Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne razumem kako ljudje v tako revščino zaidejo

Ne razumem kako ljudje v tako revščino zaidejo

Kaj pa svetuješ garaškim podjetnikom, recimo raznim gostincem, ki zdaj jamrajo, da bodo zaradi korona ukrepov propadli? Kako lahko taki, še prek kratkim uspešneži, zaradi ene spremembe izgubijo vsakršen smisel in idejo za biznis ter samo še jamrajo?

To bo kupil le nekdo, ki je malce zaostal. Ostali ne. Torej ti hočeš povedat, da je ok, če služiš na ljudeh, ki imajo že tako ali tako težave? Nategovati ljudi v težavah?

Jaz se zelo strinjam s tem. Bistvena razlika je zaradi ambicij. Z mojim možem imava slabšo plačo kot sestra s partnerjem. Pa je ona v mansardi pri starših, niti prebelila ni, mi imamo novo hišo in še stanovanje ki ga oddajamo. Pa imamo manjšo plačo od nje. Ampak sestra je bila od malega lena, neambiciozna, tudi danes nič nima ambicij. Mi pa skoz nekaj radi delamo, delamo plane za naprej…

In s svojimi odgovori je potrdila zakaj revez misli, da tisti, ki je bogat krade!

😆🤣😂😂😂

To je podobno, kot da bi sama vtikala nos v osebi, ki jo živi dedec, prišla je do lepega stanovanja, ima še plac na kmetiji, ima enega otroka pri sebi, tri pa v reji. Kaj ti potem pomaga navzven lepo ostrešje, če se notri pa trese.
Da se avtorica celo primerja z bogataši, ki so navsezadnje revnejši od nje, nakazuje res na bogato notranjo bosebo.

Delo na črno naj bi bilo prepovedano.
Da male nihče ne lovi se motite kot ste dolgi in široki. Mislite da je tu kaj drugače kot pa pri tistem, da se lovi kurje tatove in se jih zapira velike lopove se pa ne. No tako je tudi tu. Sploh država zelo rada napada vedno “male” ljudi. Zakaj? Zato ker jih lahko in se ne znajo branit in tudi od njih ima vse kar ima.

Glede na to kaj se dogaja bo lahko kmalu velika kriza za mnoge in bi jim morda vaši nasveti prišli zelo prav. Vi pa si z nasveti in predavanjem lahko krepko še polepšate vašo hišo in ustvarite še večjo fantazijo uspeha, saj verjetno sebi ne omejujete v tem ali pač?

No, če boste to storili bodo seveda vaše “super” ideje, ki jih imate realizirali drugi, saj vi za vse nimate čas ob vsem tem pa boste še iz prve roke slišali lahko mnoge razloge zakaj ljudje nimajo tega kar imate vi in to vse na štiri oči.

Vedite pa še nekaj, da če nekdo govori, da ima veliko in glede na to, da je veliko takih, ki nimajo pa imajo kaka znanja se lahko zgodi tudi to, da vas kdo obišče kdaj in si nabere še malo zase od tistega veliko kot imate saj ga s tem ko to omenjate kar vabite na obisk.

Tole me spominja na razne nategune, ki so včasih novačili ljudi, da so kupovali pri njih izdelke (šaro) in naj bi jih potem naprej prodajali. Zgodilo se je tako, da teh izdelko, ki so jih nabavili, nihče ni kupil. Ostala jim je šara, ki so jo plačali.
NOvačili pa so ponavadi ljudi, ki pač niso najbolj brihtni. V bistvu ljudi, ki že tako niso nič imeli, so še bolj porinili v drek.
Pač se ne rodijo vsi inteligentni in svinjsko je izkoriščat ljudi, ki so pač malce manj brihtni. Kar pa ne pomeni, da niso dobrega srca, pridni.

