Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nestrpni vozniki s težko nogo

Nestrpni vozniki s težko nogo

Ob delavnikih se vozim v službo v LJ. Zlasti v jutranji prometni konici se mi nestrpni vozniki, ki se jim najverjetneje mudi v službo, nalimajo za rit, mi trobijo, mi s kretnjami kažejo, češ da naj grem hitreje. Naj omenim, da vozim še celo 10 km/h več od omejitve, a kljub temu sem očitno prepočasna. Seveda me nato prehitevajo. In kaj dosežejo s tem? Nič. Ob prvem semaforju jih ponovno srečam. Folk je res ubrisan. Bo treba prej iti od doma, da ne boste živčni in prišli pravočasno v službo. Na tej cesti velikokrat poči ravno zaradi teh pacientov. Kaj ti bo služba, če se boš ubil na cesti? Jim bodo postavili spomenik?

Se strinjam, Jaz pa vozim po omejitvah ker nimam denarja za kazni in najbolj mi gredo na živce te balkanske navade blendanja z lučmi na avtocesti, češ umakni se. To nikjer še nisem videla pa sem vozila že po marsikateri državi, tudi v Albanijji tega ni, v državah okrog nas in na severu Evrope pa sploh ne.

Sploh pa še zdaj ko so LED luči in ti ponoči oči skuri ko ti poblenda z dolgimi. Res žalostno vsa ta nestrpnost, noben ne zna več minuto počakat, da se umakneš na stran, itak prehitevaš zato ker je očitno gužva na desno, mar ne?

Enostavno se taki vozite po stari regionalni cesti ali pa levega (prehitevalnega) pasu ne zasedajte oz. sploh ga ne uporabljajte.

 

Eni kempirate na levem pasu, zato pa so gnece. Če ti greš prehitevat nekoga, daj po gasu in pejt čimprej nazaj na desni pas, če ne ste kot tovornjakarji, ki se vzporedno 2km vozijo ker oba 100km/h peljeta 😆

 

Ni vsak za na avtocesto, da vas ločimo si dajte sam klobuke na glavo prosim, ker tam se bo vedelo, da ni pomoči.

Zdaj je jasno, da neljubljančani ne znate voziti. Kje so dnevno nesreče? Na štajerki in primorski! Njihove avtošole bi morale pod inšpekcijski nadzor, ker očitno ne znajo učiti vožnje.

opažam, da je vedno več prepočasnih šoferjev, ki samo delajo gužvo na cesti. Določenim, bi bilo potrebno vzeti vozniške. Opažam tudi, da ogromno šoferjev ne pozna , kakšne so sploh omejitve na cesti in se skozi vozijo 60 h. Sem prepričan, da ogromno voznikov ne ve, da če tabla za naselje nima črne obrobe, da je tam omejitev 70 in ne 50. potrebno bi bilo kaznovat tudi tiste, ki so prepočasni, ampak dvomim, da je kdo takšno kazen sploh dobil.

Odgovor na objavo uporabnika
zdaj jasno, 08.05.2024 ob 15:24

Zdaj je jasno, da neljubljančani ne znate voziti. Kje so dnevno nesreče? Na štajerki in primorski! Njihove avtošole bi morale pod inšpekcijski nadzor, ker očitno ne znajo učiti vožnje.

Si brihtno. Primerjaš Ljubljano, kjer je omejitev nekje  pri 30 na uro in avtocesto, kjer je 130.

Takih k blinkajo zadaj, se zaganjajo v rit in furajo cikcak js ne jebem za 5% če prehitevam tri tovornjake. Tudi umaknit takemu debilu (ponavadi BMW) se je precej riskantno, saj ne veš kdaj bo šel po levi mimo. Tako da pri takem js ustanem na prehitevalnem pasu, mu prižgem žmigavce in potem si skonta in gre po levi mimo. Drugače jasno prehitiš, pelješ v meji omejitev in se pelješ po voznem pasu.

Slovenska vozniška kultura je mešanica balkanskega primitivizma  in slovenske arogance, začinjeno s kapitalistično logiko, ”močnejši” žrejo ”šibkejše”. Stanje na cestah je tudi odraz stanja tega naroda, ki počasi izginja, saj gre za prodano državo, katere prebivalstvo se povečuje in menja predvsem na račun migracij. Poleg tega je večina nesposobna razmišljanja s svojo glavo, kar se lepo vidi na volitvah, ko politiki vedno igrajo isto vižo, levi – desni, v resnici pa vsi skrbijo samo za svoje žepe,…srečno slovenija.

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno505, 02.05.2024 ob 11:15

Se strinjam, Jaz pa vozim po omejitvah ker nimam denarja za kazni in najbolj mi gredo na živce te balkanske navade blendanja z lučmi na avtocesti, češ umakni se. To nikjer še nisem videla pa sem vozila že po marsikateri državi, tudi v Albanijji tega ni, v državah okrog nas in na severu Evrope pa sploh ne.

