Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne maramo ljudi s črnimi torbami ki se pri zdravniku vrinejo pred nas!!!

Ne maramo ljudi s črnimi torbami ki se pri zdravniku vrinejo pred nas!!!

Živjo!

Govorim o potnikih, prodajalcih zdravil ali kot se jim pravilno reče strokovnih sodelavcev. Tudi sama sem pred kratkim postala ena izmed njih. Delam za farmacevtsko podjetje ki izdeluje originalna zdravila (ne generikov kot Krka ali Lek). MOje delo je pač tako da moram na dan obiskati 8-9 zdravnikov in eno lekarno. Večinoma ne dobim vseh zdravnikov na enem koncu ampak se moram voziti iz kraja v kraj, nato čakati pri vsakem nekaj časa in nato v 5-10 miutah povedati kar pač moram.
Jaz svoje delo jemljem zelo resno. Zakaj? Ne počutim se kot prodajalec, ampak kot strokovna pomoč zdravniku. Nemogoče je da bi zdravnik poznal vsa zdravila, s tem se verjetno strinjate, ker jih je preveč. Ker je pri novih zdravilih veliko novosti je moje delo včasih zahtevno, v smislu…zdravniku moram predstaviti študije ki so bile narejene, povedati kakšne so prednosti, pri katerih pacientih pride v poštev in pri katerih ne, kakšni so stranski učinki,… v glavnem vse o zdravilu. In ne mislite si da si vse to zapomnijo, včasih si do naslednjič ne zapomnijo niti imena oz. ko povem ime ne vedo za katero bolezen je. Se pravi da jih moram večkrat obiskati, da bi si to zapomnili. Šele ko dobijo lastne izkušnje, se lažje zapomnijo ime, kako deluje, kakšne so prednosti/slabosti,…
Seveda je drugače če tržiš generična zdravila, ker moraš prodati le svoje ime. Npr. firma napravi generično zdravilo in mora prepričati naj piše namesto originala njihovo znamko v zameno pa dobi kako fajn darilce, včasih če zamenja dovolj pacientom zdravilo dobi vikend paket v termah ali kaj podobnega.

No naslednjič, ko vidite nekoga ki vas bo prehitel v vrsti ko boste čakali pri zdravniku, pomislite, da bo morda zdravnika spomnil na zdravilo, ki je boljše od dosedanjih ali je za vas bolj primerno in boste ravno zaradi tega obiska dobili boljšo terapijo. Ali mislite da zdravniki pišejo le najboljša zdravila ali da pišejo tista na katera so navajeni, mogoče že zadnjih 20-30let?

Pa ne jezite se preveč na nas, to je pač naša služba. Dostikrat doživim pripombe naj grem k zdravniku popoldan, po službi. Ali pa da bom notri pol ure. Običajno sem pri zdravniku 5-7minut. Če sem dalj je lahko to zato ker ima zdravnik med mojim obiskom telefon, ali je on zelo klepetav. Največkrat pa sem dolgo časa pri sestri (včasih tudi 1 uro, nato pri zdravniku 3 minute in ko pridem ven me bi vsi najraje prestrelili s pogledi).

Pa lep in uspešen teden!
Tia

sam paz se ko boš kje po kaki mračni ulici hodila….

Z zdravnikom le dogovori za termin – tako ne boš nikogar preskočila ali se vrinila.

Moja ginekologinja sprejema na uro 4 pacientke. Velikokrat je eno pacientko zamenjala potnica – pač se je naročila in imela svojih 15 minut.

pri večini zdravnikov smo naročeni, nekateri naročajo na uro, nekateri pa samo dan, npr. naroči enega potnika na dan, pri nekaterih ni naročanja in tam je tudi meni najbolj zoprno delat. V enih zdravstvenih domovih imajo npr. datum za dve firmi na dan in si potem cel dan tam ni problem počakat, če pa si dogovorjen pri drugem 100 km stran je pa zoprno če te zdravnik vzame eno uro kasnej kot si se dogovoril, ker zaradi tega zamudiš k naslednjemu, itd…
zgodilo se mi je tudi že da sem bila naročena ob enih, sem čakala do treh, nato pa mi je zdravnca rekla da se ji ne da še mene poslušat, pa je vedla da čakam že od enih nanjo. men se to zdi trapasto, v končni fazi jim mi potniki pomagamo spoznavati zdravila.

aja, tud jest sem potnica in se mi dogaja isto kot tiji.

