Najdi forum

Neža

Ne vem zakaj, ampak nekako sem v tej zgodbi čutila, da so naši zdravniki naredili kar so lahko. Ko sem mislila, da sem se že zmotila, ugotavljam, da me občutek očitno ni varal … Upam, da bo Neža kar se da hitro okrevala.

Si bila muha na steni, da veš, kakšna je bila komunikacija?
Priznam pa, da imajo slovenski zdravniki tu velik primanjkljaj.
Zdravniki niso dolžni pojasnjevati poteka zdravljenja določene osebe oziroma tega ne smejo. Za enkrat nimajo česa opravičevati in priznavati, če pa že, verjetno ne pred javnostjo in monom.

Zate so apriori krivi, ker se deklica ni pozdravila in ker je mama rekla, da … Meni se zdi prav, da molčijo, kot prvo zaradi zaupnosti podatkov, kot drugo so pa za ugotavljanje napak pristojni drugi, ne javnost.

Kolikor razumem imata starša male Neže še dva mladoletna otroka. Meni se zelo smilita, le kdo skrbi zanju, kaj jima sploh povedo kje sta starša, kaj se dogaja s sestrico?
In zakaj sploh ljudje zbirajo oz. podarjajo denar, če se zdravja ne da kupiti? Še posebej, če je Neža spet v SLO?

gost ja” pravi:
Zdravniki iz PAdove so povedali, da je prislo pri zdravljenju do veliko napak. Ze to, da zdravnik/ kirurg, ki operira odrasle, ni sposoben operirat malega otroka. Ne obstaja zaman specializacija otroske kirurgije. Povedali so, da je bil postopek izveden nestrokovno, kar tako malo na oko. Odklopili so jo z aparatur in poklicali starse, naj se pridejo poslovit od nje, ker bo v nekaj urah umrla. A si sploh znas predstavljat, kaj je to za starse pomenilo? Imas otroke??? Puncka pa trmasta, a se zivi. Sploh si ne prestavljate, kaksne ogromne svinjariej se dogajajo v slovenskem zdravstvu. Kaksni blazni denarji se vrtijo, denarja pa ni niti za WC papir niti za osnovna zdravila, kaj sele za resna zdravljenja. Vse je preslo meje dobrega okusa, ko se zdravnik pravzaprav odloca, ali se splaca resiti zivljenje ali ne. Ampak ja, italijanski kolega se ne upa kritizirat, kar poglejte, kako so se na hitro vsi negativni komentarji in kritike spremenili v pozitivne. Nimate pojma, kaksna moc se skriva v slovenskem zdravstvu. In starsi, namesto da bi dobili od vas, sodrzavljanov, moralno podporo, se pljuvate po njih. Vsakemu od vas/ nas se lahko zgodi cisto isto. Kadarkoli, tudi jutri. In ves, razumes sele takrat, ko se ti dejansko zgodi. Zato pamet v glavo in jezike”
Kje in kdaj ter komu so tole rekli zdravniki iz Padove? Vir??
Nakladaš, ne, ni res, lažeš, da glava peče! Zdravniki iz Padove niso tega nikoli rekli, zato nimaš nobenih dokazov! In taki kot si ti, nasedajo eni Milki K. in njenim lažnim novicam. Ali nimaš niti trohice svoje pameti? Te ni nič sram?


Sem kje po nemarnosti omenil kakšno novinarko, ali mi skušaš kaj novega povedati?[/quote]
Potem pa daj link do izjave zdravnika ki je to rekel. Njegov citat. Se bojim da ga ne bos nasel, bos pa prilepil link clanka, kjer je novinarka napisala, da je zdravnik to rekel. Ona je pac tako slisala, ker slisi samo tisto kar hoce.[/quote]
Googlaj, tako sem jaz naredil preden sem napisal! Novinarji so za tebe in tebi podobne!

Si bila muha na steni, da veš, kakšna je bila komunikacija?
Priznam pa, da imajo slovenski zdravniki tu velik primanjkljaj.
Zdravniki niso dolžni pojasnjevati poteka zdravljenja določene osebe oziroma tega ne smejo. Za enkrat nimajo česa opravičevati in priznavati, če pa že, verjetno ne pred javnostjo in monom.