Sploh pa še zdaj ko so LED luči in ti ponoči oči skuri ko ti poblenda z dolgimi. Res žalostno vsa ta nestrpnost, noben ne zna več minuto počakat, da se umakneš na stran, itak prehitevaš zato ker je očitno gužva na desno, mar ne?

Ja seveda ni, si se vozila južno po Italiji, Dalmaciji…in ne v sezoni ko je veliko tujcev ampak zgolj domačini. Avtocesta vozni pas 150-160, prehitevalni 180. Štartajo še predno se prižge zelena, ne pa pri nas ko čačkate po telefonih, sanjate, vozite 20km pod omejitvami. V glavnem Slovenci so porazni vozniki. Ko je google pokazal 4 ure smo to razdaljo prevozili v 2:45, to je vožnja in brez živčnosti, blendanja in umikanja, ker je prehitevalni pas dobesedno letel. Kakšna omejitev v tunelih 80km/h…130-150 punim VSI.

Gre za bolj dinamično vožnjo. Ne pa, da bi lahko šlo 15 avtov čez semafor, gre pa jih ravno pet, če sploh; da bi lahko zavil v rondo, pa še kar čaaakaš, da ti svane. Da pri zeleni na semaforju spuščaš not folk s stranske ceste. Da ne pozabim vožnje proti semaforju s 30 na uro, ko se prižge rumena, pa dajmo potegnit, da pridemo skozi.

Da se več kot pet minut voziš 25 km/uro, ker je čez čez 100 metrov ležeči policaj, pa za njim čez 300 metrov rondo, pa ker moraš čez naslednjih 200 metrov zavit, potem pa je spet rondo, pa ker imaš cajt in se lahko cijaziš po mestu 25 km/uro, če ti paše, ker imaš do tega pravico. (doživela)

Nimam težke noge, pri takih pa znorim.

Vozi po omejitvah, ni problema. Jaz tudi vozim po omejitvah. Ne vozi pa 35 na omejitvi 50, ali pa 60 na omejitvi 70, pa potem dalje 60 na 50. Nehaj jajcat, ampak VOZI.

 

Odgovor na objavo uporabnika
tako je to, 08.05.2024 ob 15:55

Si brihtno. Primerjaš Ljubljano, kjer je omejitev nekje  pri 30 na uro in avtocesto, kjer je 130.

Ljubljančani se ne vozijo zjutraj po AC v službe, ker so že v mestu. Kdo ne zna voziti in so zaradi njih nesreče? Neljubljančani.

Odgovor na objavo uporabnika
dinamična vožnja, 09.05.2024 ob 08:24

Gre za bolj dinamično vožnjo. Ne pa, da bi lahko šlo 15 avtov čez semafor, gre pa jih ravno pet, če sploh; da bi lahko zavil v rondo, pa še kar čaaakaš, da ti svane. Da pri zeleni na semaforju spuščaš not folk s stranske ceste. Da ne pozabim vožnje proti semaforju s 30 na uro, ko se prižge rumena, pa dajmo potegnit, da pridemo skozi.

Da se več kot pet minut voziš 25 km/uro, ker je čez čez 100 metrov ležeči policaj, pa za njim čez 300 metrov rondo, pa ker moraš čez naslednjih 200 metrov zavit, potem pa je spet rondo, pa ker imaš cajt in se lahko cijaziš po mestu 25 km/uro, če ti paše, ker imaš do tega pravico. (doživela)

Nimam težke noge, pri takih pa znorim.

Vozi po omejitvah, ni problema. Jaz tudi vozim po omejitvah. Ne vozi pa 35 na omejitvi 50, ali pa 60 na omejitvi 70, pa potem dalje 60 na 50. Nehaj jajcat, ampak VOZI.

 

No tudi taki, ki za vsako ceno rinejo čez zeleno luč delajo zastoje, vcasih je treba kljub zeleni luči počakat, če naprej pred tabo vse stoji. Taki, ki rinejo naprej obstojijo v križišču in zaprejo pot še tistim z leve vcasih še z desne, ko imajo ti drugi zeleno luč, pametnjakovici pa stojijo v križišču in zapirajo pot vsem ostalim.

Pa taki kot zvarek, enaki egoti na AC kot tisti, ki blendajo, če prehitevaš, prehiti na hitro, pritisni gas in se čimprej umakni, ne da skočiš pred hitrejši avto, se vstulis, potem pa ne veš ali bi prehiteval ali ne…

Pa taki, ki pripeljejo z AC so na stranski cesti in skočijo tik pred avto, ki vozi po glavni cesti in ima prednost, ok pol če se ti tako mudi in vozilu odvzameš prednost pa vsaj pritisni na gas, ne pa da se potem cijaziš daleč pod omejitvijo…

Če grem po omejitvi ali pod njo recimo po AC na levem pasu, se umaknem takoj, ko je možno. Če mi kdo blenda ali ne, če je pred mano kolona ali ne. Če grem več, kot je omejitev, enako, razen v primeru, da mi kdo zadaj začne blendat. Takrat gladko spustim hitrost točno na omejitvev in se umaknem, ko je možno.

New Report

Close