Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne prizna, da dela velike razlike

Ne prizna, da dela velike razlike

Moje žena je super ženska. Praktično sam je vzgojila dva sinova. Zdaj sta oba že polnoletna. Uspešna študenta sta, starejši je zaključil športno kariero, mlajši se ukvarja z glasbo, oba občasno sam zaslužita kakšen evro, tudi med sabo se lepo razumeta. Imamo lepe družinske odnose. Zadnjih nekaj mesecev opažam kako se žena do starejšega sina vede drugače, kot do mlajšega. Res, da sta s starejšim poleti sama preživela 14 dni na potovanju, kar ju je očitno zbližalo, mi razlike, ki jih dela zadnje čase ni všeč. Vse je samo starejši, mlajšega kot, da ga ne bi imeli. Ta mali mi je tudi že potožil, da mama starejšega zalaga z denarjem, mu pospravlja sobo in mu dela razne usluge. Mali se ne pritožuje, opazi pa in mu je hudo. Z ženo sem se poskušal o tej njeni spremembi že pogovoriti pa me vedno odpravi, češ to si ti samo domišljaš, malemu pa pravi, da nima razloga za ljubosumje. Hudo mi je, ko to gledam, saj med brat vnaša razdor. Od kar je večji pri mami priviligiran, jima z mlajšim ne gre več tako skupaj, še pri mizi se kar naprej dajeta.  Kako naj ugotovim kakšen premik se je naredil v ženini glavi, da dela take razlike med sinovoma? Je možno, da se ona tega resnično ne zaveda?

 

je prvi in verjetno ji je res ljubši in dvomim, da bo dojela to. mlajšemu ni prav, da on tega ne prejema ali pa je to počela pa je bil mlajši pač to – nevljuden in nehvalećen. kaj mu ima mama za pospravljat sobo? a je majhen in sam ne more? mislim sorry sam to da odrasel otrok to pričakuje od matere pa da se potem še pritožuje ker tega nima več? a vam je to ok?

 

otroku lepo povejte da naj si jo sam pospravi, če mu mati ne želi več in naj se ne pritožuje, saj hrano na mizo še edno dobi. vi pa začnite razumevat, da je ona vaša žena in ne suženj in osebna čistilka. za tisto kar vam vsem vam naredi, ste lahko vsi hvaležni.

Ti zalagaj mlajšega! Problem je v denarju in boš odprl svojo denarnico. Vsak enega. Praviš, da ju je vzgojila sama, je zadnji čas, da se kot oče začneš ukvarati s svojimi otroki!

To sem jaz vedno očitala moji mami, da ima mojo sestro raje kot mene. Po moje je šlo samo za boljše karakterno ujemanje ali pa jo je sestra bolj rabila ali pa celo bolje zaigrala na prave karte. Jaz sem bila vedno zelo samostojna in neodvisna, pa mi je šlo to resnično na živce. Priznala pa ni ne ena ne druga, nikoli.

Odgovor na objavo uporabnika
Ti zalagaj mlajšega, 08.10.2021 ob 06:03

Ti zalagaj mlajšega! Problem je v denarju in boš odprl svojo denarnico. Vsak enega. Praviš, da ju je vzgojila sama, je zadnji čas, da se kot oče začneš ukvarati s svojimi otroki!

Se strinjam.Ona skrbi za prvega, ti daj pa za drugega.Odpri denarnico, pojdita skupaj na pijačo, na nogomet, na kaj, kar vaju zanima.

Zdaj prihajajo jesenske pocitnice, naj gresta zena in mlajsi sin na potovanje, da se spet zblizata.

Odgovor na objavo uporabnika
enostavna resitev, 09.10.2021 ob 09:07

Zdaj prihajajo jesenske pocitnice, naj gresta zena in mlajsi sin na potovanje, da se spet zblizata.

Dober nasvet.

Sicer pa dvomim, da ima mama lahko različno rada svoja otroka. Vsakega ima rada najbolj na svetu.

