Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ni res ženska brez otrok vredna nič, samo zato ker ni mati?

Ni res ženska brez otrok vredna nič, samo zato ker ni mati?

Samo to poslušam, da je potrebno za žensko biti mati, zato je tudi smisel njenega menstrualnega cikla. Ma kaj mislite, da se nam je vse m cedilo mleko in med, ko je bil čas za otroka. Tukaj so zlorabe iz otroštva vseh vrst, tudi čustvenih, kar je zelo hudo. Bolezni s katerimi se spopadajo ženske. Res ne razumem tistih, ki pravijo: če nimaš otroka, je s tabo nekaj narobe. Narobe je tudi s tistimi, ki jih imajo. Ampak so se drugače spopadli  s preteklostjo ali pa je bila bolj mila z njimi. Nočem slišat, da je tisti, ki nima otrok čuden ali da je nekaj narobe z njim. To je posploševanje. Imejte malo sočutja do žensk, predvsem ranjenih, pomagajte jim ali pa se umaknite iz njihovega življenja.

Ma daj, kdor vrednost človeka meri s tem ali ima otroke ali ne, glede na to, koliko ima materialnih dobrin ali glede na zunanji videz, stil oblačenja, vero, spolno usmerjenost, od kod prihaja, kaj je po poklicu …. in tako dalje, je navadna bunka, nevredna kakršnekoli debate.

Nikoli ne  razmišljam, da bi bila ženaka brez otrok vredna manj.

Me pa res vedno zanima, zakaj je ostala brez otrok.

Takšne, ki bi se kar tako, brez razloga tako odločila, ne poznam.

Ali je bolezen ali ni imela sreče s  partnerjem, ni mogla zanositi ali pa je morda res dolgo odlašala, potem pa je prepozno. A spwt ne veš, čw bi bilo 10 leet prej ok. Živlhenje piše zgodbe, ki niso vedno najlepše.  Verjetno ženske brez otrok ne razlagajo vse navprek, svojo. Kot ne tiste z otroki.

 

 

 

V današnjih časih, biti ženska brez otrok, ni nič posebnega, zato ne zganjaj drame…

Po eni strani pa je res, da tudi moški brez potomca ni vreden nič ?

Za cerkev in verske institucije drugih religij res ženska ni vredna nič, če ni mati (razen če je nuna), hkrati pa tudi prave vere, prave narodnosti, prave barve kože, poročena, dovolj ponižna možu,… Ampak tudi če je mati, je samo orodje, stroj za rojevanje, tako da jaz se ne bi preveč sekirala. Celo št otrok je zanje pomembno. Iz ust verne ženske sem namrec slišala tudi, da je ženska, ki ima samo enega otroka egoistična, hladna…

Ostali pa vemo, da s(m)o vsi vredni enako, ne glede na veroizpoved, nacionalnost, barvo kože, spolno usmerjenost, zakonski stan in št otrok. Meni osebno se zdi človek, ki se zaveda, da ni sposoben imeti otroka, in se zavestno odloči, da ga ne bo imel, zelo odgovoren in razumen.

Si ne predstavljam, da bi bila brez otrok !  Da živiš kar nekam v tri krasne ?  Ne hvala, to ni zame.

Otroci so “overrated”, zato popolnoma razumem.

Po mnenju Madžarov, Poljakov in Vatikana to drži.

Odgovor na objavo uporabnika
zdaj pa ne vem, 28.08.2022 ob 02:15

Samo to poslušam, da je potrebno za žensko biti mati, zato je tudi smisel njenega menstrualnega cikla. Ma kaj mislite, da se nam je vse m cedilo mleko in med, ko je bil čas za otroka. Tukaj so zlorabe iz otroštva vseh vrst, tudi čustvenih, kar je zelo hudo. Bolezni s katerimi se spopadajo ženske. Res ne razumem tistih, ki pravijo: če nimaš otroka, je s tabo nekaj narobe. Narobe je tudi s tistimi, ki jih imajo. Ampak so se drugače spopadli  s preteklostjo ali pa je bila bolj mila z njimi. Nočem slišat, da je tisti, ki nima otrok čuden ali da je nekaj narobe z njim. To je posploševanje. Imejte malo sočutja do žensk, predvsem ranjenih, pomagajte jim ali pa se umaknite iz njihovega življenja.