Zate so apriori krivi, ker se deklica ni pozdravila in ker je mama rekla, da … Meni se zdi prav, da molčijo, kot prvo zaradi zaupnosti podatkov, kot drugo so pa za ugotavljanje napak pristojni drugi, ne javnost.[/quote]

Verjamem, da se starša ne bi odločila za javno obelodanjenje zasebnosti njunega otroka, če ne bi bila resno obupana. In ne slišana. Opravičilo staršem ni treba, da je javno, sploh ne. Gre ravno zato, da kljub očitno napačnemu izidu, ki so ga napovedali in se ni zgodil – niso želeli revidirati svojih dejanj – in zdravljenja in diagnoze. Vlekli so konzilij, vlekli so vse – v upanju, da se njihova napoved vendarle uresniči … To naj bi bili najbolj sočutni člani naše družbe …


Potem pa daj link do izjave zdravnika ki je to rekel. Njegov citat. Se bojim da ga ne bos nasel, bos pa prilepil link clanka, kjer je novinarka napisala, da je zdravnik to rekel. Ona je pac tako slisala, ker slisi samo tisto kar hoce.[/quote]
Googlaj, tako sem jaz naredil preden sem napisal! Novinarji so za tebe in tebi podobne![/quote]
Samo potrjujes kar sem napisal. Linka ni ker ne obstaja.

Edino relevantno je, kaj je zdravnik iz Padove osebno povedal, ne kaj si je ena novinarka izmislila. Zdravnik iz Padove je povedal, da so slovenski zdravniki postopali pravilno in da tudi oni ne morejo narediti nič drugače in da je najbolje, da jo vrnejo v Slovenjo, kjer bo imela zdravljenje zastonj.

Je pa seveda težko staršem se sprijazniti s tako diagnozo. Zelo težko jim je in razumem, da so padli na finto eni novinarki, ki ima zamere do zdravnikov.[/quote]
Sem kje po nemarnosti omenil kakšno novinarko, ali mi skušaš kaj novega povedati?[/quote]
Ne, si pa po nemarnosti spregledal, da je bil citiran komentar od “gost ja”, ne pa tvoj.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Si bila muha na steni, da veš, kakšna je bila komunikacija?
Priznam pa, da imajo slovenski zdravniki tu velik primanjkljaj.
Zdravniki niso dolžni pojasnjevati poteka zdravljenja določene osebe oziroma tega ne smejo. Za enkrat nimajo česa opravičevati in priznavati, če pa že, verjetno ne pred javnostjo in monom.

Zate so apriori krivi, ker se deklica ni pozdravila in ker je mama rekla, da … Meni se zdi prav, da molčijo, kot prvo zaradi zaupnosti podatkov, kot drugo so pa za ugotavljanje napak pristojni drugi, ne javnost.[/quote]

Verjamem, da se starša ne bi odločila za javno obelodanjenje zasebnosti njunega otroka, če ne bi bila resno obupana. In ne slišana. Opravičilo staršem ni treba, da je javno, sploh ne. Gre ravno zato, da kljub očitno napačnemu izidu, ki so ga napovedali in se ni zgodil – niso želeli revidirati svojih dejanj – in zdravljenja in diagnoze. Vlekli so konzilij, vlekli so vse – v upanju, da se njihova napoved vendarle uresniči … To naj bi bili najbolj sočutni člani naše družbe …[/quote]

A misliš, da je Neža edina taka, ki noče umreti? V zdravstvu in pri zdravju ni vse predvidljivo.

Nekateri ljudje bi morali že zdavnaj umreti, pa se mučijo mesece in mesece. Nihče ne ve, zakaj ne umrejo, ker bi po vsej logiki morali. Take stvari se zgodijo in tega ne moreš šteti za napačno diagnozo in zdravniško napako.
Vodja pediatrije v Padovi je povedala – in ta zvočni posnetek smo slišali – da lahko Neža kadarkoli umre.
Verjemi, da bi čisto vsi Neži privoščili zdravje in vsaj 30-procentno okrevanje, da bi še nekaj imela od življenja. Samo če ima pa za umret in če se bo prej ali slej zgodilo … no, jaz bi si zase osebno želela, da bi bilo to potem prej, ne slej. Za svojega otroka – ne vem, ne upam soditi, še nikoli nisem bila v taki situaciji.


Dohtari iz Padove so povedali, da ne morejo narediti nič več in bolje kot so naredili ljubljanski1
Zakaj pa tega nihče noče prebrati![/quote]

česa noče nihče prebrati?? Veš česa, laži ljubljanskih zdravnikov ??? In ti potrebuješ obširnejšo razlago
da, sploh kapiraš.
Preberi zgoraj @žogica iz ofsajda, pa se zamisli. In v tem primeru so otroka uničili .
Italijanski zdravniki so povedali svoje, italijanski zdravniki so povedali vse. Da imamotukaj ne potrebujemo
mafijo. Sledim od začetka in dobor vem, kaj je pisalo. Ti boš razume/a šele takrat,
ko te bo udarilo po glavi. In tudi ti lažeš.

Dobro napisano in verjetno zelo resnično.