Oče kaj pa če bi se ti pogovoril s starejšim sinom za zaćetek. on ti bo tudi lahko dal vpogled v to vašo zagonetko.

jaz bom rekla takole, v različnih obdobjih te otoci različno potrebujejo, eni si znajo pozornost bolj izborit, z enimi si bol na istem nivoju, kar pa ne pomeni, da imaš enega bolj rad kot drugega. Moj predlog je, da se vsi vsedete za isto mizo in zadeve dorečete. Če ne bo šlo napišite na listke kaj koga moti in kaj je komu ok in potem analizirajte. Mi smo to počeli tam nekje do konca srednje šole. So rekli vsi trije otroci, da bodo to nesli naprej, kot tradicijo, v svoje družine.

Nimam pametnega odgovora, niti nasveta, se mi pa zdi, da če je več otrok pri hiši, se starša sigurno ne razumeta z vsemi enako. Pri vas pač bode v oči, da je je to pokazalo relativno pozno.

Imam 2 otroka, karakterno različna, zato gledam na stvar malo drugače. Npr.pospravljanje: en otrok ima vse pospravljeno, drugi pa svinjak. Ta 2 najedam za pospravit, ni bistvenega učinka, dokler ne pospraviva skupaj. Torej enemu pomagam, drugemu ne. To ne zato ker imam 2 raje, ampak zato da se stvar premakne.

Kar se denarja tiče ne delam razlik, oba dobita enako. Sta dokaj blizu po starosti, torej imata podobne potrebe. Če si en prišpara za prenovo računalnika, drugi pa za cunjo drage blagovne znamke, je to njuna stvar.

Torej najprej presodi ali gre res za različno obravnavo in če da, raziskuj naprej. Glede na tvoj zapis, sta 2 možnosti ali že od nekdaj preferira najstarejšega ali pa jo ta sin s čim izsiljuje. Moj nasvet najprej se pogovori z mlajšim od kdaj se to dogaja. Če je res nekaj novega, pa še s ta starejšim. Tukaj pa lahko pričakuješ odgovor, ki ti ne bo všeč. Ampak saj to je pričakovano, saj glede na zapisano si v družini le gledalec.

Kaj pa če sta imela kaj več kot materinsko ljubezen????? To se dogaja že 5000 let v družinah.

Odgovor na objavo uporabnika
14 Marjan, 07.10.2021 ob 22:06

Moje žena je super ženska. Praktično sam je vzgojila dva sinova. Zdaj sta oba že polnoletna. Uspešna študenta sta, starejši je zaključil športno kariero, mlajši se ukvarja z glasbo, oba občasno sam zaslužita kakšen evro, tudi med sabo se lepo razumeta. Imamo lepe družinske odnose. Zadnjih nekaj mesecev opažam kako se žena do starejšega sina vede drugače, kot do mlajšega. Res, da sta s starejšim poleti sama preživela 14 dni na potovanju, kar ju je očitno zbližalo, mi razlike, ki jih dela zadnje čase ni všeč. Vse je samo starejši, mlajšega kot, da ga ne bi imeli. Ta mali mi je tudi že potožil, da mama starejšega zalaga z denarjem, mu pospravlja sobo in mu dela razne usluge. Mali se ne pritožuje, opazi pa in mu je hudo. Z ženo sem se poskušal o tej njeni spremembi že pogovoriti pa me vedno odpravi, češ to si ti samo domišljaš, malemu pa pravi, da nima razloga za ljubosumje. Hudo mi je, ko to gledam, saj med brat vnaša razdor. Od kar je večji pri mami priviligiran, jima z mlajšim ne gre več tako skupaj, še pri mizi se kar naprej dajeta.  Kako naj ugotovim kakšen premik se je naredil v ženini glavi, da dela take razlike med sinovoma? Je možno, da se ona tega resnično ne zaveda?

 

Zmotilo me je tole

Praktično sam je vzgojila dva sinova. 

 

Kje si bil do sedaj???

Najbrž je doma, je celo leto od posta 🙂

Spet forum tetke poskušajo dvigniti klike:)

Jaz take stvari opažam že leta in leta pri raznih znancih in prijateljih (večinoma pri znankah in prijateljicah). Problem je, da se ljudje ponavadi ne zavedajo, da delajo razlike. So pa ponekod razlike velike in z zoprnimi posledicami kasneje, ko otroci že odrastejo. Jaz zase upam, da sem ravno zaradi opazovanja teh stvari pri drugih, uspela biti pravična in do vseh mojih otrok enaka. Vam pa svetujem, da se vsi 4 vsedete in pogovorite, naj vsak pove kaj ga moti.

New Report

Close