Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne razumem zakaj bi mel kdo otroka s tujcem

Ne razumem zakaj bi mel kdo otroka s tujcem

Na koncu bodo govorili vse tri, pa še kakšnega ekstra. Daj umiri se in si najprej poglej pristope k večjezičnosti. To kar omenjaš se imenuje code switching in ne pomeni, da otrok ne govori posamičnih jezikov dovolj dobro. Vprašaj ga kaj, pa boš videla. Na srečo taki otroci ne bodo zrastli gor v tako omejene ljudi kot si ti. Slovenščina kot edini jezik. Ahahahaa, ja pa kaj še.

A tebi možgani delajo, verjemite da so ti otroci Bol pametni in razgledani kot vi, ki se zgražate.

Znali bodo več jezikov . Teb se pa očitno splača spraševati neumnosti tu

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 28.07.2021 ob 08:33

vsi ste se sedaj zapalili na te jezike, kar sploh ni noben problem. Problem pri mešanih zakonih je samo v primerih, ko pride do ločitev. Se spomnim Kranjčanke, ki je po medijih jokala, ker ji je mož odpeljal otroka nazaj v ZDA (ona je prijokala nazaj domov z otrokom in mislila, da kar tako ostalo, sodišče pa je odločilo drugače), pa nekaj primerov, ko so muslimani odpeljali otroke v svoje države, kjer ženske nimajo nobenih pravic do otrok in jih od takrat niso več videle (en primer je bil celo v dan najlepših sanj, ko je Poles privlekel takega otroka na obisk, pa se je videlo, da so si čisti tujci),pa primeri, ko Ukrajinke odpeljejo otroke nazaj v Ukrajino ali naprej na Zahod in potem slovenski šoferji iščejo svoje otroke, pa še kakšen primer, ko bi Slovenke rade prišle nazaj, pa ne morejo, ker bi izgubile otroke, nimajo pa vse denarja, da bi se otroci vozili sem in tja na dolge razdalje.

“mijav mijav”,

ko so se pritoževali v drugih temah, da pari različne vere ali kulture ne grejo skupaj se nisem strinjal, v tem primeru pa se strinjam. Ko se gre za par iz različnih držav je bolj nevarno.

Ampak moraš vedeti, da se med slovenskimi puncami in ženskami najde tudi kar nekaj kur.bic. Take pravijo, da so jim všeč zahodnjaki in to pojasnujejo, da se jim dopadejo bolj kulturno (kot balkanci ali celo slovenci), a sem opazil, da so nekatere v resnici kur.bice in, da jim je pri zahodnjakih všeč to, da imajo denar ali pa jim je všeč, da so ti moški so iz določenih držav, ki jih te hlapčevke(kot jih je Cankar opisal) imajo za nekaj več. Za take kur.be je naprimer značilno, da so pripravljene biti tudi gospodinje. Res ne vem zakaj se raje na cesto ne grejo prodajati, bi vsaj več časti ohranile. No saj to, da so kur.be že kaže na to, da so neinteligentne in očitno kmetavzarke, saj ne samo v Rusiji ampak celo v Slovenije najdeš tako zarukane ljudi, ki si mislijo da je Amerika moderna država. Za tako kur.bo je tudi značilno, da si nebi zbrala tipa, ki je npr.južnak, ker se nebi mogla niti zaljubiti v tazga saj razmišlja preračunljivo(to je glavna značilnost kur.be). Z tem da upoštevamo, da se najde veliko južnakov ki nimajo več te patriarhalne šovinistične mentalitete do žensk. Če pa ma južnak še vedno take fore pa ga prava slovenka(in prava slovenka je močna baba in ne kur.ba) zna prevzgojiti in naučiti kuhalnico uporabljati in mirkati otroke.

In poglej primer te Slovenke, ki se je poročila z Američanom(in moj opis takih žensk prej ni mišljen zanjo, pač ona se je v napačnga tipa iz zaostale kulture zaljubila). In tudi gospodinja ni hotela biti a seveda američan jo je kot v Savdski Arabiji hotel prisiliti, da ostane doma in je znorel če je samo umenila, da bi imela službo.

