Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne razumem kako ljudje v tako revščino zaidejo

Ne razumem kako ljudje v tako revščino zaidejo

Odgovor na objavo uporabnika
Whitney, 18.12.2021 ob 15:09

Odgovor na objavo uporabnika
si pomislila na, 08.12.2020 ob 21:52

Domnevam, da si kot otrok živela lagodno življenje in tvoj mož tudi, zato taka vprašanja?
Zdaj pa si predstavljaj, da živiš kot otrok v familiji, kjer je nasilje, alkohol. Ne moreš se z drugimi vrstniki družit, ker si revna, oni pa zasmehujejo revne. Niti si ne moreš privoščiti športnega dne tako kot sošolci, ker je recimo to smučanje in je predrago. Pa, ko je šola v naravi, tudi ne moreš it, ker je predrago. Pa si želiš it v kino s sošolci pa ne gre, ker nimaš denarja za vstopnico. Pa želiš na maturantski izlet pa spet ne gre, ker nimaš denarja. Aja vmes pa se ti še posmehujejo, ker so slučajno zvedeli, da doma nimate kopalnice pa, da je WC zunaj na štrbunk. Pa, da imaš samo rabljena oblačila.
No potem, če imaš srečo, da imaš ok ocene, greš na faks, kjer tudi nimaš možnosti se družit z ostalimi, ko gredo v kino, na potovanja, ker ni denarja. V glavnem socialna mreža je adijo pamet.
Ko končaš šolanje, nimaš vez, službo težko dobiš, opravljaš dela, kjer je dovolj samo OŠ, samo, da preživiš. Ko vendarle dobiš službo, ker pač nimaš nekih vez, je to neka bedna služba, kjer ti dopovedujejo,d a bodi srečna, da imaš službo.

Še naprej ali ti je mogoče vendarle kapnilo? Namreč glede na vprašanja je očitno, da si kot otrok imela polno rit vsega in se zato sedaj preseravaš.
Če bi začela svojo življenjsko pot tako kot je tale moj opis in je resalnost marsikoga, se ne bi napihovala kako uspešna si in kako so drugi revni tebi pa nič jasno zakaj.

Takšni brez denarja ne hodijo prav množično na fakultete. Potrdbuje za bivanje, hrano,.. Ponavadi grejo hitro delat da vsaj malo pridejo do denarja, se odselijo,… Takšne izjave kot je avtoričina, vse sva si ustvarila sama, ni mi jasno kako drugi ne, me pa vedno malo nasmejejo. Ker naknadno zveš da so starši dali parcelo,… Vem, ker imam zdaj solidno plačo, sem iz revne družine, nobene pomoči od staršev, sem  naredila fax, starši so sicer nasprotovali ker so hoteli da grem čimprej delat, plačevala vse sama. Kako je delat za preživetje pa študirat je spet druga zgodba. Pa potem ko si na svojem kupovati vse, od žlice, mize, likalnika, fena, pralnega stroja,… Tako da meni napametne pade spraševati takšnih bedarij. Imam idejo kako zaslužiti, recimo začneš šivati oblekice za dojenčke. Ampak zato spet rabiš stroj za vsaj 700, blago,… Iz nič (resnično nič) težko uspeš.

Parcela je še vedno samo 1/3 stroška hiše, razen če ni ta parcela v centru Ljubljane. Meni so tudi skoz govorili zavistneži, da so mi s tem ko so mi dali parcelo, starši kar hišo zgradili. Ni tako. hiša nas je stala skoraj 300.000 EUR. To je samo zavist, nič drugega. In ko smo kupili hišo na morju, sem spet poslušala, kako je meni lahko .meni je vedno tako lahko, drugim pa tako težko.   Slovenci smo izredno zavisten narod, ko nekdo samo malenkost dvigne glavo nad povprečjem, ga hočemo potolči.