Še to: prepričana sem, da Neže ne bi odpustili iz bolnišnice, če bi lahko kaj naredili zanjo in jo zdravili oz. bi ji dejansko šlo na bolje. In da se starši v tem primeru ne bi pustili odgnati.

Slovenski, Italijanski pa še zdravniki iz Londona so enako povedali.
Deklici očitno ni pomoči, žal.

Si bila muha na steni, da veš, kakšna je bila komunikacija?
Priznam pa, da imajo slovenski zdravniki tu velik primanjkljaj.
Zdravniki niso dolžni pojasnjevati poteka zdravljenja določene osebe oziroma tega ne smejo. Za enkrat nimajo česa opravičevati in priznavati, če pa že, verjetno ne pred javnostjo in monom.

Zate so apriori krivi, ker se deklica ni pozdravila in ker je mama rekla, da … Meni se zdi prav, da molčijo, kot prvo zaradi zaupnosti podatkov, kot drugo so pa za ugotavljanje napak pristojni drugi, ne javnost.[/quote]

Verjamem, da se starša ne bi odločila za javno obelodanjenje zasebnosti njunega otroka, če ne bi bila resno obupana. In ne slišana. Opravičilo staršem ni treba, da je javno, sploh ne. Gre ravno zato, da kljub očitno napačnemu izidu, ki so ga napovedali in se ni zgodil – niso želeli revidirati svojih dejanj – in zdravljenja in diagnoze. Vlekli so konzilij, vlekli so vse – v upanju, da se njihova napoved vendarle uresniči … To naj bi bili najbolj sočutni člani naše družbe …[/quote]

Kako se strinjam s tabo! Človek upa, da se bodo zdravniki (ki jim, verjamem, ne gre oporekati strokovnosti) iz takih tragičnih, preveč in povsod premlevanih zgodb (še primer Nekrep, recimo) kaj naučili. Pa se žal ne. Sem skoraj prepričana, da če bi se zdravniki resnično človeško potrudili pogovoriti s starši, bi oba primera ostala v bolnišnici, med starši in zdravniki, torej tam kamor sodita. Tako pa nastane iz že tako tragične situacija ena javna zgodba, ki se (lahko) konča tudi na sodišču. Nisem več mlada, pa vendar lahko na prste preštejem zdravnike, ki so se bili sposobni pogovarjati. In da ne bo pomote (če bere kak zdravnik): ne kot svojci, ne kot pacienti ne rabimo da nas držite za roke in jočete z nami, rabimo pa jasno besedo, odgovore in kanček sočutja in empatije. In da kdaj priznate, da česa ne veste!

Žal imam ogromno izkušenj s PK LJ, UKC LJ, Onko LJ in tudi s konkretno kliniko v Padovi, pa z UKZ Wien in še s kakim. Vsepovsod so ljudje dobri in manj dobri, skrbni in manj skrbni, topli in manj topli, tudi strokovni in malo manj strokovni. Kolikor spremljam primer Neže se mi vedno bolj zdi, da gre enostavno za to, da se starši nočejo in ne zmorejo sprijazniti s kruto usodo, ki jih je doletela. Vsekakor razumem, da se ti podre svet, če ti otrok dobesendo čez noč iz cvetočega in razposajenega malčka postane “rastlina”. Verjetno je za vsakega starša to nepredstavljivo težak udarec, s katerim se ne sprijazni kar čez noč in z lahkoto, pač pa gre za veliko bolečino, občutek nemoči, morda celo jeze in besa. Nežina straša se očitno zatekata v moč vere, molitve – s čimer ni popolnoma nič narobe. Narobe pa je, ker dejstev preprosto nočeta uvidet in sprejet, ob tem pa ju je za “kanon-futer očirno vzela ena od medijskih hiš z ravno prav tupoglavo “novinarko”, ki v stilu Esmeralde ali Žlahtne štorije dozira in futra enako tupoglavo javnost z bolj ali manj prirejenimi in namišljenimi “novicami”.

