,ki bi živeli po načelih,samo muslimani živijo po načelih??Čudno da so preživeli vsa ta stoletja tako židje kot kristjani..
Jaz pa osebno poznam tako muslimane kot žide in tudi kristjane,ki so načelni,res da so v manjšini ampak so..[/quote]
Tudi ti si očitno nepismena. Preberi še enkrat odebeljeni del. Nanaša se namreč na muslimane.

In kot sem že prej govorila, se nanaša NA VEČINO. Seveda obstajajo pošteni židje, pošteni kristjani, pošteni muslimani.

Kako nekateri radi obračate tuje besede, samo da bi dokazali svoj prav.

Sej to je problem ker bereš le koran..
Kar začni najprej s staro zavezo,nato z novo-poskusi več izvodov v različnih jezikih,potem apokrifi in šele potem boš rekla da nekaj veš-v bistvu pa bo to samo kaplja v morje-to lahko trdim tudi zase,vem da nič ne vem..
koran ni dovolj,če hočeš začeti potovanje v versko literaturo začni na začetku ne na koncu


Se pravi po tem ni kristjanov niti židov,ki bi živeli po načelih,samo muslimani živijo po načelih??Čudno da so preživeli vsa ta stoletja tako židje kot kristjani..
Jaz pa osebno poznam tako muslimane kot žide in tudi kristjane,ki so načelni,res da so v manjšini ampak so..[/quote]
Tudi ti si očitno nepismena. Preberi še enkrat odebeljeni del. Nanaša se namreč na muslimane.[/quote]
Gospod še ni govoril ker še ni prišel mesija.. pa vmes se mu je urinil še hagarin potomec,verjetn je fejst razočaran,bo govoril potem..

Sej to je problem ker bereš le koran..
Kar začni najprej s staro zavezo,nato z novo-poskusi več izvodov v različnih jezikih,potem apokrifi in šele potem boš rekla da nekaj veš-v bistvu pa bo to samo kaplja v morje-to lahko trdim tudi zase,vem da nič ne vem..
koran ni dovolj,če hočeš začeti potovanje v versko literaturo začni na začetku ne na koncu[/quote]
Brez zamere, ampak ali si ti dejansko res nepismena? Ali samo omejena? Nočem žalit, ampak citiraš me, ali si tudi prebrala, kaj v citatu piše? DA SEM PREBRALA OHOHO ISLAMSKIH KNJIG IN BIBLIJO, torej ne samo Kuran, in če sem brala Biblijo, sem verjetno tudi staro zavezo, kaj misliš? Nisem tako neumna, da odprem knjigo na polovici in začnem brati vsak peti list.
Tujih jezikov pa ravno ne razumem, da bi jih brala, razen angleščine, bosanskega(srbski, hrvaški), makedonskega, nekaj albanskega in malo italjanskega.

Bolj kot so obrnjene besede v samem Koranu in paradoksalne, nikjer drugje niso. En verz enega Korana trdi eno, drugi verz drugega Korana pa trdi obratno. Imate dva Korana. Enega miroljubnega iz Meke in drugega nasilnega iz Medine, kjer se je Mohamed prvič srečal z Judi (v Medini) in jih pobil (moške), ker ga niso sprejeli za svojega novega preroka.

Torej imate muslimani dva preroka, enega miroljubnega in enega nasilnega in oba priznavate Skupno jima je to, da sta bila oba Mohameda. Torej je en Mohamed od hudiča, drugi pa od Boga. V svetu pa prevladuje tisti, hudičev Mohamed (ki je pobijal Jude) in ne tisti miroljubni, ki ni imel še opravka z Judi.

In vi boste govorili drugim, da drugi obračajo besede, da bi dokazali svoj prav? Sej enkrat sem že napisala, da so dobili ljubljanski Butalci hvalevredno konkurenco. Ampak ne vem zakaj v vsakem komentarju to še bolj dokazujete.


Tudi ti si očitno nepismena. Preberi še enkrat odebeljeni del. Nanaša se namreč na muslimane.[/quote]
Gospod še ni govoril ker še ni prišel mesija.. pa vmes se mu je urinil še hagarin potomec,verjetn je fejst razočaran,bo govoril potem..[/quote]
Če še ni govoril muslimanom, mi pa potem razloži, kako so lahko v islamu napovedane stvari, ki jih ni v nobenih drugih verskih knjigah?

Bolj kot so obrnjene besede v samem Koranu in paradoksalne, nikjer drugje niso. En verz enega Korana trdi eno, drugi verz drugega Korana pa trdi obratno. Imate dva Korana. Enega miroljubnega iz Meke in drugega nasilnega iz Medine, kjer se je Mohamed prvič srečal z Judi (v Medini) in jih pobil (moške), ker ga niso sprejeli za svojega novega preroka.

Torej imate muslimani dva preroka, enega miroljubnega in enega nasilnega in oba priznavate Skupno jima je to, da sta bila oba Mohameda. Torej je en Mohamed od hudiča, drugi pa od Boga. V svetu pa prevladuje tisti, hudičev Mohamed (ki je pobijal Jude) in ne tisti miroljubni, ki ni imel še opravka z Judi.

