Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte vlačiti kričeče in cmerave dojenčke v restavracije!!!

Nehajte vlačiti kričeče in cmerave dojenčke v restavracije!!!

Ja, se strinjam z gospo a zaradi drugačnih razlogov. Zato ker kot dojenčki danes nimajo miru. Starši jim ne dajo miru v prvih mesecih življenja. Tudi mi smo doživeli v Kopru podobno , ko je ubogi dojenček zelo jokal v lokalu v vozičku, A njegiva mamic se ni dala motiti in je klepetala dalje s prijateljico, namesto da bi ji pa le kapnilo v glavo, da ima njen dojenček dovolj in sa želi mirni sprehod zunaj. Se strinjamo, preveč današnje mamice vlačijo svoje otroke prehitro po gostilnah in trgovinah. Ko smo mi odraščali, so mamice naše vsaj po leta nas imele v enem miru doma. BRAVO za take pomisleke. In razmislek mamicam, ki res celo prve mesece ne dajo miru svojemu dojenčku.

Odgovor na objavo uporabnika
Pa še kaj, 17.08.2021 ob 19:29

Gostje vas imamo poln kufer!!! Dojenčki se vam derejo, vi jih ignorirate, posledično mora cela restavracija poslušati cmerjenje otrok!!!

A morate hodit ven jest z jokajočim podmladkom??!!! Drago plačam svojo večerjo, želim si miru in ozračja, v katerem se lahko s prisotnimi za mizo normalno pogovarjamo, na koncu pa smo vsi tiho in poslušamo vpitje cmeravega dojenčka!!!

V tako restavracijo, kjer vodstvo to tolerira in ne opozori staršev, ne mislim več nosit denarja.

ž

Pa bodi doma

Anonimno- odgovor, gospod gospa, lepo je opisal-, A, kako je stanje v lokalih z otroki ki kričijo zakaj tak brezobrazen odgovor-” pa bodi doma”. Dojenčki so za,doma biti, ko se rodijo in nekaj reda mora,imeti vsak otrok in ker so starši dandanes prepoteni da bi zdržalo doma 1 teden skupaj z dojenčkom in otroki, tudi otroci rabijo malo miru da so doma in mamice nočejo več biti doma, ker je moderno it jest v resta račje, in bolj na free hočejo biti današnje mamice. Preveč svobode hočejo imet danes starši ob otroku.

Odgovor na objavo uporabnika
Ibden, 17.08.2021 ob 19:47

Se popolnoma strinjam s tabo. Pa ne, ker ne bi marala otrok, ampak ker ne morem videt ignorantskih starsev, ki mislijo, da bomo vsi poslusali njihove otrocaje. Ni problem, da otrok nerga, joka, izsiljuje, na zivce mi gre, ker je to na koncu problem vseh, samo starsev ne. Ti se kretensko smeskajo in v najboljsem primeru ignorirajo jokajocega otroka. Take bi morali gostilnicarji po hitrem postopku usmerit z gostinskega prostora.

Nimam pa problema, ce otrok pojoka, pa se starsi ukvarjajo z njim in ga hitro pomirijo. To je pac normalno sobivanje ljudi.

Se strinjam z napisanim, ko nimaš varstva, pač ostaneš z otrokom doma, nikakor niso drugi dolžni poslušat vpitja tvojih otrok, preprosto niso njihove varuške.

Gospa doma ostani.

to pa res, komaj ga strese, že vlači po hipermarketih, gostilnah, ni da ni- samo doma ne bit kakšen dan, nežno in umirjeno sprehajat po domačem okolišu, posedet na klopici v parku, ob ptičjem petju, vetriču, šumu vodnjaka, ….to je staromodno, no….takoj ga priklopit na umetne transferje, umetne luči štacun… ….pol pa 6.- mesečne že na tablice, pametne naprave in stopnjevat…

Odgovor na objavo uporabnika
Monovina, 17.08.2021 ob 19:32

Kaj misliš, da jih bodo ven vrgli?

Še unih s psi ne vržejo ven pa se meni gabi jesti okoli psov, zavoham jih na kilometer. Najboljši so pa taki kot moja kolegica, ki pravi da  njen pes ne smrdi. Ja mogoče njej ne, jaz pa pse zavoham takoj in še na bruhanje mi gre zraven.

 

Toleranca do vseh ali nikogar. Tako pač je.

Mirno lahko ostanete doma. Upam, da vam pes ne bo smrdel tudi v primeru, ko bi rabili njegovo pomoc.

Večje štale, kot jo v javnosti delajo pozornosti željne odrasle osebe, ni. Je pa hudič pri teh pozornost vzbujajočih, ko jim pozornost ukrade kak otroček in nastane tak zapis.