To bo kupil le nekdo, ki je malce zaostal. Ostali ne. Torej ti hočeš povedat, da je ok, če služiš na ljudeh, ki imajo že tako ali tako težave? Nategovati ljudi v težavah?
[/quote]
Kdo nateguje? Ljudje želijo imeti produkt in nimajo časa čakati 2 meseca na dobavo iz kitajske. Par euro je drobiž. A potem so vsi nteguni, vsi delajo za nadzor, vsak kos kruha ki ga kupiš, vsebuje maržo.
Pa ni samo izdelek, nekdo ki obvlada jezike, matematiko, lahko instruira, ura je 12-20 EUR. Spet nateg? Znanje se prodaja.nekdo ki zna striči psa, spet zaračuna, min 30 EUR…. Spet nateg za nekatere. Nekdo ki zna striči ljudi, spet zasluži. Vaditelj joge itd… Moja kolegica v free času dela nohte, 30 EUR na osebo, dela 1 uro, doma na črno…na mesec zasluži cca 1000 EUR. Sedaj pa lahko noč, da vas ne bom preveč razburila. Ker najlažje je jamrat. Zato pa ste kjer ste.


Razlog je v lenobo, najlažje je vrteti telefon v roki, pa najti tisoč razlogov za neuspeh. Ravno tisti iz revnih družin se potegnejo ven in iz sebe ogromno naredijo. Tisti ki je vse k riti dobil, pa ne.


Kdo nateguje? Ljudje želijo imeti produkt in nimajo časa čakati 2 meseca na dobavo iz kitajske. Par euro je drobiž. A potem so vsi nteguni, vsi delajo za nadzor, vsak kos kruha ki ga kupiš, vsebuje maržo.
Pa ni samo izdelek, nekdo ki obvlada jezike, matematiko, lahko instruira, ura je 12-20 EUR. Spet nateg? Znanje se prodaja.nekdo ki zna striči psa, spet zaračuna, min 30 EUR…. Spet nateg za nekatere. Nekdo ki zna striči ljudi, spet zasluži. Vaditelj joge itd… Moja kolegica v free času dela nohte, 30 EUR na osebo, dela 1 uro, doma na črno…na mesec zasluži cca 1000 EUR. Sedaj pa lahko noč, da vas ne bom preveč razburila. Ker najlažje je jamrat. Zato pa ste kjer ste.
[/quote]

Eno je nuditi inštrukcije, drugo pa je prodajati kitajsko šaro po 10x višji ceni. To drugo je lopovščina pa jo zavijaj v celofan kolikor hočeš.

Za sebe se brigi. Pa bos imela celo zivljenje dost dela.

Parkrat te bo kdo oglobil, pa boš hitro nehala kvačkati, kako se na črno služi. No, da se boš pohvalila, kako lepo ti je.
Post odpreš, pa ne mi o polnih ritih, ravno to si. Goljufivo ljudje tudi padejo na limanice. Slej ko prej.

Seveda so si pri nas tudi marsikaj na črno zgradili. Je jeba potem, ko tisto črno, a lepo ne velja. In morajo potem rušiti. Potem se pa še hvali avtorica. Sama se hvališ na javnem, kako stvari potekajo. Tudi inšpekcija so navadni ljudje, ki bodo morda kaj zavohali. Sebi neumnost pripiši. Potem se pa še pohvali, koliko denarja si dala za nategunstvo ljudi.

😆🤣😂😂😂😂

dajte pogledat bilanco podjetij, ki oglašujejo ravno ta kič. Promet čez milijon, dobiček pa 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prometa. Moji znanci imajo eno tako firmo z vso možno šaro, ni da ni , kaj vse si kupita, to so bajni dobički. Tako da domača naloga, preverite bilance pa solite pamet potem. Dedoles nogavice, kakšna marža mora biti, da lahko štunfe oglašujejo na TV?

Avtorici je bilo vse k riti prinešeno, zato klati take neumnosti.
Kdor bi s svojim trudom prilezel iz revščine, vsekakor ne bi trosil takih neumnoti kot ona. Kdor je s poštenim delom, s svojim delom kaj dosegel, ne bo nikoli, ampak res nikoli odprl take teme.

Tudi sam sem izkusil revščino v otroštvu, pa imam sedaj kar nekaj pod palcem, najlepša leta za zaslužek me pa še čakajo.

