Najdi forum

Naslovnica Forum ‘Teorije zarote’ Nevem vec kako naprej

Nevem vec kako naprej

Pozdravljeni,

znajdla sem se v totalni godlji in nevem kako naprej. S partnerjem ziviva skupaj,dobila sva malega dojencka on pa ima iz prejsnjega zakona se enega otroka starega 11 let. Problemi se kar vrstijo in sem totalno na tleh. Ze med nosecnostjo nisem imela njegove podpore,ni bilo veckrat hrane v hladilniku,ni bil razumevajoc in nisem se pocutila varno kot nosecka v njegovi blizini. Rodila sem v 30.tednu nedonosencka,v urgentnem carskem rezu. Zelo me je potrlo. Se zdaj,8 mesecev od takrat se pobiram. Veliko stvari sem mu zamerila. Ko sem bivala v porodnisnici 2 meseca mi spet ni znal stat ob strani mentalno in custveno. Ni me znal niti objeti,me potolaziti. Velikokrat sem poslusala ocitke da se mu ne javljam na telefon in kar neke nebulize. V trenutku ko sem ga najbolj rabila njega mentalno ni bilo. Sedaj ni nic drugace. Je oseba ki se zelo tezko pogovarja ne da bi podtal uzaljen ce se mu pove lepo konstruktivno kritiko,nekako hodim po jajcih in to me iskreno povedano izcrpava. Vse mora biti po njegovo saj drugace me kaznuje z molkom in tisino. Poleg pa potegne se svojega sina. Bivsa zena je zapadla v alkohol in tablete. Ne skrbi za sina,ne placuje. In zato posledicno tudi partner nima denarja za mojega dojencka. Jaz dobivam porodnisko 800eur,on dobiva placo 1800eur. Od mene zahteva da prispevam pol. Na koncu jaz ostanem brez denarja,on pa mi tudi ne da. Bila sem ze na CSD in sem povedala vso zgodbo do potankosti in je rekla socialna delovka da gre za ekonomsko in psihocno nasilje,da ni cudno da je bivsa zena pristala na dnu,tako kot zeli narediti pri meni. A ker se ne dam,me kaznuje z molkom,tisino in distanco. Naj povem da zaradi tega ker njegova bivsa zena ne prispeva za njunga otroka,on dela za Glovo po cele dneve in jaz ostajam sama z njegovima otrokoma doma sama. Ocetovski dopust ki je bil po mpjem carskem rezu je tudi delal cele dneve in se ni ukvarjal z dojenckom. Ko sva se preselila v vecje stanovanje je bil dogovor da bo on placal vecji delez saj smo se selili ker je njegov sin iz prejsnjega zakona potreboval sobo,prej je ni imel. Za njegovega sina poskrbim osnovno,in iskreno mi ni vseeno,a moram poskrbeti zase in za dojencka. Velikokrat se sprasujem zakaj sem sla v to ko pa ni razresil stvari iz prejsnjega zakona,obtozujem se☹️ njegovi starsi so oddaljeni 2uri stran in je njegova mama narcis,po njegovi domnevi. In se strinjam. Ce ji vse po njeno kaznuje prav tako z molkom in tisino,tudi mene. Moram z dojenckom stran ker me bo sicer unicil psihicno s svojimi opazkami vsakodnevno in slabo vestjo. Sem na porodniski,a pricakuje da ko pride domov da je skuhano za vse ce ni je uzaljen in skuha samo za sina iz prejsnjega zakona. Velikokrat je samo njega vzel s sabo na izlet mene pa pustil samo z dojenckom. Moram stran nujno. Mamo sem ze angazirala in prijatelje,ker bo propadla sicer. Kam naj se obrnem??kam naj grem???

