Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne kupujte v nedeljo

Ne kupujte v nedeljo


Eni smo takrat že nazaj iz narave 😉

Včasih so imele gostilne zaradi delovnih nedelj ob ponedeljkih prosto, v soboto so se trgovine zaprle ob 12, tudi v tujini je taka praksa no podobna, samo mi se gremo izumljanja tople vode, so res določeni poklici , ki imajo delo cel teden oz. ne glede na delovni ali praznični dan. Kolegica je bila paznica v zaporu in če je delala v soboto in nedeljo 12 ur, je imela naslednja 2 dni prosto, prav tako imajo glede na turnus tudi drugi poklici podobno: gasilci, policaji….. trgovci ( to zame ni urgenca za nekaj)pa tega ne prakticirajo, ali pač?
[/quote]

Kaj si hotel povedati? A da trgovke pa nimajo potem prosto, če oddelajo nedeljo? da zanje veljajo kakšni drugi zakoni?


trgovke bodo raztrgale tebe in boga… za delo v nedeljo so bolje plačane ☺


trgovke bodo raztrgale tebe in boga… za delo v nedeljo so bolje plačane ☺
[/quote]

mhm.
koliko trgovk pa poznaš, da imajo privezane jahte v portorožu?

Tako je, Bog hoče, da se šopingira ob nedeljah, drugače bi zaprl vse trgovine.
[/quote] bog nima nic s tem, iz kje si ti iz lune, da krivis vse ostale, le svojo vrsto ne, imas svobodno voljo in s to svobodno voljo kazes kdo si, pijavka.

Brez veze se je pregovarjati. Dejstvo je, da so se naše nakupovalne navade spremenile. Ljudje hodijo vsak dan v trgovino po par stvari. Dejstvo je, da veliki centri spodbujajo in celo oglašujejo v tej smeri da je to dogodek. Greš po kruh, pa na kavico, otroc v igralnico pa je dopoldan mimo.
Skratka nakupovanje se je spremenilo v doživetje. In je bistveno lažje v Citi parku sedeti na kavi kot priti na šmarno goro. Problem je v slabo plačanih delavcev, vendar ta problem ne bomo rešili s tem, da bojkotoramo trgovine ampak ga bodo morali delavci/delodajalci med seboj.

V mojem poklicu nedelje ne obstajajo, zato je to zame dan kot vsak drug. Verna nisem. Če je trgovina odprta in mi bo nečesa zmanjkalo, bom šla. Brez slabe vesti.

Jaz nikoli ne kupujem v nedeljo, razen če gospod župnik kaj nujno potrebuje. Mi je pa žal za vse te prodajalke, ki bodo šle v pekel, ker delajo na Gospodov dan.

prav imaš.
vsi reveži počnejo to ob nedeljah…
[/quote]

He he, s provociranjem ne boš ničesar dosegla. Vsako nedeljo grem v trgovino in še naprej bom hodila. Denarja imam pa, grem stavit, krepko več kot ti.


Potem se odpovejte še spremljanju medijev v nedeljo (novinarji morajo v službo!), odpovejte se varovanju s strani policije (tudi policisti bi šli radi na izlet v nedeljo, namesto v službo!), odpustite vse paciente iz bolnišničnih oskrb ter zaprite urgenco v nedeljo (izmučene medicinske sestre …), aja potem so tu še gasilci in – joj – natakarji ter kuharji, ki vam pedenajo riti, ko se po nedeljskem izletu vsedete v gostilni na štrudlu?!

niso samo trgovke v nedeljo v službi, veš?
[/quote]

Policija, urgenca, bolnica, gasilci….to pač mora biti, ker je včasih nujno. Kar se pa tiče novinarjev, restavracij in še posebej trgovk, je pa druga pesem. To ni nujno in zaradi mene so lahko ob nedeljah vsi doma. Nujnost nakupa nove torbice in nujnost oskrbe osebe, ki jo je kap, pa menda ja ločiš, kajne?

V šoping centru si pa res lahko marsikaj privoščiš. Ubogi tvoj lajf, če ti je višek luksuza kosilo v šparovi menzi.
[/quote]

Podpis.