Ti samo to poslušaš, jaz še tega  pa slišala nisem! Hmmm, pa kje ti to hodiš?

Moja, k sreči bivša je rodila tri otroke, pa niti za enega ne skrbi.. Torej ali se lahko ena taka imenuje MATI?

NE!

 

Nimaš kaj za razumet…ti se odloči kakor tebi paše, bluzijo brezveze a se nekateri ne zavedajo, da vsem mati naravi ni dala možnosti zanositve, drugi pa si ega preprosto ne želijo.

Vsak naj počne kaj želi.

Imam v družini 3 sestrične poročene, stare med 60-70 in si nikoli niso želeli otrok. Pa jih nihče ne osoja.., obsojajo samo tisti, ki imajo nepopucana podstrešja. Vsak naj počne kaj želi.

Sama imam sina, vendar ji več ne bi imel, pa če tudi ne bi bilo tega, bi bilo ok.

V zadnjem času nekdo vneto odpira teme o ženskah, ki nimajo otrok. Močno dvomim, da to počne ženska brez otrok. Prej bi rekla, da gre za “nabijanje slabe vesti”. Jih poznam kar nekaj, ki imajo 3 ali celo več otrok in so slabe matere (ločenke, ki pogosto menjavajo partnerje, zanemarjanje otrok ipd.). Otroka ni problem roditi (razen v primeru neplodnosti in zdravstvenih težav), treba ga je pravilno tudi vzgojiti, kar pa mnogim ne uspeva.

Odgovor na objavo uporabnika
čisto vino, 28.08.2022 ob 09:48

V zadnjem času nekdo vneto odpira teme o ženskah, ki nimajo otrok. Močno dvomim, da to počne ženska brez otrok. Prej bi rekla, da gre za “nabijanje slabe vesti”. Jih poznam kar nekaj, ki imajo 3 ali celo več otrok in so slabe matere (ločenke, ki pogosto menjavajo partnerje, zanemarjanje otrok ipd.). Otroka ni problem roditi (razen v primeru neplodnosti in zdravstvenih težav), treba ga je pravilno tudi vzgojiti, kar pa mnogim ne uspeva.

Bolje baba brez otrok, kot princeska s 3 sončki!

V čem oa naj bi bila ta “vrednost”? Da je vredna dva vola in skrinjo platna? Deset kamel? Al kaj? Kdo pa vrednoti te ženske in kaj imajo one od tega vrednotenja? Jim plača račune? Kupuje fasungo? Ne? Zakaj potem bi jo brigalo kako jo kdo “vrednoti”?

Odgovor na objavo uporabnika
Alica302, 28.08.2022 ob 08:53

Si ne predstavljam, da bi bila brez otrok !  Da živiš kar nekam v tri krasne ?  Ne hvala, to ni zame.

Ubogi tvoji otroci, ker so samo sredstvo, da imas ti osmisljeno zivljenje in ne zivis ‘v tri krasne’. Zenska, ki rabi froce, da ji dajo smisel, je neinteligenta, predvsem pa slaba mati.

Odgovor na objavo uporabnika
Koklja377, 28.08.2022 ob 10:18

Ubogi tvoji otroci, ker so samo sredstvo, da imas ti osmisljeno zivljenje in ne zivis ‘v tri krasne’. Zenska, ki rabi froce, da ji dajo smisel, je neinteligenta, predvsem pa slaba mati.

Seveda govoriš iz izkušenj ne predvidevanj!

PS

Ko sem dobila otroka, sta postala smisel mojega in moževega življenja, ker sta edina, ki ju imam brezpogojno rada.

Tebi nabija v tvoji glavi!!!!