SE absolutno strinjam! S svojim dojenčkom tega zagotovo ne bom počela, ker je popolnoma neobzirno do gostov in niso dolžni tega prenašat.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8288, 07.07.2022 ob 19:27

Gospa doma ostani.

TI ostani doma, če nimaš obzirnosti do drugih gostov in si egocentričen otrokocentrist. Vsi smo ljudje, ne samo otroci!

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 17.08.2021 ob 22:00

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 17.08.2021 ob 21:53

——————————————————

A veš…enkrat ko začnete s tem, ni konca. 

—————————————————–

O čem ti sploh govoriš? Nihče ni prepovedal javnih krajev za dojenčke in malčke! Vi ste si prisvojili kraje, ki niso primerni zanje. In samo debilni starši se ne znate obnašati ker ne znate pomiriti otroka in v primeru če ga ne morete pomiriti oditi. A zato ker imate uničeno kosilo ga mora imeti še drugih 30 ljudi. Sej sem napisu zdej se to dogaja v dragih restavracijah, vodenih ogledih, jamah, potem pa prihaja še v kulturne inštitucije, gledališča, klasične koncerte… To je pač vaš primitivizem, ki ga je treba ustaviti.

 

———————————————————————————

Ijooj potem pa geji tudi ne smete v poceni trgovine s cotami, samo luksuznih se držte.

————————————————————————————–

Oprosti ampak sanja se mi ne o čem govoriš…

Chill bro. Nauči se živeti v sožitju z drugimi. Z raznimi prepovedmi si nihče ne dela nobene usluge na dolgi rok. Danes so otroci, jutri cucki, potem blondinke, vmpasti dedci, premalo oblečene babe.. itd.. prej ali slej boste vsi na vrsti. Ne gre to tako. Vsak pameten ve kaj je prav in kaj ne, če bomo tolerantni eni do drugih, zna bit da bomo še kam prišli, drugače se nam pa slabo piše. Saj vidiš..cepljeni, necepljeni.. in smo tam. V fašizmu, nacizmu in drugih izmih

Malo pa je le treba ločit med dolgotrajnim otroškim jokom in lastnostmi, kot so spolna usmerjenost. Eno je zvočno nasilje in mantranje dojenčka, drugo pa je nekaj, kar se dogaja v zasebni spalnici, se ti ne zdi?

Odgovor na objavo uporabnika
pred leti, 18.08.2021 ob 08:21

Pred kakimi tremi leti sem šla z otrokom (7 let) v kino gledat risanko. Tam je bila družina z otrokoma kake 2 in 4 leta. Kaj sta una dva delala, bog se usmili. Od tekanja okoli, do govorjenja naglas, kreganja med seboj, obmetavanja s kokicami… eden je šel po biljeterja ali pač nekoga, ki je zaposlen v kinu in jim je povedal, naj umirijo otroke ali gredo, da bodo dobili vstopnice nazaj. Niso hoteli, naglas so se med filmom prerekali z njim, oče teh otrok je bil prav agresiven, da imajo pravico gledat, ker so plačali. Skratka ostali so do konca, tisti zaposleni ni vedel, kaj naj naredi. Moj sedemletnik in ostali pridni otroci v kinu so se mi smilili, ker niso imeli nič od filma. Pa so bili poleg tudi kakšni štiriletniki, ampak so normalno gledali. Pač nevzgojeno mularijo se ne vodi okoli, ker taka ni samo v kinu, ampak povsod. Ampak kaj, ko ima nevzgojena mularija tudi nevzgojene starše. Ti mulci bi se isto obnašali tudi če bi bili starejši, grem stavit.

Točno tako!

Odgovor na objavo uporabnika
Leeleenrpr, 18.08.2021 ob 09:13

Za otroke je treba poskrbet in jih umirit, nikakor ne podpiram tega, da mulci vreščijo na javnih mestih, starši pa to ignorirajo. Saj razumem, da je to nek vzgojni princip, ampak pejte se to doma, ne v gostilni.

Tisti, ki trdite, da se majhnih otrok sploh ne sme peljat v restavracijo, na letalo ali v Postojnsko jamo, ste pa popolnoma nerazumni. Otrok in njegovi starši pač ne obstajajo v nekem vakuumu, da bi samo doma ticali in jih ne bi nihče niti videl, niti slišal, 5 let kasneje bi pa na plano pokukal popolnoma socializiran mali mož. Postopoma in starosti primerno ga je treba jemati s seboj in navajat. Če babi povabi v gostilno za rojstni dan, najbrž ne bomo najmlajšega vnuka doma pustili, a? Poleg tega niso vsi otroci edinci in ne moreš še starejših doma imet zaprtih, zato ker se npr. “z dojenčkom ne hodi na morje”. Da se družina ves čas deli na neke manjše skupinice, pa tudi ne gre. Že itak smo malo skupaj.