Ali kot je moja babica rekla, da je pobegnila iz Amerike v Jugoslavijo ker ni ne kur.ba ne kuhinjski pripomoček. Tam ženska ni mogla razpolagati z lastnim, denarjem, ki ga je sama z svojim delom zaslužila. Tu v Jugoslaviji pa je lahko razpolagala z lastnim denarjem in imela svoj bančni račun in nihče ji ga ni mogel vzeti.

Ampak kljub temu imaš tudi tu take avšaste kur.bice brez spoštovanja do lastne države, ki bi se vrjetno kot neke vzhodnoevropske neveste prodale v ameriko, ki jo vidijo kot uspeh, kjer bojo imele uspešnega moža, službo itd.. Nasrečo jih je v Sloveniji zelo malo, ker se je tu ženske naučilo kaj je spolna enakopravnost.

 

Tisti, ki se tako zgražate, ste se kdaj zamislili, kako vi govorite slovenski jezik? Ker kar tu gor berem, je sramota.

Ne razumem vašega problema. Ljudje,ki živijo v tujini kjer koli govorijo več jezikev. To je čisto normalno. Sama živim v nemčiji in tukaj govorijo otroci do štiri jezike na enkrat.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 28.07.2021 ob 14:51

“mijav mijav”,

ko so se pritoževali v drugih temah, da pari različne vere ali kulture ne grejo skupaj se nisem strinjal, v tem primeru pa se strinjam. Ko se gre za par iz različnih držav je bolj nevarno.

Ampak moraš vedeti, da se med slovenskimi puncami in ženskami najde tudi kar nekaj kur.bic. Take pravijo, da so jim všeč zahodnjaki in to pojasnujejo, da se jim dopadejo bolj kulturno (kot balkanci ali celo slovenci), a sem opazil, da so nekatere v resnici kur.bice in, da jim je pri zahodnjakih všeč to, da imajo denar ali pa jim je všeč, da so ti moški so iz določenih držav, ki jih te hlapčevke(kot jih je Cankar opisal) imajo za nekaj več. Za take kur.be je naprimer značilno, da so pripravljene biti tudi gospodinje. Res ne vem zakaj se raje na cesto ne grejo prodajati, bi vsaj več časti ohranile. No saj to, da so kur.be že kaže na to, da so neinteligentne in očitno kmetavzarke, saj ne samo v Rusiji ampak celo v Slovenije najdeš tako zarukane ljudi, ki si mislijo da je Amerika moderna država. Za tako kur.bo je tudi značilno, da si nebi zbrala tipa, ki je npr.južnak, ker se nebi mogla niti zaljubiti v tazga saj razmišlja preračunljivo(to je glavna značilnost kur.be). Z tem da upoštevamo, da se najde veliko južnakov ki nimajo več te patriarhalne šovinistične mentalitete do žensk. Če pa ma južnak še vedno take fore pa ga prava slovenka(in prava slovenka je močna baba in ne kur.ba) zna prevzgojiti in naučiti kuhalnico uporabljati in mirkati otroke.

In poglej primer te Slovenke, ki se je poročila z Američanom(in moj opis takih žensk prej ni mišljen zanjo, pač ona se je v napačnga tipa iz zaostale kulture zaljubila). In tudi gospodinja ni hotela biti a seveda američan jo je kot v Savdski Arabiji hotel prisiliti, da ostane doma in je znorel če je samo umenila, da bi imela službo.

Ali kot je moja babica rekla, da je pobegnila iz Amerike v Jugoslavijo ker ni ne kur.ba ne kuhinjski pripomoček. Tam ženska ni mogla razpolagati z lastnim, denarjem, ki ga je sama z svojim delom zaslužila. Tu v Jugoslaviji pa je lahko razpolagala z lastnim denarjem in imela svoj bančni račun in nihče ji ga ni mogel vzeti.

Ampak kljub temu imaš tudi tu take avšaste kur.bice brez spoštovanja do lastne države, ki bi se vrjetno kot neke vzhodnoevropske neveste prodale v ameriko, ki jo vidijo kot uspeh, kjer bojo imele uspešnega moža, službo itd.. Nasrečo jih je v Sloveniji zelo malo, ker se je tu ženske naučilo kaj je spolna enakopravnost.

