Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ne zelim otrok

ne zelim otrok

Povsem in absolutno tvoja ter izključno TVOJA odločitev je če hočeš otroka roditi. Nikomu nisi dolžna roditi in mož ni upravičen do otroka s tabo. Mislim če nočeš, kaj pa bo, izsiljeval? Te zlorabil iz zvezal za 9m? Če ne pač ne, gre če to ne zna sprejeti. Partnerja ki grozi, izsiljuje, ponižuje, žali, ne upošteva, da nekaj nočeš, zate ni pravi!

Roditi namesto tebe ne more nihče. Tudi pomagat nosit bolečine, nosečniških neprijetnosti… ti ne more nihče. Fizično boš v tem sama… drugo je mentalna, čustvena, finančna plat

Je pa življenje vzemi ali pusti sistem. Če nočeš otrok moraš to jasno povedat. Potem pa ke kar je.

Ne poznam niti enega takega primera, ki se ne bi končal z odhodom moškega. Pri 35, pa tudi pri 40 mu je bilo še ok brez otrok. Potem pa ga je pičilo, na hitro našel eno dovolj mlado, da lahko še rojeva in na hitro naštepal dva, tri otroke. Srečna partnerka, ki ji je ustrezalo življenje brez otrok, pa ostala sama in zelo razočarana.

In ve mislite, da cr pa ne boli? Nemalo žensk tista rana boli še mesece, pa posledice znajo biti hujše od dveh šivov tam spodaj.
[/quote]
ne rabiš se v mene spuščat.
samo povem, kar vem
jaz sem rodila z epiduralno, porod trajal vsega skup 4 ure in pol, milina, kaj naj rečem

po porodu pa jeba. vse spodaj je šlo k vragu, totalni prolaps vsega, ker imam zelo slabo vezno tkivo. en teden praktično na vece nisem mogla hodit, sem mislila, da bom morala na kateter. pol leta nisem imela kontrole nad mehurjem. seks zanič. nobenih očutkov več. šla tudi na samoplačniški laserski poseg, ki je bil bolj blažev žegen, kot kaj drugega… skratka, če bi to vedela, bi jaz tudi navijala za carskega….

Ja, sej pravim, ne poznam ozadja, ampak vem da je tako rodila, ker mi je kolega (njen partner) rekel, da se na smrt boji poroda (bolečin). Je bil pa prikrajšan (ali pa ne, kakor vzameš) pri porodu, ker je videl otroka dan kasneje.

Ampak vseeno, ali mislite, da ženski, ki nima vez pa se na smrt boji rojstva, ne bi pomagali na tak način??
[/quote]

se da izjemoma, s tem, da mora ženska imeti dobrega psihiatra, pa še psihologinjo v porodnišnici mora prepričat.
sicer pa v glavnem nočejo pomagat, so dobesedno žleht.
ko pa pride kakšen znan ali z določeno barvo papirja, takrat so pa čisto drugačni in medeni.
Saj se spomniš tiste iz Trbovelj, ki ni hotela narediti cr pravočasno in sta dvojčka umrla v trebuhu, čeprav so bile nujne medicinske indikacije? V Sloveniji se imajo dohtarji za bogove, ne pa za pomočnike žensk, ki rojevajo.

Ja, sej pravim, ne poznam ozadja, ampak vem da je tako rodila, ker mi je kolega (njen partner) rekel, da se na smrt boji poroda (bolečin). Je bil pa prikrajšan (ali pa ne, kakor vzameš) pri porodu, ker je videl otroka dan kasneje.