Sama izhajam iz delavske družine.. ampak starša sta bila tak pridna, da sta vseeno postavila dve hiši.. in jaz sem hvalabogu podedovala njihov občutek za zaslužek..( brat ne)  že kot otrok sem ob kakšni večji želji morala primaknit polovico ( beri novi rolerji) in zato sem cel mesec hodila nabirat kostanj- ki ga je oče potem peljal prodat na tržnico..- pa je bilo za rolerje.. ali pa nabiranje malin,borovnic za na žganje.. kasneje sem pomagala pri košnji trave starejšim..ob obisku srednje šole, pa vsak dan po šoli delala v gostilni.. veliko sošolcev in sošolk se je takrat posmehovalo- ampak jaz sem vedela za kaj delam 😉 tudi kasneje ob redni službi sem se honorarno delala večkrat na teden. Rezultat.. pri 17 svoje stanovanje ( sicer pri starših, ampak s svojim kapitalom), pri 22 sva začela s partnerjem z gradnjo svoje hiše, kamor sva se selila za moj 30. roj dan.. da ne pozabim- oba sva vozila avto višjega cenovnega razreda..pa to ni hvala- da ne bo pomote..je odraz trdega dela in odrekanja. Brez cigaret, obiskov restavracij, nohtov, frizerjev.. brez šopingov, in makeupov.. in kar je najpomembnejše- BREZ KREDITOV.. 🙄 Da ne pozabim- vmes zakljucila se solanja..ko zdaj pogledam nazaj, mi ni jasno, kako nama je uspelo.. 🙄 Je pa res, da sedaj uživama..

    Za to razumet rabiš kilometrino z delom med ljudmi. Kolikor nas je toliko nas je različnih, vsakdo pa ima svoje razloge katere zna predstaviti, tako kot ti  ki praviš da so vse sadovi vajinega dela (pa so res) vsakemu lahko slepo verjameš ali pa greš v raziskavo, v tem primeru se pričakuje tehtni razlog, drugače pusti pri miru in ne rani nikogar, ker si lahko ranjen.

Odgovor na objavo uporabnika
Emma464, 18.12.2021 ob 18:41

Sama izhajam iz delavske družine.. ampak starša sta bila tak pridna, da sta vseeno postavila dve hiši.. in jaz sem hvalabogu podedovala njihov občutek za zaslužek..( brat ne)  že kot otrok sem ob kakšni večji želji morala primaknit polovico ( beri novi rolerji) in zato sem cel mesec hodila nabirat kostanj- ki ga je oče potem peljal prodat na tržnico..- pa je bilo za rolerje.. ali pa nabiranje malin,borovnic za na žganje.. kasneje sem pomagala pri košnji trave starejšim..ob obisku srednje šole, pa vsak dan po šoli delala v gostilni.. veliko sošolcev in sošolk se je takrat posmehovalo- ampak jaz sem vedela za kaj delam 😉 tudi kasneje ob redni službi sem se honorarno delala večkrat na teden. Rezultat.. pri 17 svoje stanovanje ( sicer pri starših, ampak s svojim kapitalom), pri 22 sva začela s partnerjem z gradnjo svoje hiše, kamor sva se selila za moj 30. roj dan.. da ne pozabim- oba sva vozila avto višjega cenovnega razreda..pa to ni hvala- da ne bo pomote..je odraz trdega dela in odrekanja. Brez cigaret, obiskov restavracij, nohtov, frizerjev.. brez šopingov, in makeupov.. in kar je najpomembnejše- BREZ KREDITOV.. 🙄 Da ne pozabim- vmes zakljucila se solanja..ko zdaj pogledam nazaj, mi ni jasno, kako nama je uspelo.. 🙄 Je pa res, da sedaj uživama..

REs? Ni hvala? Si zaradi avta visj cen razreda bolj srecna kot v avtu za 10 tisoc? Dvomim. Mene useen pripelje isto na cilj

Glupa si to je dejstvo

In koliko otrok si rodila? Otroci so tisto pravo bogastvo….zato….so migranti zelo bogati.

TAK JE CUJ a se ti zajebavas? Za firmo odpret moras imeti denar, doloceno izobrazbo, ki jo revni ponavadi nimajo, pa prostor, sicer placujes najemnino, ki ni poceni, pa birokracija in se in se! Pa se ziher moras biti, da bo ta firma zivela in prezivela! Prej se pozanimaj, preden klatis bedarije!