 

Sem leta živela v ZDA (kjer sem tudi spoznala moža), v dveh različnih zveznih državah pa sem zelo zelo malo žensk, ki ne hodijo v službo spoznala. Mogoče prvo leto dve, če si lahko privoščijo. Ni nič drugače kot pri nas, redki pari si lahko privoščijo da je en doma. Malo manj filme glej. Pa če te vse zavrnejo (kar ni nič čudnega glede na tvoj besednjak in odnos do ženskega spola) ni nobene potrebe da vse obkladaš z takimi izrazi. Ti pa verjamem da ti je kakšna ušla čez ocean, je bilo verjetno lažje kot poslušati te.

Ko sem še nosil šumadijske opanke in prodajal solato, sem naredil največji posel, ko sem načrtno zahaklal Slovenko Mijo. Potem mi ni bilo treba več delati, ker so mi njeni starši plačevali za šolanje, de.

Sem pa svojo Slovenko Mijo pošteno prevzgojil od slovenske mentalitete. Vedno sem jo oklofotal, če je kaj pametovala. Če sva bila v javnosti, pač javno, de.

In tako sem jo vzgojil, da je bila lepo tiho, ko sem vsak dan ktero drugo porival. Farmacevtko, nefarmacevtko, pač ktera je rabla službo, de.

So pa Slovenke dobre mame, ko rojevajo srbske otroke. Ona jim je kuhala in prala, jaz pa sem jim kupil maturo in jih moralno vzgojil, da so oba postali balkansko koruptivni kot jaz, de.

Kvecjemu bo tak otrok pri 7 letih obvladal tri jezike, ker osnove ze pozna. In se bo v svetu dobro znasel. Tvoj pa smo enega. In potem se bos v casu njegovega solanja sprasevala kje si zabluzila, da ga nisi nicesar naucila.

Da bi se vsak zase brigal, pa nobenemu na kraj pameti ne pade, a ne? Res vas je večina čisto zaplankanih, da čez ograjo lastnega vrta ne vidite, kaj šele čez mejo.

Za tiste, ki še niste slišali: otrok, ki se uči tuj jezik, razvije 2 možganska centra za jezike. Odrasel pa bo imel vse tuje jezike v enem, zato učenje večih jezikov pri odraslem povzroči mešanje. Pri otroku pa ne. In samo še komentar.. blagor pametnjakoviču, ki se tujega jezika nauči v enem letu. Rofl le do katere stopnje.

Zakaj se v Slo vsi praskajo kjer jih ne srbi.

Kaj reš negdo razmišlja tako primitivno?

Odgovor na objavo uporabnika
kar nekaj na pamet, 28.07.2021 ob 16:36

Sem leta živela v ZDA (kjer sem tudi spoznala moža), v dveh različnih zveznih državah pa sem zelo zelo malo žensk, ki ne hodijo v službo spoznala. Mogoče prvo leto dve, če si lahko privoščijo. Ni nič drugače kot pri nas, redki pari si lahko privoščijo da je en doma. Malo manj filme glej. Pa če te vse zavrnejo (kar ni nič čudnega glede na tvoj besednjak in odnos do ženskega spola) ni nobene potrebe da vse obkladaš z takimi izrazi. Ti pa verjamem da ti je kakšna ušla čez ocean, je bilo verjetno lažje kot poslušati te.

“kar nekaj na pamet”,

Kaj pa primer te ženske, ki ga umenjam, ki je ženo zadrževal doma in je ponorel če je samo umenila, da bi šla v službo in je ni dovolil hčerke slovenščine učiti in je žalil našo državo, ki je na vseh nivojih več vredna od Amerike(in to prav zaradi svoje Jugoslovanske preteklosti).