Ampak vseeno, ali mislite, da ženski, ki nima vez pa se na smrt boji rojstva, ne bi pomagali na tak način??
[/quote]

Ne, ne bi. Bi ji že med nosečnostjo ponudili pomoč psihiatra in jo na dan d nafilali s pomirjevali. Sicer bi si vsaka tik pred zdajci lahko izmislila, da jo je fuuuuul strah in bi potrm kar po tekočem traku cr morali delati. Ne gre tako enostavno.


ne rabiš se v mene spuščat.
samo povem, kar vem
jaz sem rodila z epiduralno, porod trajal vsega skup 4 ure in pol, milina, kaj naj rečem

po porodu pa jeba. vse spodaj je šlo k vragu, totalni prolaps vsega, ker imam zelo slabo vezno tkivo. en teden praktično na vece nisem mogla hodit, sem mislila, da bom morala na kateter. pol leta nisem imela kontrole nad mehurjem. seks zanič. nobenih očutkov več. šla tudi na samoplačniški laserski poseg, ki je bil bolj blažev žegen, kot kaj drugega… skratka, če bi to vedela, bi jaz tudi navijala za carskega….
[/quote]

In po carskem misliš, da se to ne more zgoditi? Sploh če ti ga ne delajo v splošni anasteziji ampak s spinalno. Upoštevaj še slabo celjenje rane, ki se kar naprej na novo odpira, pa vname, da imaš 40 vročine in te nabasajo z antibiotiki, pa še mesece bolečin, grozne bolečine vsakič, ko mehur ni popolnoma prazen (nepopravljivo), nevarnost, da ob naslednji nosečnosti ali porodu poči maternica na mestu reza, pa glede na to, da pri carskem prerežejo najprej kožo, potem maščobno tkivo, mišico in še maternico, obstaja možnost, da se ti notranje rane med celjenjem zlepijo in zarastejo druga z drugo. Za piko na i lahko ostane še zelo grda brazgotina. Upoštevaj še splošno nevarnost in tveganja kot pri vsaki operaciji, pa če bi vedela, kolikokrat se zgodi, da med rezanjem urežejo otroka….. Še navijaš za carski?

Ko berem komentarje .. groza od groze.
1) po vecini se vidi kako nezrele ste zenske ne glede na vasa leta. Govoriti cez avtorico slabo ker jo je strah poroda je dobesedno katastrofalno nezrelo in sramotno. Sama imam endometriozo hudo obliko in ne predstavljam si iti se cez porod,ker sem vsak dan v hudih bolecinah. Govorite
lahko le in zgolj o stvareh ki amste jih same dale cez v zivljenju PA se to!…. nima nobene veze z ostalimi zenskami pri katerih cisto vse lahko poteka drugace… to je prvo,nezrele da bolj ne morete bit
2) ego na triglavu plesalka latino nvm cesa,latino je tudi j.lo pa je po naravi debela kot prase. Tudi zame so lepotice po naravi vitke,lepi dolgi lasje rjavi,zelo mlad videz,polt mi sicer ni vazna ampak ja. {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} takih zensk je v sloveniji zelo majhen. Imeti mlad obraz pri 30ih je redkost,poglejmo najstnice kako zgledajo pri 15 kasne bodo sele pri 30,40,50….
Latino je ponavadi oznaceno kot za debeluhinje “rasa” tako da s cem si se pohvalila zdj? da si bajsa pa vseeno cvrsta lulika? 🤣🤣 bajse majo ze v osnovi in grde kolobarje okoli prsi,bradavice, da o debeli vagini oz ustnicah in ostalem ne govorimo
3) epidur. je lahko tako zelo dobra kot zelo slaba odlocitev,ce znate uporabljati med over znate tudi google.

Pametne vse a nezrele do skrajnosti
Bruha mi se ko vas berem 🙂

avtorici pa : zgolj in samo tvoja odlocitev
Npr Midva s partnerjem sva na istem ze od zacetka da je to moja odlocitev 🙂

in pol vidis na fb neko ić pametno a deej no da jo je strah poroda napise,a pogledas njeno sliko pa u faco tok zje… zgleda da valda nima vec kej zgubit😂😂😂😂
svasta.