Ključna pri uspehu se mi zdi vztrajnost in niti ne inteligenca (čeprav jo imam sam kar nekaj ,tako kot 8. stopnjo izobrazbe). Da pa je človek vztrajen si mora tudi zastaviti cilj, ki pa ne sme biti preoptimističen, da ni potem prevelikega razočaranja pri morebitnemu neuspehu.

Dosti pomembna spremenljivka pri doseganju cilja je tudi čas. Dokazano je, da več kot ima človek na voljo časa za dosego cilja, večja je možnost za uspeh. Zato je k cilju potrebno začet težit dovolj zgodaj! Pomembna je tudi sreča in biti “pravi trenutek na pravem mestu”. Biti pravi trenutek na pravem mestu pa je spet povezano s časom, ki ga imamo na voljo. Če neko stvar delamo dlje časa je večja možnost, da bomo ob pravem trenutku na pravem mestu, saj lahko da bomo prvi tak trenutek zamudili, drugega ali tretjega pa ujeli….

Če se navežem na komentatorko, ki govori o zaslužku z Alibabo. Če začneš na tak način par 100 € služiti pri 18ih letih boš pri recimo 25ih imel toliko, da boš odprl svojo firmo si uredil legalno zaposlitev itd. Če pa s takim biznisom začneš 10 let pozneje, konec 20ih, ko ugotoviš da z doseženo izobrazbo službe ne bo, potem pa je vse skupaj bistveno bistveno težje. V tistih 10 letih življenja se močno spremenijo prioritete. Pri 18ih si samski, živiš pri starših, na svet gledaš zelo optimistično, pripravljen si tvegati, ker zgubiti nimaš kaj dosti… Pri 28ih je pa zadeva obrnjena ravno obratno. Imaš stroške s stanovanjem, za vratom imaš partnerico, ki bi se rada možila, pred vrati je naraščaj. Skratka ujameš se v neko rutino in ko si v to ujet za razne take 5, 10 letne projekte enostavno ni časa. In tu se potem zgodba počasi zaključi.

Torej ključno je, da s projektom začneš dovolj zgodaj. Druga zadeva pa je vztrajnost. Vztrajnost pa bo prišla le takrat ko boš v projekt res verjel.

Kaksna govna so nekateri tukaj na temu forumu. Kot npr. avtor te teme. Od dreka je vsaj korist. Od taksnih ljudi ni pa nobene koristi.

Eno je nuditi inštrukcije, drugo pa je prodajati kitajsko šaro po 10x višji ceni. To drugo je lopovščina pa jo zavijaj v celofan kolikor hočeš.
[/quote]

Ti mogoče veš koliko stane proizvodnja Lorealove maskare? Pa Lekadola? Ja saj vem, lopovščina..


Kdo nateguje? Ljudje želijo imeti produkt in nimajo časa čakati 2 meseca na dobavo iz kitajske. Par euro je drobiž. A potem so vsi nteguni, vsi delajo za nadzor, vsak kos kruha ki ga kupiš, vsebuje maržo.
Pa ni samo izdelek, nekdo ki obvlada jezike, matematiko, lahko instruira, ura je 12-20 EUR. Spet nateg? Znanje se prodaja.nekdo ki zna striči psa, spet zaračuna, min 30 EUR…. Spet nateg za nekatere. Nekdo ki zna striči ljudi, spet zasluži. Vaditelj joge itd… Moja kolegica v free času dela nohte, 30 EUR na osebo, dela 1 uro, doma na črno…na mesec zasluži cca 1000 EUR. Sedaj pa lahko noč, da vas ne bom preveč razburila. Ker najlažje je jamrat. Zato pa ste kjer ste.
[/quote]

A davke tudi free odvajate? Ne se delati norca iz ljudi, ki so celo bolj bogati od vas, kot si navedla, a so revnejši navsezadnje bolj kot ti. Kaj pojem pred spanjem, da bo tudi čista vest sita.
Reši državo sedaj s svojimi nasveti. Ko bo globa, boš štela denar, ne drobiž.