Zakaj bi nekdo to temo odpiral, pa ima svoje otroke…

Ne nabijaj flance…

Dejstvo je, da vsak naj dela kar mu paše, jaz pa ne razumem ženk, ki imajo po tri ali več z različnimi partnerji v smislu, da bodo morda enkrat enega od njihovih očkov obdržale…wtf…raje jih nimam. En je čisto dovolj, otrok pa ni smisel življenja je samo pika na i.

Mogoče zate modra, bi bilo bolje, da jih nekdo ima 5 razvajenih kot sto mater…

Odgovor na objavo uporabnika
EDINO TO JE RESNICA, 28.08.2022 ob 09:28

Moja, k sreči bivša je rodila tri otroke, pa niti za enega ne skrbi.. Torej ali se lahko ena taka imenuje MATI?

NE!

 

to je tudi poanta tega o otrocih in moraš imet otroka….

ni res, ne rabiš ga imet če ne želiš!!!

boljše brez, kakor oznaka “slaba mati” ali “zadovoljevanje publike”

Bi bila manj zagrenjena, če bi jih imela?

Bi imela več res lepih trenutkov, ko sem jih?

Kako bi jim povedala za bolezen, če bi jih imela?

Kako bi reagirali?

Ne vem, nič ne vem!

Vem pa, da je mojo sotrpinko hčerina matura tako osrečila, da se sprašujem, koliko takih trenutkov je bilo v mojem življenju, ja bila sta dva, samo dva, ostalo je bilo prazno iskanje takih trenutkov.

Biološki in psihološki življenjski smisel ženske je, da je žena in mati.

Zato bi bilo smiselno, da bi se punce poročile, ko so še mlade in lepe, nekje od 18. do 23. leta kot je bilo nekoč.

Žal pa se vpisujejo na pretežno nekoristne fakse kot je FDV in FF, izgubljajo plodna leta in brez veze trošijo denar. Tako študirajo deset let, se vmes kurbajo kar tako in afnajo za instagram ter zbirajo torbice in čeveljčke.

Potem pa v sredini tridesetih ostanejo kar lepo s kužkom ter so ženski ostanki in suhe veje. In pričakujejo pokojnine od otrok, ki jih nimajo.

Kolikor preberem odgovore pri iskanju partnerja – nikol ne vi partnerja z otrokim- ženske z otroki ali moški z otroki niso vredne nič ali še manj kot nič.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Laufenn, 28.08.2022 ob 11:18

Biološki in psihološki življenjski smisel ženske je, da je žena in mati.

Zato bi bilo smiselno, da bi se punce poročile, ko so še mlade in lepe, nekje od 18. do 23. leta kot je bilo nekoč.

Žal pa se vpisujejo na pretežno nekoristne fakse kot je FDV in FF, izgubljajo plodna leta in brez veze trošijo denar. Tako študirajo deset let, se vmes kurbajo kar tako in afnajo za instagram ter zbirajo torbice in čeveljčke.

Potem pa v sredini tridesetih ostanejo kar lepo s kužkom ter so ženski ostanki in suhe veje. In pričakujejo pokojnine od otrok, ki jih nimajo.

Hudo posploševanje. Se mi pa zdi, da je največji problem mladih cona komforta in blaginje. Potem pa te življenje pusti zadaj popravnih izpitov pa ni.

Mah kaj bi izgubljali čas, naj jih poročijo trikrat starejši dedci pri dvanajstih, štirinajstih, takoj pridobiš šest do osem let rodne dobe, kot v Jemnu, pa še kje. Faks? Ste nori? Če pozna za silo velike črke , pa računanje do 10 je več kot preveč.

Pa nič spraševat, kaj bi one hotele, kaj pa ve otrok, otrok ima za ubogat.

 

Vse lepo,ne sekiraj se toliko za to kaj drugi mislijo.Rada se imej!

Ta svet je lep,
če nekomu nekaj daš.
Ta svet je lep,
če nekoga rad imaš,
če stisneš roko komu,
ki ga kaj boli.
Ta svet je lep,
če si človek do ljudi.

Tone Pavček

New Report

Close