Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne kupujte v nedeljo

Ne kupujte v nedeljo

A niso v Avstriji in Nemčiji kapitalisti? In imajo večino trgovin zaprtih že v soboto popoldan, v nedeljo pa skoraj vse!
[/quote]

V Franciji so pa na primer odprte. Ko sem bila prvič v Franciji in je bila Slovenija še Jugoslavija, mi reče prijateljica v nedeljo zjutraj, no, danes greva pa nakupit hrano … Ja kam? Ja v trgovino. He he, kulturni šok.

V Franciji so pa na primer odprte. Ko sem bila prvič v Franciji in je bila Slovenija še Jugoslavija, mi reče prijateljica v nedeljo zjutraj, no, danes greva pa nakupit hrano … Ja kam? Ja v trgovino. He he, kulturni šok.
[/quote]

In, če nisi opazila so bile cene takrat, v nedeljo nekoliko višje, kot druge dni. Pa so bile potem, razen veliki marketi, v ponedeljek zaprte.

mhm.
koliko trgovk pa poznaš, da imajo privezane jahte v portorožu?
[/quote]
imajo otroke z novimi telefončki – zadošča

Kako pa učitelji vedo, kam hodijo otroci med vikendi? A jih zaslišujejo?

Tako kot svet ni samo črn in bel, tudi nakupovanje ob nedeljah ne pomeni, da nekateri čisto vsako nedeljo preživijo v šoping centru (nenazadnje se večinoma zaprejo ob treh).
Vidiš, jaz sem pa mnenja, da se marsikdo raje odpravi na izlet ali v toplice, samo zato, da se mu z otrokom ni treba ukvarjati doma, ampak se otrok zabava drugače, brez neke pretirane angažiranosti starša. Pa še potem se doma nič ne razmeče in ni treba pospravljat.

In, če nisi opazila so bile cene takrat, v nedeljo nekoliko višje, kot druge dni. Pa so bile potem, razen veliki marketi, v ponedeljek zaprte.
[/quote]

Nisem toliko hodila po živilskih trgovinah, da bi bila pozorna.
Sicer pa, če ti mogoče nisi opazila, so pri nas cene tudi med delovniki višje kot na primer v Avstriji in Nemčiji. Za zelo veliko izdelkov.

Odgovor je jasen: Cerkev.

Saj tudi pri nas je Cerkev sforsirala referendum o nedeljskem zaprtju trgovin. Od takrat se potrudim, da sem pogosto ob nedeljah v trgovini.
[/quote]

Torej si sužnja cerkvi. Trapa.

He he, s provociranjem ne boš ničesar dosegla. Vsako nedeljo grem v trgovino in še naprej bom hodila. Denarja imam pa, grem stavit, krepko več kot ti.
[/quote]

ti kar hodi, jaz pa v nedeljo nisem in ne bom nikoli šla v trgovino.

pa ne zato, ker imaš ti takoooo veliko denarja, ampak zato, ker mi je lulek zrastel.

Najbolj ste mi smešni tisti, ki nedeljsko nakupovanje takoj povežete s šoping centri. A v navadnih trgovinah se ne da nič kupit? In nabutane so do zadnjega kotička.

A niso v Avstriji in Nemčiji kapitalisti? In imajo večino trgovin zaprtih že v soboto popoldan, v nedeljo pa skoraj vse!
[/quote]

Oni so ena velika anomalija. Če pogledaš povsod drugje v kapitalističnem svetu, je v nedeljo večinoma odprto. Napovedujem, da bo čez 20 let tudi v Nemčiji in Avstriji.

Kako navadnih? Katere pa so navadne? Razen marketa s hrano? Manjše samostojne trgovine po ulicah so lepo zaprte in to večina že ob sobotah od 12ih dalje. Če hočeš v nedeljo kupiti cunje, čevlje, torbico, kozmetiko ali prenosni računalnik, moraš v eno trgovino, ki je v shopping centru.

Hebal te Hitler ateistični u dupet tvoj…
[/quote]

Lahko se usajaš, kolikor hočeš, ampak zaprtje trgovin je v tesni povezavi z družbenim vplivom Cerkve. Kar kaže tudi slovenski primer z referendumom, ki ga je sforsirala Cerkev.

Kako navadnih? Katere pa so navadne? Razen marketa s hrano? Manjše samostojne trgovine po ulicah so lepo zaprte in to večina že ob sobotah od 12ih dalje. Če hočeš v nedeljo kupiti cunje, čevlje, torbico, kozmetiko ali prenosni računalnik, moraš v eno trgovino, ki je v shopping centru.
[/quote]

In zakaj nedeljsko nakupovanje nujno povezuješ z nakupi oblačil in torbic?