Po mojih izkušnjah zdravniki pojasnijo in odgovorijo, če vprašaš. Z mojega vidika je narobe to, da moraš ti kot starš vedeti in znati vprašati, kar dejansko ne zna vsak – sami ti razložijo premalo in preveč strokovno. Da bi kdo želel namensko škoditi, nisem doživela, je pa res, da zdravljenaj v tujini ni lahko dobiti. Tudi mi smo šli samoplčaniško v Padovo in kasneje, ko je poseg uspel, uveljavljali povračilo in ga (samo delno!) dobili. Zdravniki sicer so želeli izvide iz Lj, a so potem kompletno čisto vse preiskave naredili sami ponovno in tudi sami odločali o načinu zdravljenja – drugače kot v LJ. Tako da si o tej žalostni zgodbi mislim svoje. Deklici seveda iskrneo želim, da bi se zanjo čimbolje izšlo, še vedno pa mislim, da se starša, tudi za ceno in na račun drugih dveh otrok, enostavno nočeta soočiti z usodo, ki ju je doletela. Ja, je, kruta, nepravična, huda – vse drži. Po tem, kolikor sama vem o boleznih srca pri otroku sem prepričana, da ne v Padovi, ne na Dunaju ne v Muenchnu ne bi bilo bistveno drugače – žal! Zelo sporen je pristop slovenskih zdravnikov – verjetno bi bilo zelo drugače, če bi zdravniki sami ponudili drugo mnenje, ko so videli, da se stvari zapletajo. Ali če bi, recimo, podprli starše, da gredo z otrokom na drugo kliniko, ko je bilo jasno, da zaupanja ni več – to se ljubljanskim zdravnikom lahko očita. Nestrokovnosti pa po mojem osebnem mnenju ne, kar tudi padovanski zdravniki vedno znova potrjujejo.

Ali je bistveno za vsako ceno in pod vsakim pogojem ohraniti življenje, čeprav bo to življenje “rastline”, bo presodil vsak sam. Meni bije v oči dejstvo, da Neža ni edinka in da sta starša v svoji očitno popolnoma pozabila na druga dva otroka. Nikakor ne mislim reči, naj Nežo “odpišeta”, bi pa bilo zelo dobro in odrešilno za vse, če sprejmeta njeno stanje, tako, kot je in izhajata iz tega, ne pa iz špekulacij “kaj bi bilo, če bi bilo”. Ne prihajajo zaman na Sočo tujci na rehabilitacijo! A,pak dokler si ne priznaš, da si bolan, da imaš problem, ga ne moreš reševat. Z otrokom s hudimi možganskimi poškodbami ob dejstvu, da sta doma še dva zdrava otroka, tekati za svojimi sanjami, z mojega vidika ni najbolj modro, pa verjetno tudi ne najbolj “nežno” do prizadetega otroka. Sprašujem se – do kam, do kdaj še?


Dohtari iz Padove so povedali, da ne morejo narediti nič več in bolje kot so naredili ljubljanski1
Zakaj pa tega nihče noče prebrati![/quote]

Zdravniki iz PAdove so povedali, da je prislo pri zdravljenju do veliko napak. Ze to, da zdravnik/ kirurg, ki operira odrasle, ni sposoben operirat malega otroka. Ne obstaja zaman specializacija otroske kirurgije. Povedali so, da je bil postopek izveden nestrokovno, kar tako malo na oko. Odklopili so jo z aparatur in poklicali starse, naj se pridejo poslovit od nje, ker bo v nekaj urah umrla. A si sploh znas predstavljat, kaj je to za starse pomenilo? Imas otroke??? Puncka pa trmasta, a se zivi. Sploh si ne prestavljate, kaksne ogromne svinjariej se dogajajo v slovenskem zdravstvu. Kaksni blazni denarji se vrtijo, denarja pa ni niti za WC papir niti za osnovna zdravila, kaj sele za resna zdravljenja. Vse je preslo meje dobrega okusa, ko se zdravnik pravzaprav odloca, ali se splaca resiti zivljenje ali ne. Ampak ja, italijanski kolega se ne upa kritizirat, kar poglejte, kako so se na hitro vsi negativni komentarji in kritike spremenili v pozitivne. Nimate pojma, kaksna moc se skriva v slovenskem zdravstvu. In starsi, namesto da bi dobili od vas, sodrzavljanov, moralno podporo, se pljuvate po njih. Vsakemu od vas/ nas se lahko zgodi cisto isto. Kadarkoli, tudi jutri. In ves, razumes sele takrat, ko se ti dejansko zgodi. Zato pamet v glavo in jezike.[/quote]

Novinarka se krepko zlagala. Zdravniki iz Padove do objavili demanti, da ni bilo napak.

Ni bolezen možganov, je stanje po poškodbi možganov. Takole. Spastičnost oziroma povišan mišični tonus je značilen za cerebralno paralizo. Zaradi tega povišanega tonusa (in pa zaradi ne hoje, ker se zadeve ne morejo normalno neštetokrat na dan raztegniti) prihaja to skrajšav. Moja hči konkretno je imela skrajšane kolenske tetive. Spastičnost so ji odpravili z operacijo SDR. Po tej operaciji je bil njen mišični tonus normalen. Ampak okrajšava je ostala. In zato je bila potrebna podaljšava kolenskih tetiv, da je ona lahko normalno iztegnila nogico in prenesla težo nanjo. Ljudje s cerebralno paralizo, ki jim spastičnost ni odpravljena, imajo v življenju ogromno ortopedskih operacij.