Mene ne skrbi toliko tole vrivanje v vrsto, kot to, da si napisala, da v 5-7 minutah zdravniku zdrdraš vse o zdravilu in potem naj bi on na podlagi 5-7 minutne predstavitve predpisoval to zdravilo. Mene, odkrito rečeno, bi resno skrbelo, če bi mi dohtar predpisal neko zdravilo samo na podlagi kratke predstvaitve nekoga, ki propagira to zdravilo. Upam, da se zdravniki vsaj malo bolj odgovorno obnašajo okoli tega in da si vmes priskrbijo še kako mnenje, raziskave in drugo literaturo.

Pa ne leti tole samo na tvoje sporočilo, samo sam način takega trženja se mi zdi malo vprašljiv z vidika, ki sem ga že zgoraj napisala. Drugače pa te en bom grdo gledala. :))))

LP

Tudi meni je to popolnoma zgrešen način prodaje. Zdravnik je tam zaradi bolnikov, ne zaradi potnikov. Predstavitve novih zdravil pa bi morale zavarovalnice organizirati drugače in ne na račun bolnih ljudi v čakalnici. In ja, itak ves čas predpisujejo ista zdravila, redko dobimo kaj novega. Pa še potem je za plačat.

V končni fazi gre vsem farmacevtskim firmam in tudi tebi SAMO za zaslužek!!!!!! Ne nakladaj, da hodiš okrog zdravnikov zato, da bi pomagala ljudem.
Jaz popolnoma razumem, da je to tvoja služba in da je prav, da jo opravljaš po svojih najboljših močeh. Ne maram pa tega, da mi nekdo naklada na takšen način kot je naložila Tia.
In še nekaj, draga Tia. Tudi potniki firm, ki izdelujejo generična zdravila, si s tem služijo svoj vsakdanji kruh. Gotovo ne hodijo okrog zdravnikov zato, da si prislužijo toplice. Ne bodi tako sarkastična, da te ne bo teplo!

res je da se zdravniki ne odločajo samo na podlagi enega obiska in mojih besed, moje zdravilo je najboljše ali kaj podobnega. Običajno jim prinesem študije, kak izobraževalni material (npr. vaje, kakšna prehrana je za paciente z določeno boleznijo, …). Zdravniki lahko vse te podatke če želijo dobijo na internetu, v večini primerov pa je treba članke iz uglednih revij plačat. Zavarovalnici gre za to da bi ljudje dobivali samo najcenejša zdravila in ne najboljših oz. najbolj primernih (ljudje smo si različni in potrebujemo različna zdravila za isto bolezen).

Za blablabla: saj vem da si tudi oni tako služijo kruh in ni njihova krivda ampak krivda je v marketingu njihovega podjetje. Jaz predstavljam eno zdravilo že nekaj let, potem dobim generik na moje zdravilo in npr. iz sloveskega generičnega podjetja potnik reče to je slovenski… (ime mojega zdravila). Jaz oz. moj predhodnik smo dolgo dobro delali in izobraževali zdravnika o učinkovini, potem pa pride potnik generičnega zdravila kjer je cena enaka kot originala in reče če zamenjate npr. 10 pacientov na naše zdravilo dobite vikend paket v termah ali kaj podobnega. a bi se to tebi zdelo fer.

Pa še to. Kje so si zastopniki najbolj podajali kljuko? Pri mojem osebnem zdravniku, ki je odpravil pacienta v petih minutah, vmes pa se je praskal po riti. Tam sta se znala zvrstiti kar dva en za drugih. Pri zdravnikih, ki imajo veliko pacientov, ki so na dobrem glasu, ki se zavzamejo, vzamejo čas, pa teh prodajalcev ni videti. Mi lahko razložite, kako je to mogoče? Kako pridejo tadobri zdravniki do podatkov, če ne med delovnim časom?

kulibuli: mogoče je tvoj zdravnik eden tistih, ki sprejema potnike med svojo malico ali po delovnem času, možno pa je tudi da je vaš zdravstveni dom tak da ima organizirano, da pred ali po delovnem času pridejo potniki na raport in tam vse povejo.
V razmislek včasih kot pacient misliš da je tvoj zdravnik najboljši, pa v bistvu ni. Npr. pred leti je naziv zdravnik leta dobil zdravnik, ki meni da si je osteoporozo izmislila farmacevtska industrija in da to splohni bolezen.
obenem pa kaj nam pravijo podatki: vsak dan si v sloveniji zlomi kolk 7 ljudi. Ena tretina bolnikov v enem letu umre zaradi tega (npr. ostanejo nepokretni in dobijo pljučnico,…)

Je pa tudi dosti dobrih zdravnikov ki te tisti čas ko si pri njih res poslušajo in tudi naslednjič vedo o čem si razpravljal z njim/njo.