Kako navadnih? Katere pa so navadne? Razen marketa s hrano? Manjše samostojne trgovine po ulicah so lepo zaprte in to večina že ob sobotah od 12ih dalje. Če hočeš v nedeljo kupiti cunje, čevlje, torbico, kozmetiko ali prenosni računalnik, moraš v eno trgovino, ki je v shopping centru.
[/quote]

In zakaj nedeljsko nakupovanje nujno povezuješ z nakupi oblačil in torbic?

Kdor ima rad Boga in svojo dušo, ne bo delal v nedeljo, prav tako pa bo pri nakupovanju med tednom nekaj denarja prihranil za darovanje na Gospodov dan.

Lahko se usajaš, kolikor hočeš, ampak zaprtje trgovin je v tesni povezavi z družbenim vplivom Cerkve. Kar kaže tudi slovenski primer z referendumom, ki ga je sforsirala Cerkev.
[/quote]

In ti si tako obsedena s cerkvijo, da se prav potrudiš it v nedeljo v trgovino, samo da dokažeš svoj prav. A res nimaš prijetnejših opravil kot se obremenjevati z nečim, česar ne maraš in naj te sploh ne bi zanimalo?

In ti si tako obsedena s cerkvijo, da se prav potrudiš it v nedeljo v trgovino, samo da dokažeš svoj prav. A res nimaš prijetnejših opravil kot se obremenjevati z nečim, česar ne maraš in naj te sploh ne bi zanimalo?
[/quote]

Za pravice se je treba borit, trgovinam naredit veliko prometa v nedeljo, da bodo odprte še naprej.

Tudi jaz sicer – če me kateri pametnjakovič hoče komandirat, naj ne hodim v nedeljo v trgovino, imam še toliko večje veselje to naredit. Diktature je konec, krščanski komunajzi. Zdaj je individualistični kapitalizem – denarci se obračajo tudi ob nedeljah (pa ne samo v cerkvi).

In ti si tako obsedena s cerkvijo, da se prav potrudiš it v nedeljo v trgovino, samo da dokažeš svoj prav. A res nimaš prijetnejših opravil kot se obremenjevati z nečim, česar ne maraš in naj te sploh ne bi zanimalo?
[/quote]

Ne, sploh ne gre za to, da dokažem svoj prav. Pač ne maram, da se Cerkev vtikuje v življenje ljudi, ki tega nočemo (kot si dovoli z raznoraznimi referendumi in pozivi k voljenju točno določenih kandidatov na volitvah). In če ne maram, da mi Cerkev slabša življenje, se bom temu pač uprla. Povsem enostavna logika torej.

prav imaš.
vsi reveži počnejo to ob nedeljah…
[/quote]

Raje zamenjaj službo Robin,kdo te sili delat v prodajalni odprti v nedeljo. In ti ne bo treba pisat takih tem,na tak način.

Nočeš, da ti cerkev ukazuje, pa se ji sama pustiš provocirati in sama sebe podrejaš njenemu vplivu. Hahaha….
[/quote]

Glej…. Moraš se naučiti, da s takimi poceni forami ne boš prilezlo na zeleno vejo. Morda pri ljudeh tvojega kova, pri ljudeh mojega kova pač ne. Od tebe in le od tebe je odvisno, ali boš blajalo ali postalo odgovorna oseba.

Glej…. Moraš se naučiti, da s takimi poceni forami ne boš prilezlo na zeleno vejo. Morda pri ljudeh tvojega kova, pri ljudeh mojega kova pač ne. Od tebe in le od tebe je odvisno, ali boš blajalo ali postalo odgovorna oseba.
[/quote]

Glede na tvoje pisarije na tem forumu niti ne bi hotela boti “tvojega kova” in bi bilo dobro, da upoštevaš lasten nasvet. Papa

Nočeš, da ti cerkev ukazuje, pa se ji sama pustiš provocirati in sama sebe podrejaš njenemu vplivu. Hahaha….
[/quote]

Upor sprevrženim kiklarjem je najbolj častno dejanje, kar jih je.

Če je na voljo trgovina ob nedeljah, je pač na voljo. Pride prav kdaj. Prodajalke pa verjamem, da trpijo. Jebi ga.

Glede na tvoje pisarije na tem forumu niti ne bi hotela boti “tvojega kova” in bi bilo dobro, da upoštevaš lasten nasvet. Papa
[/quote]

Saj pravim…ne mi s starimi in znucanimi forami po glavi skakat. Pri ljudeh mojega kova ne bo učinka. 🙂

Upor sprevrženim kiklarjem je najbolj častno dejanje, kar jih je.
[/quote]

Ne upor, ignoranca.

New Report

Close