Zblojena si prej ti, ker se ne znaš zorganizirati. Tudi drugi imamo turnuse, nadure, včasih celo nedelje na poziv, a nam uspe, da vse nakupimo do petka.
[/quote]

Ne bomo se organizirali, tako kot se tebi sprdne. Zorganiziramo se tako, da gremo v nedeljo nakupovat.

Policija, urgenca, bolnica, gasilci….to pač mora biti, ker je včasih nujno. Kar se pa tiče novinarjev, restavracij in še posebej trgovk, je pa druga pesem. To ni nujno in zaradi mene so lahko ob nedeljah vsi doma. Nujnost nakupa nove torbice in nujnost oskrbe osebe, ki jo je kap, pa menda ja ločiš, kajne?
[/quote]

Novinarji, računalničarji in tiskarne morajo ob nedeljah delat, da ti ob pon dobiš nov časopis. Šoferji začnejo razvažat robo že v nedeljo zvečer, da je do ponedeljka po vseh trgovinah, torej morajo ob nedeljah delati tudi skladišča.
Tvoj internetni ponudnik ima tehnično pomoč tudi ob nedeljah in bog ne daj, da v nedeljo crkne internet ali optika.
Televizija – to je cel kolos zaposlenih, da ti lahko gledaš poročila ali nadaljevanko, ko prideš iz nedeljskega izleta domov. Od vratarja do novinarjev, tehnikov, čistilk … enako kot med tednom, mogoče kak manj, ker ni odmevov.
Ker greš ti ob nedeljah rada na izlet, morajo delati policisti, vzdrževalci cest, darsovci, bencinski servisi, lokali, restavracije, kopališča, živalski vrt, oskrbnik koče, vodiči v muzeju, tisti, ki pobira vstopnino kjerkoli že, čistilke, da pospravijo za tabo. Vse samo zato, ker ti hočeš biti ob nedeljah prosta in kam iti z družino. A štekaš? Če hočeš ti izkoristiti nedeljo, mora delati cela armada ljudi.
In da imaš normalen ponedeljek, prav tako dela cela vojska ljudi. In če zdaj dela še nekaj prodajalk, je to res samo kaplja v morje.
In namigovati na neko plemenitost, nekaj več, če ob nedeljah ne greš v odprto trgovino – a se res nimaš pohvalit s čim drugim?
Jaz grem v trgovino tudi v nedeljo, če sem doma in se mi nečesa zalušta. Imam jo 300 metrov od doma in vse skupaj mi vzame mogoče 15 minut. Vseeno bi mi bilo, če bi bile trgovine zaprte, ker vse nujno nakupim med tednom. Kljub vsemu pa lahko razumem ljudi, da gredo v trgovino v miru v nedeljo, ker prej nekako nimajo časa in raje tisto urico, dve popoldne preživijo v miru s svojimi najdražjimi. Tebe pa takrat ni z njimi, ker si v šopingu. In zato se imaš za nekaj boljšega. Smešno.