Poglej taki primeri niso redkost v ameriki, veliko moških išče žene prav iz drugih držav ker hočejo gospodinje. Da ne govorimo o tem, da še ne v tako dalni preteklosti je bila tam polovica žensk gospodinj. In zdaj imajo te moški kao problem z feminizmom v svoji državi. Pa kakšnim feminizmom, če so pa ženskice tam vzgajane v kur.bice v seksualne objekte. Tam je samo ženska “beautiful” lepa. In ko sam pridejo v slovenijo Ameriški moški kot turisti mi povejo, da so tukaj z ženskami doživeli vse kar z američankami nikoli nebi. Da ti tu ženske plačajo pijačo, da ženske pristopijo k moškim če jim je všeč in ga povabijo ven. Vse kar se v ameriki ne dogaja, ker je tam ženska objekt, ki se ga kupuje in plačuje. Kur.ba torej.

Ali kot je moja babica rekla jaz pa nisem bila ne kur.ba in ne kuhinjski pripomoček, zato sem pobegnila v Jugoslavijo. Tako da ne meni o tem, da naj manj filme gledam, ker govorim o lastnih izkušnjah.

Če pa že govoriš o filmih pa si poglej dokumentarni film posnet 50, 60 let nazaj o američankah, ki so pobegnile v Jugoslavijo in tu končno našle svobodo.

 

kdo je  tole kuro učil Slovenščine?

Najbrž njegova mati. Očet verjetno ni poznal.

Kaj pa si ti počela izven Slovenije? Si bila na Hrvaškem? Kako si se, namreč, ti sporazumevala z okolico? Mogoče si samo stala na Brniku in gledala letala, kako letijo tja, kamor bi ti šla še kako rada, le da je problem, ker nikjer ne razumeš njihovega jezika :):):). In oni, oh, groza, se niso naučili slovenščine:):O)

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 29.07.2021 ob 15:04

“kar nekaj na pamet”,

Kaj pa primer te ženske, ki ga umenjam, ki je ženo zadrževal doma in je ponorel če je samo umenila, da bi šla v službo in je ni dovolil hčerke slovenščine učiti in je žalil našo državo, ki je na vseh nivojih več vredna od Amerike(in to prav zaradi svoje Jugoslovanske preteklosti).

Poglej taki primeri niso redkost v ameriki, veliko moških išče žene prav iz drugih držav ker hočejo gospodinje. Da ne govorimo o tem, da še ne v tako dalni preteklosti je bila tam polovica žensk gospodinj. In zdaj imajo te moški kao problem z feminizmom v svoji državi. Pa kakšnim feminizmom, če so pa ženskice tam vzgajane v kur.bice v seksualne objekte. Tam je samo ženska “beautiful” lepa. In ko sam pridejo v slovenijo Ameriški moški kot turisti mi povejo, da so tukaj z ženskami doživeli vse kar z američankami nikoli nebi. Da ti tu ženske plačajo pijačo, da ženske pristopijo k moškim če jim je všeč in ga povabijo ven. Vse kar se v ameriki ne dogaja, ker je tam ženska objekt, ki se ga kupuje in plačuje. Kur.ba torej.

Ali kot je moja babica rekla jaz pa nisem bila ne kur.ba in ne kuhinjski pripomoček, zato sem pobegnila v Jugoslavijo. Tako da ne meni o tem, da naj manj filme gledam, ker govorim o lastnih izkušnjah.

Če pa že govoriš o filmih pa si poglej dokumentarni film posnet 50, 60 let nazaj o američankah, ki so pobegnile v Jugoslavijo in tu končno našle svobodo.

 

Ne ne govoriš iz svojih izkušenj, govoriš iz izkušenj ženske pred 60imi (najmanj) leti. In na primeru ene slovenke. Kaj pa porečeš na slovenko ki je bila sežgana s strani svojega moža. Na slovenko, ki jo je mož ubil pred celo trgovino ker si je drznila ga zapustit. Na slovenko, katere mož je čez balkon vrgel otroka “da se ji maščuje”? Mislim resno ker ti gre posploševanje tako dobro, da en primer in primer tvoje babice iz prejšnjega stoletja posplošiš na vse te miljone ljudi tam? Kaj to pove o slovenskih moških? In za info., v podjetju kjer sem jaz delala je bila lastnica ženska, kar nekaj višjih managerk nas je bilo tudi žensk, noben moški se ni tako obnašal kot ti govoriš do nas. Edini moški, ki se tako do žensk obnašajo so psihopatski primitivci, ki jih pa na žalost najdeš v čisto vsaki državi. Moj mož (američan) ne bi nikoli v življenju na tak način govoril o ženskah kot vsi kleni slovenci pišete tu gor. Sicer ta forum ni ravno verodostojen, ker se očitno res poden od moških tu zbira, ampak vseeno. Ve kaj pomeni spoštovanje. Ni samo beseda. Ampak res brezveze razlagat karkoli, ker tu ste itak vsi prepričani da ste najbolj pametni, da bi vsi morali živeti tako kot vi mislite da je ok, da je vse razen vas totalno gnilo…..zadovoljni ljudje nimajo te potrebe. Vsiljevati drugim svojega načina. Znajo kulturno in spoštljivo živeti z ljudmi v sožitju čeprav imajo drugačen način življenja in navade.