Ker izhajajo od doma iz čudnih razmer.Oče pijanec, kako bo otroka naučil in ga od malega spodbujal k delu? Mama čistilka ali doma z osnovno šolo…Iz stare razdrapane bajte…nihče od staršev ne poskrbi za boljše življenje…Ali otrok iz bloka- ata leži na kavču- gleda tv in pije pivo- otroci so se rodili, zato da so pri hiši- pa so kar malo odveč.Mama dela v proizvodnji in tudi otroci bodo šli čimprej delat, da bo pri hiši kaj več denarja…Ali pa permisivci, ki jim strežejo od riti do tal…In se potem ti zmrdujejo, da je vse brezzveze in da za 600 evrov ne bodo šli v službo, ne znajo pa nič in imajo dve levi roki.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Razmisljanjexx, 08.12.2020 ob 22:01

Domnevam, da si kot otrok živela lagodno življenje in tvoj mož tudi, zato taka vprašanja?
Zdaj pa si predstavljaj, da živiš kot otrok v familiji, kjer je nasilje, alkohol. Ne moreš se z drugimi vrstniki družit, ker si revna, oni pa zasmehujejo revne. Niti si ne moreš privoščiti športnega dne tako kot sošolci, ker je recimo to smučanje in je predrago. Pa, ko je šola v naravi, tudi ne moreš it, ker je predrago. Pa si želiš it v kino s sošolci pa ne gre, ker nimaš denarja za vstopnico. Pa želiš na maturantski izlet pa spet ne gre, ker nimaš denarja. Aja vmes pa se ti še posmehujejo, ker so slučajno zvedeli, da doma nimate kopalnice pa, da je WC zunaj na štrbunk. Pa, da imaš samo rabljena oblačila.
No potem, če imaš srečo, da imaš ok ocene, greš na faks, kjer tudi nimaš možnosti se družit z ostalimi, ko gredo v kino, na potovanja, ker ni denarja. V glavnem socialna mreža je adijo pamet.
Ko končaš šolanje, nimaš vez, službo težko dobiš, opravljaš dela, kjer je dovolj samo OŠ, samo, da preživiš. Ko vendarle dobiš službo, ker pač nimaš nekih vez, je to neka bedna služba, kjer ti dopovedujejo,d a bodi srečna, da imaš službo.

Še naprej ali ti je mogoče vendarle kapnilo? Namreč glede na vprašanja je očitno, da si kot otrok imela polno rit vsega in se zato sedaj preseravaš.
Če bi začela svojo življenjsko pot tako kot je tale moj opis in je resalnost marsikoga, se ne bi napihovala kako uspešna si in kako so drugi revni tebi pa nič jasno zakaj.
[/quote]
V bistvu sem imela kar revno otroštvo, ampak takrat smo bili vsi bolj revni, stara sem 50 let. Ni bilo potovanj, nogavice smo pritrdili z elastiko, nosili rabljene stvari.. No ja. Kar hočem reči, opažam v moji generaciji, ljudje iz dosti bogatejsih družin, pa so v primerjavi z menoj dosti bolj revni. Živijo v hiši staršev, ker se jim ni dalo biti bolj ambiciozen. Mislim da je razlog bolj v delavnosti in ambiciji. Jaz bi tudi lahko šla k tašči v pol hiše, pa sva rekla, da toliko pa sva, da si nekaj svojega narediva. In sva kupila v Ljubljani stanovanje, kasneje pa zgradila hišo. Nisva se usidrala v prvo možno varianto lahkotnega življenja, ker sva borca. Največji bogataši so v veliko primerih bili revni. Je tako? Torej je razlika v ambiciji. In tvoja teorija pade.

Samo ne poveš kako sta kupila stanovanje. V devedesetih je dosti ljudi kupilo stanovanje za džabe. Tega tudi marsigdo ne pove. Danes za obnovo stare hiše potrebuješ min. 150.000 eur. Če želiš graditi te pride min. 250.000 tisoč. Ne mešati hrušk pa jabolk. Ti postavljaš pa vprašanja na osnovi za kaj je nekdo smetar in se celo življenje vozi na zadku kamiona. Ja nekdo se mora, saj je tako zastavljen ves sistem.

