Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nenormalni starši

Nenormalni starši

kaj zdaj, tri praviš da veš za veliko tega nasilja, pol praviš da se nikoli ne zve….pa se zve….[/quote]

Ja, zve se, ampak dosti prepozno. Pa tudi, če se pravi čas izve (no, če sploh lahko rečemo, da je kdaj pravi čas), se premalo ali nič ne ukrepa.
Največkrat pa zveš potem, ko so otroci že odrasli.
Ogromno je tega.
Ali pa se zgodi tako, da pomagaš ženski in otrokom, ko on razgraja doma. Pride tudi policija. Potem pa vse po starem. Otroci pa trpijo.
Žal.[/quote]

Le ne da se mi več s teboj, sva že zadnjič zapeli pri temi ko si z nekimi IP, ven padla, samo takrat si bila stara 40 let in še v rodnem obdobju:), danes si pa že izven

Zdaj pa ne razumem več. Boljše je, da ti nimaš otrok, ker so otroci itak zlorabljani. Hočeš reči, da bi ti svoje hipotetične otroke zlorabljala ali kaj?

Miha, govorim o ženskah, ki si nikoli ne želijo in nikoli nimajo otrok, ker jih ne želijo.
Potem se pa najdejo ženske, ki so nesrečne in imajo težave v družini, zato jim gredo ženske brez otrok na živce. Posledično jim kar naprej ponavljajo, da niso normalne, da jim biološka ura tiktaka, da jim je žal, da niso imele otrok. S tem pač prekrivajo svoje težave.
TUle v tej temi jih je kar veliko.

Pa saj pravim, da je pravilno ugotovila, da nimam osnovne šole! Evo, priznam. Zadovoljna?[/quote]

Glede osnovne šole me ne zanima…to veš ti najbolje kako je pri tebi.

Nimam osnovne šole in slabo berem. Morda imam celo disleksijo. OK? A zdaj lahko zaključimo to postransko debato, ki nima nobene zveze z blodnjami avtorice?

Imam sosedo, zanemarjeno, debelo, rada pije, njen koruznik je prav tako brezposeln kot ona, imata pa kar 3 sončke.

Zakaj že bi na primer morala imeti ženska brez otrok občutek manjvrednosti?

Moje izkušnje,
če pijancu rečeš, da je pijanec, je to zmerjanje? Hm, ali preprosto resnica?
Če mamilašu rečeš, da je zadrogiranec, je to zmerjanje ali preprosto resnica?
Ali pa mogoče tule gor ni kup nesramnih in žaljivih babnic? Ok, mogoče je pa le ena. Ampak ogromno je tem, ki so posvinjane z nesramnostmi in žaljivkami. Dvomim, da je to delo ene osebe. Ok, verjetno so tudi moški med njimi. Ne le ženske.

A veš, da je policija, o kakem IP ti govoriš?

Ni ji ga treba imeti. Jaz takšnim ženskam želim, da so srečne, zadovoljne in da uživajo v natanko takšnem življenju, kot so si ga izbrale. Problem je v tem, da avtorica te teme teži vsem tistim, ki smo se odločili za otroke, obenem pa nam očita nestrpnost.
Srečni ljudje ne čutijo potrebe po tem, da bi drugim dokazovali, kako so srečni. To potrebo čutijo le tisti, ki jim nekaj manjka.

Ja, zame so vse to žaljivke. Kot si videla, se močno trudim, da jih sama ne uporabljam. Same nisi “nepofukana baba”, si “avtorica teme”. In čeprav imam zate še nekaj sočnih izrazov, jih ne bom zapisala, kajti konstruktivna razprava mora potekati na visokem nivoju, če hočemo doseči napredek.

http://med.over.net/forum5/read.php?151,10374873,10378080,page=2#msg-10378080

PS
O tem IP-ju “jaz sem taka”
PSS
Pa srečno:)

Ni ji ga treba imeti. Jaz takšnim ženskam želim, da so srečne, zadovoljne in da uživajo v natanko takšnem življenju, kot so si ga izbrale. Problem je v tem, da avtorica te teme teži vsem tistim, ki smo se odločili za otroke, obenem pa nam očita nestrpnost.
Srečni ljudje ne čutijo potrebe po tem, da bi drugim dokazovali, kako so srečni. To potrebo čutijo le tisti, ki jim nekaj manjka.[/quote]

Spet trosiš laži, a ne?
Kot prvo: nikomur ne teži. Če ti tema ni všeč, jo preskoči. Greš mimo in to je to.
Potem drugič: nikjer nisem napisala, da VSEM staršem. Ampak je tema samo o tistih, ki niso ravno normalni pa imajo otroke. TOrej razni zapiteži, mamilaši, nestrpneži, žaljivci.

