Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nikoli, nikoli vec ne poklicem policije za napad nevarnih psov!

Nikoli, nikoli vec ne poklicem policije za napad nevarnih psov!

V nasi okolici, Vizmarje – LJ, imamo modela s tremi velikimi psi, ki ze 3+ leta napadajo, vznemirjajo in rencijo na mimoidocne.
Psi so spusceni, brez nadzora. Veckrat videni, ko gre lastnik s TRAKTORJEM po Tacenski cesti navzdol, psi pa za njim po cesti ali plocniku.

Danes, po 3+ letih mi je prekipelo, ko sta 2 od teh 3 psov (morda tretji pes ni vec ziv), napadla mene in mojega psa.
Z brcanjem in glasnim vokabularnim glasom nekako pridem do bliznje trgovine, ki je oddaljena cca 100m.

V trgovini povem, da so me napadla psa in mi mlada deklica na blagajni pove, da so tudi njo napadli zjutraj, ko je sla na delo.

Pridem domov in takoj poklicem na anonimno stevilko policije 080 1200
Dobim odgovor, da MORAM poklicati 133, kjer sledi prijava incidenta.

Poklicem 133, povem kaj se dogaja 3+ let, povem kdo sem, kje sem.

Cez cca uro in pol prideta 2 policaja, zelo prijazna!, zahtevata moje podatke, povabim ju v flet.
Mlajsi zacne pisati zapisnik, kje, kdaj, kako se je napad zgodil in zhteva mojo osebno izkaznico.
PONOVNO povem, kot na anonimnem tel 080 1200 in ISTO na tel !33, da imamo s temi psi pizdarijo 3+ leta.
TOREJ, ZAKAJ MENI JEMLJE PODATKE in ne ukrepate?

Policajema postavim nedvoumno vprasanje: Kaj, ce ima ta nas sosed, z razpuscenimi psi, zveze na policiji in bo izvedel za mojo prijavo, kajti 3+ leta buzerirnja z njegovimi psi ne morejo ostati neopazeni/nezapisani/nisem edina oseba, ki te izpade psov prijavljam?

“Ja, v kolikor podpisete ta danasnji zapisnik, SMO MI DOLZNI OBVESTITI KRSITETELJA” (lastnika teh razpuscenih psov!), kdo je prijavitelj.

Takoj sem iz mize potegnil zapisnik, ki ga je pisal mlajsi policist, in ga zmeckal!!

Odgovor starejsega policaja:
“Mi, lastniku teh napadalnih psov, lahko le napisemo 200 EUR za prekrsek.
Dajte povedati ljudem, da cim veckrat klicejo, pa se bo lastik navelical placevati po 200 EUR”

Dodal je se en podatek (?): naj KLICEMO NA 133, VENDAR TAKOJ POVEMO, DA HOCEMO OSTATI ANONIMNI.

Glede na dejstvo, da nasa okolica ze 3+ let ostaja na samoobrambi z brcanjem in kletvicami teh razpuscenih psov, ne vem…

P.S.: Je bil pa starejsi policaj zelo zacuden na odgovor, ki mi ga je dal policaj na anonimni steviki 080 1200 = (morate klicat 133)

PODN!

To so bili že včasih problemi. Mi je znanec povedal, da ga je nekje napadel večji pes. Njegov stric je potem lastnoročno tega psa pokončal, ko se je pes pognal v njega. Z rokami je psu razklenil čeljusti.

Začasna rešitev naj bo pepper spraj za obrambo, pa našpricej psa ko te bo napadel tako močno, da se bo zadavil.

Verjetno misliš 113. Te pa razumem. Če pogledaš nasilne moške, ki jih žena prijavi, pa policija ne more nič, dokler žena ni v grobu? Nori svet.

Hud dedec ni, ni kaj. Anonimen s Pampers

Jebote, sej razumem, ampak česa te je toliko strah.

Bodi dec in se ne skrivaj za anonimnostjo, tudi dela, zakaj mu nihče tega ne reče direkt, ne razumem.

Pri nas smo imeli podobne probleme v mojih mlajših letih, pa so se hitro organizirali. Par tipov stopilo skupaj, dva mislim, da sta bila lovca….

Recimo, da mu ni bilo treba 2x razložit..

Jih vidim te pse veckrat kako tecejo po plocniku in cesti od Vizmarju Tacenske. Zaenkrat zgledajo nenapadalni. Lastnik gre vcasih poleg s kolesom, vcasih so pri sami.

