Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne vabite na poroko

Ne vabite na poroko

Še to.
Darila svatov nama niti pod razno niso bila prioriteta!
Pred 15-imi leti je bilo nekaj kuvert, a tudi veliko “otipljivih” daril.
Se mi ne zdi popolnoma nič narobe s konkretno zalogo posteljnine, brisač.
Vem, da sva dobila tudi nekaj kompletov posode, ki je nikoli nisva uporabljala. Ampak. Sploh ne vem, kdo nama je to podaril. Ni pomembno sploh!
Pomembno je, da smo na poroki uživali, da smo plesali, se zabavali, da smo šli domov zjutraj. Ob 7-ih.
Za majhne otroke smo poskrbeli in so prespali v sobah nad restavracijo!
Pa tudi gostje so tam lahko prespali!

Danes so drugačni časi. Verjetno bi povabila manj svatov, ker danes nimamo več stika z vsemi. Ampak takrat smo še imeli čas!!!

Še nikoli nisem bila cel dan na poroki, pa sem jih kar nekaj skoz dala (razen v Srbiji). Drugače pa greš na poroko, potem pa domov (ali kamorkoli že) in zvečer na ohcet, če ni že poroka tik pred ohcetjo. Če je pa poroka tik pred ohcetjo, je pa ponavadi tako, da se pač poročita, potem gostje dobijo kakšne knapejčke in šampanjec, vmes se gresta mladoporočenca slikat in potem je ohcet, kjer je ponavadi tako za jest kot za pit. Ne vem kakšen smisel ima čisto cel dan hodit za ženinom in nevesto. Kot sem že rekla, pri nas so poroke okoli treh, štirih popoldan, ohcet pa se začne okoli šestih. Pa ne vem a hodite samo jest in pit na poroke? Meni to ni ravno najbolj važno. Važen mi je dober žur.

Meni pa kot svatu ne bi bilo vseeno, če mladoporočenca posode, multipraktika ali česarkoli pač že ne bi nikoli uporabila. Zgrešeno darilo in stran vržen denar. Zato raje dam gotovino. Razen če obstaja knjiga želja, tudi to smo že imeli, v tem primeru pa z veseljem kupim tisti blender, pa naj jima dobro služi.

To se mi zdi res smesno v bistvu, vse smo znali iz Amerike uvozit, od družic do piksen na avtu, knjige želja se pa nikakor ne primejo. Pa bi bile zelo praktične.

Tega pa najbolj ne razumem, Morag!
Ženini svatje pridejo k ženinu domov.
Nevestini k nevesti.
Ženin pride potem s svojimi svati po nevesto.
Skupaj nato na civilno poroko.
Vmes fotografiranje.
Sledi cerkvena poroka.
Potem pa na zabavo.
To traja kar nekaj časa. Sploh za svate ženina.
Ne moreš+ goste povabit na cerkveno poroko ali podobno, jih poslat domov in naj potem spet pridejo v restavracijo ali kamorkoli že!

Smo Slovenci!

No, takih tradicionalnih porok je vedno manj, jaz že vsaj 10 let nisem bila na nobeni. Se pa strinjam, če karavano ljudi cel dan vlacis naokrog, jih moraš tudi primerno nahranit. In biti vesel in vsem bogovom hvaležen, da so se ta cirkus sploh pripravljeni it. 🙂

Pri nas pač ni tako. Dobiš vabilo na poroko npr. ob 16. uri tam in tam ali pa ob 11. uri poroka in ob 18. uri ohcet. Nihče v naši družbi ne hodi k ženinu in nevesti domov, to samo ožja žlahta porihta 8da gre po nevesto in to), če že. Res pa, da pri nas cerkvenih porok skoraj ni.