V glavnem, ne se bat, jaz bom svoje po hitrem postopku utišala ali umaknila. Ampak ne pa pričakovat, da bomo kar doma nekaj let oz. da bomo za vsako malenkost planirali varstvo, ker kao ne morem z otrokom v Qlandio nekaj kupit. Lajf je lajf in del njega so tudi otroci, naši in tuji.

 

NO, to je pa razumen starš, pohvalno!

Odgovor na objavo uporabnika
no jaaa, 18.08.2021 ob 09:21

Mislim, da vsak razume poanto. Naj ne bi peljal NEVZGOJENIH otrok okoli, če jih ne znaš umirit. Vzgojen dveletnik, ki se v restavraciji lepo obnaša, nikogar ne moti. Saj to je ja jasno. Če pa si z dojenčkom ali pa tvojemu malčku nekaj ni prav in sitnari, pa ja, poskrbiš, da se umiri ali pa odideš z njim ven. To je vse.

TAko je!

Odgovor na objavo uporabnika
Bogpomagaj, 20.08.2021 ob 14:26

Odgovor na objavo uporabnika
Mrjauka1965, 19.08.2021 ob 23:38

Prav nesramno netolerantni ste. Prav gotovo noben starš ne gre v restavracijo z namenom, da bi otrok jokal in vznemirjal druge. Se pač zgodi in se bo dogajalo. In ko se otroci znajdejo v drugem, nepoznanem prostoru, so pač vznemirjeni. In jokajo. Nekateri prav neutolažljivo. Pa kaj. In ne boste verjeli, nobenemu staršu to ni prijetno, ali celo v veselje. Prav hudo mu je. Ampak tudi strarši lahko kdaj kaj pojedo, pa čeprav se zgodi, da otrok zajoka. Ali je celo hudooo glasen. Vsi plačajo. Starši in ostali gostje. pa še nekaj: pri tako majnih otrocih ne gre za vzgojo, bolj za naravne danosti ali – temperament otroka. Tisti, ki misli, da ima “vzgojenega 2-3 letnika” ima srečo, da  je otrok pač genetsko tak. Ni tako občutljiv na dražljaje, kot nekdo drug… Ja, imam otroke, celo 4. Pa tudi pse…

Seveda je to vse res in velja za recimo obisk restavracije. Ampak normalen starš se v tem primeru z otrokom nekam umakne, ga umiri in se z njim vrne. Otrok, ki joka zaradi preveč dražljajev se v takem okolju zlepa ne bo pomiril. Če vemo, da je otrok občutljiv se prilagodimo in ga nekajkrat peljimo samo na pijačo, da bo obisk restavracije krajši, otrok se bo malo navadil na dinamiko in dogajanje, potem mu bo tudi lažje, ko bomo šli na kosilo in se zadržali dlje časa. Medtem, ko se čaka na hrano, naj ima kaj za počet, naj si vzame eno igračko po želji…

 

Ni res, da ne moreš imet vzgojenega 2-3 letnika in je vse stvar temperamenta. Meje se določajo od prvega trenutka, ko se jih otrok začne zavedati, kar je krepko preden ima 2 leti. Moja 2+ letnica bi z veseljem tekala po gostilni, vlačila stole sem in tja, na ves glas vriskala in še kaj, če bi ji z možem dovolila in bi se midva ta čas lepo v miru najedla. Ampak ji kaj takega na kraj pameti ne pade, ker ji vsak dan privzgajava, kaj je sprejemljivo obnašanje in kaj ne. Pravila ponavljava, kot ena lajna in se jih drživa. Ne rečem, da je kdaj ne zanese in da ne preizkuša mej. Tudi ne rečem, da nikoli ne trmari in joka. Ampak, ko se to zgodi, jo peljem nekam na samo, ko se pomiri ji povem, zakaj sva šle ven, ponovim z njo pravila, kako se lahko obnaša in kaj bomo naredile, ko se vrnemo, potem jo peljem nazaj in konec debate.

 

V tej temi ni govora o starših, ki se jim otrok joka in jim je ob tem blazno neprijetno, ker motijo vse okoli in se na vse kriplje trudijo zadevo umirit, ampak o tistih, ki pač pustijo, da dojenček joka/otrok teka okoli/ vrešči kakor mu paše in minimalno ali sploh ne reagirajo na otrokovo obnašanje.

podpis!