Se pa dogovori za termin pred ali po ambulanti- zakaj se ne??? Ker te nihče noče imet v ambulanti- ker se gre samo za to, da zdravnika vspodbujaš in pregovarjaš zakaj je tvoje boljše kot sosedovo. Na koncu pa tako odvaga tisto, kdo več da- tudi zdravniku, če ne za pot, pa za srečanje….

Bolnik pa dobi tisto, ki jo ZZZS plača- tako da mogoče bi začela hoditi po zavodu in njim ponujati svoja zdravila- jih bo šlo največ, samo ceno bo treba prilagoditi.

Tia, vse je isti zdravstveni dom, torej ne gre za politiko ZD, temveč za način dela posameznih zdravnikov. Zakaj imajo nekateri zmeraj čas za vas, pri drugih pa črnih aktovk ne vidiš? Propagandni material pa se kljub temu najde na mizah, torej prodajalci nekako pridejo do njih. Očitno se torej da zorganizirati tudi drugače kot med delovnim časom, a ne? Samo to sem hotela povedati.
Zame je najboljši zdravnik tisti, ki dela po najboljših močeh in ki prisluhne bolniku. Napake delamo pa pri svojem delu vsi, samo da so njihove najbolj boleče.

Po eni strani se tako bunite, po drugi strani ste pa vsi razočarani, ker vam zdravnik ne predpiše najnovejšega zdravila. Roko na srce zdravniki so že tako preveč zaposleni in če bi morali še sami iskati informacije o zdravilih, večino zdravil ne bi niti poznali. Tako pa dobijo vse informacije na dlani.

To je čisto navadno akviziterstvo. Vsak svojo robo hvali. Kako bo nekdo nepristransko ocenil zdravilo, ki ga prodaja? In kako bo zdravnik dobil pravo informacijo o zdravilu od človeka, ki ga prodaja? Kje je tukaj primerjava različnih zdravil? Saj to je kot branjevstvo. Kdo bo vztrajnejši in bolj tečen. Res pridobivajo zdravniki informacije o zdravilih samo na ta način? Potem je to svinjarija.

Tia zakaj imaš pa črno torbo?

Sigurno ni prazna.

In še nobeden potnik ni bil pri zdravniku 5 minut.
Za sponzorstvo seminarja v Avstraliji za 14 dni je pač potrebno več časa – tudi višina krila vpliva na moško ” žirijo “.

In misliš da si sama. Takih z polnimi torbami je toliko, da lahko zdravniki kar prenehajo sprejemat bolnike, ker za njih ne ostane čas – za čigar zdravje se tako ” trudite “.

“Npr. firma napravi generično zdravilo in mora prepričati naj piše namesto originala njihovo znamko v zameno pa dobi kako fajn darilce, včasih če zamenja dovolj pacientom zdravilo dobi vikend paket v termah ali kaj podobnega.”

In vi tega SPLOOOOOH ne delate?

Daj, prosim, ne laži ljudem v fris, ker na tem forumu niso samo naivni pacienti, pri katerih se tako namensko blatenje konkurence (ker točno to ti delaš s tem, kar si napisala) lahko celo prime.

Lek in Krka sta v bistvu ena uboščka, ker nimata v lasti nobenih vidnejših izredno dragih zdravil ali pripomočkov, kjer bi samo en artikel lahko presegel ceno avta nižjega srednjega razreda. Take artikle ponujajo tuje farmacevtske firme, ki seveda zdravnikom zato ne nudijo neke bižuterije za podkupnine ala blokci in kemični svinčniki in majice, ampak večerje v hotelih s štirimi, petimi zvezdicami in smučanja ali letovanja, plačano vse od hrane do nastanitve in kart. Nekateri celo odkrito, brez pretveze o “konferencah” in “seminarjih”.

Yes, I know all about it. Zato računaj naslednjič s tem.

Da samo vi tega ne delate, se pa ne trudi razlagat. Me prav zanima, koliko resničnih zgodbo podkupovanju bi jaz lahko napisala forumašem šele, če bi ti upala napisat, za katero konkretno firmo delaš.