Pri nas pač ni tako. Dobiš vabilo na poroko npr. ob 16. uri tam in tam ali pa ob 11. uri poroka in ob 18. uri ohcet. Nihče v naši družbi ne hodi k ženinu in nevesti domov, to samo ožja žlahta porihta 8da gre po nevesto in to), če že. Res pa, da pri nas cerkvenih porok skoraj ni.
[/quote]

Hja, vsak dan človek na MON-u izve kaj novega.

Priznam, tudi sama tokrat prvič berem, da bi bila katera poroka izvedena s premorom med obredom in ohcetjo/gostijo, v katerem mladoporočenca ne bi poskrbela za goste in bi zato šli oni vmes domov ali pač nekam prosto po svoje …

Hja, vsak dan človek na MON-u izve kaj novega.

Priznam, tudi sama tokrat prvič berem, da bi bila katera poroka izvedena s premorom med obredom in ohcetjo/gostijo, v katerem mladoporočenca ne bi poskrbela za goste in bi zato šli oni vmes domov ali pač nekam prosto po svoje …
[/quote]

No to, da svati ostanejo sami in čakajo, pa se pogosto dogaja… Ponavadi takrat, ko gresta mladoporočenca z ožjo družino na slikanje. Če izberejo drugo lokacijo, lahko tako slikanje vzame tudi dve uri časa, svatje pa ta čas čakajo. Ne hodim veliko po porokah, sem bila v zadnjih letih le na dveh, na eni so se svatje ta čas vozili z ladjico po jezeru, na drugi pa smo šli v gostišče in tam sami čakali, dokler se niso vrnili in se je začela postrežba.

No to, da svati ostanejo sami in čakajo, pa se pogosto dogaja… Ponavadi takrat, ko gresta mladoporočenca z ožjo družino na slikanje. Če izberejo drugo lokacijo, lahko tako slikanje vzame tudi dve uri časa, svatje pa ta čas čakajo. Ne hodim veliko po porokah, sem bila v zadnjih letih le na dveh, na eni so se svatje ta čas vozili z ladjico po jezeru, na drugi pa smo šli v gostišče in tam sami čakali, dokler se niso vrnili in se je začela postrežba.
[/quote]

Če je ta čas za goste poskrbljeno, potem ni panike. Naj se slikajo. Kar sem bila jaz na porokah, smo svatje ta čas čakali nekje, kjer je bila pijača, nekaj za prigriznit, wc, celo glasba. Se usedeš, popiješ kavo, se naklepetaš, si oddahneš noge od kakih finih, neudobnih čevljev, sploh kaki babici paše malo posedet in se oddahnit od tekanja sem in tja in en dva tri je ta čas mimo. Seveda je tudi odvisno, ali so svatje med seboj v dobrih odnosih, ali imata mladoporočenca na kupu same kisle, med seboj skregane tečnobe. Mi smo se vsakič tisto uro med fotografiranjem čisto fino zabavali. Če pa že pridete na poroko vsi tečni in nejevoljni, ker se vam ne ljubi prekladat sem in tja, pa vam ni všeč to, pa ono, vse vas moti, vse vam je brez veze….. potem ni važno, kaj in kako sta si mladoporočenca zamislila, ne bo nič prav.

Danes je pa nekam veliko tem v zvezi s poroko. Aja, saj res, Valentinovo je blizu, pa to …

Zato pa sva midva naredila najbolje nekaj let nazaj; poleti sva šla na dopust, se tam skrivoma poročila (opravila fotografiranje in vse), ko pa sva prišla nazaj, sva povabila najprej obe družini na pojedino v gostilno, kjer sva jim razkrila razlog vabila, tako da seveda so prišli brez daril in vsega – kar sva tudi rekla, da NOČEVA..
Potem naslednji vikend sva imela pa skoraj 2 dni žurko z vsemi kolegi ki so lahko prišli na piknik (poslan jim je bil čisto navaden sms; v soboto bi nekaj spekli, pridete?) in potem sva tudi njim povedala, kaj in kako. BILO JE VRHUNSKO!!!
Vsi so bili sproščeni, veseli,..