Niso, niso iz lastnega zepa, ker to niti ni mogoce, ker je prevec, saj so Slovenci darovali, starsa sta se za to zahvalila, cifre nista sporocila.

ne nakladaj, starši so zdravnikom v Padovi povedali vse, kar so vedeli in zdravniki so takoj povedali, da je bilo zdravljenje napačno, predvidevam, da so ga začeli srati že z napačnimi zdravili, sledila je oparacija, na kateri so se dohtarji učili, kako vstaviti LVAD, nato strdki, na katere sta opozarjala starša. In nato ignoranca, ki je trajala več kot mesec dni.
To ni nič “rekla-kazala”, to so dejstva, za katere vedo tudi zdravniki in nekateri so staršema svetovali, naj premestita otroka – seveda pa ne tista dva pajaca, ki sta sikala, krilila in poskakovala pred kamerami.

Zdravniki v Padovi so jasno in glasno povedali, da slovensko zdravstvo na področju otroške srčne kirurgije zaostaja za razvitim svetom najmanj 20 let, kar vemo tudi mi, ki imamo opravka z njimi. In dokaz za to so nič drugega kot iz tujine najeti otroški srčni kirurgi, saj naši nimajo pojma o pojmu!

Naša pediatrija se je sicer pred dvemi leti že obračala po pomoč v Padovo, pa je potem vse skupaj padlo v vodo, ker bi bilo plačilo preveč transparentno, vsi pa vemo, kako se naši zdravniki trudijo čimbolj po ovinkih mešetariti z denarjem. In ker Italijani verjamejo, da bo zdaj prišlo do sodelovanja, so izjave umaknili.

Kar pa se tiče umikanja provokativnih objav režimskih medijev na FB strani, pa jim dam čisto prav. Kdorkoli, ki pada na pisanje plačancev, je ne samo naiven, ampak skrajno zabit, če pa ob tem še nadaljuje s provociranjem, je prav, da ga izbrišejo (upam, da so jih tudi blokirali, podgane).

Neža je dobila spisek z zdravili – gremo stavit, da za srčka prejema druga zdravila, kot so ji jih predpisali naši dr-ji!

Upa, da bosta starša vztrajala in čimbolje poskrbela zanjo, čeprav tudi VEM, da je VSA dokumentacija, ki jo imajo na Pediatriji, že ustrezno “obdelana” in “sfrizirana”, tako da priskava najbrž ne pride v poštev.

Poznam pa tudi ljubljanske druge primere, ki so se končali podobno (smrt) in samo vprašanje časa je, kdaj se bo zgodila Izola v Ljubljani. Nekoč bo nekomu počil film.

ne nakladaj, starši so zdravnikom v Padovi povedali vse, kar so vedeli in zdravniki so takoj povedali, da je bilo zdravljenje napačno, predvidevam, da so ga začeli srati že z napačnimi zdravili, sledila je oparacija, na kateri so se dohtarji učili, kako vstaviti LVAD, nato strdki, na katere sta opozarjala starša. In nato ignoranca, ki je trajala več kot mesec dni.
To ni nič “rekla-kazala”, to so dejstva, za katere vedo tudi zdravniki in nekateri so staršema svetovali, naj premestita otroka – seveda pa ne tista dva pajaca, ki sta sikala, krilila in poskakovala pred kamerami.

Zdravniki v Padovi so jasno in glasno povedali, da slovensko zdravstvo na področju otroške srčne kirurgije zaostaja za razvitim svetom najmanj 20 let, kar vemo tudi mi, ki imamo opravka z njimi. In dokaz za to so nič drugega kot iz tujine najeti otroški srčni kirurgi, saj naši nimajo pojma o pojmu!

Naša pediatrija se je sicer pred dvemi leti že obračala po pomoč v Padovo, pa je potem vse skupaj padlo v vodo, ker bi bilo plačilo preveč transparentno, vsi pa vemo, kako se naši zdravniki trudijo čimbolj po ovinkih mešetariti z denarjem. In ker Italijani verjamejo, da bo zdaj prišlo do sodelovanja, so izjave umaknili.

Kar pa se tiče umikanja provokativnih objav režimskih medijev na FB strani, pa jim dam čisto prav. Kdorkoli, ki pada na pisanje plačancev, je ne samo naiven, ampak skrajno zabit, če pa ob tem še nadaljuje s provociranjem, je prav, da ga izbrišejo (upam, da so jih tudi blokirali, podgane).

Neža je dobila spisek z zdravili – gremo stavit, da za srčka prejema druga zdravila, kot so ji jih predpisali naši dr-ji!

Upa, da bosta starša vztrajala in čimbolje poskrbela zanjo, čeprav tudi VEM, da je VSA dokumentacija, ki jo imajo na Pediatriji, že ustrezno “obdelana” in “sfrizirana”, tako da priskava najbrž ne pride v poštev.