Odgovor na objavo uporabnika
Xxxxx775, 20.08.2021 ob 15:20

Verjetno nomaš otrok! Otroci so lahko zelo pridni kot da jih ni, se pa zgodi da kej trmarijo in jokajo,  cvilijo. Če trmarijo jim ne prideš dostikrat do živega. Imam otroke in gremo tudi skupaj ven jest. Zelo redko se zgodi da mali (4 leta) trmari ker nečesa ne dobi, in takrat ga pustimo in naj joka, ker nemore vsega dosešt. Nahitro pojemo in gremo. Če bi radi pa čisto tišino si pa lahko marsi kje plačate in boste čisto zase. Srečno…

NO, to – to ni vzgoja, to je pasivnost. In neobzirnost staršev so ostalih gostov. Ravno to je problematično, ne otrok, ki zajoka ali se zdere.

Popolnoma pravilno. Ignorantski in sebični starši vlačijo svoje froce v restavracije in nadlegujejo z njimi ljudi. Otroc so za v vrtec al pa za doma, ne za v restavracije. Primitivci, ki tega ne vedo

Tudi jaz sem mama in sem otroka vedno odpeljala ven iz gostilne ali trgovine, če se je začel dreti. Ostali niso dolžni poslušat dretja. Če pa se sploh nihče niti ne trudi otroka pomiriti, je pa sploh neprimerno.

Skratka, tudi jaz se izognem lokala, kjer vidom že v naprej, da se otroci derejo, divjajo med mizami in tako ali drugače nadlegujejo cel lokal. Starši pa mirno sedijo in pustijo, da otroci počnejo kar jim duša da. Pa me otroci v lokalih ne motijo, če so vzgojeni in obvladani.

Tako kot je napisano …. v lokalu svoj obrok pošteno plačam in ga hočem konzumirati v miru. Sicer raje ostanem doma in imam svoj mir.

Lastniki lokalov pa se morajo sami odločiti ali želijo zaslužiti in brezbrižne starše, ki z nedolžnim jokajočim otrokom katerega pustijo, da joka na vse grlo, prositi naj otroka pomirijo, ker ostale goste to moti. To je mišljeno  tudi za podivjane otroke, ki nekontrolirano dirjajo med mizami in na vse možne načine nadlegujejo ostale goste.

In da ne bo pomote. Tu otroci niso nič krivi. Krivi so njihovi brezbrižni starši, ki ne opravljajo svoje vloge in jim je lastni užitek (kosila v gostilnah, kavice v lokalih) pomembnejši od ukvarjanja z dojenčkom, kar se čez leto ali dve (in naprej) pokaže tudi v neobvladovanem vedenju podivjanega otroka.

Zato, starši so brez manir. Tudi varuška za par ur je dobra rešitev, če se ve, da je otrok neobvladan in se v lokalu z njim starš ne bo ukvarjal. Če se najde denar za lokal, naj se pa še za varuško. Mladi starši, dretje in divjanje otrok med mizami v lokalu ni simpatično. Verjemite, da boste to spoznali in občutili, ko vaši otroci zrastejo.

 

Tudi meni gre včasih kakšen otrok na živce v lokalu, pa kakšen preveč kosmat dedec, ki se mu makaroni lepijo na brado, pa mimo gre klošar, ki smrdi. Neboste verjeli, videla sem v lokalu že celo mamo, ki se dere na otroka in moškega, ki mu trebuh gleda iz srajce. Da o starejših od 75 ne govirim, saj prav nič niso estetski s tistimi plešami, sivimi lasmi, pa še kričijo med seboj, da se slišijo. Na srečo hodim v tako drage restavracije, da v njih ni mladih, ker oni so pa najhujši – vsi lepi, samozavestni in srečni. Vam povem, res človeku uničjo dan. Narakar skače okrog mladenk, moja zlata kartica ga ne zanima. Evo konec. Prvič zadnjič in nikoli več gre človek v restavracijo, lokal ali nakupovalni center s takimi obiskovalci. Zdaj bom samo še doma. Tudi v službo ne grem, vzdušje tam je nemogoče, ves čas nek hrup, zahteve in delovna vnema. Hočem mir. Danes kličem Polje, če je kaj frej. Tam me vedno tako lepo nahraniji,  potolažijo in pomirijo – in to brezplačno.

Ok, resno. Moj nasvet: Kar me moti spregledam, pa je. Ravnaj enako. Boš lažje živel.