Novinarji, računalničarji in tiskarne morajo ob nedeljah delat, da ti ob pon dobiš nov časopis. Šoferji začnejo razvažat robo že v nedeljo zvečer, da je do ponedeljka po vseh trgovinah, torej morajo ob nedeljah delati tudi skladišča.
Tvoj internetni ponudnik ima tehnično pomoč tudi ob nedeljah in bog ne daj, da v nedeljo crkne internet ali optika.
Televizija – to je cel kolos zaposlenih, da ti lahko gledaš poročila ali nadaljevanko, ko prideš iz nedeljskega izleta domov. Od vratarja do novinarjev, tehnikov, čistilk … enako kot med tednom, mogoče kak manj, ker ni odmevov.
Ker greš ti ob nedeljah rada na izlet, morajo delati policisti, vzdrževalci cest, darsovci, bencinski servisi, lokali, restavracije, kopališča, živalski vrt, oskrbnik koče, vodiči v muzeju, tisti, ki pobira vstopnino kjerkoli že, čistilke, da pospravijo za tabo. Vse samo zato, ker ti hočeš biti ob nedeljah prosta in kam iti z družino. A štekaš? Če hočeš ti izkoristiti nedeljo, mora delati cela armada ljudi.
In da imaš normalen ponedeljek, prav tako dela cela vojska ljudi. In če zdaj dela še nekaj prodajalk, je to res samo kaplja v morje.
In namigovati na neko plemenitost, nekaj več, če ob nedeljah ne greš v odprto trgovino – a se res nimaš pohvalit s čim drugim?
Jaz grem v trgovino tudi v nedeljo, če sem doma in se mi nečesa zalušta. Imam jo 300 metrov od doma in vse skupaj mi vzame mogoče 15 minut. Vseeno bi mi bilo, če bi bile trgovine zaprte, ker vse nujno nakupim med tednom. Kljub vsemu pa lahko razumem ljudi, da gredo v trgovino v miru v nedeljo, ker prej nekako nimajo časa in raje tisto urico, dve popoldne preživijo v miru s svojimi najdražjimi. Tebe pa takrat ni z njimi, ker si v šopingu. In zato se imaš za nekaj boljšega. Smešno.
[/quote]

Polovico vsega kar si naštela, ne potrebujem. Niti poročil, interneta, televizije, niti časopisa v ponedeljek zjutraj, niti restavracije, niti čistilke, če cel teden ni časa in denarja za vzdrževanje cest, je tudi v nedeljo ni treba obnavljati, ne rabim muzejev, koč, živalskega vrta……nič od tega. Ob nedeljah preživljamo čas v naravi, pri družabnih igrah, na obisku, imamo piknik na vrtu s sosedi…… Infarkt me pa lahko tudi doma na kavču, zato urgenca mora delat, vlomijo v hišo mi prav tako lahko v nedeljo, zato policija mora delat, a za vse to nisem sama kriva. Pojdi v nedeljo v trgovino, kdo ti brani. Meni je pač to nepotrebno in mi v nedeljo odprta trgovina ne sodi med nujno življenjsko pomembne reči. Zakaj se ti zato razburjaš?

Polovico vsega kar si naštela, ne potrebujem. Niti poročil, interneta, televizije, niti časopisa v ponedeljek zjutraj, niti restavracije, niti čistilke, če cel teden ni časa in denarja za vzdrževanje cest, je tudi v nedeljo ni treba obnavljati, ne rabim muzejev, koč, živalskega vrta……nič od tega. Ob nedeljah preživljamo čas v naravi, pri družabnih igrah, na obisku, imamo piknik na vrtu s sosedi…… Infarkt me pa lahko tudi doma na kavču, zato urgenca mora delat, vlomijo v hišo mi prav tako lahko v nedeljo, zato policija mora delat, a za vse to nisem sama kriva. Pojdi v nedeljo v trgovino, kdo ti brani. Meni je pač to nepotrebno in mi v nedeljo odprta trgovina ne sodi med nujno življenjsko pomembne reči. Zakaj se ti zato razburjaš?
[/quote]

Če se v naravo ali na obisk odpeljete, rabiš komplet servis na poti in ob poti. Tudi če ti misliš, da ga ne (občutek te namreč vara). In pozabila sem seveda še vlečno službo, tudi oni dežurajo non stop. Pa seveda dežurne ekipe na elektru, elektriko verjetno rabiš? No, če ne rabiš niti telefona, potem je res vseeno za ponudnika IT in ti njihovo tehnično oprostim. Če ti pa v nedeljo kdaj zazvoni telefon ali ti koga pokličeš, potem pa rabiš tudi ti tehnično podporo ne samo ponudnika, ampak verjetno tudi Telekoma kot lastnika omrežja.
Sanja se ti ne, kdo vse mora delat, da imaš ti lahko v miru piknik in gostiš obiske.