Kulibuli: predstavljamo tudi študije, ki so jih napravili v primerjavi z drugimi zdravili.
Janis: mislim, da je bilo največ vredno darilo ki sem ga podarila za novo leto, malce lepši koledar, nekaterim steklenico vina oz. bonboniera. Sicer pa v glavnem nosim naokoli kulije in blokce, pa še teh nimam nevem koliko.
Podjetja ki imajo v lasti originalna zdravila…a si mogoče pomislila da jih imajo zato ker so jih razvili? (In ne skopirali) V tujini so generična zdravila precej cenejša, tudi 5x ali celo večkrat, pri nas pa je v precej primerih cena enaka. V firmah kjer razvijajo originale gre precej dobička v razvoj pri generičnih pa v marketing.
Nekaj zdravnikov lahko obiščem pred ali po delovnem času, ne pa 8, nekaj jih pač moram tudi čez dan.
Lej tudi jaz imam malega otročka in si želim vsaj kako uro preživeti z njim, ne pa hoditi cel dan naokoli in gledat kdaj ima kak zdravnik čas, da je končal z ordinacijo.
MOj namen ni bil kritizirat konkurenco, ampak res pa je da imamo predstavniki originalnih zdravil več dela s predstavitvijo zdravil, ker ko pride na tržišče generik, je teren že pripravljen, zdravnik se mora le navadit na novo ime iste učinkovine, a ni res?
Sicer sem pa prosila le to da ljudje ne bi bili tako nestrpni, ker je to v končni fazi naša služba.
Se mi je tudi že zgodilo da me je en star gospod napadu s palco. To pa ni ravno prijetno, a ne?

Oh, da se ti da o tem debatirat na forumu… Jaz že kar nekaj časa opravljam enako delo in ja, res je vedno težje, a o tem pač ne razglabljam z ljudmi, ki niso v tem poslu…

lp,
T.

Mislim, da zdravniki teh predstavitev ravno ne iščejo, kajneda? Je pa jasno to tvoj posel. Zdravnik je pa v službi, da poskrbi za paciente.

Tia 1 , ne nas basat- pol so pa provizije za tabo poslane.

Predolgo v tem, da bi ti verjela, da mase pa blokce, pa vino okoli nosiš- to je bilo še več kot pred desetimi leti premalo. Danes se pa plačuje mastne procente za vsako stvar.

Podpišem Janis- zgodbe pa lahko pomagam pisat 🙂 ko sem ravno ven iz tega in za moje delo to ni več pomembno.

Ni ga lepšega, ko se ti po dveurnem čakanju z 39 vročine naslika frajla s kufrom ali frajer s torbo. Kar sem na svetu, ni še nikoli in nikdar nihče s kufrom prišel iz ordinacije v 5-7 min, V 50-tih že mogoče.

Meni je logično, da pač vi prodajate in da morate prodajat. Ni mi pa logično, da so očitno v večini ZD tako preklemansko nesposobni, da ne znajo določit ene ure 2 x tedensko, v kateri bi se tisti s kufrci zvrstili pri zdravnikih IZVEN časa ambulant. Le kaj bi bilo narobe, če bi zdravilo potnik predstavil 5 dohtarjem naenkrat???????? Aja, šit, podkupnine bi se težje delile, a ne?

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Zakaj pa ne daste raje zdravniku literaturo, kjer je predstavljeno zdravilo, kjer so razložene opravljene študije, itd.? Da si zdravnik sam to prebere in si ZAPOMNI? Kot pa da greš k enemu zdravniku po 2-3x, da si kao zapomni zdravilo? Zakaj mu ne daste preprosto eno zloženko, kjer na kratko piše, za kaj se uporablja zdravilo, komu je namenjeno, kakšni so pozitivni in negativni učinki, itd.?

E ja… spet so podkupnine v igri…

Kaj oz. koliko jim dajete, da vas poslušajo?
Mislim počitnice v toplicah, potovanja, seminarji….ugodnosti?
Barabe.
Jaz pa s 40 vročine!

Farmacevtske firme, ki imajo originalna zdravila, ta prekleto drago zaščitijo in patentirajo in potem prekleto drago prodajajo in MASTNO služijo. Recimo s prodajo zdravil za HIV oz. AIDS že tako obubožanim afriškim državam za obolele s HIV, ki same nimajo svoje Krke ali Leka, ki bi jim proizvajala cenejša generična zdravila.

Zato hvala bogu za generična zdravila, ki so (skoraj) identična originalom, samo neprimerno cenejša. Zato je tudi slovensko zdravstvo lahko cenejše, kot bi sicer bilo.

Pa prosim ne polemiziraj o etiki v farmacevtski industriji, ki tega pojma ne pozna in služi na račun človeškega zdravja, živalskega trpljenja in življenj obojih! In ni izjeme med farmacevtskimi družbami, nobene.

New Report

Close