Tako razmišla nek nedorasel otrok nikakor pa oseba, ki ima kaj pameti.

nedozorel otrok ker noce otrok ker jo je strah posledic? Otrok si ti tko k vecina papki na medover to se ve kasni tipi so kle gor (ogabni?) manj je moznosti za zaplete v teh casih ja kar pa ne pomeni da jih ni. Tudi brala sem na spletu da ima velikk zensk po porodih nove zdr.tezave ki jjh zdravstvo seveda ne povezuje z nosecnostjo no zal pa so se kako povezane. Seveda je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moskih ki mu gre samo za potomce in ne zdravje zenske in to je prva tezava. Z moskim ki ima take izjave kot jih imas ti tudi sama nebi imela niti kontakta z rokami kaj sele otroka,a ves.. muto en.

Tako razmišla nek nedorasel otrok nikakor pa oseba, ki ima kaj pameti.
[/quote]

Zal se za vecino moskih strinjam. vsi bi radi le potomce potem pa ko se zenska zapusti je debela ostane pac samo se doloceno minimalno spostovanje do mame tvojih otrok,moski pa najde drugo sexy suhico
ne hvala

edine k tezijo drugim babam za otroka so pa lih ene zapuscene bajse k so ble ze prej grde in zdj sikajo k upajo d bomo ostale iste pol 😂😂😂dream on bjač


[/quote]

Recimo jaz imam 2 otroka in sem po 1 mesecu po porodu zaradi telovadbe lahko oblekla iste hlače, kot pred porodom. Ne vem kakšnih telesnih spremeb se bojiš? Ko si pa star si pa star z otrokomali brez. Vpiši se na telivadbo. Tvoj strah je notri votel vzunaj ga pa nič ni. Na stara leta boš pa sama. Po carskem rezu so telesne spremebe večje, kot pri naravnem porodu. Pa še hitreje se celi.

Če partner želi otroke, mu pustite da gre po svoje. Ne bodite sebična, češ saj me ne bo zapustil.

Takega izgovora pa še ne.. ok nekatere se odločijo da ne bodo imele otroka ker se ne čutijo materinske itd
Ampak tak razlog??? Ne vem, ozgleda po svojo mami sklepas ali kaj.
Ogromno je zensk ki se ji telo ni veliko spremenilo odvisno koliko delas na sebi in od same nosecnosti.
Bojazen da se ti telo nebi iznakazilo… noro…
Kaj te let ni strah? … a ves kako te sele leta iznakazijo…
Oh… noro… noro…

Svojo zrelost si tudi ti pokazala s tem zapisom. Sploh o plesalki in komentarju čez JLo. Kako si že rekla? “Debela kot prase”? Da o nadaljnih komentarjih ne govorim. Uau, res komentar izjemno zrele ženske. Mimogrede, plesalka je komentirala, da PLEŠE latino plese, ne pa da je (tako kot JLo) latino po rasi. Je razlika, veš? A znaš brat? Kaj si ti v bolečinah, daj no daj. Jezik te že ne boli, da si tako žleht, prsti pa tudi ne, če lahko tapkaš neumnosti na forum.

Sem bila podoben primer, s tem da sem vedela da otroka bi pa imela, sploh ko sem razmislala tako v prihodnost, sem tudi v sluzbi opazila pri starejsih sodelavkah da so bolj same pa tudi ce imajo kup prijateljev v primerjavi s tistimi, ki imajo druzine. Otroci so nek pogon, smisel, moj partner pravi da zivljenje ki ni polno tako ali drugace je prazno. Otroci ga res zapolnijo najbolj z ljubeznijo, radostmi pa seveda tudi z obveznostmi, skrbmi. Seveda vem, da marsikdo zivi polno zivljenje brez otrok in je zadovoljen ampak se mi zdi da potem res mores bit tak tip cloveka, da te je povsod polno.