Poznam pa tudi ljubljanske druge primere, ki so se končali podobno (smrt) in samo vprašanje časa je, kdaj se bo zgodila Izola v Ljubljani. Nekoč bo nekomu počil film.[/quote]

Pri miokarditisu skoraj ne moreš faliti protokola, ker so testi za natančen vzrok vnetja tako nezanesljivi, da zdravijo čim širše in takoj.
LVAD seveda pri nas znajo vstavljat, tako odraslim kot otrokom.
Nisi še nikoli slišala za zamenljiva zdravila? Za isto stvar imaš lahko več zdravil. Tako da itak je možno, da ima drugačna zdravila kot pri nas. Oziroma enostavno poskusijo nekaj drugega, ker izgubit nimajo več kaj.
Predstojnica padovske pediatrije je povedala, da je Nežino stanje resno in da lahko kadarkoli umre.
Iz peticije:

7. Za sistem LVAD nama je bilo pojasnjeno, da ga pri otroku še niso nameščali in morajo zato pridobiti ustrezna znanja in izkusnje s strani zdravnikov, ki so ga ze namescali pri odraslih. Temu naj bi bil tudi vzrok, da Neži ni bil takoj nameščen LVAD, temveč 4 dni prej ECMO. Staršema so nama ob tem tudi pojasnili, da bo namestitev LVAD opravil tuj kirurg, ki ima s tem izkusnje. Dejansko pa je sistem namestil ljubljanski zdravnik. Po namestitvi sva starša sama zaznavala ne zgolj težave s strdki, temveč poslusala tudi polemike zdravnikov o potrebnem pretoku v ceveh (številko na ekranu so spreminjali).

8. Staršema so potrebo po zamenjavi sistemov pojasnjevali s trditvami, da je sistem LVAD varnejši in boljši. Ob sedanjih pojasnilih UKC Ljubljana se starša sprašujeva, zakaj Neže preprosto niso pustili na prvotnem sistemu ECMO in ob tem ponavljava, da so nama ves čas govorili, da sistema LVAD pri otrocih se niso nameščali, vendar je za Nežo nujen.

Ecmo je nekaj drugega kot LVAD in so ga namestili zaradi neuspešnega oživljanja. Ecmo je bil izhod v sili, sicer bi bila Neža že mrtva. Lvad nameščajo v drugačnih pogojih – pač ljudem s srčnim popuščanjem. Ecmo pa tistim, ki so praktično mrtvi.

V LJ UKC so nameščali lvad tudi otrokom in predvidevam, da ga še vedno. Ne vem pa, ali ga je vedno namestil tuj zdravnik, tega podatka v poročilu o delu na pediatrični srčni kirurgiji ni. Ampak če bi bil dejansko nameščen nepravilno, to očitno ni vplivalo nič, saj Nežino srce še vedno bije.

Zgodbe ne poganjajo samo novinarji, zadaj je še katoliška cerkev.

Starša sta neka verska fanatika in so se dobro ujeli. Vsaka situacija, kjer cerkev lahko domnevno prikaže kako grdi zdravniki ubijajo ljudi (evtanazija) ali splavljajo nemočne otročke-praktično-pred-rojstvom pride prav. Da je vse skupaj laž, je postranskega pomena.

Poglejte poročanje radia Ognjišče: arnolj site:radio.ognjisce.si
Ali pro-life portalov: arnolj site:iskreni.net, arnolj site:domovina.je, arnolj site:24kul.si

Ali Gibanja za otroke in družine (Aleš Primc in Metka Zevnik):
Neža je sposobna nadaljnjega zdravljenja! Akcija zbiranja sredstev za Nežino zdravljenje![/url]
Mami in oči Arnolj: z vami deliva veliko veselje! Neža v Padovi lepo napreduje![/url]
Kdo v primeru Neže Arnolj zavaja italijanske zdravnike?[/url]

ne nakladaj, starši so zdravnikom v Padovi povedali vse, kar so vedeli in zdravniki so takoj povedali, da je bilo zdravljenje napačno, predvidevam, da so ga začeli srati že z napačnimi zdravili, sledila je oparacija, na kateri so se dohtarji učili, kako vstaviti LVAD, nato strdki, na katere sta opozarjala starša. In nato ignoranca, ki je trajala več kot mesec dni.
To ni nič “rekla-kazala”, to so dejstva, za katere vedo tudi zdravniki in nekateri so staršema svetovali, naj premestita otroka – seveda pa ne tista dva pajaca, ki sta sikala, krilila in poskakovala pred kamerami.