Ti mogoče veš koliko stane proizvodnja Lorealove maskare? Pa Lekadola? Ja saj vem, lopovščina..
[/quote]

V življenju nisem uporabila maskare, tako da, ne vem kaj je to Lorealova maskara.
Tako, da ne bi jaz kupovala take šare s kitajske.

Krama se je dosedaj prodajal, ker ljudje so mel službe, plače…zdaj pa ne bo več tako

Amen za tale zapis. Ko imaš enkrat za vratom sitno babo in tečne pamže si zaključil. Morda se ti odpre druga možnost po 45em letu, ko narejena mladina postane samostojna, ampak tvoja mladost in zagnanost je takrat že minila.

Kot bi poslušala zeta,deli nasvete od kapitalista do epidemiologa,ko pa dobi pošto iz davčne pa se iz naduteža spremeni v miš.Žalostno,na koncu pa se šopirijo takšni,ki so pojerbali ali oguljofali pol žlahte.

podpis

Dear avtor teme. Ti si eno veliko teslo. Plemeniti je imel prav, ko je rekel, da smo slovenci cepci. Pac nekaj v tem smislu je javno rekel za nas janeze. Ti si definitivno eden od teh cepcev. Zanima me kje dejansko zivis. Na povrsju zemlje med ljudmi ali underground med podganam.

Domnevam, da si kot otrok živela lagodno življenje in tvoj mož tudi, zato taka vprašanja?
Zdaj pa si predstavljaj, da živiš kot otrok v familiji, kjer je nasilje, alkohol. Ne moreš se z drugimi vrstniki družit, ker si revna, oni pa zasmehujejo revne. Niti si ne moreš privoščiti športnega dne tako kot sošolci, ker je recimo to smučanje in je predrago. Pa, ko je šola v naravi, tudi ne moreš it, ker je predrago. Pa si želiš it v kino s sošolci pa ne gre, ker nimaš denarja za vstopnico. Pa želiš na maturantski izlet pa spet ne gre, ker nimaš denarja. Aja vmes pa se ti še posmehujejo, ker so slučajno zvedeli, da doma nimate kopalnice pa, da je WC zunaj na štrbunk. Pa, da imaš samo rabljena oblačila.
No potem, če imaš srečo, da imaš ok ocene, greš na faks, kjer tudi nimaš možnosti se družit z ostalimi, ko gredo v kino, na potovanja, ker ni denarja. V glavnem socialna mreža je adijo pamet.
Ko končaš šolanje, nimaš vez, službo težko dobiš, opravljaš dela, kjer je dovolj samo OŠ, samo, da preživiš. Ko vendarle dobiš službo, ker pač nimaš nekih vez, je to neka bedna služba, kjer ti dopovedujejo,d a bodi srečna, da imaš službo.

Še naprej ali ti je mogoče vendarle kapnilo? Namreč glede na vprašanja je očitno, da si kot otrok imela polno rit vsega in se zato sedaj preseravaš.
Če bi začela svojo življenjsko pot tako kot je tale moj opis in je resalnost marsikoga, se ne bi napihovala kako uspešna si in kako so drugi revni tebi pa nič jasno zakaj.
[/quote]
če je tako hudo kot opisuješ potem res ne vem kako se dvigneš iz dna, sam sem bil eden tistih kateri smo bili kot opisuje bralka malo za teboj, ne čisto dno, ampak razmajana hiša , kopalnice ni bilo, skret na štrbunk do leta 92.
mene je rešilo delo, delo in še enkrat delo, delal sem tudi po 100 ur na tedensko , računano na šihtu in popoldan, spat sem hodil ob polnoči, ob petih spet auf in v nov dan, prosti čas , tega ni bilo, žena mi je celo rekla , midva se še skregati ne moreva ker te ni nič doma, danes 30 let kasneje imam vse , vikend , podjetje, familija je še vedno skupaj, edino časa, tega mi pa manjka.
Torej prva stvar je delo, če si z dna te bo rešilo samo delo in nič drugega.

New Report

Close