No me je pa bilo poroda tako strah da v kljucnem trenutku ko bi moral odnos z bivsim partnerjem napredovati ni in sva stagnirala, sla narazen, potem sem hitro spoznala drugega, se noro zagledala in naredila otroka. Zaradi strahu sem razmislala tudi o rojevanju v tujini ipd., imela tudi izpade ko me je partner tolazil, stokrat sva sla skozi kako bo. No pa sem sla rodit v Sloveniji z epiduralno v bolnišnico kjer imajo to 24 ur, sicer je bil porod dolg ampak skoraj nic bolec, nic poskodb, otrok sicer bolj droben tako da je verjetno tudi to pripomoglo k lahkemu porodu, osebje blazno prijazno, tudi telo je bilo nazaj v formi v enem mesecu, imela sem res dobro izkusnjo, sedaj sem noseca drugic, priznam da me je kar malo strah kako bo saj imam samo dobro izkusnjo oziroma perfektno se enkrat bi zelela enako.

Ce je razlog samo to, da te je strah se enkrat premisli (s tem da se pa zavedam da je vsak porod vsaka izkusnja individualna, mozni so zapleti ipd.) ce te kdo razume te jaz… Ce pa je razlog, da noces otroka se kaksen drug pa raje ne.

Nimam, nočem in ne bom jih imela.

In mi je čist ravno kaj si kdo misli. Moj partner meni enako.
Kaj bo čez 5 let, kdo ve…

Zaenkrat pa so zame otroci gravž.

Rodila z epiduralno, bolelo nic. Tudi telo je enako kot prej, niti ene strije nimam, vse OK.
Ampak skrb za otroka in vse kar pride potem je tezko. Midva sva se odlocila, da jih ne bova imela vec.

Veliko zensk se zaradi osebnih razlogov ne odlocajo za otroke. Se pa počutim kot da je še v Sloveniji glede tega tabu oz.da bi vsaj naj vsaka imela otroke (pritisk družbe,staršev itd) nihče pa ne pomisli da je odzadi neka zgodbe če se ženska odloči da si ne želi imeti otrok. Je tudi razlog, če ne more zanositi in se odloči,da ne bo posvojila itd…
Poznam ene ko imajo rade otroke ampak jih same ne želijo imeti in jih družba obsoja zakaj ne blablabla…
Se pa najdejo tudi partnerji ko pač razumejo,da ženska ne želi imeti otrok.

Različne smo si, ni nujno da si s porodom/i uničis postavo. Jaz sem po dveh porodih imela 5 kg manj, brez kakršne koli telovadbe ali diete, dojila sicer sem, pa ne pretirano dolgo. Strije nisem imela nobene, šivana tudi ne. Obakrat epiduralna in bi, kar se nosečnosti in poroda tiče, komot ponovila.

Saj to je problem te družbe – vsi bi samo beli kruh, ker je to moderno, ker se to zdaj je, ker trenutno v druzbi velja beli kruh za ta boljsega.
Mogoce je pa črn kruh še celo bolj zdrav kot beli…
najvec se clovek nauci iz tezkih situacij in iz njih pogosto izhaja najvec ljubezni in najman sebicnosti
in najvecja rast

Črh kruh je super, zato da človeku glikemični indeks preveč ne poskoči. Ha.

Bi ženska morala imeti otroke? Mogoče v biološkem smislu, ampak v družbenem pa ni potrebno. Lepo se da živeti brez otrok. To, da človeku nekaj manjka, ker nima otrok, je zmotno prepričanje. Tako razmišljajo tisti, ki je njihov smisel življenja reprodukcija in vse podredijo temu. Gre za nagonsko življenje, po zgledu živali. Pravzaprav je to samo ena verzija življenja, ki se ji pravi nadaljevanje vrste. Ni pa nujno, da je ta oblika najlepša, najboljša in skratka top. Treba jo je promovirati, ker nenazadnje gre za nadaljevanje vrste in nagonsko je tako prav, sicer nas ne bo več. Vendar, zakaj bi morali sploh še biti? Ali smo res tako kvalitetna bitja in ali smo sploh za vesolje pomembni? Za Zemljo smo prej škodljivci kot ne. Vse je v tem, kako gledaš na vse skupaj.