Zdravniki v Padovi so jasno in glasno povedali, da slovensko zdravstvo na področju otroške srčne kirurgije zaostaja za razvitim svetom najmanj 20 let, kar vemo tudi mi, ki imamo opravka z njimi. In dokaz za to so nič drugega kot iz tujine najeti otroški srčni kirurgi, saj naši nimajo pojma o pojmu!

Naša pediatrija se je sicer pred dvemi leti že obračala po pomoč v Padovo, pa je potem vse skupaj padlo v vodo, ker bi bilo plačilo preveč transparentno, vsi pa vemo, kako se naši zdravniki trudijo čimbolj po ovinkih mešetariti z denarjem. In ker Italijani verjamejo, da bo zdaj prišlo do sodelovanja, so izjave umaknili.

Kar pa se tiče umikanja provokativnih objav režimskih medijev na FB strani, pa jim dam čisto prav. Kdorkoli, ki pada na pisanje plačancev, je ne samo naiven, ampak skrajno zabit, če pa ob tem še nadaljuje s provociranjem, je prav, da ga izbrišejo (upam, da so jih tudi blokirali, podgane).

Neža je dobila spisek z zdravili – gremo stavit, da za srčka prejema druga zdravila, kot so ji jih predpisali naši dr-ji!

Upa, da bosta starša vztrajala in čimbolje poskrbela zanjo, čeprav tudi VEM, da je VSA dokumentacija, ki jo imajo na Pediatriji, že ustrezno “obdelana” in “sfrizirana”, tako da priskava najbrž ne pride v poštev.

Poznam pa tudi ljubljanske druge primere, ki so se končali podobno (smrt) in samo vprašanje časa je, kdaj se bo zgodila Izola v Ljubljani. Nekoč bo nekomu počil film.[/quote]

Pri miokarditisu skoraj ne moreš faliti protokola, ker so testi za natančen vzrok vnetja tako nezanesljivi, da zdravijo čim širše in takoj.
LVAD seveda pri nas znajo vstavljat, tako odraslim kot otrokom.
Nisi še nikoli slišala za zamenljiva zdravila? Za isto stvar imaš lahko več zdravil. Tako da itak je možno, da ima drugačna zdravila kot pri nas. Oziroma enostavno poskusijo nekaj drugega, ker izgubit nimajo več kaj.
Predstojnica padovske pediatrije je povedala, da je Nežino stanje resno in da lahko kadarkoli umre.
Iz peticije:

7. Za sistem LVAD nama je bilo pojasnjeno, da ga pri otroku še niso nameščali in morajo zato pridobiti ustrezna znanja in izkusnje s strani zdravnikov, ki so ga ze namescali pri odraslih. Temu naj bi bil tudi vzrok, da Neži ni bil takoj nameščen LVAD, temveč 4 dni prej ECMO. Staršema so nama ob tem tudi pojasnili, da bo namestitev LVAD opravil tuj kirurg, ki ima s tem izkusnje. Dejansko pa je sistem namestil ljubljanski zdravnik. Po namestitvi sva starša sama zaznavala ne zgolj težave s strdki, temveč poslusala tudi polemike zdravnikov o potrebnem pretoku v ceveh (številko na ekranu so spreminjali).

8. Staršema so potrebo po zamenjavi sistemov pojasnjevali s trditvami, da je sistem LVAD varnejši in boljši. Ob sedanjih pojasnilih UKC Ljubljana se starša sprašujeva, zakaj Neže preprosto niso pustili na prvotnem sistemu ECMO in ob tem ponavljava, da so nama ves čas govorili, da sistema LVAD pri otrocih se niso nameščali, vendar je za Nežo nujen.

Ecmo je nekaj drugega kot LVAD in so ga namestili zaradi neuspešnega oživljanja. Ecmo je bil izhod v sili, sicer bi bila Neža že mrtva. Lvad nameščajo v drugačnih pogojih – pač ljudem s srčnim popuščanjem. Ecmo pa tistim, ki so praktično mrtvi.

V LJ UKC so nameščali lvad tudi otrokom in predvidevam, da ga še vedno. Ne vem pa, ali ga je vedno namestil tuj zdravnik, tega podatka v poročilu o delu na pediatrični srčni kirurgiji ni. Ampak če bi bil dejansko nameščen nepravilno, to očitno ni vplivalo nič, saj Nežino srce še vedno bije.[/quote]

Se ti hecaš? Iz tvojega pisanja je jasno razbrati, da namiguješ na to, da zdravniki sploh niso vedeli vzroka in so zdravili kar z enimi zdravili. Vzrokov za miokarditis pa je več in pri vsakem se dajejo DRUGA zdravila, ki odpravljajo VZROKE. O kakšnem “čim širšem zdravljenju” torej nabijaš? O Aspirinu?!