Odgovor na objavo uporabnika
Moka645, 28.02.2024 ob 18:54

Pozdravljeni,

znajdla sem se v totalni godlji in nevem kako naprej. S partnerjem ziviva skupaj,dobila sva malega dojencka on pa ima iz prejsnjega zakona se enega otroka starega 11 let. Problemi se kar vrstijo in sem totalno na tleh. Ze med nosecnostjo nisem imela njegove podpore,ni bilo veckrat hrane v hladilniku,ni bil razumevajoc in nisem se pocutila varno kot nosecka v njegovi blizini. Rodila sem v 30.tednu nedonosencka,v urgentnem carskem rezu. Zelo me je potrlo. Se zdaj,8 mesecev od takrat se pobiram. Veliko stvari sem mu zamerila. Ko sem bivala v porodnisnici 2 meseca mi spet ni znal stat ob strani mentalno in custveno. Ni me znal niti objeti,me potolaziti. Velikokrat sem poslusala ocitke da se mu ne javljam na telefon in kar neke nebulize. V trenutku ko sem ga najbolj rabila njega mentalno ni bilo. Sedaj ni nic drugace. Je oseba ki se zelo tezko pogovarja ne da bi podtal uzaljen ce se mu pove lepo konstruktivno kritiko,nekako hodim po jajcih in to me iskreno povedano izcrpava. Vse mora biti po njegovo saj drugace me kaznuje z molkom in tisino. Poleg pa potegne se svojega sina. Bivsa zena je zapadla v alkohol in tablete. Ne skrbi za sina,ne placuje. In zato posledicno tudi partner nima denarja za mojega dojencka. Jaz dobivam porodnisko 800eur,on dobiva placo 1800eur. Od mene zahteva da prispevam pol. Na koncu jaz ostanem brez denarja,on pa mi tudi ne da. Bila sem ze na CSD in sem povedala vso zgodbo do potankosti in je rekla socialna delovka da gre za ekonomsko in psihocno nasilje,da ni cudno da je bivsa zena pristala na dnu,tako kot zeli narediti pri meni. A ker se ne dam,me kaznuje z molkom,tisino in distanco. Naj povem da zaradi tega ker njegova bivsa zena ne prispeva za njunga otroka,on dela za Glovo po cele dneve in jaz ostajam sama z njegovima otrokoma doma sama. Ocetovski dopust ki je bil po mpjem carskem rezu je tudi delal cele dneve in se ni ukvarjal z dojenckom. Ko sva se preselila v vecje stanovanje je bil dogovor da bo on placal vecji delez saj smo se selili ker je njegov sin iz prejsnjega zakona potreboval sobo,prej je ni imel. Za njegovega sina poskrbim osnovno,in iskreno mi ni vseeno,a moram poskrbeti zase in za dojencka. Velikokrat se sprasujem zakaj sem sla v to ko pa ni razresil stvari iz prejsnjega zakona,obtozujem se☹️ njegovi starsi so oddaljeni 2uri stran in je njegova mama narcis,po njegovi domnevi. In se strinjam. Ce ji vse po njeno kaznuje prav tako z molkom in tisino,tudi mene. Moram z dojenckom stran ker me bo sicer unicil psihicno s svojimi opazkami vsakodnevno in slabo vestjo. Sem na porodniski,a pricakuje da ko pride domov da je skuhano za vse ce ni je uzaljen in skuha samo za sina iz prejsnjega zakona. Velikokrat je samo njega vzel s sabo na izlet mene pa pustil samo z dojenckom. Moram stran nujno. Mamo sem ze angazirala in prijatelje,ker bo propadla sicer. Kam naj se obrnem??kam naj grem???

takoj moraš stran iz te veze, ker tole je ne samo nevzdržno, ampak lahko tudi nevarno. Imam pa pripombo, oz. vprašanje, a ko sta se spoznala pa ni bil tak. Koliko časa pa sta skupaj, si hitro zanosila, se ti je mudilo zanosit, ali je bil to samo nesrečen slučaj? Sicer ni pomembno, ampak tašnega človeka ne moreš zgrešiti