Draga avtorica, starsi z majhnimi otroci ne hodimo v super fensi restavracije, kjer so meniji z najmanj 5 hodi in obrok traja 3 ure. Mi gremo v normalne restavracije, kjer narocis najvec juho / glavno jed in solato, kar pomeni, da koncamo z obrokom, se preden se otroci navelicajo. Ocitno si bos morala dvigniti standard, da se bos znebila nas druzin iz restavracij.

Odgovor na objavo uporabnika
M ribca, 29.08.2022 ob 05:30

Tudi meni gre včasih kakšen otrok na živce v lokalu, pa kakšen preveč kosmat dedec, ki se mu makaroni lepijo na brado, pa mimo gre klošar, ki smrdi. Neboste verjeli, videla sem v lokalu že celo mamo, ki se dere na otroka in moškega, ki mu trebuh gleda iz srajce. Da o starejših od 75 ne govirim, saj prav nič niso estetski s tistimi plešami, sivimi lasmi, pa še kričijo med seboj, da se slišijo. Na srečo hodim v tako drage restavracije, da v njih ni mladih, ker oni so pa najhujši – vsi lepi, samozavestni in srečni. Vam povem, res človeku uničjo dan. Narakar skače okrog mladenk, moja zlata kartica ga ne zanima. Evo konec. Prvič zadnjič in nikoli več gre človek v restavracijo, lokal ali nakupovalni center s takimi obiskovalci. Zdaj bom samo še doma. Tudi v službo ne grem, vzdušje tam je nemogoče, ves čas nek hrup, zahteve in delovna vnema. Hočem mir. Danes kličem Polje, če je kaj frej. Tam me vedno tako lepo nahraniji,  potolažijo in pomirijo – in to brezplačno.

Ok, resno. Moj nasvet: Kar me moti spregledam, pa je. Ravnaj enako. Boš lažje živel.

No potem imam pa tudi jaz pravico prinest radio v restavracijo in ga dati na mizo in z njim preglasiti otroško dretje?

Ti drgač povem, da je bilo vse glupo kar si napisala. Čudaško je, da opisuješ pleše.

V ljudi lahko nehaš strmeti, oglušet pa ne moreš kadar ti paše.

MI PLAČAMO V RESTAVRACIJI! PLAČAMO! Ne plačamo, da bomo nesposobne starše gledali.

Zakaj pa tazgorna inteligentna žensla zna umiriti froce ali pa jih vem odpeljati, če se ne nahajo dreti. Vi ste pa za razliko od nje torej nesposobni starši?

Aha Avtorica 🤔🤔🤔 TOREJ po vaše bo gostincem potrebno napisati PRED vrata restavracije…dojenčkom in otrokom VSTOP v restavracijo ni dovoljen…namesto menuja naprimer. Ostanite raje DOMA KAJ skuhajte in boste imeli MIR.

Odgovor na objavo uporabnika
Tanja211, 29.08.2022 ob 09:42

Aha Avtorica 🤔🤔🤔 TOREJ po vaše bo gostincem potrebno napisati PRED vrata restavracije…dojenčkom in otrokom VSTOP v restavracijo ni dovoljen…namesto menuja naprimer. Ostanite raje DOMA KAJ skuhajte in boste imeli MIR.

Pa kaj a si ti nesposobna mama, da ne znaš pomirit svojih otrok? Ali pa ven z njimi stopiti, da se pomirijo? A more vsa okolica tvojo starševsko nesposobnost prenašati?

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾, 29.08.2022 ob 09:49

Pa kaj a si ti nesposobna mama, da ne znaš pomirit svojih otrok? Ali pa ven z njimi stopiti, da se pomirijo? A more vsa okolica tvojo starševsko nesposobnost prenašati?

Seveda ti o materinstvu veš vse kaj? Vzgojil si že veliko uspešnih ljudi mar ne? Tudi sam si zelo zelo uspešen in perspektiven, seveda imaš tudi ustrezno izobrazbo? Expert iz izkušenj in po profesiji, le upoštevajte njegove nasvete! 🤣🤣🤣😜

 

Odgovor na objavo uporabnika
kot jaz vidim, 29.08.2022 ob 09:56

Seveda ti o materinstvu veš vse kaj? Vzgojil si že veliko uspešnih ljudi mar ne? Tudi sam si zelo zelo uspešen in perspektiven, seveda imaš tudi ustrezno izobrazbo? Expert iz izkušenj in po profesiji, le upoštevajte njegove nasvete! 🤣🤣🤣😜

 

Vem pa kakšen sem bil sam kot otrok. Nikoli se nisem tako obnašal in ob tla metal na javnih placih. Moja nečakinja tudi tega ne počne.

Torej ste vi nesposobni starši.

New Report

Close