Še 1x bi ponovila in naredila točno isto.


Evo, to je pa še meni všeč. Dejansko raznih poročnih cirkusov ne maram!

To je zato, ker iz poroke delate celodnevne dogodke. Ja, priznam, tudi midva sva bila že povabljena na kakšen krš od poroke, ampak tam sva zadevo hitro zaključila. Niti ne bom razlagal kako.
Sva pa midva najino poroko ravno zato organizirala malo drugače. Ker se mi zdi bizarno in nesmiselno cel dan letat iz lokacije na lokacijo. Brez veze. Slikanje po bizarnih scenah – brez veze.
Midva sva se poročila v gostišču ob jezeru, na plaži. Lepo urejena travica do vode na vrtu gostišča in pomol. Midva in priče na ladico ni na sredino jezera, tam naju je poročil, potem nazaj do gostišča in tam žurka. Začeli smo ob šestih zvečer, končali ob sedmih zjutraj. Več kot dovolj časa, da so naju poslikali v treznem in malo manj treznem stanju. Darila sva odklonila. Želela sva si samo flašo vina od vsakega. In da napišejo čigavo je vino. Tega pijeva ob različnih priložnostih in se potem tudi spomniva tistih ljudi. To je to.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Meni bi se zdelo egoistično, da bi cel dan šetala množico ljudi naokoli. Ta mešanica balkansko amerikaniziranega kičeraja je za večino ljudi prav mučenje. Vabilo prej povzroča skrb in nejevoljo kot pa veselje. V veliko primerih gre za pravo parado snobizma.
Midva imava lepe spomine. Smo bili sproščena družba par ljudi in nobenemu ni bilo treba skrbeti za garderobo, frizerja, darilo. Obred na Gradu, boljše kosilo v starem delu mesta. Pofotkali smo se v par minutah, a lahko rečem, da,so slike uspele bolje kot jih vidiš vse sfotošopirane danes. Obleka malo boljša, a primerna še za kdaj drugič. Lase sem si umila sama in jih posušila kar na zraku, tudi namazala sem se sama. Mi je ostalo še od mladih let, ko sem se malo preizkusila v svetu mode. Dobila sva par prisrčnih praholovcev, drugih daril nisva želela. Seveda sva vse financirala sama. Nobene potrebe po kakšnem preseravanju nisva imela, čeprav bi si komot privoščila precej več. Pa sva še vedno skupaj, marsikdo od tistih, ki zganjajo cirkuse, blejajo, da je to poseben ah in oh dan, opletajo s pocukranimi floskulami in zaobljubami, pa se razide na grd način.

Ojoj, kako kičasto.

Ojoj, kako kičasto.
[/quote]

Prav nič. Zelo lepo je bilo. Imela sva povabljeno svoji družini in nekaj ožjih prijateljev. Bilo je izbrano. Od pijače do hrane, pa nobenega posebnega pretiravanja in preseravanja. Izbrano z okusom.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Prav nič. Zelo lepo je bilo. Imela sva povabljeno svoji družini in nekaj ožjih prijateljev. Bilo je izbrano. Od pijače do hrane, pa nobenega posebnega pretiravanja in preseravanja. Izbrano z okusom.
[/quote]

Zame kičasto. In prav tako bedno, da te par pusti nekje čakat, da se gresta onadva nekam tja v tri krasne na 4 oči poročit, kakor prekladanje sem in tja.

Na moji je edino od začetka cerkvenega pa do gostilne kar trajal, sem bil sam tudi že kar lačen, ampak gostilna je bila tipična vaška in so hitro poskrbeli za juhico in tudi kasneje hrane ni manjkalo.
Pa preden smo šli od doma so bili tudi prigrizki, salamce, sirčki za tiste, ki so štartali od tam.

Pa tudi na nobeni drugi poroki še nisem bil, da bi nas pustili lačne.