Če bi imel tisti pes o katerem sem pisal nagobčnik mu verjetno od tega znanca stric ne bi uspel razkleniti čeljusti.

jaz imam mačeto za take pse, enega imam v planu da mu odsekam glavo in pol bom to glavo nabil na kol in ga postavil pred vrata te klurbice ki ima tega psa.

Trenerji psov točno vedo kako se psa najlažje pokonča.

Če ne drugače, ko priteče k tebi, ga z vso silo brcneš v gobec, da se mu razlomijo čekani.

Odgovor na objavo uporabnika
jaz imam mačeto, 04.02.2023 ob 19:44

jaz imam mačeto za take pse, enega imam v planu da mu odsekam glavo in pol bom to glavo nabil na kol in ga postavil pred vrata te klurbice ki ima tega psa.

Jezen si samo zato ker ti ta kurbica ni dala. Če bi te porajtala bi bila drugačna zgodba.

Niso vsi psi kot mamine maze. Psa se da krasno strenirat v različne namene.

Tudi ruska vohuna sta imela psička. Ta je pa vohunil za drugimi psi v soseski…

Ok. še en drug primer. Sem poznal nekoga, ki je rad potoval. V Bolgariji, v Sofiji je bil deležen napada potepuških psov. Več kot teden dni je bil v bolnišnici.

Zgodi se tudi, da pes lastnega gospodarja napade.

Če bi rad ostal anonimem mu napiši pismo če veš kje živi. Napiši da se okolica počuti ogrožena in bo treba ukrepati preden koga poškodujejo, pa bo spet pol Slovenije pametno kako pes ni nič kriv. Kako je pa lastnik reagiral ko si bil napaden?

133? Mislim, da tudi otroci v vrtcu vedo številko policije.

Center za obveščanje je pa koliko? 122?

Odgovor na objavo uporabnika
a drugače ne gre, 04.02.2023 ob 20:24

Če ne drugače, ko priteče k tebi, ga z vso silo brcneš v gobec, da se mu razlomijo čekani.

Upam da te nekdo prijavi.

Za vsakim psom stoji lastnik. Noben pes ne postane agresiven sam od sebe. Lahko ga do agresije pripeljejo slabe izkušnje. Ljudje, ki brcajo žival, kot bi jo ti …

 

Pa kaj ni jasno ljudje božji? Policista ga naj oglobita na podlagi česa… ? Tvoja izjava je vendar neke vrste dokaz!

Če bi se kaznovalo na podlagi anonimnih klicev, bi se vmes marsikdaj pojavila lažna prijava.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Smelijonja, 04.02.2023 ob 22:15

Če bi rad ostal anonimem mu napiši pismo če veš kje živi. Napiši da se okolica počuti ogrožena in bo treba ukrepati preden koga poškodujejo, pa bo spet pol Slovenije pametno kako pes ni nič kriv. Kako je pa lastnik reagiral ko si bil napaden?

In ti misliš, da bo tak idiot, ki ima tako napadlne pse, odreagiral na to pismo in postal zgleden sovaščan?! Ha, ha, ha. Kir štos.

Edina prava taktika je, da pse evtanazirate. Kako, se boste pa že domislili.

Odgovor na objavo uporabnika
H20100, 04.02.2023 ob 18:51

V nasi okolici, Vizmarje – LJ, imamo modela s tremi velikimi psi, ki ze 3+ leta napadajo, vznemirjajo in rencijo na mimoidocne.
Psi so spusceni, brez nadzora. Veckrat videni, ko gre lastnik s TRAKTORJEM po Tacenski cesti navzdol, psi pa za njim po cesti ali plocniku.

Danes, po 3+ letih mi je prekipelo, ko sta 2 od teh 3 psov (morda tretji pes ni vec ziv), napadla mene in mojega psa.
Z brcanjem in glasnim vokabularnim glasom nekako pridem do bliznje trgovine, ki je oddaljena cca 100m.

V trgovini povem, da so me napadla psa in mi mlada deklica na blagajni pove, da so tudi njo napadli zjutraj, ko je sla na delo.

Pridem domov in takoj poklicem na anonimno stevilko policije 080 1200
Dobim odgovor, da MORAM poklicati 133, kjer sledi prijava incidenta.

Poklicem 133, povem kaj se dogaja 3+ let, povem kdo sem, kje sem.