O bed kaksna zahojena kmetavzarka si. Ti froci bodo dejansko govorili tekoce 3 jezike in jim bo to zlo bols prslo v lajfu kokr tebi in tvojim morebitnim frocam

Hahah berem ostale tvoje komentarje in ugotavljam da si popolnoma starokopiten, zaplankan, kmetavzarski retard

Vračaš se pa od kod?

Iz tujine, kjer govorijo slovensko?

Mogoče so se pa pogovarjali o tebi.

Krava zafrustrirana, brigaj se zase.

Odgovor na objavo uporabnika
Slovenka152, 26.07.2021 ob 14:12

Na letališču čakam na vkrcanje nazaj za domov in poslušam družino za mano. Aha, tujci so, grejo na dopust, fino fino. Oče nekaj govori otrokom v francoščini, sem upala da zaradi tega, ker otroci niso držali varnostne razdalje z mano in so me z ruzaki kar naprej dregali v hrbet. In potem naenkrat zaslišim nek otroški glas, ki reče nekaj po slovensko. Se hitro obrnem, opala, slovenska družina v Franciji?! Ampak ne. Eden od otrok je odgovoril v slovenščini, potem nadaljeval še malo po angleško in potem naprej po francosko. Sem še naprej prisluškovala in niti enega stavka!! niso spregovorili v istem jeziku. A ti starši nič ne razmišljajo? Očitno je eden od staršev Slovenec in zdaj pusti, da otroi malo tako in malo tako? A bodo sploh kdaj znali katerega od jezikov? Ne razumem – če se že poročite s tujcem, se zmenite, v katerem jeziku bo otrok govoril, vse nekaj na pol mu samo škodi. In če se že odločite za en jezik ravno tako ne razumem tistih, ki niso toliko zavedni, da ne bi vztrajali pri slovenščini!!

 

Ja, bo znal. Ne enega, ampak tri.

Ti si sramota za Slovenijo in slovenski narod.

Ali nisi toliko zavedna Slovenka, da bi se brigala zase in ne bi delala sramote Sloveniji? Aja, ne gre, ti si nekaj več. Naj te prizemljim, čisto NIČ več nisi vredna kot kdorkoli na tem svetu. Uboga Zemlja, kaj to nosi…

Berem komentarje, zato popravljam svoj komentar…

Ti in tebi podobni, ste sramota za Slovenijo in slovenski narod.

Ali niste toliko zavedni Slovenci, da bi se brigali zase in ne bi delali sramote Sloveniji? Aja, ne gre, vi ste nekaj več. Naj vas prizemljim, čisto NIČ več niste vredni kot kdorkoli na tem svetu. Uboga Zemlja, kaj to nosi…

Uuu brez skrbi ti otroci verjetno tekoče govorijo že vse te jezike, ki jih ti v življenju ne boš!

V kaj vse se ne vtikate, ali imate pri sebi res vse urejeno🤔😡

Oba jezika naj znata otroka…

Eden od mojih otrok zna poleg dveh vodilnih svetovnih jezikov kot native ( ang. in špansko) še enega od EU jezikov; sprejet je bil na fakulteto v višji letnik brez težav med tiste 5% tujih selekcioniranih študentov…  Fakulteta je pa rangirana med 30 top na svetu 🙂 Moj genetski potomec alias poliglotek rulzzzz…

 

Požrite se vsi moralisti v tej temi 🙂

New Report

Close