Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ne smemo na sprehod v naravo?

Ne smemo na sprehod v naravo?

Res ne smemo ven v naravo? Na sprehod? Ne na Rožnik, ne v Koper na promenado… Pač v gozd, sredi ničesar

Marsikdo mora peljat na sprehod psa.

Kje to piše?

zakaj ne??jaz sem z otrokoma vsak dan zunaj, seveda ne v skupini, smo čisto sami, hodimo po naravi, sprehajalnih poteh, srečamo zelo malo ljudi in vsi držijo razdaljo..Tudi košarko gre otrok igrat, sam, ali z očetom, z nikomer drugim..ne vem, zakaj bi bil problem biti zunaj, če se držiš za sebe.
A potem niti na terase ne hodite, ali kaj, jaz sem danes celo uro sedela sama na terasi na soncu.
Da sem 14 dni noter se mi zmeša in tudi zdravo ni.

Da lahko. Vedno bolj govorijo pojdite v naravo, gozd, ker krepi imunski sistem. Vedno bolj. Seveda ne tam kjer je tisoč ljudi. Hribi so zakon.


nepismeno panično zmene!……………………….

Koper s promenado je narava? Rožnik z žurko je narava? Resno………


Ne znaš brat? NE na Rožnik, NE v Koper na promenado… V NARAVO!

Lahko greš na Rožnik samo bolj po samotnih poteh, Koče so itak večinoma zaprte.
Jaz sem včeraj zjutraj šla peš do Celjske Grmade in nazaj, nič ustavljanja v nobenem kafiču, gostilni.
Nekaj sadja s sabo v Tupperwaru, energijska tablica ter voda, nato si skuhaš doma.
Meni ni problem, ker sem že prej veliko hodila okoli sama, čeprav ti družba včasih paše.
Meni je hujši problem, kot samoizolacija to- da ne smemo več potovati.
Problem je pri tistih ljudeh, ki jih samoizolacija pahne v depresijo, paniko.
Skušam se izogibati trgovinam z živili, nekaj sem nakupila prej, večinoma naročam prek spleta in spletno plačujem, nekaj zelenjave sicer ponavadi dobim od kolegice iz Zasavja, sem si v tegelcu posadila nekaj zelenjave, čilija, začimbnic.
Jutri če bo lepo vreme bom šla do Mrzlice sicer po samotnih poteh in ne v kočo.
Malo je bedno, ker se ponavadi zmeraj ustaviš v koči na čaju ali šnopčku ali na zavitku.
Ampak se prilagodiš. Treba je delati po navodilih, ne bi rada bila okužena, ali na mojo mamo ki ima kronično bolezen.
Itak imam delo od doma, vmes grem malo hoditi, lahko v bližnji gozd, kuham, kaj spečem.

Zaenkrat še nismo v karanteni in se lahko gibamo zunaj – le ne družimo se izven najožje dužine, s katero živimo – z ostalimi pa ohranjamo veliko razdaljo.
Pozor pri uporabi otroških igral: ne čistijo jih, zato je bolje, da se jih na daleč ognete.

Sem videla v nedeljo živ žav na igralih. Me je kar stisnilo.

Celo priporoča se v teh dneh hodit v naravo. A nekam na samo, kjer ni ljudi (vsaj ne veliko), ne se sestajat, ne se pogovarjat….hodite in bodite sami. Srečno !

Sem videla v nedeljo živ žav na igralih. Me je kar stisnilo.
[/quote]

Vsak dan grem na sprehod mimo šole in vrtca – GROZA! Igrala polna, glave skup tako otrok kot staršev!
Ma bi jih…./{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}$#${04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}/#(/&{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}$

Vsak dan grem na sprehod mimo šole in vrtca – GROZA! Igrala polna, glave skup tako otrok kot staršev!
Ma bi jih…./{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}$#${04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}/#(/&{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}$
[/quote]

To bi morala prijavit. Naj pridejo tja in jih na licu mesta kaznujejo, prijavijo, oglobijo.
Če se delajo norca iz svojih življenj, nimajo nobene pravice delat se norca iz tujih !!

To bi morala prijavit. Naj pridejo tja in jih na licu mesta kaznujejo, prijavijo, oglobijo.
Če se delajo norca iz svojih življenj, nimajo nobene pravice delat se norca iz tujih !!
[/quote]

Kam pa naj jih prijavim?

Svarijo tudi pred igrišči… po svetu tudi tla razkužujejo, ker se na betonu lahko virus zadrži tudi več kot en teden. Zato vse igre z žogo na igrišču, četudi si sam – previdno. Ne se dotikat obraza, razkužiti žogo, čevlje ne v hišo…
Jaz grem zdaj samo še kam čisto po samotnih poteh v gozdu. Ni za riskirat.
Ko gledam te fotke ljudi okoli igral, truma otrok se igra, cele kolone avtomobilov na Pokljuki, potem menda cela gužva v štacuni v Gorjah…
FOLK RES NI NORMALN.

V Kranju so vsa igrišča zaprli. Tam, kjer so za ograjo (pri vrtcih, šolah….).

Jaz grem vsak dan s psom v gozd za dve uri, pa zdaj tam srečam ljudi ki jih prej 10let nisem, prave procesije, se kar umakneva če se lahko

kar nas ne ubije, nas naredi močnejše!

In tam, kjer jih nikoli ni:(, to se je dogajalo meni včeraj. Če me je kdo snemal, si je mislil da sem pijana, ker sem orng slalom vozila.).

Imam velik vrt. Zelenjavni in okrasni, vse oddaljeno od soseske. Tako urejenega kot letos nisem še nikoli imela :-). Sem na zraku, gibam in še vse je lepo narejeno.

Pridna punca 😉 😊
🌼🌼🌼

New Report

Close