Ja, zame so vse to žaljivke. Kot si videla, se močno trudim, da jih sama ne uporabljam. Same nisi “nepofukana baba”, si “avtorica teme”. In čeprav imam zate še nekaj sočnih izrazov, jih ne bom zapisala, kajti konstruktivna razprava mora potekati na visokem nivoju, če hočemo doseči napredek.[/quote]

Hm, kako pa lahko rečeš pijancu, da ga ne užališ? A moram potem reči oseba, ki je skroaj vsak dan alkoholizirana? ALi pa oseba, ki se vsak dan zadane s heroionom namesto da rečem mamilaš?

http://med.over.net/forum5/read.php?151,10374873,10378080,page=2#msg-10378080

PS
O tem IP-ju “jaz sem taka”
PSS
Pa srečno:)[/quote]

Aha, razumem, oglas si dala sem gor :).

Pa dobro, ženska, kaj ti je? Na vsak način bi se rada kregala. Pogrevaš stvari, ki sva jih razrešili v prejšnjih objavah.
Kaj bi rada od nas? Potrditev? Priznanje? Ploskanje? OK, si brez otrok in meniš, da si srečna. Super. Pika. Konec razprave.

Zakaj pa bi jim sploh MORALA kaj reči? Pusti jih pri miru. Verjemi, da se oni sami popolnoma zavedajo, kaj so.
Mislim, da se ti bolj vtikaš vanje kot oni vate. Prepričana sem, da te širna okolica pusti pri miru, ti pa drezaš, sitnariš, dokazuješ svoj prav.

Pa dobro, ženska, kaj ti je? Na vsak način bi se rada kregala. Pogrevaš stvari, ki sva jih razrešili v prejšnjih objavah.
Kaj bi rada od nas? Potrditev? Priznanje? Ploskanje? OK, si brez otrok in meniš, da si srečna. Super. Pika. Konec razprave.[/quote]

Še vedno ne štekaš:
Tema je opozarja, da ni težava v tistih, ki nimajo otrok in si jih ne želijo. Da je težava v tem, da je kup ljudi, ki so vse prej kot normalni (tudi v tej temi je to razvidno) pa imajo otroke.

Zakaj pa bi jim sploh MORALA kaj reči? Pusti jih pri miru. Verjemi, da se oni sami popolnoma zavedajo, kaj so.
Mislim, da se ti bolj vtikaš vanje kot oni vate. Prepričana sem, da te širna okolica pusti pri miru, ti pa drezaš, sitnariš, dokazuješ svoj prav.[/quote]

Čakaj, torej se ti zdi prav, da zapremo oči pred pijanci, ki pretepajo otroke? NIč ne smemo dregati v to. Nič ne smemo opozarjati na te težave?

No, ja point napisanega je bil, da ne posplošuj. Po številu otrok ali tega, da jih nekdo nima, pač ne moreš sklepat na vse ostalo. Imam prijateljice brez otrok, ki so super in imam prijateljice z otroci, ki so prav tako super. Vidim pa lahko tudi primere takšne in drugačne, ki pa niso tako v redu..

Kako kunstruktivna debata :))))) Ženska napiše svoje mnenje, ostalih 50 komentarjev pa je žaljenje in prepucavanje med sabo. In ja sem zelo prostaška in žaljiva in še kaj, priznam vse, da se ne boste trudile pisat. Ker me ful gane. Se že jočem na drevesu. Normalnost se pa ne odraža s tem ali nekdo ima ali nima otroke. To je jasno vsakemu normalnemu človeku.

Normalni, nenormalni… pozabimo na to, kaj piše v slovarju, ampak teh definicij je toliko, kolikor je folka, zato je debata o normalnosti brezvezna. O tem, kdo je bolj neumen tudi. Obešanje na posamezne besede še bolj.