Cez cca uro in pol prideta 2 policaja, zelo prijazna!, zahtevata moje podatke, povabim ju v flet.
Mlajsi zacne pisati zapisnik, kje, kdaj, kako se je napad zgodil in zhteva mojo osebno izkaznico.
PONOVNO povem, kot na anonimnem tel 080 1200 in ISTO na tel !33, da imamo s temi psi pizdarijo 3+ leta.
TOREJ, ZAKAJ MENI JEMLJE PODATKE in ne ukrepate?

Policajema postavim nedvoumno vprasanje: Kaj, ce ima ta nas sosed, z razpuscenimi psi, zveze na policiji in bo izvedel za mojo prijavo, kajti 3+ leta buzerirnja z njegovimi psi ne morejo ostati neopazeni/nezapisani/nisem edina oseba, ki te izpade psov prijavljam?

“Ja, v kolikor podpisete ta danasnji zapisnik, SMO MI DOLZNI OBVESTITI KRSITETELJA” (lastnika teh razpuscenih psov!), kdo je prijavitelj.

Takoj sem iz mize potegnil zapisnik, ki ga je pisal mlajsi policist, in ga zmeckal!!

Odgovor starejsega policaja:
“Mi, lastniku teh napadalnih psov, lahko le napisemo 200 EUR za prekrsek.
Dajte povedati ljudem, da cim veckrat klicejo, pa se bo lastik navelical placevati po 200 EUR”

Dodal je se en podatek (?): naj KLICEMO NA 133, VENDAR TAKOJ POVEMO, DA HOCEMO OSTATI ANONIMNI.

Glede na dejstvo, da nasa okolica ze 3+ let ostaja na samoobrambi z brcanjem in kletvicami teh razpuscenih psov, ne vem…

P.S.: Je bil pa starejsi policaj zelo zacuden na odgovor, ki mi ga je dal policaj na anonimni steviki 080 1200 = (morate klicat 133)

PODN!

Predlagam, da vsakokrat, ko vidite pse spuščene  anonimno pokličete in prijavite in enako svetujete prodajalki, ki ima tudi težave z njimi. Tudi ostale povprašajte ali je imel kdo od njih težave in jim svetujte naj anonimno prijavljajo prav vsakokrat. Grem stavit, da bodo finančni udarci skrbnika zresnili. Upam, da vašega kužka ni poškodoval. Če ga je ga peljite na veterino in tam naredite prijavo ter prijavo ponovno na policijo. Vetzerina javi na inšpekcijo, ki izda skrbniku odločbo z zahtevo plačila in njegova psa vnesejo med podatke nevarnih psov za katere je zapovedano, da morajo imeti nagobčnike in biti nonstop pod kontrolo, povodcem ali v zagrajenem dvorišču.

Odgovor na objavo uporabnika
ne bit naivni, 05.02.2023 ob 12:49

In ti misliš, da bo tak idiot, ki ima tako napadlne pse, odreagiral na to pismo in postal zgleden sovaščan?! Ha, ha, ha. Kir štos.

Edina prava taktika je, da pse evtanazirate. Kako, se boste pa že domislili.

In zakaj bi nastradala psa, ki niste kriva ničesar drugega, kot da imata neodgovornega skrbnika?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10292, 05.02.2023 ob 13:02

Predlagam, da vsakokrat, ko vidite pse spuščene  anonimno pokličete in prijavite in enako svetujete prodajalki, ki ima tudi težave z njimi. Tudi ostale povprašajte ali je imel kdo od njih težave in jim svetujte naj anonimno prijavljajo prav vsakokrat. Grem stavit, da bodo finančni udarci skrbnika zresnili. Upam, da vašega kužka ni poškodoval. Če ga je ga peljite na veterino in tam naredite prijavo ter prijavo ponovno na policijo. Vetzerina javi na inšpekcijo, ki izda skrbniku odločbo z zahtevo plačila in njegova psa vnesejo med podatke nevarnih psov za katere je zapovedano, da morajo imeti nagobčnike in biti nonstop pod kontrolo, povodcem ali v zagrajenem dvorišču.

Samo upajte, da bodo policisti, ki imajo že drugih resnejših del čez vrh glave, pravočasno prišli in zalotili cucke spuščene. Drugače se obrišite pod nosom.

 

Ne vem, bi bilo zanimivo videti, če bi prišel nek trener psov na tako področje s svojim vrhunsko streniranim psom. Kakšna bi bila to scena.

New Report

Close