Peticije pa držijo – laž na laž, od prvega dne dalje. Ampak važno, da se je Klokočovnik malo poigral, ane?

Pri miokarditisu skoraj ne moreš faliti protokola, ker so testi za natančen vzrok vnetja tako nezanesljivi, da zdravijo čim širše in takoj.
LVAD seveda pri nas znajo vstavljat, tako odraslim kot otrokom.
Nisi še nikoli slišala za zamenljiva zdravila? Za isto stvar imaš lahko več zdravil. Tako da itak je možno, da ima drugačna zdravila kot pri nas. Oziroma enostavno poskusijo nekaj drugega, ker izgubit nimajo več kaj.
Predstojnica padovske pediatrije je povedala, da je Nežino stanje resno in da lahko kadarkoli umre.
Iz peticije:

7. Za sistem LVAD nama je bilo pojasnjeno, da ga pri otroku še niso nameščali in morajo zato pridobiti ustrezna znanja in izkusnje s strani zdravnikov, ki so ga ze namescali pri odraslih. Temu naj bi bil tudi vzrok, da Neži ni bil takoj nameščen LVAD, temveč 4 dni prej ECMO. Staršema so nama ob tem tudi pojasnili, da bo namestitev LVAD opravil tuj kirurg, ki ima s tem izkusnje. Dejansko pa je sistem namestil ljubljanski zdravnik. Po namestitvi sva starša sama zaznavala ne zgolj težave s strdki, temveč poslusala tudi polemike zdravnikov o potrebnem pretoku v ceveh (številko na ekranu so spreminjali).

8. Staršema so potrebo po zamenjavi sistemov pojasnjevali s trditvami, da je sistem LVAD varnejši in boljši. Ob sedanjih pojasnilih UKC Ljubljana se starša sprašujeva, zakaj Neže preprosto niso pustili na prvotnem sistemu ECMO in ob tem ponavljava, da so nama ves čas govorili, da sistema LVAD pri otrocih se niso nameščali, vendar je za Nežo nujen.

Ecmo je nekaj drugega kot LVAD in so ga namestili zaradi neuspešnega oživljanja. Ecmo je bil izhod v sili, sicer bi bila Neža že mrtva. Lvad nameščajo v drugačnih pogojih – pač ljudem s srčnim popuščanjem. Ecmo pa tistim, ki so praktično mrtvi.

V LJ UKC so nameščali lvad tudi otrokom in predvidevam, da ga še vedno. Ne vem pa, ali ga je vedno namestil tuj zdravnik, tega podatka v poročilu o delu na pediatrični srčni kirurgiji ni. Ampak če bi bil dejansko nameščen nepravilno, to očitno ni vplivalo nič, saj Nežino srce še vedno bije.[/quote]

Se ti hecaš? Iz tvojega pisanja je jasno razbrati, da namiguješ na to, da zdravniki sploh niso vedeli vzroka in so zdravili kar z enimi zdravili. Vzrokov za miokarditis pa je več in pri vsakem se dajejo DRUGA zdravila, ki odpravljajo VZROKE. O kakšnem “čim širšem zdravljenju” torej nabijaš? O Aspirinu?!

Peticije pa držijo – laž na laž, od prvega dne dalje. Ampak važno, da se je Klokočovnik malo poigral, ane?[/quote]
Pri virusnem miokarditisu, ki je tudi najpogostejši, je zdravljenje SIMPTOMATSKO in NE ODPRAVLJA VZROKA, tega (torej virus) mora organizem premagati sam.

Kaj pa zgodba Marka Zitnika, njegovega moza in njunega sina? Tudi katoliski lobi? Ne bi rekla. No, ta otrok je vsaj se ziv. Ker ga onadva vozita v Izrael. Kaj pa dvojcici Pija in Pika? Ene ni vec. Policija se vedno preiskuje? Kaj pa sincek Roka in Anje? Ni ga vec. Kaj pa …

Nasa otroska srcna kirurgija pol grosa ni vredna.

Kaj pa zgodba Marka Zitnika, njegovega moza in njunega sina? Tudi katoliski lobi? Ne bi rekla. No, ta otrok je vsaj se ziv. Ker ga onadva vozita v Izrael. Kaj pa dvojcici Pija in Pika? Ene ni vec. Policija se vedno preiskuje? Kaj pa sincek Roka in Anje? Ni ga vec. Kaj pa …

Nasa otroska srcna kirurgija pol grosa ni vredna.[/quote]

Točno tako. In vera Nežinih staršev nima prav ničesar skupnega s šalabajzerstvom naših zdravnikov na otroški srčni kirurgiji. Sta pač verna, pa kaj! Je čisto vseeno – tudi če bi se klanjala Marsovcem.

New Report

Close