Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne želim da bi si otroci v mansardi naredili stanovanje

Ne želim da bi si otroci v mansardi naredili stanovanje

Če je kmetija mora en ostati doma,sicer je to propad kmetije.Pri nas bo sin ostal doma,trem hčeram pa bomo pomagali do stanovanja ali hiše.

Avtorica hiša je vajina, torej odločata vidva kdo bo v njej živel. Če imaš prav ali ne, ne bom komentirala. Ne razumem pa, kaj bi se naj ti prilagajala, če daš mansardo otrokom- saj bodo živeli zase in po svoje.

Jaz nekaterih res ne razumem. Otrokom bi dali mansardo, ampak večina vas ne razume, da če ste jim nekaj dali, je to zdaj njihovo in se nimate pravice vtikovat kaj oni počnejo s tem. To pa je problem, ker se ne želite sprijaznit s tem, da ni več celotna hiša vaša in zaradi tega pride do trenj med mladimi in starimi. Če si nekaj dal, pusti, da si človek uredi stvari po svoji želji, ne pa da bi še vi kar do smrti dirigirali mladim kje naj imajo postavljen kak kos pohištva.

Moj sin ima željo biti v mansardi. Lepo sva se dogovorila, da ima svoj vhod, vse ločeno in brez uletavanja en k drugemu brez predhodne najave. Kaj bo on delal v mansardi, me ne zanima, ker bo to njegovo .  Dogovarjava se samo za okolico in vzdrževanje zunanjosti hiše. Je odrasel človek in ko bo v mansardi, bom nanj gledala kot na najemnika kateremu nimam kaj pametovati. Če je spoštovanje med mladimi in starimi, ni problemov bivanja pod skupno streho. Samo večina starih ne premore spoštovanja do svojih otrok, zato pa pride do trenj.

Odgovor na objavo uporabnika
Scgy, 05.12.2022 ob 14:10

Sem čudna ali sebična? Vsi starši planirajo, da bodo odrasli otroci naredili stanovanje v mansardi v njihovi hiši. . Jaz pa tega ne želim, niti mož ne. Dali jim bomo ali gradbene  parcele za graditi ali pa jim kupili stanovanje v Ljubljani. Ne želim pa biti vpeta v njihov način življenja, jaz tako delam, oni drugače, tamlada bi spet hotela svoj red, pa bi bila trenja. Dovolj trenj sem imela v življenju, v pokoju želim imeti mir. Lahko pripeljejo občasno vnuke, stalna varuška pa ne bom. Moja hiša moja pravila. Naj grejo na svoje in si postavijo svoj način življenja. Ne rabiva z možem  niti pomoči na stara leta, takrat bova plačala DSO , ne pričakujeva da naju bodo otroci rihtali.takrat bodo še vsi v sluzbah.  Prodali bomo hišo ko ne bomo več zmogli vsa dela. Pa gremo v stanovanje. Kaj mislite vi?

Imate prav, da naredite tako, kot je vama z možem prav. In res je, da če bi živeli tamladi v mansardi pri vas bi vas izkoriščali za varstvo otrok, ko boste upokojeni, če ne že prej pa morda tudi za to, da jim kuhate itd. Vsaj večina današnjih mladih je žal prekomot.

Kupite jim stanovanje!

Denar za “najem” dajejo na stran in začnejo na parceli, najprej papirje, v naslednjem letu s plato…ko že imajo začeto pa kredit, v višini najemnine…pa so na boljšem kot drugih 80% mladih

Mislim natanko tako kot vi.

S to razliko, da otroka nista dobila stanovanj, samo šolala sva ju. Za vse ostalo pa bosta morala sama poskrbet. Za 2 stanovanji ni denarja, da bi samo enemu kupili, pa ne gre.

Navsezadnje sta  dobila marsikaj v 25-tih letih. Ljubezni največ💛

Kaj pa vem, avtorica. Te popolnoma razumem in spoštujem tvoje poglede in želje, ampak jaz osebno bi si dala še nekaj časa.  Ne bi ukrepala takoj. Konec koncev tudi gradnja samostojne hiše ni mačji kašelj za otroke. Mogoče, zgolj mogoče si boš pa tokom časa premislila …

Odgovor na objavo uporabnika
MojeMnenje*, 05.12.2022 ob 14:14

Jaz mislim, da boš končala sam in osamljena, in se čudila, zakaj te nihče ne obišče, ma kaj obišče, tud pokliče ne…

 

Se ena k bi svoje otroke vecno ujckala ali pa si ta ujckan otrok? Ce se ne znas osamosvojit ali pa tvoji ne, potem si krepko zgresila pri vzgoji/oz tvoja mati 🙂 in otrok nimas zato da na stara leta nekdo skrbi zate ali te obiskuje…to imas s korektnim odnosom in vzgojo. Taki ste govno te druzbe, ker ne znate imeti pristnih odnosov, ampak si jih raje kupite. Mrš

Odgovor na objavo uporabnika
Khgg, 05.12.2022 ob 14:58

Avtor ima popolnoma prav. Sama bi naredila podobno. Tisti, ki se zgražate in mislite, da vas bodo otroci pustili osamljene ste res bedaki. Že večkrat videno koliko nesoglasij je v bajti, kjer so mladi in stari skupaj.

Pri takih ves, da nimajo dobrega odnosa z otroci in da so ene sebicne riti. Otrok ti ni prav nic dolzan.

Čisto realno razmišljaš. KO so te potrebovali si bila ob njih. Zdaj so odrasli in naj živijo po svoje. Tudi glede vnukov imam enako mnenje.

BRAVO!! Niste cudni. Kot berem zgoraj boste otrokom resili v celoti ali pa delno stanovanjski problem, poleg tega pa ste / boste poskrbeli tudi zase,ko boste starejsi. In tako ne boste v breme otrokom.

Otroci so vam lahko samo hvalezni! Veliko srece in zdravja vam zelim in uzivajte v pokoju sami, z mozem, otroci,  vnuki ,prijatelji …

 

Če res ne pričakujete, da vam pomagajo kasneje na stara leta in ste sicer pripravljeni pomagat, da uredijo svoj stanovanjski problem, se mi to zdi več kot fer iskreno. Želim vam, da ne bo ognja v strehi zaradi tega.

Pri nas živimo skupaj v isti hiši s sinom in njegovo družino, pa se razumemo. Potrebno se je prilagoditi, tako tašča, kot snaha. Midve sva našle sorazmerje za dobro razumevanje. Tako, da ja, vstrajanje v nekem stereotipu je popolnoma nesprejemljivo.

Glede na sodobne snahe, se mi zdi to skorajda edino pametno. Saj če dobiš zeta, moškega, še nekako gre, ampak s snahami je pa večni problem, pa vedno boš ti kriva, ali pa tvoj mož, ali pa oba. V glavnem pametna odločitev.

New Report

Close