Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nič nisem dobila za trud in za spomin

Nič nisem dobila za trud in za spomin

Pred dvema mesecem sem rodila. Porod je trajal 25 ur. Mož je bil z mano samo zadnje tri ure. Vse porodnice so od partnerjev in možov dobile pozornosti, nekaj za v spomin, na primer ogrlico, prstan, eno je tip kar v porodnišnici zaprosil, pa neke bone za masaže in razvajanja. Jaz nisem dobila nič, razen moža z hudim mačkom, ki je smrdel kot umazana vinska klet. Saj ne rečem, da ni dober, pa pozoren je za rojstni dan, vsi ostali dnevi pa mu ne grejo dobro od rok. sem tudi malo prijateljice vprašala , če so kaj dobile od možov, pa kar v večino so.  To me res boli, ker  jaz nisem dobila nič. Ne vem a je mož tak runkel ali pa sem jaz tako malo vredna? A je to običaj, da moški ženski kaj podari za porod?

 

Pri nas je navada, da moški ženski ob rojstvu kupi nakit, ki za vedno ostane spomin na tisti dan. Meni je moj dal uokviriti tudi sliko mene in otročka takoj po rojstvu.

Pri nas ni takega običaja. Meni se tole krepko čudno bere… kot da dec plača žensko, da mu je rodila otroka; Zveni kot sužnjelastniški odnos ali pa vsaj sluga – gospodar. In sluga dobi nagrado.

Nismo vsi moski isti. Pac ni. Kaj zdaj. Tu bo pa drugic.

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 08.07.2021 ob 15:56

Pri nas ni takega običaja. Meni se tole krepko čudno bere… kot da dec plača žensko, da mu je rodila otroka; Zveni kot sužnjelastniški odnos ali pa vsaj sluga – gospodar. In sluga dobi nagrado.

Ti se itak vedno delaš glupega in “better than this”. Dobro veš, da ta navada obstaja, in da predstavlja nekakšen izraz hvaležnosti moškega za napor, ki ga da ženska skozi med porodom.

Zakaj pa ti svoji ženski kupiš, karkoli ji kupiš? Ker si jo lastiš in jo nagrajuješ, ali ker jo imaš rad in ji kažeš tudi z rožico, zapestnico ali večerjo zunaj?

Sama vzvišena morala te je.

Mene bi bolj motilo, da je pijanec.

Darilo za otroka? V moji okolici ni običaj. Vsaj v moji družini in sorodnikih ne.

Da pa pride okajen in smrdeč k porodu, pa je hud znak za alarm. Življenje je lahko lepo brez ogrlic, masaž in podobnega, z nekom ki ne zmore kontrolirati uporabe alkohola, pa ne.

Kaj nisi dobila, prav nič ne pove o tvoji vrednosti, to, da pride takšen k porodu pa pove, da ne spoštuje ne sebe, ne tebe, ne otroka, ne zdravnikov. No, je možma izjema, da se je panično bal, ti pa vztrajala, da pride v porodno sobo. Ampak to je ENKRATNO utaplanje strahu. Prosim, premisli, jaz sem od moža, ki je pil, odšla.

Odgovor na objavo uporabnika
Razočarana T, 08.07.2021 ob 15:25

Pred dvema mesecem sem rodila. Porod je trajal 25 ur. Mož je bil z mano samo zadnje tri ure. Vse porodnice so od partnerjev in možov dobile pozornosti, nekaj za v spomin, na primer ogrlico, prstan, eno je tip kar v porodnišnici zaprosil, pa neke bone za masaže in razvajanja. Jaz nisem dobila nič, razen moža z hudim mačkom, ki je smrdel kot umazana vinska klet. Saj ne rečem, da ni dober, pa pozoren je za rojstni dan, vsi ostali dnevi pa mu ne grejo dobro od rok. sem tudi malo prijateljice vprašala , če so kaj dobile od možov, pa kar v večino so.  To me res boli, ker  jaz nisem dobila nič. Ne vem a je mož tak runkel ali pa sem jaz tako malo vredna? A je to običaj, da moški ženski kaj podari za porod?

 

To, da sprašuješ prijateljice in potem primerjaš moža z drugimi, je meni znak za alarm. A hočeš moža, kot ga imajo prijateljice al svojega unikatnega? A sicer ne pije? Če ne pije, se mi ne zdi problem. Če pa ima navado piti, pa mislim točno tako, kot je rekla ena zgoraj, dasamo stran od njega ali pa ultimat, ti ali alko.

Sicer je pa pozoren, samo nekateri dnevi mu ne grejo? Se pravi se ti ne klanja in ne dela s tabo kot boginjo? Potem pa čimprej stran, teči v divjem diru. 😀

Sicer poznam primer, ko on ni kupoval darila za njen rojstni dan, ji je pa podaril darilo za vsak rojstni dan otroka. Pa vedno ji je on kuhal. Pa spet ni bilo v redu. Ne vem no, kaj eni pričakujete od partnerjev. Kako mu je pa ona namenjala pozornost? Aja, skos ga je opozarjala kaj ni naredil prav in kaj narobe dela… No, pa dala mu je darilo za rojstni dan.

 

Pri nas je tak običaj, otrok dobi taisti nakit ko je 18.

A je novorojeno dete slučajno deklica?