Bi ženska morala imeti otroke? Mogoče v biološkem smislu, ampak v družbenem pa ni potrebno. Lepo se da živeti brez otrok. To, da človeku nekaj manjka, ker nima otrok, je zmotno prepričanje. Tako razmišljajo tisti, ki je njihov smisel življenja reprodukcija in vse podredijo temu. Gre za nagonsko življenje, po zgledu živali. Pravzaprav je to samo ena verzija življenja, ki se ji pravi nadaljevanje vrste. Ni pa nujno, da je ta oblika najlepša, najboljša in skratka top. Treba jo je promovirati, ker nenazadnje gre za nadaljevanje vrste in nagonsko je tako prav, sicer nas ne bo več. Vendar, zakaj bi morali sploh še biti? Ali smo res tako kvalitetna bitja in ali smo sploh za vesolje pomembni? Za Zemljo smo prej škodljivci kot ne. Vse je v tem, kako gledaš na vse skupaj.
[/quote]

Kaj je komu smisel življenja, je njegova stvar. Problem nastane, ko človek pride do spoznanja, da se je zahebal z odločitvami, pa naj bo to, da je imel potomce, ali da jih ni imel.
Zagrenjenih 30 letnikov in letnic je malo, zagrenjenih 50 letnikov in letnic pa je več kot polovica, to so tisti, ki so se zahebali, pa krivijo vse druge za svoj zaheb.

Pozdravljena!

Kako ženske doživljajo porod je odvisno od vsake posebej od življenjskih izkušenj, praga bolečine, zahtevnosti poroda ipd. Jaz osebno poroda nisem dojemala za tako bolečega, kot so mi to opisovale nekatere mamice, pa ni bil čisto brez zapletov. Mislim, da je problem v tem, da o njem velikooo govorijo ravno tiste, ki so ga res zelo težko prenesle, druge pa hitro pozabimo nanj. Verjamem, da te lahko strah odvrne od marsičesa, upam da te ne bo prikrajšal za to da bi bila mamica. Seveda če si to želiš kdaj postati. Po mojih izkušnjah, je najbolje uživati v nosečnosti in ne razmišljati o tem, kaj pride na koncu. Res pa sem osebno kar flegmatik in verjamem da nekaterim to ne uspe. Če je želja pa so tudi druge rešitve. Lahko pokličeš po bolnišnicah in se pozanimaš kje v Sloveniji nudijo epiduralno(ne čutiš bolečin od pasu navzdol) ali pa tudi zaprosiš za carski rez. Ni ravno pogosto, da upoštevajo to željo vendar poznam punco, ki je šla čez to že dvakrat. Pa tudi ni to možno v vsaki bolnišnici.(mislim da so njej ugodili v Trbovljah). Seveda je morala opraviti tudi pogovor s psihologom. Se pa moraš zavedati, da čisto vsak porod ima tveganja in pretehtati moraš vse prednosti in slabosti. Pri carskem rezu je težje vzpostaviti dojenje in je daljše okrevanje tako da moraš to tudi sprejeti pri takšni odločitvi.

Vse ob vsojem času nikakor pa ne na silo. Če si ne želiš materinstva uživaj v raziskovanju okolice in ob druženju, če pa bo želja velika, pa upam da strah ne zmaga. Lp

Vidis,mojega moza bi morala srecati.Zeno je zapustil,ne ker se je postarala,pac pa ko so otroci odrasli in je ugotovil,da jih zanima le denar.Ker sem mlada sem zelela otroka,a je rekel da bo takoj sel.Stori kakor cutis,ne idi preko sebe in ne boj se samote na starost otrok po vecini ne zanimajo stari in bolni starsi.

Odgovor na objavo uporabnika
Miki1955, 27.12.2021 ob 07:54

Vidis,mojega moza bi morala srecati.Zeno je zapustil,ne ker se je postarala,pac pa ko so otroci odrasli in je ugotovil,da jih zanima le denar.Ker sem mlada sem zelela otroka,a je rekel da bo takoj sel.Stori kakor cutis,ne idi preko sebe in ne boj se samote na starost otrok po vecini ne zanimajo stari in bolni starsi.

Zakaj odgovarjaš na tako staro temo? Gos neumna

New Report

Close