Če se v naravo ali na obisk odpeljete, rabiš komplet servis na poti in ob poti. Tudi če ti misliš, da ga ne (občutek te namreč vara). In pozabila sem seveda še vlečno službo, tudi oni dežurajo non stop. Pa seveda dežurne ekipe na elektru, elektriko verjetno rabiš? No, če ne rabiš niti telefona, potem je res vseeno za ponudnika IT in ti njihovo tehnično oprostim. Če ti pa v nedeljo kdaj zazvoni telefon ali ti koga pokličeš, potem pa rabiš tudi ti tehnično podporo ne samo ponudnika, ampak verjetno tudi Telekoma kot lastnika omrežja.
Sanja se ti ne, kdo vse mora delat, da imaš ti lahko v miru piknik in gostiš obiske.
[/quote]

In zakaj zdaj to meni nabijaš? Jaz ti prav ničesar ne branim. A ni prav, ker ne grem v trgovino takrat kot greš ti? Zakaj bi morala? Če imaš ti slabo vest zaradi tega, počisti pri sebi. Če ti grejo zagrizeni nasprotniki odprtih trgovin v nedeljo na jetra, nisem pravi naslov. Jaz pa v trgovino v nedeljo ne bom šla, ker meni tako paše. A lahko?

V nedeljo grem po nakupih. Nabavim kar bomo po planu potrebovali za čez teden. Samo kruh kupujemo sproti in mimogrede po poti iz službe.
V nedeljo srečam in vidim v trgovinah veliko prodajalk,ki sicer delajo v trgovinah katere so ob nedeljah zaprte.
Čudno,da te prodajalke med tednom ne nakupijo v trgovini kjer delajo.

V nedeljo vedno kupujem, ker mi pač tako paše. In bom še naprej. Požrite se!

Ma tu so neki staruharji pametni ko 100 mater, zdaj mislijo, da mora bit vse zaprto ob nedeljah, ker je 50 let nazaj bilo tako. Glejte, saj ne bo sveta konec, če bodo drugi hodili kupovat, takrat ko vi ne boste, ni treba, da celo človeštvo istih 5 ali 6 dni hodi nakupovat, nismo siamski dvojčki. Boste že preživeli, ampak svet izpred 50 let se ne bo vrnil. Mogoče s komunizmom, s kapitalizmom zihr ne.

Nedelja je povsem primerna za nakupe. Tudi sama to večkrat storim.

Kakor nanese. Če se le da se nedeljam izogibam, ampak če je treba kaj skočit kupit, grem kupit.

Ok cez cesto po kaj nujnega, ce najavi nenapovedan obisk ampak ob vikendih vecinoma sploh nismo doma. Sicer pa koristimo on-line. Spar hvala 🙂

Mogoče sem sto let za leseno žlico, a menim, da je nedelja čas za družino, rekreacijo, izlete, pogovore, lenarjenje. Tako pa ljudje vlačijo otroke v hrup in umetno svetlobo šoping centrov, kjer zdolgočasni sitnarijo, starši kofetkajo, vrhunec dneva pa je kosilo v špar menzi. Potem pa cmizdijo, kako je šola zahtevna, otroci pa vsi z nekimi odločbami. Učitelji vedo povedati, kar je tudi splošno znano, da je zelo velika razlika med otroki, ki jih starši vodijo v naravo, hribe, spoznavajo kulturo, druge kraje. S tem si razvijajo umske in fizične sposobnosti, ne pa med policami štacun. Statistike motoričnih in splošno gibalnih sposobnosti otrok so vse slabše. Zašpehana mladež še na bližnji hribček sopiha, ne pozna osnovnih stvari, ki bi jih na določeni stopnji morala, umske sposobnosti nizke in upočasnjene, koncentracija na nuli. Življenjski slog staršev precej zaznamuje otroka.

A niso v Avstriji in Nemčiji kapitalisti? In imajo večino trgovin zaprtih že v soboto popoldan, v nedeljo pa skoraj vse!

A niso v Avstriji in Nemčiji kapitalisti? In imajo večino trgovin zaprtih že v soboto popoldan, v nedeljo pa skoraj vse!
[/quote]

Odgovor je jasen: Cerkev.

Saj tudi pri nas je Cerkev sforsirala referendum o nedeljskem zaprtju trgovin. Od takrat se potrudim, da sem pogosto ob nedeljah v trgovini.

New Report

Close