Kar se mene tiče, je za tiste z otroki dovolj to, da jim zagotovijo vsaj znosno otroštvo. V resnici pa tega ne zmorejo vsi. To je edina razlika med tem, kakšen mora biti starš in kakšen ni treba da je nestarš. Vse ostalo je nepomembno.
To, kdo je za koga normalen in kdo za koga ni… brezveze. Zakaj bi koga kaj brigalo, kdo je kakšen, dokler nikomur nič noče?

Verjamem, da je avtorici dvignilo pokrov poveličevanje staršev in staršem dvignilo pokrov posploševanje avtorice. Mislim, da je hotela povedati, da to, da si ploden in to dokažeš, ne pove prav ničesar. Ne dobrega, ne slabega. Povejo šele dejanja, ki jih potem storiš.

______________________________________________________________________ [i]The Conservatives. Putting the 'N' into cuts.[/i] R. Howard

Namen teme je v tem, da mi gre na živce, da se kar naprej odpirajo teme, kjer se potem blati in žali tiste, ki nimajo otrok. Kako smo ne normalni in kaj vem kaj še vse.

Zraven pa poznam na kupe ljudi, ki imajo otroke pa niso normalni.
Koliko tem se tu gor odpre, kjer se razpravlja o pijancih, nasilneži, zadrogiranicih, nevzgojencih, ki imajo otroke? Res redkokdaj. Pa je ogromno takih.
Tule gor je prisotnih kar nekaj mon in monovceh, ki hodijo sem gor samo žaliti in blatiti ljudi. So protaški, nesramni, nestrpni, vendar imajo otroke.
O takih starših pa nobenih tem. Zanimivo.
Očitno ravno takšni starši pljuvajo po nestarših.
Normalnih staršev nikoli ne moti, če nekdo drug nima otrok.

Pa saj pravim,d a vsakdo lahko živi, kakor mu prija. Moje mnenje ne sme vplivati na to, kakšen življenjski slog si izbereš. Problematična v tej razpravi je izključno avtorica, ki ljudi z otroki izpostavlja kot “degenerirance”, “zapiteže”, “prostake”.[/quote]

Zakaj še naprej lažeš?
Nikjer nisem napisala, da so ljudje z otroci degeneriranci, zapiteži, prostaki.
Napisala pa sem, da imajo degeneriranci, zapiteži, prostaki otroke. TO pa sem napisala.
AMpak vsakemu, ki je naredil OŠ, je iz zapisa jasno, da niso vsi starši takšni. Če je nareidl OŠ…[/quote]

Napisala si, da so nekateri starsi normalni.
Napisala pa si tudi, da imajo VSI “degeneriranci” otroke.
Torej, ne poznas nobenega degeneriranca, ki NE bi imel otrok.
Mislim, da je to malce cudno.

Zakaj še naprej lažeš?
Nikjer nisem napisala, da so ljudje z otroci degeneriranci, zapiteži, prostaki.
Napisala pa sem, da imajo degeneriranci, zapiteži, prostaki otroke. TO pa sem napisala.
AMpak vsakemu, ki je naredil OŠ, je iz zapisa jasno, da niso vsi starši takšni. Če je nareidl OŠ…[/quote]

Napisala si, da so nekateri starsi normalni.
Napisala pa si tudi, da imajo VSI “degeneriranci” otroke.
Torej, ne poznas nobenega degeneriranca, ki NE bi imel otrok.
Mislim, da je to malce cudno.[/quote]

Kar se žensk tiče pa res ne. Vse, ki nimajo otrok, so normalne. Pa, da jih jaz poznam.
Poznam pa tudi kakega pijančka, ki nima otrok in nima žene. Samo veliko več je pijančkov, ki imajo otroke. No večina.

Torej, med tistimi, ki nimajo otrok, so vse “normalne” oz. nedegenerirane.
Med tistimi, ki imajo otroke, pa so nekatere normalne, nekatere pa “degenerirane.”
Statisticno to kar gre.

Med tistimi, ki jih jaz poznam, sem napisala.
Kar ne pomeni, da velja potem za vse. AMpak samo en tak splošen vtis.
Tudi tule gor je ogromno oseb, ki so čisto ok, fajne. Samo izstopajo pa bolj tiste, ki imajo kar naprej neke žaljive izpade. Pa imajo otroke, ja.

New Report

Close