Na zacetku seveda ni bil tak. Je bil pozoren in ljubec ter skrben oce. Veliko obljub seveda in lepe besede. Sedaj pa cisto druga zgodba. On in njegov sin iz prvega zakona sta skupaj tim,jaz pa sama z dojenckom. Njegovemu sinu se ne sme nic rect (npr da pocisti za seboj,da naj ne hodi obut …) in se takoj postavi proti meni. Tako ostanem sama. Ve da nimam kam iti ker mi seveda on pobere ves denar (pritiska toliko casa dokler ne ostanem brez) in sem ujeta med stirimi stenami. Hodi za mano in mi pije energijo s svojimi pripombami,pa mu recem da naj mi da mir in ne zaleze. Enkrat je prisel za mano v kopalnico in me je zacel napadat nakar sem mu rekla da mi da mir in privatnost in ni dojel,zacela sem pet..takrat se je razjezil,sel ven,mi ugasnil luc in zaprl vrata. Jaz sem obstala v temi naga v kadi. Tega nikoli ne bom pozabila. Tako nemocna in razgaljena…kdo to dela! In se veliko je takih primerov ko se ne morem nacudit zakaj to pocne..

Skratka cas je da ga zapustim. Ne bom pristala tako kot njegova bivsa zena. Imam dojencka za katerega moram poskrbeti in imam sebe. Kam naj se obrnem za materinski dom?

Hvala

Odgovor na objavo uporabnika
Moka645, 28.02.2024 ob 21:10

Na zacetku seveda ni bil tak. Je bil pozoren in ljubec ter skrben oce. Veliko obljub seveda in lepe besede. Sedaj pa cisto druga zgodba. On in njegov sin iz prvega zakona sta skupaj tim,jaz pa sama z dojenckom. Njegovemu sinu se ne sme nic rect (npr da pocisti za seboj,da naj ne hodi obut …) in se takoj postavi proti meni. Tako ostanem sama. Ve da nimam kam iti ker mi seveda on pobere ves denar (pritiska toliko casa dokler ne ostanem brez) in sem ujeta med stirimi stenami. Hodi za mano in mi pije energijo s svojimi pripombami,pa mu recem da naj mi da mir in ne zaleze. Enkrat je prisel za mano v kopalnico in me je zacel napadat nakar sem mu rekla da mi da mir in privatnost in ni dojel,zacela sem pet..takrat se je razjezil,sel ven,mi ugasnil luc in zaprl vrata. Jaz sem obstala v temi naga v kadi. Tega nikoli ne bom pozabila. Tako nemocna in razgaljena…kdo to dela! In se veliko je takih primerov ko se ne morem nacudit zakaj to pocne..

Skratka cas je da ga zapustim. Ne bom pristala tako kot njegova bivsa zena. Imam dojencka za katerega moram poskrbeti in imam sebe. Kam naj se obrnem za materinski dom?

Hvala

center za socialno delo

Kam it? Do sestre/ brata,če ju imaš,domov,k dobri prijateljici na kavč. Za tisti mesec,dva tri da k sebi prideš in greš potem sama nekam v najem. Kamorokoli,samo da presekaš. Popokaj svoje stvari in od dojenčka in samo pojdi. Najboljše tako,da on ne ve,da boš imela mir in pojdi ko bo on v službi. Ko boš šla stran boš imela svoj denar zase in boš lahko na csd zahtevala preživnino. Za njegovega sina pa lej sorry,lepo da ti ni vseeno,ampak itak tukaj razen da te je za varuško pokoristil nisi imela ne besede ne nič. Njegov otrok je njegov problem. Čim prej stran. Magari vzemi samo nujo.

Aja pa še to. Kaj ti on pove o bivši ženi in kaj je res sta verjetno dve zelo različni stvari.

Ko boš odšla,jo kontaktiraj in se z njo pomeni. Ker imaš otroka z njim,si zvezana žal z tem bedakom. Verjetno ti bo povedala marsikaj o njem,kar še ne veš.

Njegovo bivso zeno kontakt obvezno, nato csd, ce bo kaj od njih, ker tam so tud take cvetke da je kej imajo pa vsa pooblastila ki jih nedolgo nazaj se niso imeli.

Hvala najlepsa vsem za nasvete in mnenja. Se zavedam da ima vsaka zgodba dve plati in tudi opazam da je vsaj polovica teh stvari resnicnih.