Za življenje potrebujemo samo dobrine, katere so narejene iz surovin. Tudi denarja ne bi potrebovali. Sedaj mi pa povej zakaj imamo sistem tekmovanja in dokazovanja. Pri takem sistemu bo vedno nekdo zadnji.

Fora je poznat prave ljudi in imet začetni kapital, da lahko svoje ideje spelješ. Jaz imam tudi en kup hobijev, pa idej, pa že celo življenje delam za minimalca, ker ne poznam takih ljudi, ali pa nisem imela te sreče, da bi me nekdo videl in spromoviral moje ideje.

Brez denarja ni nič, z minimalcem si pa lahko samo rit obrišeš, če živiš sam .

Jaz sem tud ambiciozna, pa mi ni ratalo. Torej:

Ambicije, sreča in pravi ljudje okoli to je čarobni napoj.

So že povedali zakaj.

Dodam še to.

Tudi za barvo moraš imeti denar.

Če nimaš za kruh, za bencin, je težko najti denar za obnovo. Pa naj bo to samo barva, kakšne ploščice in podobno.

Pri vecini teh “revezev” ni tolk problem denar, kot za kaj ga zapravijo. Nimajo delovnih navad.

Pa saj gledas kaksne akcije in ko denar prosijo. Ne da so stvari stare, obrabljene. Gre za to, da so umazane. Crne wc skoljke, crna kad, okna polomljena, vrata vse visi. Elementi vse nemarno. Torej, to da si popucas svoje bivalno okolje, ne rabis nic drugega kot cas in navadni alkoholni kis. Da zategnes pante na elementis, rabis en sraufnziger pa vsaj eno roko desno. Da pometes po tleh, rabis samo metlo. Niti stroma ni treba.

V zivljenju je pac treba migat. Delat. Ne pa cicat in cakat na prilih od plac drugih zaposlenih.

Pa ce vsak dan eno stvar spucas, mas v roku 1 meseca vse spucano, tudi ce v hlevu zivis.

In, ne pozabit, tile so doma. Cele dneve. Niti prostovoljci niso nikjer. Nic. vsaj 95% teh je takih. Izvzemam pa invalide.

Ne razumeš ti teh stvari, vidim.

Bogi pes v tistem izoliranem pesjaku ali pasji hišici. Da bi ga pa not k seb vzeli to pa ne, on je tam zunaj in čuva vaše premoženje ane 😉 to da je socialno bitje tudi on, to pa nima veze, vezo ima da ima pes ki je že tako naravno izoliran 10 cm izolacije na hišici. Podarite hiško nekomu, ki bo živel v njej in bo boljša zanj, psa pa spoštujte in ga vzemite v svojo hišo. Ne boste verjeli, tudi tam bo opravljal “svojo dolžnost”. Lp

Tako je moje mnenje.

Šolanje v smeri, ki prinaša denar, ne v neke filozofske zadeve je ena zadeva, potem je iskanje službe, da se ne ustališ v prvi z minimalcem. In stalno izobraževanje. Nekaterim se enostavno ne da in raje ležijo na kavču po službi in gledajo nadaljevanke.

Potrebno je biti aktiven, iskati rešitve, možnosti za izboljšanje….

Ki ga ta populacija ne zmore.

Drugo pa je bolezen. Ta pa žal podre vse, izguba službe, možnosti za izboljšavo so minimalno, zdravljenje običajno posrka še tisti višek financ, ki je kdajkoli bstajal.

Res pa ne razumem nikogar, ki živi v svinjaku, ki ga lahko počistiš, premalaš….pa se izgovarjaš na revščino

 

 

Se strinjam zelo..

Eni ste res debili, da jih iščeš…nismo vsi imeli postlano pod nogami. Veliko je odvisno od staršev..od vzgoje..od pomoči stršev, od usmerjanja na rwcimo pravo pot v življenju..eni str imeli vsaj nekaj od tega …eni pa smo se  morali sami znajti kakor smo vedli in znali …in če sedaj nimamo svoje hiše  ali stanovanj, ali smo sedaj manjvredni???  Pa nabijem te na k……

 

New Report

Close