Abejžno, kdo še ti verjame?

sramota ce je kdo na poroki lacen ali pa zejen ocitno drzi pregovor da bos od reveza dobil vec kot od bogatasa

A je poroka za to da se boste nazirali in nacejali? Poroka za taksne ki se ves cas bunite da je vsega premalo, vam daje priloznost da shujsate.
Oprostite. Jaz sem bila na porokah vedno prenazrta- ja sama sem si kriva. Pretiravamo s hrano da nam ze iz riti ven gleda. V Afriki pa lacni. Kdo vam je rekel da morate prinesti draga darila? Ljudje obrnimo miselnost. Naj vsak nekaj prinese s sabo na poroko kot vcasih, pa ne boste lacni 😉 lep pozdravcek.
Ps. Tudi na taksni poroki sem ze bila ko je bilo bolj malo vsega… ampak lacna nisem bila, ne verjamem da ste bili tudi vi.

Oh ja, pa kar verjemi. Se dogaja. Nam se je 2 leti nazaj.

Ohcet je bila v neki najeti koči. Za mladoporočenca, priči, njihove starše je bila ena velika dolga miza, ostale so nas razporedili k mizicam za 4.
Ko je natakar prinesel krožnik hrane, smo naredili prostor, da bo imel prostor še za ostale 3….no, teh treh ni bili nikdar. Ko smo dojeli da je to to (porcija denansko za dva srednje lačna človeka) smo vprašali ali lahko prinese še kaj. Odgovor je bil : žal ne, toliko imamo (je bil katering, niso imeli kuhinje).

Nobenih prigrizkov, ne kruha, ne piškotov – NIČ OD NIČ.

Alkohola sploh ni bilo, z izjemo ene steklenice penine, da je bil za mladoporočenca in slikanje.

Se nas je par odločilo, da gremo v cca 20 km odaljeno pizzerijo po par pic in nekaj piva na pumpo. Glavna žurka se je potem odvijala na parkingu pri našem avtu, ker so skoraj vsi prišli tja.
Je bilo smešno ko je prišla nevesta po nas, da bo torta in slikanje pa ji je en zabrusil: lačen nisem foogeničen. Počakaj da se najem ha ha ha

Če ne bi doživela, ne bi verjela da je mogoče.

Hja, vsak dan človek na MON-u izve kaj novega.

Priznam, tudi sama tokrat prvič berem, da bi bila katera poroka izvedena s premorom med obredom in ohcetjo/gostijo, v katerem mladoporočenca ne bi poskrbela za goste in bi zato šli oni vmes domov ali pač nekam prosto po svoje …
[/quote]

tak so se delale poroke 100+ let nazaj na kmetih
mi je babica razlagala, da sta njena mati in oče prišla s poroke domov se najest, potem pa nazaj na ples, ker ni bilo hrane za vse dovolj 🙂

najina poroka je bila skromna. samo 17 povabljenih. so pa imeli kanapeje ob 12.00, ko smo se dobili v mojem stanovanju, potem smo šli na civilni obred, po obredu je bila fotoseansa, v tistem času sva imela za svate, ki so čakali na voljo šampance, sokove in pecivo, nekje ob 16:00 smo prišli v hotel, kjer so nam potem postregli z večerjo (ruski bife), pecivo sta napekli mami, torta je bila od chefa kuhinje, ki je eden od bolj renomiranih chefov v sloveniji.
vse sva prosila, da si ne delajo stroškov z darili, izrecno sva vsakemu ob vabilu rekla, da nočeva ne denarja in ne nič drugega, ker ni bil namen poroke nabirka.

poroka je bila za moje pojme fantastična. upam, da za povabljene tudi. vsaj kolikor se mi je zdelo, niso bili ne žejni, ne lačni, mogoče čisto v vsakem trenutku ni bilo na voljo stolov, da bi se usedli…

Saj ne morem verjet.

New Report

Close