Do mame zal ne morem iti. Z ocetom nisva v stikih. Bila sem na csd in ze iscemo resitev. Zal mi je za sincka ker je ze tako dosti pretrpel in jaz z njim.

Lahko  enostavno na začetku ne prepoznaš, da je takšen. Znajo dobro prikrit svojo pravo stran. Se ravnokar ločujem od takšnega in je vse skupaj nočna mora. Po 35 letih psihičnega, fizicnega nasilja.  Noče plačevati za hčer, noče podpisat ločitvenih dokumentov…ko bi o taksnih obsojecih za družinsko nasilje obstajal spisek, ki bi bil javno dostopen, potem bi bilo veliko manj zgrešenih drugih zakonov, zvez. Vedno je dobro raziskati zakaj se je nekdo ločil. Pa še kakrsen je bil partner do prejšnje partnerke, takšen bo slej ko prej do drugega partnerja.

Javni seznam čudnih tipov bi bil predolg. Sploh pa imaš članke v časopisih o morilcih in druge vrste kriminalcih, pa se ženske kar lepijo na njih. Koliko jih je v zaporu, pa jih čakajo ženske doma? Ta bo zdaj imel že dva otroka z dvema ženskama, a neka tretja bo spet kupila, da so one za vse krive, on je pa sanjski dostavljalec za glovo.

Pošiljam ti en objem….Pojdi do bilo koga,samo,da zapustiš ta odnos.Iz izkušenj ti povem,da bo njegov mulo iz leta v leto postajal slabši in te bo zatiral.Zanj ti nisi dolžna skrbet,ker bo njegov oče igral tudi na to karto.Jaz v stik z bivšo nebi šla.Kaj boš imela od tega?Naj te tudi ona ne zanima-pomembna sta ti in tvoj otrok

Objem

Najdi si moškega ki te bo vzel skupaj z otrokom in da bo skrbel za otroka kot da je njegov vsaj jaz bi tak naredil.

Odgovor na objavo uporabnika
Rok346, 11.03.2024 ob 14:20

Najdi si moškega ki te bo vzel skupaj z otrokom in da bo skrbel za otroka kot da je njegov vsaj jaz bi tak naredil.

Eni pa imate ideje.Da bo na brzino našla še večjo budalo kot je ta..Če imaš kaj pameti si najdi garsonero in živi svoj lajf z otrokom resnih zvez se pa izogibaj dokler otrok ne odraste.

Vedela si, da je ločen, vedela si da je 40% ločencev problematičnih drugače bi ostali poparčkani. 20% je takšnih, ki nepašejo skupa. To pomeni, da imaš 60% šanse da dobiš OK človeka. Ampak ti si si rekla “Hočem ALFO, da bom najboljša”. Ženo je pustil SAMO zame. Od tistih 40% problemtičnih koliko misliš da je notri ALF in koliko ostalih. Povprečnež ni dovolj dober. Hočem nekoga ki istopa pa kamorkoli že. Poglej sedaj situacijo z druge strani. Zakaj bi si moški hotel nakopat žensko s tujim otrokom, ne rečem da ni mogoče. Če si prej imela šanso ,da bi dobila 90% samskih neločenih moških, ki so recimo OK, so sedaj te šanse zelo majhne. Večino te bodo oblegali FF, ki te pof. in odf…  Vsi učijo da se pred  vsako vezo reče preteklost ni pomembna. Sedaj sem drugačen. In potem narediš kar narediš  in je preteklost spet ni pomembna. Zato pa gre vse cela družba v….  Pojej sedaj juho, ki si si jo skuhala.

Zene ni zapustil zaradi mene. Sta bila ze locena kaksno leto ali dve.

Tudi v varno hiso bi te vzeli

Prijateljice nimas?

Nekam da nasparas za najem garsonjere, sobice – mir je najvec.

Takole ne more ziveti.

Odlocil se je, da ti pokaze svoj pravi obraz, komaj ko mu rodis otroka. Verjetno računa na to, da ga ne boš upala zapustiti, ker bi s tem razdrla družino… ti in tvoj otrok si zaslužita boljše, to nasilje/zloraba s strani partnerja pa se bo samo stopnjevala

New Report

Close