Rodila sem petkrat. Nikoli mi še na misel ni prišlo, da bi dobila kakšno darilo od moža. Je bil pa vedno ves čas z mano – če ne bi bil, bi me hudo razžalostilo. To, da sva se skupaj veselila mi je največ pomenilo.

Je bil otrok. Karkoli bi mi takrat prinesel bi bilo “manj”, tako da.. ne nisem za to obdarovanje. Sploh pa ne ob rojstvu. Zakaj zapravljati brez veze za darila tudi nikoli nisem razumela. Ko kdo kaj potrebuje, takrat se kupi in to je to. Če zaviješ ali ne je pa meni popolnoma vseeno.

verjamem, da bi ti bila všeč pozornost, ki bi ti jo oče otroka izkazal z nekim večnim darilcem ampak veš kaj, če ni ok mož in oče ti nobeno darilo ob rojstvu ne pomaga.  V teh korona časih je sploh dobri, da je bil lahko vsaj s tabo pri porodu. Verjamem, da je v kozarec pogledal samo ta dan, ko je dobil potomca. To pa je slovenski običaj, da se ga moški nažge kot svinja, ko dobi otroka.

Sej si dobila otroka, kaj naj ti navtem svetu še več da??? Preveč gledaš mehiške nadaljevanke.

Ti pa si ena razvajena babura. Jest še pomislila ne bi na kaj takega, saj sem dobila najlepše darilo z rojstvom hčere in sina. Mož se je kasneje izkazal pri vzgoji otrok, ki ga nobeno darilo ne bi moglo presežt.

 

Ne, sama tega še nisem slišala.

Ampak da pa pride pijan, adijo. Konec. Zgini. Žiivljenje z alkoholikom je obup, ne bi ga privoščila otročku.

To je neka nova fora? Še nikoli slišal, nikogar ne poznam, ki bi karkoli nosil za porod, niti ne poznam ženske, ki bi to pričakovala. Mora bit neka žabarska fora spet.

Pri nas te navade ni. Nisem dobila nič, prijateljice tudi ne, kolikor vem.

 

Bi se mi zdelo pa kar malo zajebantsko, da bi v porodnisnico z bonom za masažo prišel. Otrok 23 ur na dan na joški, moment za stranišče in tuš sem si morala izborit, kje je tu čas za masažo?

Saj razumem, da bon počaka, ampak v tistem momentu bi se mi pa zdelo prav grdo, da mi ga v roke tišči.

Včasih je bila navada, da so ženske pri porodu dobile rožo. Potem so v porodnišnici to prepovedali. Sem pa slišala za navado, da so včasih mami, ko je dojenček dobil prvi zob, možje kupili obleko.

Ni važno to, da ti mora kaj kupiti. Mene bi bolj skrbelo to, da je prišel h tebi smrdeč in z mačkom. Zdaj bo najbolj važno to, da ti bo stal ob strani in ti tudi kaj skuhal, poskrbel, da si po porodu odpočiješ. Konec koncev, nakit si lahko kupiš sama.

Hja, tole omalovaževanje ti pa ne gre ravno najbolje…..

Če si že tako pameten, bi lahko vsaj vedel, da tvoja primerjava ne zdrži. Sužnji pač niso nikoli nagrajeni – ravno zato so sužnji, sicer bi bili delavci/zaposleni.

Porod je trajal 25 ur…ja, seveda 😀

Preden nalagaš pejd še malo na forum ginekologija in porodništvo kaj prebrat 😉

Sem že 50let na svetu in ob mojem rojstvu je oče mami podaril smaragdni prstan. Mama ga še vedno nosi!

Ah, ja …. tile odgovori spominjajo na basen o kislem grozdju ….

Preden sem rodila,  nisem še nikoli slišala o kakem obdarovanju, nikoli spraševala niti nikoli mi ni nobena prijateljica to posebej omenjala. Ko sem rodila prvega otroka, sem v porodnišnico dobila kupe in kupe telegramov, pisem, igračk, darilc. Bila sem neverjetno presenečena in ganjena, vse še hranim za spomin. Tudi mož je zame izbral nekaj, kar skrbno hranim, tako za prvega kot za drugega otroka. Prijateljica mi je podarila zapestnico. Tudi starši, obojni, so mi nekaj podarili, tudi za oba otroka. Jaz sem bila res iskreno presenečena, najverjetneje zato, ker nisem ničesar pričakovala. Prav vse me je osrečilo. Bogi tisti poštar, ki mi je nosil telegrame, njega sem večkrat videla v porodnišnici, kot svoje domače 🙂 Enkrat v tistih dneh me je vprašal, ampak res čisto iskreno, če sem jaz kakšna “pomembna oseba” in me pošteno nasmejal.

Če bi moški rojevali, bi pričakovali medaljo samo za začetek. Potem pa doživljenjsko hvalo, hvaležnost, služabništvo, priznanje, smiljenje in tako naprej. Žal je tudi za marsikatero žensko rojevanje samo po sebi umevno in se pod pretvezo,da je pa ja že dovolj (po možnosti pijan) objem in poljub, slepijo naprej.

Če je za tvojega partnerja prihod otroka le en razlog več za pijančevanje,proslavljanje, prejemanje čestitk od okolice in mu ne nese kakšno nesebično dejanje je za žensko porod, si zeloooo slabo izbrala.

New Report

Close