In vi boste govorili drugim, da drugi obračajo besede, da bi dokazali svoj prav? Sej enkrat sem že napisala, da so dobili ljubljanski Butalci hvalevredno konkurenco. Ampak ne vem zakaj v vsakem komentarju to še bolj dokazujete.[/quote]
Še ena, ki so jo naučili o dveh Kuranih? Mi lahko navedeš citate, ki so kontraindiktorni? Pa ne navajaj mi linkov iz spleta, zanimajo me samo citati. Saj veš, številka poglavja, št. verza in sam verz. Čakam, hvala.


Gospod še ni govoril ker še ni prišel mesija.. pa vmes se mu je urinil še hagarin potomec,verjetn je fejst razočaran,bo govoril potem..[/quote]
Če še ni govoril muslimanom, mi pa potem razloži, kako so lahko v islamu napovedane stvari, ki jih ni v nobenih drugih verskih knjigah?[/quote]
Lej jehova govori judom,kristus je govoril kristjanom,kdo pa je muslimanom pa nimam pojma,ampak sigurn ni bil od jehove..ker bi ta poslal žida da govori nežidom kot primer navajam jezusa.Prvič se je pojavil nekdo ,ki ni jud da bi širil besedo judovskega boga- in kar na enkrat je ta najpomembnejši prerok v vsej zgodovini ,pa ja pa kaj še…če verjameš pol je vse možno. Itak jehova bo poslal nekega arabca,namesto da bi izbral nekoga izmed svojega naroda..ti pa si za hece

Bog je govoril preko Gabrijela LJUDEM, ti pa padaj na foro, da moraš zato biti jud. Če so judje izbrano ljudtvo, čudno, da propadajo.

Bolj kot so obrnjene besede v samem Koranu in paradoksalne, nikjer drugje niso. En verz enega Korana trdi eno, drugi verz drugega Korana pa trdi obratno. Imate dva Korana. Enega miroljubnega iz Meke in drugega nasilnega iz Medine, kjer se je Mohamed prvič srečal z Judi (v Medini) in jih pobil (moške), ker ga niso sprejeli za svojega novega preroka.

Torej imate muslimani dva preroka, enega miroljubnega in enega nasilnega in oba priznavate Skupno jima je to, da sta bila oba Mohameda. Torej je en Mohamed od hudiča, drugi pa od Boga. V svetu pa prevladuje tisti, hudičev Mohamed (ki je pobijal Jude) in ne tisti miroljubni, ki ni imel še opravka z Judi.

In vi boste govorili drugim, da drugi obračajo besede, da bi dokazali svoj prav? Sej enkrat sem že napisala, da so dobili ljubljanski Butalci hvalevredno konkurenco. Ampak ne vem zakaj v vsakem komentarju to še bolj dokazujete.[/quote]
Še ena, ki so jo naučili o dveh Kuranih? Mi lahko navedeš citate, ki so kontraindiktorni? Pa ne navajaj mi linkov iz spleta, zanimajo me samo citati. Saj veš, številka poglavja, št. verza in sam verz. Čakam, hvala.[/quote]

Itak, ni problema. Na pripeti sliki si poglej. To je iz videa “A of Islam” v 9:07 minuti.

Če mi boš rekla, da ne propadajo, drži moja prejšnja teorija, da so največji lobi..kar pa si zanikala

Nikjer ne piše, da je treba odsekati glave in prste. Udariti po vratu in prstih. Sploh pa ne vem, zakaj človek primerja ta dva citata?


Ma jaz vas res ne razumem,po eni strani propadajo,po drugi pa gospodarijo svetu.Kaj zdej,odločite se.Če pa misliš da je hud napredek štepanje otrok z 20 različnimi nepismenimi ženskami, pol pa priznam muslimani so blazno napredni,tako kot zajci v štali,večkrat na leto je prav lušno,ko gledaš male kosmatinčke,ki skakljajo naokoli.


Lej nikjer ne piše da naj se krade,pa se to dela..temu se reče govoriti in pisati eno,delati pa drugo..

Ti nimaš pojma o islamu, sedaj mi je pa jasno. Kaj pa dela IS? Zakaj misliš, da to delajo, glede glav, če imajo pa metke? A ni lažje metek izstreliti? A veš, v času Mohameda še niso imeli metkov in pištol, zato to delali na tak način. A misliš, da Turki niso delali iz glav kupov, če pa vse kronike piše o tem?

Kolk ti plačajo, da laži širiš?

Ti nimaš pojma o islamu, sedaj mi je pa jasno. Kaj pa dela IS? Zakaj misliš, da to delajo, glede glav, če imajo pa metke? A ni lažje metek izstreliti? A veš, v času Mohameda še niso imeli metkov in pištol, zato to delali na tak način. A misliš, da Turki niso delali iz glav kupov, če pa vse kronike piše o tem?

Kolk ti plačajo, da laži širiš?[/quote]
Ja zdej bo rekla,da oni niso muslimani.

New Report

Close